Plate u Srbiji Realno

Ne zavisi.

Poslodavaci se trude da ustede na platama radnika i ne zanima ih kako ko radi ako ne koci previse proizvodnju.

Plate iznad minimalca imaju samo oni koji su neophodni firmi i cije radno mesto je tesko popuniti ukoliko daju otkaz.

Znači slažemo se ako je neko potreban firmi onda mora biti i bolje plaćen.Oduvek je radnik i ovde radio za neku "mizeriju" jer je slabo tražena roba.
 
niko ne mora da bude dobar i iznad samo da odradi svoju smenu i bude normalno placen bez torture,posto vlast stiti poslodavce zbog poreza radnici su sjebani,ja sam bio u kolektivu dokazano i priznato najvredniji ali su vecinom dosli preko veze i posto imam stav jelte prvi sam leteo
 
niko ne mora da bude dobar i iznad samo da odradi svoju smenu i bude normalno placen bez torture,posto vlast stiti poslodavce zbog poreza radnici su sjebani,ja sam bio u kolektivu dokazano i priznato najvredniji ali su vecinom dosli preko veze i posto imam stav jelte prvi sam leteo

Pa to je dobro što ste najbolji a još bolje što ste izleteli zbog ličnog stava.To je šansa ili sudbina.To kada naučite zime nema za Vas.
 
Što više vrede manje su šanse da ih izbace na ulicu.Drugo ukoliko je tako dobar radiće sam za svoj groš.

Mozda u Svajcarskoj ali ovde nije takva situacija.

Kod brata su otpustili kuvara jer je hteo da pita za platu koja je kasnila.
Da stvar bude gora vec su im nedostajala bar 2 kuvara pre toga i sada zbog glupog gazde trpi cela kuhinja je ostali imaju vise posla i istu platu.
 
niko ne mora da bude dobar i iznad samo da odradi svoju smenu i bude normalno placen bez torture,posto vlast stiti poslodavce zbog poreza radnici su sjebani,ja sam bio u kolektivu dokazano i priznato najvredniji ali su vecinom dosli preko veze i posto imam stav jelte prvi sam leteo

Cenim taj stav, kada dobri i vredni radnici realno procenjuju nadredjenog.

Ako nekad nekim cudom otvorim firmu zovem te
 
Kod brata su otpustili kuvara jer je hteo da pita za platu koja je kasnila.
Da stvar bude gora vec su im nedostajala bar 2 kuvara pre toga i sada zbog glupog gazde trpi cela kuhinja je ostali imaju vise posla i istu platu.
Restorani su igrališta bogatih kojima ne treba znanje i uslovi da bi ih vodili.Čak i za kozmetički salon moraš biti licenciran za razliku od restorana.
Kao školovani kuvar sa iskustvom dobijao sam otkaz kod takvih debila iz neverovatnih razloga,tipa"zašto si zamesio testo pre nego što naraste"(?!).

Nakon toga radio sam na gradilištu i mašinskoj obradi drveta,oba posla su pesma naspram kuhinje.Sada sam u medicini,kulturica uprkos egoistima.
 
jug srbije 22.000-30.000 dinara. pa vidite vi gore u bg-u,koliko ste srecni,jer znajte da uvek moze i gore! ali nisu ni sve plate u drzavnim sluzbama dobre...evo nas radnik u kancelariji mesne zajednice,sa fakultetom 29.000 dinara.

- - - - - - - - - -

u Nisu u fabrici Benneton (gde zene siju garderobu itd...),drug koji ima masinski fax nema vise od 35.000 dinara. max
 
jug srbije 22.000-30.000 dinara. pa vidite vi gore u bg-u,koliko ste srecni,jer znajte da uvek moze i gore! ali nisu ni sve plate u drzavnim sluzbama dobre...evo nas radnik u kancelariji mesne zajednice,sa fakultetom 29.000 dinara.

- - - - - - - - - -

u Nisu u fabrici Benneton (gde zene siju garderobu itd...),drug koji ima masinski fax nema vise od 35.000 dinara. max

Vaš drug kažete ima 35000 dinara,a zaboravljate + 65% socijalna davanja.Uz sve to ko ima mašinski fax mogo bi da baci neki dobar produkt na strano i domaće tržište pa možemo da analiziramo nešto realno.
 
Ukoliko ne ide u njegov đžep,zašto traži penziju kada ostari?Zašto šalje decu u školu? Jel tim učiteljima sveti Petar daje platu? Sačuvaj bože kako ljudi zamišljaju život.

35k plate je 35k plate i on treba da smisli kako da živi od toga. Sve to što si ti nabrojao neće da mu plati račune ,hranu, stan, potrebe itd.
Penziju po svoj prilici neće da doživi zbog podizanja granice i propasti fonda, a škola nije besplatna.
Trolčino.
 

Back
Top