VAŠE KOMŠIJE

Joooj...de mi spomene komshije...
Moje "komshije" su ali doslovno ko s' sela...
Uf kako bi ih...
10.gif
...posle kazhu bio dobar dechko...shta mu bi??? :D
 
Joooj, ja ih jako volim. I porodicu što živi levo od nas i onu koja živi desno od nas... Rekla bih da smo nakon 30 dodina stanovanja, postepeno i polako, postali baš prijatelji. Pomažemo jedni drugima, i u svakodnevnim stvarima a i u onim krupnim, životnim. A opet smo diskretni jedni u odnosu na druge, nema upadanja u tuđi stan i smaranja beskrajnim ispijanjima kafe.

ŽIVELE MOJE KOMŠIJE!

Ostala dva stana na spratu često menjaju stanare (jedan se izdaje non stop, a drugi je skoro prodat nekoj porodici), i njih ne poznajem.
 

hahhaha, komšije...
Imamo mi jednog ludaka u komšiluku, i zateknem ga ja ispred zgrade, gleda u interfon (Čovek je pola god. u instituciji za mentalno zdravlje, a ostatak je slobodan. Stalno gleda sa prozora i svima se javlja, zove na kafu, nudi cigaretama prolaznike...)
Pita me juče, kako se prezivam, da može da nas potraži ako mu nešto zatreba. I to mu je rekla moja cica da uradi.... "vaša supruga mi je rekla" Hmmmmmmmmm
Zaboravio sam juče da napomenem to mojoj lepotici. Lepo, sad ću da je driblam za njen fantomski "humanizam" ceo dan... :twisted:
 
OVA TEMA MI JE PALA NA PAMET JER OVIH DANA U MOJOJ ULICI KOJA NIJE PROMETNA DODJE KO SLEPO CREVO,MAJKE SA DECOM PO CEO DAN SEDE NA TROTOARU, IZNESU KAFU KOJU PIJU NA ULICI, OSTAVE IZA SEBE BRDO SEMENKI I OPUŠAKA,KOJE NARAVNO NE POČISTE, PA SE PITAM DAL TE ŽENE NEŠTO RADE, DAL SU ZAPOSLENE, DAL KUVAJU, PEGLAJU, IMAM OSEĆAJ DA SU VIŠE ZBOG SEBE NAPOLJU NEGO ZBOG DECE. A LOPTA UDARA PO CEO DAN ISPOD PROZORA, IAKO JE TEREN ZA BASKET 100 METARA ODATLE.
 
imam komshiju koji nam preti ubistvima, dizanjem kuce u vazduh, ruznim rechima i kada nas vidi na ulici lepo se javi i pita za familiju. Kaze da se tako ponashaju pravi Beogradjani...
 
Moji su posebna prica. Mogla bih da napisem roman o liku i delu predsednika kucnog saveta u mom ulazu. Jedan zub, jedan padez, cigara (zakacena za taj jedan zub), ispod mishke hiroshima&nagasaki a tek zena....kao :shock: debeli Brus Li!
 
banchi:
LJUDI KAKVE SU VAM KOMŠIJE? DA LI IH GOTIVITE :D , ŠTO VAS NERVIRAJU , IMA LI NEKO KO VAM JE BAŠ SPECIFIČAN PO NEČEMU U VAŠEM KOMŠILUKU I TAKO TO. :x

Ma komshije su mi uzas...swe sami seljoberi...josh kad widim blatnjawe klompe i kojekakwe rekwizite ispred njihowih wrata, ma uzas :shock: :x , k'o sa njiwe da su se wratili...a o otirachima i da ne goworim,Aladin je imao wishe ukusa. Imam osetjaj da im je nameshtaj u stanu josh uwek u celofanu-swechano otwaranje samo za specijalne prilike-klanje swinja,slawa, swadba,prwo unuche..blah,blah... :cry: :evil: :evil: :evil:
 
boring:
Ma komshije su mi uzas...swe sami seljoberi...josh kad widim blatnjawe klompe i kojekakwe rekwizite ispred njihowih wrata, ma uzas :shock: :x , k'o sa njiwe da su se wratili...a o otirachima i da ne goworim,Aladin je imao wishe ukusa. Imam osetjaj da im je nameshtaj u stanu josh uwek u celofanu-swechano otwaranje samo za specijalne prilike-klanje swinja,slawa, swadba,prwo unuche..blah,blah... :cry: :evil: :evil: :evil:

ne diraj Aladina!!! :)

Imam carske komshije... ranije su sve bile babe i dede, a sad ima i mladjih... shta ja sve njima radim pa to je newidjeno, ali ljudi mi se i dalje smeshkaju, kad javim da tje biti neka zurka i ochekujm reakciju: 'ponovo?!?!' oni kazu: 'bash strava! fino je nama tako da lsushamo muzikicu notju'... a kad ih sretnem na hodniku ili u liftu ne smaraju vetj su do jaja... zivele moje komshije!
 
HMMM....uvek kad pravim zurku i pojacamo muziku,ulazi mama u sobu:"Tise to malo!!!Komsije spavaju!" ma sta njima smeta,moram ja jednom da se provedem a da ne mislim na njih! i ja samo govorim Dobar dan,a kad ne kazem... "Jao ,ona mala nece da se javlja.." Bas sam danas isplanirala da "odvrnem" pesmu SAMO JEDAN KLUB SAMO JEDAN GRAD,al kad ne bude nikog kuci :twisted: :D
 
Moje komsije su sve specijalni slucajevi, zahvaljujuci decku koji zivi do mene zamalo da me izbace iz stana jer su neki matorci koji zive ispod mene mislili da ja non stop pustam glasnu muziku pa su zvali moje gazde... Svasta se desava... :?
 
Moje komsije su manje vise ok.Uglavnom te ljude poznajem ceo zivot jer zivim u ovoj zgradi vec vise od 20 godina.Nemam problema sa njima,sa nekima sam i u prijateljskom odnosu,jer ipak poznajemo se isuvise dugo da bi smo se se svadjali oko gluposti.
 
Komšija pa brat, kažu... Treba imati dobar odnos sa njima ali često znaju da budu takvi gušitelji da je to strašno... buka, galama, tračevi, virenje preko terase, preturanje po prljavom vešu... Ne znam, ne volim nikog ko je u stanju da zadire u pritatnost, a dobar odnos s komšijama obično tome vodi
 
CaLiMeRo:
Joooj, ja ih jako volim. I porodicu što živi levo od nas i onu koja živi desno od nas... Rekla bih da smo nakon 30 dodina stanovanja, postepeno i polako, postali baš prijatelji. Pomažemo jedni drugima, i u svakodnevnim stvarima a i u onim krupnim, životnim. A opet smo diskretni jedni u odnosu na druge, nema upadanja u tuđi stan i smaranja beskrajnim ispijanjima kafe.

ŽIVELE MOJE KOMŠIJE!

Ostala dva stana na spratu često menjaju stanare (jedan se izdaje non stop, a drugi je skoro prodat nekoj porodici), i njih ne poznajem.


Ovo je sjajno pročitati! :)

jel i ja da odgovorim?
Ja moje komšije i ne znam jer sam kratko tu, na dobar dan,i tako ej najbolje. Nisam nikog interesantnog ni srela dosad, pa da poželim nešto više...
E, ima jedna frizerka u kraju - grozno šiša, pa joj samo dajem da skrati mi šišike, al s njom se baš slatko ispričam. 8)
 
Da vidimo... dve komšinice su redovno bacale kroz prozor sve što im ostane od ručka, a nekad i ceo ručak koji je ostao od prethodnog dana (npr. sarma koja leti sa trećeg sprata oko tri ujutru i strahovito udara u sims mog prozora u prizemlju, tako da je bilo skakanja iz kreveta), zatim pranje bureta od kiselog kupusa na terasi, tako da ta miomirisna voda završi ispred mog prozora, zatim, klanje svinje u kupatilu, u kadi, tako da puca cela zgrada od skičanja jadnog stvorenja, zatim, pojedini drže cipele i pune kese djubreta ispred vrata, tako da ceo hodnik opojno miriše, a jedan komšija je otvorio prodavnicu preko puta zgrade, pa izvukao kablove zajedničke struje i tako je krade (zašto on da plaća struju?), taj isti komšija me je udario u prolazu (ramenom o rame, bolelo me je mesecima)-prijavljen policiji pa se smirio,tu je još i zapušena kanalizacija jer većina stanara sa spratova baca sve i svašta u wc šolju (ulošci, vata, celi krompiri, paradajz, riblje glave, udice, opušci, najlon za pecanje...), a kad se cevi zapuše niko ne da pare za službu koja treba da očisti cevi - to je obaveza nas u prizemlju oni nemaju veze sa tim, obavezno je zatvaranje vrata lifta nogom, zatim zimi niko osim mene nije izlazio da čisti sneg, svi su prolazili pored mene i ne pogledavši me, tako da to ni ja više ne radim, kad moja mačka udje u zgradu dižu buku, jer navodno ima buva, pa je jure da je ubiju (jedno mače je tako ubijeno udarcem u glavu), a onda oni uvedu psa/pse lutalicu koji pravi barice i gomilice po hodniku i to nikome ne smeta, kad se slavi slava/venčanje/dete/unuče obavezno se puca iz vatrenog oružja, ali se pucalo i na mog mačka, doduše jednom... mislim da bi bilo dosta. Kad mi se sve to smučilo počela sam da ih prijavljujem inspekcijama i policiji, pa su se tek onda smirili. Do tada nisu hteli ni da razgovaraju na tu temu. Eto. Ups, tek sad videh koliki mi je post. Izvinjenje.
 

Back
Top