lažem sam/a sebi...

blondi

Domaćin
Poruka
4.976
Primetio si, da opet drhtim. Zato jer sam stobom. Mešanica uspomena i novog uzbuđenja pored tebe me truje. Znam, da nisam zaljubljena. Možda si ti. Nisam zaljubljena, a svejedno se topim u tvojoj bližini. Naši su poljupci fatalni. Otvaramo svoje duse drug drugome u dar...sa potpunim poverenjem. Ovako te osečam!

Tvoji prsti me imaju u oblasti sa neustavljivom strašču. Gledaš me sa ljubavlju i strahom, jer ne veruješ, da ču sutra biti još kod tebe. Bojiš se, jer znaš, da to nije istina. Pa kako bi ovaka blaženost bila istinita ... flešovi večnosti, prekrasna noč, zvezde, koje padajo po nama? Tvoje vruče telo, i ja sva tvoja...

ko šamar me otrezne tvoje reči: "Voliš li me?"

... i napokon shvatim da lažem i sebe :?

?!? koliko puta ste lagali sebi neznajuči da to radite, kada i zašto lažemo sebi, šta nas tera na ovo zlo... :roll:
 
Ah, bezbroj puta... i to sve da bih sebi prikazala neke stvari lepshim nego shto jesu.... no na kraju je otreznjenje neminovno. Nego, ja nikako da se naucim pameti, pa da stvari objektivno posmatram od starta.
 
uh blondie odakle ovolika inspiracija... da li je ovo pokusaj spasavanja LJIS-a od gusenja neinspirativnim, pomalo prostackim (sve se trudim da ne kazem idiotskim) temama, ili su , kao sto uglavnom i bude, tvoje 3 teme zasnovane na nekom, do danas nepoznatom, saznanju...
LOL :roll:
 
blondi:
Primetio si, da opet drhtim. Zato jer sam stobom. Mešanica uspomena i novog uzbuđenja pored tebe me truje. Znam, da nisam zaljubljena. Možda si ti. Nisam zaljubljena, a svejedno se topim u tvojoj bližini. Naši su poljupci fatalni. Otvaramo svoje duse drug drugome u dar...sa potpunim poverenjem. Ovako te osečam!

Tvoji prsti me imaju u oblasti sa neustavljivom strašču. Gledaš me sa ljubavlju i strahom, jer ne veruješ, da ču sutra biti još kod tebe. Bojiš se, jer znaš, da to nije istina. Pa kako bi ovaka blaženost bila istinita ... flešovi večnosti, prekrasna noč, zvezde, koje padajo po nama? Tvoje vruče telo, i ja sva tvoja...

ko šamar me otrezne tvoje reči: "Voliš li me?"

... i napokon shvatim da lažem i sebe :?

?!? koliko puta ste lagali sebi neznajuči da to radite, kada i zašto lažemo sebi, šta nas tera na ovo zlo... :roll:

blondi danas me odusevljavas. ako ovako nastavis zaljubicu se u tebe pa sta bude............
 
d1:
uh blondie odakle ovolika inspiracija... da li je ovo pokusaj spasavanja LJIS-a od gusenja neinspirativnim, pomalo prostackim (sve se trudim da ne kazem idiotskim) temama, ili su , kao sto uglavnom i bude, tvoje 3 teme zasnovane na nekom, do danas nepoznatom, saznanju...
LOL :roll:
:shock: pa zar je za normalnu temu potreban smak sveta... eto dođe i meni 5 min inspiracije pa pitam, priznam, istražujem ili šta god več radim 8)
 
Gazdarica:
Obicno znam kad lazem sebe, samo sto u tim trenucima necu da to znam...
Bjezanje od istine, uljepsavanje stvarnosti, strah od buducnosti...

upravo tako...lazes sebe kad potajno znas da te on ne voli, a pravis se da to ne vidis, pravis se da to i nije tako strasno, pravis se da ti to nije ni bitno, kazes uzivacu dok traje...ili onda kad osecas u njegovom oku toplinu koja ne moze zablistati i iz tvog, mislis da previse ocekujes od sebe, tesis se da je to prolazna faza, mislis da je bolje i to nego da budes sama, kupis ostatke ljubavi i strasti, a ni sama neznas sta je sta, kako bi sastavila nesto sto ce odgovarati tvojim, samo trenutnim potrebama, jer ti celina nikako ne pase....
...zasto? pa zato sto zelimo sebi da dopustimo trenutke slasti, slabosti , strasti i neznosti, verujuci da nam taj trenutak moze doneti zadovoljstvo koje ce trajati nesto duze, izazvati nesto vise...ali se uglavnom spustimo na zemlju i shvatimo da je to samo jos jedno neuspelo traganje...
 
I dobro je dok to neuspjelo traganje ne ostavi trajne posljedice...
dobro je dok nam zivot ne ispostavi racun za svu sebicnost kojom smo tom nekom izvlacili sjaj iz oka, kojom smo u sebe usisavali ljubav i paznju, a zauzvrat nismo gotovo nista dali...
Ili, dobro je dok te istina ne lupi u lice i shvatis da je ono sto si imao bilo ono pravo, a ti si sebe, zbog onog straha od buducnosti i gubitka, lagao da nije... A, kad to shvatis, sam si na stanici, sa koje je voz odavno otisao... Mozes samo da gledas u daljinu...
 
uh, a tek posledice.... dobro je dok sam sebi ne postanes odvratan...osecanje nadmocnosti te i cini toliko privlacnim pa je jos gore kada i druga strana to tako prihvati, zadovoljava se tim delicem tebe koji dobija... i zavaravanju nikad kraja... ta laz vas onda i vezuje...i sve je teze prekinuti...
 
Gazdarica:
Dio odgovora na tvoje pitanje, vec sam napisala u postu iznad... :arrow:
da ali sam ja napisala ... onda shvatim da lažem i sebi (taj i...) ... i kako sad sebi priznaš, sebi i oprostiš... sebe ceniš i podigneš moral kad god treba i koliko treba... a šta sa njima... kako objasniti... da nisam lagala sebe ne bi ni druge... a sebe tako lako slažeš jer jer sa mogučim posledicama kažnjenja večinom manipuliraš sam... nismo mazohiste zar ne... lako je oprostiti sebi uvek se nađe neki utešni argument... a sad... nije problem priznati ej ja tebe ne volim... samo što tome uvek sledi pitanje a što si lagala, što mi nisi rekla, što si čutala ko da se slažeš... to objasniti je isto ko objasniti sebi zašto se lažem (objektivno mislim) ili bolji opis pijan sebi da je pijan... :?
 
Gazdarica:
Vjeruj, jos je gore kad te uz sve to, stigne i kazna na koju ne mozes da utices...
Tad su muke dvostruke...

i sve tako mi sebi lazemo..i uvek je to razlicito gledasno sa strane..ali ipak je to radi toga sto je neko nekad kucnuo na ona vrata koju nikad ne damo da bide otkljucana..i..usao/usla.....
e tad prekidaju se sve logike!!!
****** onda se i lazemo sebi ili mozda ne..nikad niko to nece znati...
 
Ovo je sve sto cu reci:

" Tminom razgolicen glas mladog tetreba
predelom se valja, kao val na reci
litice su neme, samo poskok vreba
velikim snom od nekolko meseci
Tisina kriknu, prepuna ujeda,
daljine cute, laje pas begunac
glas njen doduse nosi boju meda
govori tela dostizu vrhunac.
Ispod tamnih vedja, za nocna videla
palilo se nebo, gorele su svece
vulkana u sebi strasno se stidela
a telo je htelo sve sto razum nece
TELO IZDAJNICE-kriknula je glasno
u procepu ovom ne mozemo vise
sklanjaj se od mene pre no bude kasno
zar ne vidis kako zub na zub kidise...
Ljubav nije zelja sliko ubitacna
strast pogadja snove buducih ubica
unutarnja sila suvise je mracna
da bi usred noci osvetlila lica.
Bezali smo levo, trazili se desno
padose i prve jesenje kise
put se naglo savi u slepo crevo
nikad tako tuznu ne videh je vise..."
(Veselin Misovic)
 
kety:
pa dovoljno nam je i samo saznanje o tome sta i koliko osecamo, pa da ti nikakva kazna ne treba... istina boli...

Da kety,lepo receno:Istina boli...

Ali,ali samo onog ko prihvati istinu kao svoju krivicu.Kolko ih je danas takvih?Nema ih...Kad pocnes da razmisljas:ma on/a je kriv/a za sve,onda bezis od istine i onda te i ne boli.samo,takovo stanje je varanje samog sebe,a to nikako ne valja.Il je dobro?Autosugestija...da si u pravu?Hm....
 
DON:
kety:
pa dovoljno nam je i samo saznanje o tome sta i koliko osecamo, pa da ti nikakva kazna ne treba... istina boli...

Da kety,lepo receno:Istina boli...

Ali,ali samo onog ko prihvati istinu kao svoju krivicu.Kolko ih je danas takvih?Nema ih...Kad pocnes da razmisljas:ma on/a je kriv/a za sve,onda bezis od istine i onda te i ne boli.samo,takovo stanje je varanje samog sebe,a to nikako ne valja.Il je dobro?Autosugestija...da si u pravu?Hm....
pa lepo ja rekoh done sam sebi najlakše oprostiš nego ostaje večita dilema dali si sebi opravdano oprostio :?
 

Back
Top