Ptice

7m2REwP.jpg
 
wYM3EtA.jpg


Да ки неко зна која је ово врста птице ?
Ситнија је од врапца, изузетно брза иобично лети у сик - цак лету ( олигледно ловећи инсекте ) , изузетно живахна и ни мало плашљива.
 
Poslednja izmena:
wYM3EtA.jpg


Да ки неко зна која је ово врста птице ?
Ситнија је од врапца, изузетно брза иобично лети у сик - цак лету ( олигледно ловећи инсекте ) , изузетно живахна и ни мало плашљива.


Nisam sigurna, mozda je cettia cetti. Ima ih i kod mene, vole da su pored vode. I pored toga sto im u opisu stoji da su plasljive, one su skroz druzeljubive, prilaze vrlo blizu kad sedimo u dvoristu, vole paznju, prosto se udvaraju...cak nauce vreme kad se prskalice ukljucuju pa se spuste na nize grane i cekaju, a onda silaze medju kapljice.
Nije ih ranije bilo u ovolikom broju, sad ih bas dosta ima. A postala sam svesna njihovog broja, pre par godina, kad im je kukavica napala gnezda (u pokusaju da podmetne jaje), skupilo se citavo jato i skroz organizovano su napadali taj par kukavica u namari da ih oteraju. Prvo mi nije bilo jasno sta se dogadja, kad sam cula toliku galamu, ali kad sam skontala da je to kukavica (to mi je bilo prvi put da ih vidim tako blizu) odmah sam se pridruzila jatu, pa su radile papuce, lopte, sisarke...sve sto se naslo u momentu, a moglo je da dobaci do kukavice kad se priblizi gnezdu. :lol:
Divne pticice i dobri roditelji, pratim im gnezda u mom dvoristu, zapravo vise zbog macaka, ne bih volela da im naude. :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top