Plate u Srbiji Realno

Sad ti "podmeces"....ja nisam napisao da je Srbija banja,ali za bar jedno 30-40% stanovnistva jeste banja(od toga 10% su EXTREMNO bogati) ili bar ti ljudi manje-vise normalno zive jer imaju solidne zarade i plate......od ovih ostalih,jedno 30% zivi bas tesko i siromasno (to je oko dva miliona ljudi) a drugih 30% onako sklapa kraj sa krajem,ali ipak prezivljavaju.......ova "statistika" je samo moje misljenje...

Eto npr u fabrici gde ja radim (ima oko 1500 radnika) ,prosecna plata je oko 55-60 hiljada din......znaci tu platu imaju i tehnicari sa srednjom skolom,pa cak i bravari sa trogodisnjom skolom.....jos ako imaju neke prekovremene sate,rade nocu,vikendom praznicima,plata im bude i po 70 hiljada din.......inzinjeri imaju po 80,90 hiljada din...

Slicne plate (rekao bih i vece) imaju radnici po EPS-u,Telekomima,Telenorima,Rafinerijama,Azotarama,Galenikama,Zelezarama,RTB Borovima i slicnim drzavnim firmama......a gde su jos razne lokalne opstinske firme,vodovodi,zelenila,higijene,opstine....u mom gradu radnici po takvim firmama imaju po 50-60 hiljada din platu....(oni iz higijene sto nabadaju smece po ulicama imaju nesto manje od 40000 din)....

I sad zamisli da iz jedne porodice npr muz radi u nekoj od tih firmi ima platu 60,70,80 hiljada din platu.....a zena negde radi i za 30-40 hiljada din,eto ta porodica nagura skoro 1000 eura mesecno........e sad,znam da to nisu pare i zarada sa kojom moze da se kupi Ferrari (imace noviji neki Fiat,Reno ili tako nesto),ali daleko od toga da ce "crci od gladi".....

A gde su tu jos kojekakvi advokati,programeri,manji i veci biznismeni i "biznismeni",dakle tzv privatnici,radnici po stranim privatnim firmama (uglavnom) po Beogradu,univerzitetski profesori.......oni spominjani poljoprivrednici koji voze traktor od 10.000 eura i obradjuju po 50,100 hektara zemlje.....veruj mi svi ti ljudi zaradjuju DAALEEKO vise od nekih 300 eura mesecno....

Ne znam zasto je tako tesko shvatiti da postoje ljudi u Srbiji koji sasvim solidno zaradjuju.....ako ste vi nezaposlen ili imate malu platu,vas komsija i rodjak isto,to ne znaci da je takva cela Srbija......eto nabrojao sam citavu plejadu zanimanja i likova koji u Srbiji sasvim OK zaradjuju...
 
Poslednja izmena:

Back
Top