Da sumiramo
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Da sumiramo

Veoma poznat Fixa (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1033

Podrazumevano Da sumiramo

Citajuci razne topic-e i postove, zhleo bih da na jednom mestu sumiramo pitanje likovne umetnosti i umetnika. Pojednostavicu tako sto cu postavii par pitanja. Ovima koji pisu epopeje, predlazem da ponekad put pritisnu "enter" lakse se cita post.
    Elem, vrlo me zanima sledece:

1-Da li neko od vas uopste tezi da suzbija ego. Sta mislite, koliko i na koji nacin ego utice na vas zivot, kada je stvaralastvo u pitanju?

2-Za one koje nisu sami sebi postavili pitanje, nek postave: zbog cega bih voleo (ili u meni tinja zelja) da budem priznati umetnik od strane neke vazne institucije? Ako ste ipak postavili ovo pitanje samom sebi, onda to ucinite jos jednom, ali dublje razmislite, pa odgovorite.

3-Da li su vam bitne kritike (ne u tehnickom smislu) i koliko?

4-Ko je na prvom mestu, kada je u pitanju stvaralastvo: vi ili drustvo?

i tako...imam jos dosta pitanja, al sad moram da palim sa neta, pa cu kasnije postaviti jos...

p.s. shvatite ovo kao neki vid ankete, zanima me s' kim ja ovde imam posla

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.06.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Da sumiramo

Citat Original postavio Fixa
    Citajuci razne topic-e i postove, zhleo bih da na jednom mestu sumiramo pitanje likovne umetnosti i umetnika. Pojednostavicu tako sto cu postavii par pitanja. Ovima koji pisu epopeje, predlazem da ponekad put pritisnu "enter" lakse se cita post.
    Elem, vrlo me zanima sledece:

1-Da li neko od vas uopste tezi da suzbija ego. Sta mislite, koliko i na koji nacin ego utice na vas zivot, kada je stvaralastvo u pitanju?

2-Za one koje nisu sami sebi postavili pitanje, nek postave: zbog cega bih voleo (ili u meni tinja zelja) da budem priznati umetnik od strane neke vazne institucije? Ako ste ipak postavili ovo pitanje samom sebi, onda to ucinite jos jednom, ali dublje razmislite, pa odgovorite.

3-Da li su vam bitne kritike (ne u tehnickom smislu) i koliko?

4-Ko je na prvom mestu, kada je u pitanju stvaralastvo: vi ili drustvo?

i tako...imam jos dosta pitanja, al sad moram da palim sa neta, pa cu kasnije postaviti jos...

p.s. shvatite ovo kao neki vid ankete, zanima me s' kim ja ovde imam posla
    1- nazalost ego mi je jako labilan, naravno postoji negde ali dovoljno retko izlazi na povrshinu. Smatram to nepotrebnim izdatkom, daleko sam od takvih uspeha koji bi ga prizvali... Postojao je jedan rad koji sam smatrala odlichnim ops: i eto mmm, sramota me je toga... Valjda ima uticaja shto niko u mojoj porodici nema razvijen ego... zaista smatram da smeta u razvoju individue... Mada, od skoro sam u ovim vodama pa vishe pishem uopshteno o sebi (kad bi bio ovde neki psihoanalitichar, eee...)

2- ne bih volela da budem priznati umetnik, zapravo to mi nikad nije ni proshlo kroz um... moram da priznam da mi to zvuchi kao jako chudna misao...

3- pa, bitne su mi kritike... donekle (ovako: od 1-10, 6)... mada nikako ne volim one konstruktivne u toku radi, remete me i zbunjuju. Ima ljudi koji kada mi daju kritiku, prestanem da radim i osecam se jako malodushno. Sada krijem shta radim od njih. Kritika te dve osobe je uvek slichna "heh, pa shta znam, onako..." ... A opet kad razmislim, i kada me hvali neko meni dodje nekako strashno, kao da mi se tek tad otvori rad i pokaze shta sve ne valja...
    Srecna sam kad neko vidi neshto moje, i dugo gleda u to.

4- svakako ne ja...

Nisam ti bash neki primer umetnika, nadam se da te nisam u potpunosti nasmejala - bila sam iskrena...
    U vezi svih pitanja koje si postavio, najvazniji mi je osecaj dok stvaram i dok mislim o kompoziciji koja tek treba da nastane. To je jedino zbog chega se osecam nadahnuto, promenio me je bar malchice radkoji ssam zavrshila i to je sve shto me gura da idem napred.

Veoma poznat Fixa (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1033

Podrazumevano Re: Da sumiramo

Citat Original postavio clay_j
    Nisam ti bash neki primer umetnika
    trazim odgovore od svih, a ne od "primera umetnika"

Pravila za slanje poruka