POMOC !!! Imam problem sa tzv. "licnim' spuware-om
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: POMOC !!! Imam problem sa tzv. "licnim' spuware-om

Početnik
    Učlanjen
    25.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano POMOC !!! Imam problem sa tzv. "licnim' spuware-om

nedavno sam download, preko MSN 7.0 sliku ede2.bmp.030.mb kroz chat sa osobom za koju sam mislila da je poznajem, ali izgleda da je to neko drugi, koji koristi taj mail da mi napravi rusvaj u zivotu. Ukratko, imam problem sa privatnim spy-evima, koje ni Spybot, Spyblaster, Ad-aware ne registruju...nista se cudno na prvi pogled ne desava sa kompom, ali mi se desavaju upadi u moje mailove, citanje i otvaranje poste (probrane). kao da neko zna sve sto otkucam na mom kompjuteru, pa lako moze da udje i radi sta hoce, bez posledica. pored toga ma MSN pojavili se neki likovi koji mi salju neke poruke, kao "cuvaj se' i slicno. Na webu sam nasla da brdo spyware poput realtime spy, spy anywhere, net vizor, net detective i brdo drugih spyware-ova, ima opciju za remote ubacivanje i stealth delovanje, tj. da kompjuter nema drugih simptoma izuzev sto neko zna sve sto radite, pisete i kazete. Ima li resenja za to, a da se ne instalira sve iz pocetka? kako se mogu otkriti takva s_anja koja vam neko namenski nameni?
    I jos nesto, u task menageru imam otvoreno po 30 programa, , od kojih 5 svchost.exe ( local service, Network service x 2, system x 2 0 sta to znaci?
    Molim za pomoc!!!

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Trojanac
    Skeniraj u safe modu komp sa nekim AV-om a ako nece da ga brishe potrazi neki Trojan Remover ili slicno

Početnik
    Učlanjen
    25.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

hvala, ali ne ide. skenirala sam sa spybot, norton internet, pa preko security check na symantec, ( a imam i spyblaster, doduse sve besplatno, samo je Norton kupljen) i svi nista ne nalaze...a meni sifre neko krade i dalje.
    Zna li neko sta je wuauclt.exe koji se javlja u task manageru? pojavi mi se kada upalim Windows, posle ga nema. na symantec sam nasla da je to trojanac, stari, i kako da ga skinem, ali ga u hkey-lokal-machine\software\microsoft\windows\current version\run ... gde su rekli da treba izbrisati njegovu value, nema...imam samo neku nepoznatu vrednost r-Sz koju ne mogu da izbrisem.
    Ima li neki program namenski za keyloggere, i spywarove poput Realtime spy, Spy agent stealth, Spy anywhere, Net detective i slicno???

Početnik
    Učlanjen
    25.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

a koji Trojan remover je dobar, i gde ga mogu skinuti???

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Citat Original postavio Agent Orange
    Trojanac
    Skeniraj u safe modu komp sa nekim AV-om

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

@bgd17
    imas a squared : www.emsisoft.com
    i Ewido: www.ewido.net
    oba su free (mislim imaju svoje free verzije i to malo ogranicene ali ok... Oba mozes koristiti )

Slične teme

1. Imam problem sa adslom pa molim za pomoc
    Autor STEFANELI u forumu Internet
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.01.2009., 09:09
  2. Imam problem sa operom i internet explorerom. Pomoc?
    Autor Hogar_Strasni u forumu Internet
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.11.2008., 11:30
  3. Pomoc! Imam problem sa Mail-om!?
    Autor Sale-Bgd u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.06.2004., 19:07
  4. Problem sa windows 98
    Autor Tsetsa u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.08.2003., 01:43

Pravila za slanje poruka