Pitanja iz knjigovodstva

Puff!, prag rentabilnosti (prelomna tacka) je tacka koja ukazuje koliki nivo proizvodnje ili prodaje treba firma da ostvari kako bi dostigla nultu tacku profitabilnosto odnosno izasla iz zone poslovanja sa gubitkom, shodno tome ne postoji univerzalni prag rentabilnosti za sve firme vec se to odredjuje u skladu sa fiksnim i varjabilnom troskovima firme sa jedne strane i prihoda od poslovanja sa druge strane. I moze se reci da je svaka tacka prihvatljiva koja je u okviru kapaciteta proizvodnje (prodaje) firme.

Nadam se da nisam konfuzno objasnila i da ti u opste ovo objasnjenje moze sta pomoci.
 
Puff!, prag rentabilnosti (prelomna tacka) je tacka koja ukazuje koliki nivo proizvodnje ili prodaje treba firma da ostvari kako bi dostigla nultu tacku profitabilnosto odnosno izasla iz zone poslovanja sa gubitkom, shodno tome ne postoji univerzalni prag rentabilnosti za sve firme vec se to odredjuje u skladu sa fiksnim i varjabilnom troskovima firme sa jedne strane i prihoda od poslovanja sa druge strane. I moze se reci da je svaka tacka prihvatljiva koja je u okviru kapaciteta proizvodnje (prodaje) firme.

Nadam se da nisam konfuzno objasnila i da ti u opste ovo objasnjenje moze sta pomoci.

Hvala mnogo, prenecu odgovor, pitala sam za nekog, ali evo i ja sam skontala sta je u pitanju, bar mislim. :)
 
Да ли се провизија банке и тарифа за услуге платног промета рачунају у расходе приликом пријаве података за утврђивање пореза?
 
Milsu, da, ukoliko imas potpisan ugovor sa bankom tako da vec znas kolika im je mesecna provizija za odrzavanje racuna ( u vecini banaka je fiksna) i kolika im je provizija za transfer (to je malo nezgodna stavka da se predvidi jer mnoge banke odredjuju visinu provizije u zavisnoti od visine mesecnog prometa a neke i od broja transakcija).
 
Konacno mi je stiglo konacno zaduzenje za pausalne poreze i doprinose.
Razmisljam i da zatvorim radnju... :(

Krajem prethodne godine sam imao prijavljen prihod od preko 2.000.000. dinara - sto je potpuno nerealno jer nikad nisam presao 100.000 preko racuna. Svi privatnici znaju kako izgleda to uvaljivanje na kraju godine i izgleda da se ja tada nisam bas najbolje snasao, jer niko nije zeleo da tada primi avans niti isporuci robu. Radilo se o 28.12. kada je meni investitor prebacio tih 2M dinara.

Sada mi je to obracunato kao prihod i doprinosi za koje vec kasnim jer je decembar a zaduzenja teku od novembra !!!!

Referent mi je rekla da se tu nista ne moze i da uzimaju u obzir to koliko radnika placam preko racuna (legalno) i koliko smo u toku godine nabavili sredstava i opreme.A to je kao moglo da se umanji skoro do juce ali danas nikako ne moze.

Takodje mi je rekla da sam mogao sredinom godine da podnesem neki polugodisnji izvestaj i tako smanjim doprinose jer ne ocekujem toliki prihod. Ja znam da je taj polugodisnji izvestaj ukinut pre par godina ali referent (inspektorka) kaze da se to sad podnosi bas zbog tih korekcija?????

I treca stvar rece mi da mogu da se zalim i popisem sve ovo sto sam vama rekao al da je slaba vajda od toga jer je njima sad *nesto* zakljucano i da ne mogu da menjaju stanje stvari sve i da je moja zalba osnovana.

Sve u svemu ja sam od zalbe odustao a sad ne znam da li sam trebao?

I sta mogu da uradim da smanjim ta zaduzenja?

ps predlozila mi je da u 2010. prijavim placanje plate na obracun kao sto radimo i za radnike... da li to sme?
 
Ja bih molila nekog stručnog da mi pomogne.
Da li je moguće odobravati rabat na ugovor o asignaciji( ja kao primalac treba da odobrim upućeniku 3% rabata na ime urednog plaćanja)
Da li se na odobrenju iskazuje PDV?
I kako se to knjiži?
Ja sam se raspitivala na više mesta i svako to tumači po svom.
Ako sam bila nejasna pojasniću .
 
Ja bih molila nekog stručnog da mi pomogne.
Da li je moguće odobravati rabat na ugovor o asignaciji( ja kao primalac treba da odobrim upućeniku 3% rabata na ime urednog plaćanja)
Da li se na odobrenju iskazuje PDV?
I kako se to knjiži?
Ja sam se raspitivala na više mesta i svako to tumači po svom.
Ako sam bila nejasna pojasniću .

Kakav poslovni odnos ti imaš sa upućenikom? Koji bi bio tvoj osnov da mu odobriš rabat?

Možda da asignaciju uradite na 97% duga. Kad legnu sredstva izdaj kupcu knjižno odobrenje, a on neka se pegla sa upućenikom.
 
Pretrazio sam ceo internet ne bih li nasao nesto o obracunu plata i naravno nasao sam brdo sajtova koji nude na prodaju program za obracun plata . . . Ja sam preduzetnik i imam samo jednog zaposlenog; naravno da mi je skupo da placam knjigovodju da bi mi obracunavao jednu platu, a da kupujem i koristim program za obracun plata za jednog zaposlenog - apsurd.

Molim za pomoc:
1. Da li mozete da mi preporucite kakvu literaturu. Ima li neka knjiga iz koje moze da se nauci obracunavanje plata ?

2. Da li ima vise metoda za obracun plata ili se radi samo na jedan nacin?
Konkretno da li obracunavanje plate kada imate samo jednog zaposlenog mora da se racuna koristeci cenu rada po satu ili moze na neki drugi nacin?

3. Sta je to regres ?

Hvala
 
Postoji jedna jedina metoda, sa bruta na neto, tesko da ces sam nauciti da radis obracun, mada nije nemoguce. Regres je kategorija zaostala iz socijalizma, dodatak koji se isplacuje da ti olaksa koriscenje godisnjeg odmora, to su uveli kao i topli obrok relativno skoro (vratili) mada nigde ne propisuju koliko to treba da iznosi, s obzirom da se i na to placaju doprinosi i porez dodje ti ko plata.
 
Zaboravih da ti kazem da je minimalna plata - propisana minimalna cena rada po satu X broj radnih sati u mesecu, npr za decembar je to 184 zavisi kolko ima subota i nedelja. Trenutno je 87 dinara po satu. To je neto zarada minimalna dodaj jos oko 60 % za dazbine.
 
Hvala na pomoci.
Meni nije problem od bruto plate da preracunam na neto, ali kako da dodjem do bruto ?

Konkretno:
bruto osnovna + topli obrok & regres + minuli = bruto za doprinose
bruto za doprinose - 5938 = bruto za porez
bruto za doprinose - doprinosi (17,90%) - porez (12%bruto za porez) = neto za isplatu

kod moje zaposlene bruto osnovna je svakog meseca ista, bez obzira koliko ima radnih dana, tj. sati u mesecu. Takodje topli obrok i regres prepisujem svakog meseca.
E sad mi je problem sto je ovog meseca na bolovanju; Decembar 23 radna dana, od toga 14 radila, a 9 na bolovanju. Te sad ne znam kako da obracunam bruto osnovnu niti topli obrok & regres, niti minuli rad.

Bio bih veoma radostan ukoliko bi mi neko pomogao oko ovoga. z:)
 
Poslednja izmena:
Koliko se secam bolovanje do trideset dana placa poslodavac to jest ti i to je isti obracun kao i za platu. Ako je duze od toga onda placa fond za zdravstveno osiguranje, mislim ti platis a oni ti posle refundiraju. Sto se tice procenta za dane kad je neko na bolovanju to ne mogu da se setim, bilo je valjda 65 posto, osim ako nije povreda na radu onda je 100 %. Za minimalnu cenu rada sam ti pisao jel je to minimalno i ne bi smelo da se isplacuje ispod toga.
 
Да ли је приватни предузетник који држи с.т.р. на тезги без фискалне касе, а није паушалац, дужан да води пословне књиге ПК1 и ПК2? Ако привремено прекине обављање делатности, да ли је дужан да на крају године поднесе пореској управи завршни рачун, или само ППДГ-1 образац? Да ли у завршни рачун обавезно улазе и обрасци ПБ2 и БУ? Да ли мора да има књиговођу, или може сам да води пословне књиге?
 
za bruto i neto platu sam cuo i to je ok.
ali nije mi jasno sta je to bruto i neto topli obrok i regres
i kako se preracunava neto na bruto toplog obroka i regresa.
i i dalje mi nije jasno sta je to regres i cemu to sluzi?

...topli obrok se isplaćuje radnicima po danu, uglavnom se zna
visina toplog obroka, mada malo varira...od firme do firme,
privatne/državne...to bi se jednostavnije reklo, da je to dodatak
na platu, da bi radnik od tog novca mogao da jede u toku radnog
vremena.......mada još ne znam nikog ko se od toga najeo:(

...regres je primanje koje sleduje radniku koji ostvari pravo na
godišnji odmor...i njegovu visinu određuje država...negde sam
čula da firme nisu obavezne da to plate..i da kao zavisi od
poslodavca....to ti mogu sve objasniti u službi platnog prometa
ili banci, preko koje tvoja firma posluje....znači regres služi
da tvoj radnik malo lakše i ugodnije provede godišnji odmor..
...opet je praksa da se regres isplati čim se objavi njegova
visina....retko ko čeka da radnik krene na godišnji pa da mu
to tada isplati........
...za sve takve ne jasnoće, možeš da pitaš u banci preko
koje posluješ, i mislim da bi ti oni izašli u susret i sve ti
lepo objasnili........
 
Ko moze da mi objasni zasto je promenjen pravilnik o nacinu evidencije robe (KEPU obrazac) u smislu da i veletrgovci treba da zaduzenje i razduzenje evidentiraju sa ukalkulisanim PDV-om, ako su obveznici. Kakav je smisao toga, s obzirom da razlika kolone 4 i 5 treba da da stanje zalihe, negde na 132 sintetici, sto u ovoj varijanti nece biti slucaj. Moguce da je i pre bilo dozvoljeno vodjenje zalihe sa ukalkulisanim PDV, mada nisam video da to iko radi, mislim u veleprodaji. Inace sam programer, tako da mi svaka zakonska izmena odgovara, ali ovde mi bas nije jasno.
 
DA LI NEKO OD VAS MOZE DA MI OBJASNI PRODAJA KOMISIONE ROBE JE U PITANJU.
PO NOVOM KAO DOKAZ O POREKLU ROBE KADA SE ROBA PRIMA U KOMI.PRODAJU OD STRANE FIZICKOG LICA JE FI.ISECAK,F.RACUN,DOKAZ O PLACENOJ CARINI, I SADA OVO NERAZUMEM
DRUGI DOKAZ KOJI SADRZI PODATKE RADI INFORMISANJA POTROSACA O POREKLU I DRUGIM SVOJSTVIMA PROIZVODA U SMISLU PROPISA BEZBEDNOSTI PROIZVODA I ZASTITI POTROSACA.
STA SE POD TIM SVE SMATRA DA LI NEKO ZNA?
PO MENI A HOCU DA PROVERIM SA VAMA ONDA JE I DOVOLJAN OD KOMITENTA PASOS KOPIRAN DA SE VIDI DA JE ROBA KUPLJENA U DRUGOJ ZEMLJI A ON MENI DAO NA PRODAJU KOMISIONU? NE ZNAM DA LI SAM U PRAVU. AKO POSTOJI JOS NEKI NACIN NEKA MI NEKO JAVI .UNAPRED HVALA
 

Back
Top