Za mame koje imaju musku decu

  • Začetnik teme Vragolasta Amfibija
  • Datum pokretanja
V

Vragolasta Amfibija

Gost
Drage mame,
odnosi se na mame koje imaju musku decicu...
Verovatno ste se do sada susrele sa problemom suzene udne navlake(da pojasnim to je ona kozica na vrhu polnog organa)kod vaseg deteta.

Kod velikog brija decaka ta je kozica suzena i ne moze da se prevuce preko glavica.
Na sistematskim pregledima neki od doktora vas salju kod urologa a neki govore da ce to majka priroda sama srediti !!!!
E pa,na zalost,ovi drugi nisu u pravu !!!

Fimozu treba leciti !!!

Iz razloga sto sekret zlezda koje se nalaze ispod te koze kada ne moze da izadje na povrsinu pocinje da se nagomilava ispod i vidi se kao malo masno tkivo.Mnoge majke pomisle da je to gnoj,ali nije.Taj zgusnuti sekret koji se zove smegma,deluje kancerogeno.To je razlog sto urolozi i pedijatri vode borbu u vezi fimoze.Urolozi bi normalno da je lece a pedijatri prepustaju vremenu da se koza sama razvuce.
Takodje kod tako suzene koze moze lako nastati infekcija jer je higijena tog dela nemoguca !
Problem se resava uspomoc jedne kreme koja se maze par meseci ali to naravno nakon pregleda urologa.
Ako se koza sama ne razvuce,a po preporuci pedijatra ste cekale nekoliko godina,vrlo je moguce da je potrebna operacija,tj .obrezivanje.

Tako da apelujem na mame...ako vidite nesto slicno kod vaseg sincica...obratite se urologu.

Nadam se da ce ovaj post biti od pomoci !!!

Pozdrav !!!


:lol: :lol: :lol: :lol:
 
Ovo radim prvi put,pa se unapred izvinjavam ako nesto uprskam! :roll:
Ponesena vasom temom,sinoc sam svukla udnu navlaku detetu od 3 godine.Naravno mazala sam kremom 2 meseca pre toga.
I naravno nije se sve tako dobro zavrsilo,trenutno je ta "navlaka"veoma crvena.Isprala sam povidon jodom i dalje ne znam sta da radim? :shock:
Naravno da se nisam javila doktoru,zato sto sam sa prvim sinom imala,vec pomenuto iskustvo u vasem tekstu.
Nadam se da cu dobiti adekvatan savet.Hvala
 
jao pa nemojte 2 meseca..to je ipak kortikopreparat a dete je malo.maze se po 7 dana mesecno 3 meseca.
vazno je da kad ga kupate u toploj vodi se ta kozica raskravi o onda se povuce na dole.nemojte na suvo.ako je koza sada crvena nemojte vise da vucete dok ne zaraste.ispirajte jakim cajem od kamilice.najbolje da posetite urologa jer ce on moci da vidi kako to sve izgleda.

:lol:
 
Na zalost tu informaciju nisam imala.Ali sada je svakako gotovo.Sto se tice urologa,problem je sto zivim u Grckoj,a ovde je to malo drugacije.Urolog mi je savetovao da nista ne diram.Zato sam odlucila da sama nesto preduzmem.Svakako,hvala na savetu zakamilicu.
Samo me interesuje koliko dana treba da se crvenilo povuce?Ako se ne bude smirilo do tada,onda pravac dr.pa sta bude.
Nadam se da nisam preterala sa pitanjima i da ne smaram.Ali vise mi znaci iskustvo nekog drugog,od samih lekara.
Inace imam 4 dece,pa samim tim vam je jasno da imam poprilicno iskustvo sa lekarima i da ih izbegavam kada god to mogu.
Jos jednom veliko hvala!!! :D
 
Brat ima dva klinca.
Starijem su prilikom operacije bruha povukli kožicu dok je bio pod anestezijom, kasnije je malo plakao da ga boli, ali se sve dobro završilo. Međutim, snajka se ljutila i rekla kako je u dogovoru sa njihovim pedijatrom bila planirala da se to reši tako što će biti obrezani.
Naravno da tu nemam "pravo glasa", ali me zanima koje su prednosti obrezivanja i zašto bi se to radilo?
 
Koleginica ce izneti stav urologa, u toku studija sam se vise puta sretala sa informacijama koje ukazuju na to da se obrezivanjem postize daleko bolja higijena sto naravno u kasnijem odraslom dobu donosi i manje polno prenosivih bolesti.
 
recite snajki da ako dete nije musliman nema ama bas nikakve potrebe da se obrezuje.da to priroda nije htela da stavi tu ne bi ni stavila.ako se koza povlaci redovno i pere,nece biti infekcije.a kod obrezanog polnog organa decak se kasnije imati manju sexualno uzitak jer ce glavic postati zadebljan jer ce stalno biti izlozen dodiru vesa.

tako...

 
Vragolasta Amfibija:
Drage mame,
odnosi se na mame koje imaju musku decicu...
Verovatno ste se do sada susrele sa problemom suzene udne navlake(da pojasnim to je ona kozica na vrhu polnog organa)kod vaseg deteta.

Kod velikog brija decaka ta je kozica suzena i ne moze da se prevuce preko glavica.
Na sistematskim pregledima neki od doktora vas salju kod urologa a neki govore da ce to majka priroda sama srediti !!!!
E pa,na zalost,ovi drugi nisu u pravu !!!

Fimozu treba leciti !!!

Iz razloga sto sekret zlezda koje se nalaze ispod te koze kada ne moze da izadje na povrsinu pocinje da se nagomilava ispod i vidi se kao malo masno tkivo.Mnoge majke pomisle da je to gnoj,ali nije.Taj zgusnuti sekret koji se zove smegma,deluje kancerogeno.To je razlog sto urolozi i pedijatri vode borbu u vezi fimoze.Urolozi bi normalno da je lece a pedijatri prepustaju vremenu da se koza sama razvuce.
Takodje kod tako suzene koze moze lako nastati infekcija jer je higijena tog dela nemoguca !
Problem se resava uspomoc jedne kreme koja se maze par meseci ali to naravno nakon pregleda urologa.
Ako se koza sama ne razvuce,a po preporuci pedijatra ste cekale nekoliko godina,vrlo je moguce da je potrebna operacija,tj .obrezivanje.

Tako da apelujem na mame...ako vidite nesto slicno kod vaseg sincica...obratite se urologu.

Nadam se da ce ovaj post biti od pomoci !!!

Pozdrav !!!


:lol: :lol: :lol: :lol:

ni ja nisam mogao da kozicu svucem do 17.godine
i onda se jedna devojka potrudila i to mi super odradila .
inace , to mi je bilo prvo sexualno iskustvo.
i nisam do tad dobio nikakvu bolest ni infekciju.
prema tome,ne dirajte nista, sve to ce jednog dana
neka devojka da izleci vasim sinovima .
verujte mi na rec .
hvala
 
Vragolasta Amfibija:
Drage mame,
odnosi se na mame koje imaju musku decicu...
Verovatno ste se do sada susrele sa problemom suzene udne navlake(da pojasnim to je ona kozica na vrhu polnog organa)kod vaseg deteta.

Kod velikog brija decaka ta je kozica suzena i ne moze da se prevuce preko glavica.
Na sistematskim pregledima neki od doktora vas salju kod urologa a neki govore da ce to majka priroda sama srediti !!!!
E pa,na zalost,ovi drugi nisu u pravu !!!

Fimozu treba leciti !!!

Iz razloga sto sekret zlezda koje se nalaze ispod te koze kada ne moze da izadje na povrsinu pocinje da se nagomilava ispod i vidi se kao malo masno tkivo.Mnoge majke pomisle da je to gnoj,ali nije.Taj zgusnuti sekret koji se zove smegma,deluje kancerogeno.To je razlog sto urolozi i pedijatri vode borbu u vezi fimoze.Urolozi bi normalno da je lece a pedijatri prepustaju vremenu da se koza sama razvuce.
Takodje kod tako suzene koze moze lako nastati infekcija jer je higijena tog dela nemoguca !
Problem se resava uspomoc jedne kreme koja se maze par meseci ali to naravno nakon pregleda urologa.
Ako se koza sama ne razvuce,a po preporuci pedijatra ste cekale nekoliko godina,vrlo je moguce da je potrebna operacija,tj .obrezivanje.

Tako da apelujem na mame...ako vidite nesto slicno kod vaseg sincica...obratite se urologu.

Nadam se da ce ovaj post biti od pomoci !!!

Pozdrav !!!


:lol: :lol: :lol: :lol:
A o kojoj je kremi rec?
 
To ne mogu ovde da kazem(pravila foruma)jer je u pitanju lek a ne kozmetika.

Sto se tice suzene kozice i sexa,to moze biti opasno jer koze moze da pukne a jos opasnije je ako pukne ona zilica koja spaja kozu sa glavicem.

Dakle,decaci ako vam je polni organ kriv u toku erekcije jer ga ta zilica sprecava da se ispravi,ne zapinjite ko sivonje jer mozete zavrsiti na hirurskom stolu.Naime,ta zilica sadrzi arteriju koja kad pukne krvari strasno i mora da se usiva da bi krvarenje stalo !!!!!

Bolje je da posetite urologa koji ce ti zilicu bezbolno preseci(pod anestezijom)
 
Vragolasta Amfibija:
ako se koza povlaci redovno

Ja moju redovno navalcim u toku dana vise puta :lol: a onda mi se pojavi ono belo cemu ste pricali gore, jel to taj nagomilani sekret. :oops:

Imam 26 godina, a negde oko 12-13 sam poceo samostalno da vezbam ovo navlacenje, vrlo brzo sam shvato da vise volim kada mi to uradi neka teta, jel' to normalno? :D

Molim vas, odgovorite mi. :wink:
 
tema je super!
moj jedan rođak je imao tih problema.
na žalost niko nije shvatao da ima problem pa je tek,
tokom sexa,valjda beše oralnog
došlo do pucanja te fimoze...
siroma imao je 2 kopče...
povedena tim iskustvom,i savetom drugarica koje imaju sinove,ja sinu kada
ga kupam "navlačim" kožicu...
i nadam se da je ok.
dakle,ako kožica može da se navuče ,onda je sve ok?
imam utisak da je svakako jednom niti zakačena kožica za glavić..
jel to ok?
 
Pa sad ispad da i nije bash o.k. jel urolozi obicno savetuju da se ta nit presece hirurskim putem.
Kazu da ukoliko to pukne prilikom sexualno odnosa ,moze da bude veoma gadno, no ja cu ipak rizikovati :sleg_ramenima:

P.S. V.A. pogledaj zadnji post na prethodnoj strani.
 
Mame obicno kupaju malu decu, pa otuda da treba takve stvari da primete.
A to zasto su zene urolozi, a muskarci ginekolozi?Odakle ti to?
Medicinom odavno vladaju zene, sasvim je normalno da ih ima i u urologiji, hirurgiji, kao sto ima i muskaraca pedijatara.
Sklonosti i interesovanja se razlikuju.
 
Moja sestra ima sina od 10 godina.Ima isti problem sa tom kozicom,ali do sad mu nije nista mazala niti ga vodila kod lekara zbog toga.
Mali je inace velika kukavica pa ne dozvoljava da mu bilo ko pridje polnom organu (valjda ga to boli) I taj problem se tako vuce godinama.
Zanima me da li moze doci do neceg sto ne bi zeleli?Neke komplikacije i sl.?
Inace,prosle zime je imao problema sa tim,bolelo ga je,peckalo...
 
isti takav slučaj,je bio kod klinca moje drugarice,nije dao ni da ga dotakne kada ga kupa (3god)
i onda su mu konstatovali fimozu,dr je bukvalno povukao kožicu i završio posao,što jemene šokiralo,
ali verovatno ti i ne mora da bude obavezno hirurški zahvat!
dete je brzo prebolelo problem i sada je sve ok.
ja sam već napisala da moj rođak nije imao problema(bolovi itd) ali je imao dve kopče posle pucanja...
ako se vratite na predhodnu stranu,pročitaćete šta sve može da izazove...
 

Back
Top