Plate u Srbiji Realno

I meni se čini da malo naduvavaju te cifre... pazi šta kažu Večernje Novosti

Prosečan srpski radnik je prošlog meseca podizao platu u iznosu (bez poreza i doprinosa) 43.371 dinar, dok je njegov kolega koji se bavi finansijama imao 82.457, a u IT sektoru 86.490. Oni koji se bave savetovanjem dobijali su 85.756, a oni koji se bave proizvodnjom naftnih derivata 98.112.

ok kolku platu ima postar ,koliku radnik na pumpi nis-a ?? pa ne mozemo svi biti sefovi sektora kao ja :cool:
 
Halo ljudi, napišite kolika je vaša plata. Da li primate redovno. To je tema, a ne šta pišu Novosti ili šta mije rekao komšija za njegovu šurnjaju. Ja sam taksista i moja zarada sa 10 - 12 sati rada dnevno je oko 6000 dinara bruto. Neki put ide i više, retko manje, a od toga treba oduzeti gorivo 25%, porez i doprinosi oko 600 dinara dnevno, amortizaciju pojedem. Prošlog meseca, pokvario mi se auto, Čitav mesec sam ga vozao od majstora do majstora, 5 puta platio šlepovanje i čitav mesec sam jeo ono što sam zaradio prethodnih meseci.
E mene interesuje koliko pekar koji mesi hleb zarađuje u Beogradu, a koliko u recimo Nišu. Koliko zarađuje pekar koji pravi i pecivo, a koliko onaj ko pravi i hleb i pecivo i burek. To mi napišite.
 
A što tebe kao taksistu zanima kolika je plata pekara za pecivo, pekara za hleb, pekara za oba i sve to u Beogradu i Nišu?

Pored toga, 6000 bruto i nije tako loše pored plaćenog goriva, doprinosa i poreza. Ako za amortizaciju odvajaš kao za gorivo, ostaje ti 3000 dnevno neto i to u kešu bez pravdanja bilo čega. Izvini, ali to nije malo ni za Bg. gde dvoje zaposlenih ne donesu kući toliko.
 

Back
Top