Kako se zamonasiti ?

Dusice,cut! Ko bi nam odrzavao monastire da smo svi pametni? Oni zrtvuju svoj zivot za cuvanje nase tradicije i to je ok,ne treba ih uciniti pametnima jer ce se isprazniti ta mjesta i propasti,a oni su svjedoci nase tradicije... I nisi mi odgovorila jerl znas sta znaci to oko,horusovo sto imas i da se kaze vedjat,tj vdjeti,cista nasa rijec.
 
Voleo bi da znam nesto o ovome. Mozda jednog dana.. :)

Odes u monastir. Raspitas se o atmosferi..i pokusas.pa ako ne ide ides kuci.3 god misli traje iskusenistvo.ali cak ti to mozda i nije lose,jer bi zivjeo u prirodi za razliku od zatrovanih gradova. veliki je broj homoseksualaca,pa ako imas takvo usmjerenje da znas sta te ceka ili ako nemas da znas da se toga klonis.
 
Kad sam bio u jednom monastiru pri povratku sa mora, monah mi je sa odusevljenejm procitao clanak iz zone sumraka,da je sv Jovan trcao preko nekih oranica...a taj monah je jedan od uglednijih u SPC. rekao sam mu da u istim novinama pise i kako su marsovci pojeli zeni ves...pa jel i u to vjeruje? ne cudi da je povjerovao jer takve stvari svakodnevno cita u zitijama svetih..a drugi monah mi je pogresno vratio kusur,mislim cak vise para nego sto sam mu dao,pa kaze nema veze,ali sam inzistirao da vrati ispravno,..dakle ljudi izgubljeni u prostoru i vremenu,usljed uglavnom homoseks,.alki i drugih razloga Patr.pavle je u jednom inretvijuu rekao da ima veliki postotak pedera.
 
Odes u monastir. Raspitas se o atmosferi..i pokusas.pa ako ne ide ides kuci.3 god misli traje iskusenistvo.ali cak ti to mozda i nije lose,jer bi zivjeo u prirodi za razliku od zatrovanih gradova. veliki je broj homoseksualaca,pa ako imas takvo usmjerenje da znas sta te ceka ili ako nemas da znas da se toga klonis.

Postoje neki odredjeni uslovi da bi se zamonasio ? Volim prirodu.. smeta mi grad, i ova guzva haos.. volim mir..
 
Imas 3 god,ili manje da probas taj nacin zivota,pa za to vreme vec vidis da li si za to. Imas 3 zavjete kao monah: bezbracnost,dakle no sex sto je i najteze, nesticanje dakle siromastvo i poslusnost (citaj:biti tudji rob) rintas za druge,vladiku ili koga god...zatepen si i nemas svoje ja.a boris se i protiv pritodnih nagoda kao nesto lose.dakle jedna izuzetno los nacin zivota,neprirodan ili ako ces pozitivno,natprirodan. Ne kazem da svi tu odu iz nesnalazenja u svijetu,ima i koji se oduseve Bogom itd..ali uglavnom prica tipa Kacavenda i sl te tamo ceka.vjeciti sukobi,bas iz te isfrustriranosti.ja sam vidjeo monaha koji je sutno psa.nisam ga osudio jer je bio izuzetno ocajan i nesretan u licu,pa sam zalio i psa i njega.
 
Odes u monastir. Raspitas se o atmosferi..i pokusas.pa ako ne ide ides kuci.3 god misli traje iskusenistvo.ali cak ti to mozda i nije lose,jer bi zivjeo u prirodi za razliku od zatrovanih gradova. veliki je broj homoseksualaca,pa ako imas takvo usmjerenje da znas sta te ceka ili ako nemas da znas da se toga klonis.

20 godina unayad smo svi iskušenici
28 posnih dana u mesecu i 2 mrsna
to ni u manastiru nema
 
ajoj uzasa, naopako :roll:

šta ju naopako?
šta je ostalo muškarcu pored modernih žena nego - nego da se zamonaši?

jel smo vam ugljevu peglu nadomestili sa električnom da vam bude lakše i da manje gorite košulje sa žeravicama?
Jel smo vam prakljače za džempere na reci zamenili sa veš mašinama na kurblu pa onda sa ovim na struju,
malo smo zapeli sa programatorom i centrifugom al smo ipak uradili...
Jel smo vam i mašinu za pranje sudova namesili?
Jel imate telefon za razne manipulacije?
Alo bre... dok je bio matrijarhat karmin za usne niste imale... 300.000 godina... lak za nokte... grickaicu za nokte...
a pogledaj ovo kako došo patrjarhat 8.000 godina opa Djurdjo - i Krstaricu imamo...
Ej bre i televiziju smo vam izmislili da imate da glasate za najlepšu pesmu preko telefona sa PDV-om!?

I OPET STE NEZADOVOLJNE!?!?!?

naravno da ćemo u manastir :ljutko:
prvo samo ove picoptajenike da umlatimo medjusobno pa onda da napredujemo
razumem ja mlad nema pojma, misli to je sav žvot
al bre kad proba dva tri put šta navalio da se kezuće svakoj onako blagoteleće?
To treba umlatiti pa ćete da vidite svoga Boga
Javiće vam se pred očima - sve će se razbistri
i dal svekrva čuva svoje il snajka došla na svoje i dal zet ima šta da radi kod tašte a da nije ženski pos'o

dotle - svi u manastir
ima i tamo i kompjuteri i crackovan windows ima i kamera...
 
Poslednja izmena:
haha,odes u monastor sv vasilija u Bijeljini i kupas se djakuziju,najveci luksus,a moras da masiras ex vlaDICKu u svakom pogledu...ko voli nek izvoli,ima jos slicnih kandidata u Vranju i dalje...

Pravoslavni Bosanci nek idu kod Kačavende a mi "Cigani iz Srbije" valjda idemo kod Pahomija?
(tako nas zovu pravoslavni bosanci ali im sad valjamo nema im više HR i SLO)
Imaju i Vojvodjani svog Ilariona, jel ga vratili iz Rvatske il tamo narušava medjunacionalne odnose? :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Bas u danasnjoj Politici pise pravoslavni Bosnjaci...tekst iz 1913...oni syari tekstovi iz prije 100.65 i 50 god.
Da ne sablazanjavmo buduceg moguceg kandidata, ako osjecas da zelis,probaj,pa ako nije to za tebe,nemoj misliti da si napravio jos jedan promasaj u zivotu,naprotiv napravio si pravu stvar sta god da izaberes.jer cinjenica je da ima puno monastira a malo monaha,jer se obrazovanje siri...pa niko nece tutora.nekad se moralo ici i zbog gladi,i ekonomskog prosperiteta a danas ko ode svaka cast,poklon do zemlje.meni su motivi nezamislivi,ali cijenim samo zbog potrebe za tim kadrom.

I govoritie ispravno monastir ili samostana ne manastir,jer tamo valjda nisu manijaci vec monasi,monos,jedan,od on,sam,uno...
 
Bas u danasnjoj Politici pise pravoslavni Bosnjaci...tekst iz 1913...oni syari tekstovi iz prije 100.65 i 50 god.
Da ne sablazanjavmo buduceg moguceg kandidata, ako osjecas da zelis,probaj,pa ako nije to za tebe,nemoj misliti da si napravio jos jedan promasaj u zivotu,naprotiv napravio si pravu stvar sta god da izaberes.jer cinjenica je da ima puno monastira a malo monaha,jer se obrazovanje siri...pa niko nece tutora.nekad se moralo ici i zbog gladi,i ekonomskog prosperiteta a danas ko ode svaka cast,poklon do zemlje.meni su motivi nezamislivi,ali cijenim samo zbog potrebe za tim kadrom.

I govoritie ispravno monastir ili samostana ne manastir,jer tamo valjda nisu manijaci vec monasi,monos,jedan,od on,sam,uno...

Ovo ću da pošaljem moderatorima kvazi patriotama, što su medju prvima kad se dele pare
što su protiv stranih firmi al trče laktovima zube izbijaju kad se otvara neki strani supermarket
što Kosovo brane preko Krstarice neumorno a za Metohiju računaju da su popovi zaduženi sa svojom artiljerijom
što im Nemačka valja dok im šalje pare i decu preko socijalnog hrani a oni napuste Srbiju, neće za Rusiju da ih braća prehrane
nisu mutavi baš toliko

njih Hrvat Šešelj ubedio da im je Tito kriv zadnjih 30 godina što nestade i država i firma
što im se vodje obogatile a oni glodju kačamak u Beogradu a Tito tako ostavio nije
a i popovi lepo živeli u to vreme, narod mazo maslo na leba, popovi jok

a ne da kažnjavaju forumski narod bez veze što su nepismeni i što srpske istorije ne poznaju
pa neće da prihvate PRAVOSLAVNE BOSANCE (to su oni što su sa nama menjali religiju al uzeli posle još jednu pa se odrekli kasnije)
 
Poslednja izmena:
valjda ne smes da si krivicno gonjen pa kao bezis tamo?? ili tako nekako da bezis to ne... to se raspitaj
a mozes ovako kao obican valjda da ides tamo da radis... tj da nisi iskusenik nego zivis valjda neko vreme u nekom manastiru i pomazes im, samo to valjda krenes od nekog svestenika pa te on upucuje
ne znam koliko to dozvoljavaju... a ima pri nekima neki kursevi, tipa pevanje ili nesto, to se placa ali si svaki dan blizu
 

Back
Top