sta radite kada vas neko blizak smara?
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: sta radite kada vas neko blizak smara?

Primećen član Charlotte (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano sta radite kada vas neko blizak smara?

Verovatno u zivotu imate nekog
    rodjaka/prijatelja/neku osobu koju ne zovete cesto jer vam ne prija da razgovarate sa njom, a koja vas tako nadrndana i usamljena ispituje o vasem licnom zivotu i raznoraznim glupostima, neizostavno pokrece teske teme i skoro uvek vas smara, ali vam je jako blizak rod ili se druzi sa vasim bliskim drugaricama i glupo vam je da se samo njoj od svih ne javljate. Sta radite u takvim situacijama?

Aktivan član indigo (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

ne, nemam.
    ne kontaktiram sa takvima generalno, bili mi prijatelji ili rodjaci.
    druzim se i kontaktiram redovno sa nekoliko osoba (mozda do 10, sveukupno) koji "ne smaraju", koji imaju slican nacin razmisljanja i sistem vrednosti, i vec odavno ne dozvoljavam "gluposti, teske teme" i slicno.

em me nisu blagovremeno naucili da "moram" s nekim da budem prijatelj i "rod", em mi je zivot bio (i jeste) takav da meni nikako nije "dosadno", i nemam nerava ni vremena za ljude koji su sami sebi teret, pa gledaju i meni na nacine "zabavicu".

ne druziti se sa njima, ne zvati i slicno, za mene ne znaci ni da ih mrzim, ni da ne zelim da ih vise vidim u zivotu; obicno posle par pokusaja sa njihove strane direktno kazem kako zivim i sta radim, i jos ako i direktno kazem sta mislim o njihovom "davljenju", dosadi i slicnom, onda je tu kraj konverzacije bar za jedno duze vreme. takve osobe, prema mom iskustvu, vrlo tesko ili nikako su u stanju da shvate da to nije licno, ponekad krenu da "mrze", ogovaraju, "proturaju puske" i slicno, no - to je stvar vaseg licnog izbora kako (i da li, uopste) cete na to reagovati. mene vec odavno nije briga, ne moze me ceo svet voleti.

duboko sam uverena da "smarachi" mogu "krv popiti" coveku, kao mnogo mladjoj mi se to itekako i dogadjalo, i zbog slicnih stvari se danas uopste vise ne libim da im odmah objasnim pojam "troskok" .
    dakle, mislim da vas odnos zavisi samo od toga koliko vi licno zelite da vas ta osoba "voli", i sta ste sve spremni da trpite zbog toga.
    ili - ne.

ja vam zelim mnogo srece sa vasim "smarachima" .

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: sta radite kada vas neko blizak smara?

ja bas volim da smaram ali ne naidjem na odziv i onda prestanem

CaLiMeRo
    Guest

Podrazumevano

Trudim se da ne postanem bliska sa takvom osobom.
    Ako je u pitanju rodbina, mlađa,
    stavim do znanja da me smaraju.
    Ako je neko star, više trpim.
    Žao mi je starih i usamljenih...

Učlanjen
    08.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Da, treba im objasniti da su nam neke njihove price i zapitkivanja smorne. Tada ce valjda i da se otkace, ako odbijem da razgovaram o temama koje njih zanimaju.
    Takvi ljudi su toliko napadni jer su usamljeni, sa druge strane usamljeni su jer su napadni. I meni mladjih nije zao, oni bi i mogli da se promene, ali kod starih je tuzno sto je tesko da se menjaju.

Aktivan član indigo (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

da, sharlote,
    u pravu ste; sa starijima je tesko, treba imati dushu pa ih "otkaciti", i ja sam imala na umu pretezno mladji svet.

no, kako god - mislim da je najbitnije u celoj prici razlikovati ljude kojima je samo i jednostavno dosadno, i/ili su usamljeni, od onih koji su isto to - ali "trovachi", koje zele svoje probleme da prenesu na vas, koji zele da "udju" u vas zivot, da cuju "pikantne detalje", skloni su dalje da prepricavaju bilo sta sto im kazete ("dosoljeno", naravno), itd.itd. broj kombinacija je neogranicen.

dakle, ja opet jedno isto: mislim da je bitno - koliko su realno "trovachi", koliko vas zaista ugrozavaju, i koliko je vama stalo da vas taj/ta doticni "voli" i ima lepo misljenje o vama... prema mom iskustvu, trovachu mozete dati i krvi da vam se napije, opet ce iza ledja nesto da namesti...

mislim, ima ih zaista vrlo perfidnih; uvek se setim jedne price - majka cerki pokloni dve kosulje, i kasnije je nazove, a cerka kaze kako je jednu odmah obukla... na sta ce majka: STA, druga ti se ne dopada...?!! zvuci komicno, ali u prirodi nije tako, ako se ponavlja triput dnevno, ogorceno i sa pakoscu, nije lako... makar bila i majka.

poz

Učlanjen
    08.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Pozdrav i tebi, Indigo!

Učlanjen
    08.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

I tebi CaLiMeRo, i tebi ?!

Obećava lyra (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Meni je na zalost glavni smarach moja najbolja drugarica koju obozavam, sa kojom se najbolje razumem i sve delim, ali ima faze kada nevidjeno smara tako da se to pretvori u obradjivanje jedne teme 2 sata telefonom! A nemam srca da joj kazem da me smara, mislice da nemam razumevanja za njene probleme :?

Učlanjen
    08.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

E lyra, ne znam sta dobro kod stvarno dobrih drugarica koje umeju ponekad da smaraju. Ovi o kojima sam ja pitala su druga vrsta smaraca.
    Mozda bi ti tvoju drugaricu trebalo da nekad prekines i kazes joj da se opusti, sve ce se to resiti i da vise ne komplikuje, ali joj to reci nezno i kao u sali. Mozda pomogne.

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

jao jao
    ja smaram koga stignem
    kad sam u fazonu

al imam dosta kredita kod tih meni bliskih ljudi
    pa niko ne sme da mi kaže da smaram

sreća pa očas posla promenim raspoloženje
    mislim, najviše zameram dosadnim ljudima što su dosadni
    8)

Ej; šarlot, super ti je savet, imam jednu super drugaricu koja mi onako nežno kaže "Ma, iskuliraaaj..." i to je tako simpatično da
    kad davim ostale
    setimo se zajedno nje
    i slatko se smejemo
    MA ISKULIRAAAJ...
    I onda iskuliram
    :wink:

Mislim, obožavam da napravim dramu ponekad

Zainteresovan član banchi (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Citat Original postavio lyra
    Meni je na zalost glavni smarach moja najbolja drugarica koju obozavam, sa kojom se najbolje razumem i sve delim, ali ima faze kada nevidjeno smara tako da se to pretvori u obradjivanje jedne teme 2 sata telefonom! A nemam srca da joj kazem da me smara, mislice da nemam razumevanja za njene probleme :?
    Lyra imamo izgleda sličan problem. Moja najbolja drugarica priča STRAŠNO puno, bilo je dana kad se vratim kući umorna posle susreta sa njom, priča priče koje je pričala po sto puta, sve do detalja, i više puta sam bila na ivici da joj kažem daj bre jel možeš da ućutiš pet minuta da još neko nešto kaže. Ali ona je svesna te svoje osobine i kaže da je ona jednostavno takva i da ljudi treba da je prihvate. Preselila se u drugi grad, nedostaje mi, jer je ona jedna dobra osoba, super se kapiramo, tako da kad se vidimo svakih par meseci mogu da izdržim.Ali da sam je trpela, trpela sam je, nedavno sam saznala da je još neke ljude iz njenog okruženja smarala na isti način.

sanja
    Guest

Podrazumevano

ja sam "nasla srca" kad vise nisam mogla da satima i satima pricam niocemu. mozda zato sto svoje probleme resavam sama i vise ne trpim tesne cipele i smarace.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Citat Original postavio sanja
    ja sam "nasla srca" kad vise nisam mogla da satima i satima pricam niocemu. mozda zato sto svoje probleme resavam sama i vise ne trpim tesne cipele i smarace.
    Isto....ma necu vise da gubim dragoceno vreme na isprazne price, pogotovo od kad imam dete i od kad sam se vratila na posao. Dan mi je postao strasnooo kratak i stvarno mi je zao da ga trosim na kojekakve smarace umesto da se mazim sa cerom.

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    194

Podrazumevano

Citat Original postavio sanja
    i moja najbolja drugarica mene udavi! pocrvene mi usi od istih prica non stop, ali draga mi je i necu da je opomenem, mene generalno dave sve price i svi ljudi, davim samu sebe, sto onda da ne dozvolim da me moja beti udavi!ali sam nekako uspela da iskuliram zbog tog mog stava prema okolini i uklapam se bog zna kako! lol

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano Re: sta radite kada vas neko blizak smara?

Citat Original postavio Sharlote
    Verovatno u zivotu imate nekog
    rodjaka/prijatelja/neku osobu koju ne zovete cesto jer vam ne prija da razgovarate sa njom, a koja vas tako nadrndana i usamljena ispituje o vasem licnom zivotu i raznoraznim glupostima, neizostavno pokrece teske teme i skoro uvek vas smara, ali vam je jako blizak rod ili se druzi sa vasim bliskim drugaricama i glupo vam je da se samo njoj od svih ne javljate. Sta radite u takvim situacijama?
    eee...tek sad pročitah šta sve spada pod "smaranje"
    ja sam mislila da spada samo gomila "neophodnih" informacija...
    ma da, i ja mrzim teške teme i mračne ljude, i ne dozvoljavam više od dvaput da me smori na isti način.
    joj, što mrzim depresivce....
    Inače, imam jednu koleginicu, malo stariju od mene, ali, šaćeš, zbabosanu.
    Uvek pita
    kako si
    kako ti je mama
    šta ti radi dečko/milica/koga se još usput seti
    i to me tako izdribla za 5 minuta
    a ni ne zanima je odogovor
    šta je briga kako mi je mama, ni ne poznaje moju mamu
    :?
    Jedini lek: odeš takvoj nadrndanoj i primeniš njen recept na njoj!
    Nije teško, samo joj ponoviš spisak njenih pitanja

Slične teme

1. Sta radite kada...
    Autor Butterfly effect u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 28.11.2008., 10:28
  2. Sta radite kada...
    Autor nsbee u forumu Srbija
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 30.08.2005., 11:53
  3. Sta radite kada vam je dosadno?
    Autor jacamica u forumu Tinejdžeri