moj muz je narkoman

Jako mi je zao sto prolazis kroz takve stvari, pa makar i da nije istina (daj Boze da nije), sama ta sumnja izjeda coveka, nadam se da ces je makar brzo otkloniti...
Nisam nikakav ekspert, ali sticajem okolnosti znam par znakova na osnovu kojih mozes da provalis da li se neko radi, valjda ce ti pomoci...
Kad se neko radi heroinom, prvi i najbolji pokazatelj su zenice, koje su jako, jako male, kao tackica, nekad bukvalno kao cioda, zatim povecana agresivnost i naravno cesto smrktanje i cesanje po nosu. Ako je u pitanju kokain, zenice su prilicno rasirene, usta suva i onako belicasta na krajevima, po uglovima, nadam se da razumes na sta mislim, covek je pun samopouzdanja i poleta...
Pozdrav uz nadu da su sve te tvoje sumnje bile bezrazlozne. U svakom slucaju, NE DAJ SE!
 
totbsm:
hvala na podrsci. i ja se nadam da sam paranoicno neuroticna zena. znam ja sve te znake, ali znam i sve lazi, kapi za oci i sl. jedini nacin da saznam istinu je da uradi test a to nece ici tako lako. ostalo sve moze da se tumaci na sto nacina. jedini argument mi je ljubav. ako to ne upali tj ako nema ljubavi zna se sta je ciniti pa makar bili i samo pola sata u braku. hvala vam puno
Ti si vrlo hrabra čim si se sa takvim likom i zabavljala a kamoli udala, za razliku od mene koja bi pobegla od njega kao djavo od krsta. Ako kod njega nema volje za lečenjem ništa mu ti ne možeš pomoći. pozdrav
 
slatko volim :)):
savet nemam, al imam adresu na koja vrata da pokucas :
ЗАВОД ЗА БОЛЕСТИ ЗАВИСНОСТИ, Теодора Драјзера 44, 3671-429
Očigledno nikad nisi bila tamo... Niko se tu nije izlečio... Odu po dozu metadona da preguraju najgoru krizu i to je to.

Za devojku koja je postavila pitanje: ne znam, nek ti je bog u pomoći, da li se drogira moguće je proveriti na osnovu analize urina recimo...
Sa narkomanom nema razogovora.
Nema dogovora.
To nisu ličnosti više.
Postoji samo jedna stvar u njihovom mozgu: GDE I KAKO NABAVITI DOP. Jedan cilj i sva sredstva su dozvoljena.
I nema izlečenja osim onog što se u Rusiji radi... I KOMPLETNE PROMENE STILA ŽIVOTA.

Žao mi je što zvučim pesimistično.
 
Ako ne pristane na proveru odmah, ja ti savetujem da bezis.
Jos nisam videla izlecenog narkomana, a kako upropaste porodicu to sam imala u prilike da gledam u bliskoj familiji.
Njihov osnovni problem je u glavi i nemogucnosti da se suoce sa problemom (ma sta on bio) i da ga resavaju. Cak i kada pristanu na lecenje i kada se "izlece", sa prvim problemom opet pokleknu.
Mozda sam grozna, ali ih ja stvarno ne volim.
 
Zao mi je sto imas takav problem. Veliki, pretezak je...

Pre vise godina, radio sam neke kompjuterske programe za taj Zavod u Drajzerovoj ulici. Mesecima sam tamo zalazio i upoznao skoro sve doktore, koji su tada tamo radili.
Ono sto sam saznao je da SVAKOG narkomana "skinu" za 15 dana ako ostaje u stacionaru. To je u procentu oko 99%. (ne govorim o onima kojima je jos preostalo koji mesec zivota)..

Ono sto je NEOPHODNO za izlecenje (koje je moguce) je totalna PROMENA, sto navika, sto drustva, sto kompletnog okruzenja. Jer, rekose mi, cim narkoman, onako "cist" izadje, uklapa se u prethodno drustvo i navike zivota, i za dva dana pocinje iz pocetka!

Po mome, trebala bi uhvatiti momenat kad mislis da je ipak moguce razgovarati. Staviti ga pred potpuno cist osnos: ili mi ili droga - tacka! Imas jos vremena, nemate dece, paticete samo vas dvoje ako se razidjete, kasnije bi patilo barem cetvoro...
Ako i negira da uzima drogu, moli ga, zahtevaj, preti i sta god hoces, ali isteraj da se u tom slucaju testira vise dana, da dokaze, mora da ti dokaze da je vredan zajednickog zivota, da zeli da bude sa tobom i da zeli pravi zivot!
Ako prihvati pomoc i adekvatno lecenje, ODMAH ga treba zapoceti. Medjutim, ono sto je najvaznije, ODMAH i poceti organizovanja TOTALNE promene zivota, drustva, mozda i mesta bivanja. Ta promena jeste ogroman problem, ali je i ogroman problem ono sto se vama desava (nadam se ipak da nisi u pravu)
Naglasavam, da bez kompletnog "redizajna zivota" vas dvoje, nema nade u uspeh! Nikakve! Ili 99% nikakve!

I nazalost, moram ti reci, da prema satistici koja je tada tamo vodjena ( a mojim programom sam je obradjivao), bez izmene zivota totalno, NIJE bilo uspesnog izlecenja!

Ako nista ne pomogne a ustanovis da drogu ipak nije ostavio - tesko je to reci, ali BEZI, ODLAZI, NESTANI iz njegovog zivota! Nista ti dobro doneti nece, ti ga NE MOZES izleciti nicim! On te verovatno voli, zeli zivot sa tobom i planira mnoge lepe stvari, ali veruj mi NE IDE TO TAKO! Mora da odluci, moras da odlucia.
Ne dozvoli da ti proadne zivot, jos si mlada, pred tobom su godine i godine, ne mozes dozvoliti nekome da ti to uzme, tek zato sto ima "lepe plave oci", sto ti je negde jednom "doneo prelepe orhideje" sto ume tako lepo da ti kaze da te voli... Verovatno je to sve tacno ali pre ili kasnije na vas ce se sruciti problem droge punom zestinom...

Tuzno je to ali je istinito, veruj svacega sam se nagledao....

Iz sveg srca se nadam da gresis, ali budi uverena, ako to SAD i USKORO ne razresis, nece na dobro izaci! :(
Zelim ti svu srecu ovog sveta.
 
Ti si vrlo hrabra čim si se sa takvim likom i zabavljala a kamoli udala, za razliku od mene koja bi pobegla od njega kao djavo od krsta. Ako kod njega nema volje za lečenjem ništa mu ti ne možeš pomoći. pozdrav[/quote]


hvala
 
Udala si se pre 10 dana...a sad ga vise ne volis? Uspeo za 10 dana da ti se tako ogadi?

Na zalost, videla sam propast nekih meni jako dragih ljudi. Cak sam cula da se moja nekad najbolja drugarica (a nije mi vise drugarica bas zbog dopa)bacila sa sprata (em u krizi, em ostala duzna nekom kome se ne ostaje kratak). Ostala je ziva ali je u invalidskim kolicima!!! STRASNO!!!!

Koliko ima godina i koliko dugo je u tim vodama?
 
Moja sestra (od strica) je "bila" narkoman.
Imala je divnog muza koji je tolerisao svakakve njene gluposti, ali je postojala samo jedna stvar oko koje nije bilo diskusije. Da bude cista.
I ona se skinula i sve je to tako lepo trajalo neko vreme, ali onda sa prvim problemima, ona je izlaz trazila tamo gde jedino zna. Droga.
Oprostio je jednom, ona je rekla da vise nikad nece, i naravno da je bilo drugi put, jer nije mogla da izdrzi celu pricu posto nikako nije mogla da zatrudni.
Ishod ti je vec verovatno jasno koji je.
Mislim da njima samo porodica moze da pomogne (ako i ona moze) jer svi problemi su tu i nastali.
I zato ti je moj savet da bezis sto pre dok sebi jos neku glupost ne navuces na vrat (ne daj boze).
Zelim ti puno srece i PAMETI.
 
Bas mi je zao...moras da mislis o svojoj buducnosti.Ok,treba da se potrudis da mu pomognes,ali nemoj da dozvolis da udjes u taj njegov zacarani krug,i da se tvoj zivot svodi na jurnjavu oko toga da li ce on da se nagudrira ili ne.Svaka ti cast,ja ti se iskreno divim,reci cu ti jednu stvar iz iskustva sa obzirom da su mnogi moji vrlo bliski prijatelji unistili sebe sa drogom:tek kad on sam bude 100% siguran da zeli da bude cist i da se skine on ce to uraditi.Tako da pomozi mu reci mu iskreno da zelis da mu pomognes,ali ako vidis da je ipak beznadezan slucaj(ne daj Boze!)onda okreni se i idi,jer zivote je samo jedan a mislim da ti bar zasluzujes da ga provoedes daleko od mracnih faca.
Srecno!
 
totbsm:
joj ljudi citam vase odgovore i placem. sve to o cemu ste pisali sam prosla vec milion puta. a to sto nisam zbrisala bila je prvo moje nikakvo neznanje o cemu se radi i koliko je to opasno( ja sam mislila to je kak dzidza). a kad sam videla sta to radi coveku jedini razlog sto nisam pobegla je moja naivnost i glupost koju sam ja krstila velikom ljubavlju. cista glupost. i sve se sredilo, on se skinuo bio skoro 6 meseci cist, divan, krene sve na dobro i vencamo se ( gde mi je glava) i evo juce mi je priznao da se uradio za veselje posle vencanja (nismo pravili svadbu) i da se intenzivno radio zadnja dva dana toliko da ce biti u krizi i moli za pomoc. ja bih ga najradije istukla,ubila od batina. sa jedne strane u glavi mi je samo razvod i to odmah sa druge strane nada da kad se vec jednom skinuo a sad se uradio (samo) tri puta i odmah je trazio pomoc da strpljenjem i ljubavlju mogu da pomognem. problem je sto mi se gadi da ga pogledam a kamoli pricam sa njim. i ako mu oprostim obecala sam (o tome vodim racuna i uvek ispunim, vaspitanje valjda) da bude li jos jednom ikada u zivotu uradio da me nece videti. sta da radim? ne volim ga vise. kako da ga volim kad moze da uradi ovako nesto. hvala na podrsci, stvarno nisam ocekivala ovoliko postova. izvinite na ovako dugom postu, ne morate ga ni citati ni odgovarati ako sam vas smorila, samo sam morala nekome da otvorim dusu.
znas sta ja necu da budem fina. samo cu da te pohvalim kad si rekla da si glupa! ne postoji kategorija leceni narkoman! to se ne leci. kako mozes da trazis od njega da ti obeca da to vise nece da radi, kada si sama svesna da od toga nema nista? da li je moguce da zelis da budes mucenica koju ce taj krvopija da zavlaci i laze? na super si putu ako sebe dozivljavas kao paranoicnu sto ces uskoro da postanes. znas kako, lepo je pomagati ljudima, ali ne mozes pomoci nekome ko ne zeli da pomogne samome sebi.njemu je bre super, on voli to sto jeste. ti zavoli sebe. i budi sigurna da je provalio tvoju nesigurnost i sad gledaj koliko ce ti vremena trebati da ga otkacis.oni traze nekoga ko ce da ih nosi. zapamti! sluzis mu za manipulaciju jer oni su patoloski lazovi. mogu da ti pricam price, ali ne zelim da davim.zeno saberi se i oteraj to ***** od sebe za uvek!
 
Surovo rece /antihrista/ali mi se cini da je potpuno u pravu kad je rekao sve ovo gore navedeno.Zao mi je kada cujem ovakve price i sto one uopste postoje ali zivot je takav,nazalost cesto zaslepljeni ljubavlju nismo u stanju normalno da rezonujemo i odvojimo osecanja od zdravog razuma pa presecemo i donesemo odluku.Lako je nama sastrane da te savetujemo i ovako i onako,samo onaj ko je oseti na svojoj kozi izvestan problem moze da ti nekako pomogne.Kako bilo,ja mislim da pokusas jedno vreme da se boris mada je borba verovatno unapred izgubljena za njega ali probaj.Pokusaj da uradis ono sto ti sama mislis da treba ali ne gubi previse vremena,pokusaj,pomozi,izvagaj njega i svoj zivot,sta ti muz nudi a sta trazi od tebe.Jesu li ove dve ponude bar priblizno iste,ako nisu nema razloga da ikad osetis grizu savesti,okreni se i idi,ne osvrci se,misli na sebe i digni glavu.SRECNO!!!
 
Kako to mislite - ne volite ga vise? (A manje?) Mislim, kada se udate za nekog (iz ljubavi) ne mozete ga ne voleti vise (zato sto se uradio) ali svakako mozete biti i ljuti i zabrinuti. No ako ga svakako ne volite vise, onda - zar ne - ne postouji razlog da ovog momenta ne spakujete kofere i ne podnesete tuzbu za razvod braka.
Sve sto je gore recao codemaker je susta istina i size svega sto bi mogla pisati na vise strana, ali cu samo dodati da covek koji je mogao da se 'uradi' za veselje na svadbi zene koju voli i koju vencava ne da nije izlecen, ni prilecen, ni u poboljsanju vec je u dubokom problemu i poricanju svog problema: ako ni vrhunac ljubavi (kad se covek vezuje sa nekim koga VOLI za 'zauvek' tako da kazem) nije bilo dovoljno ljubavi da ne napravi svinjariju bar tog dana, ako je slabost prema drogi bila jaca od ljubavi prema Vama - sta onda da ocekujete od takvog coveka? Narkomanija se ne leci za 6 meseci skidanja, skidanje je samo jedan aspekt, ali kao sto sam i na zdravlju pisala, neophodne su godine psihoterapije da se otkriju duboki konflikti, slabosti i razlozi koji su Vaseg supruga (ili bilo kog narkomana) odveli na put droge umesto u zivot. Bez toga, celo to skidanje je samo lecenje posledice, dok uzrok ostaje netaknut, lecenje bolesti umesto lecenje coveka, koje je besmisleno gubljenje vremena i uzaludan napor i trosenje energije za sve one koji takvom coveku pokusavaju da pomognu.
Uslovite ga ili ozbiljnim lecenjem uz psihoterapiju i pristanak na stalna testiranja na drogu na svakih par nedelja (testovima urina) ili razvodom. Ako udjete u njegov sistem i njegovu igru, propascete sa njim. Zao mi je sto on tone, ali ako treba da tone neka tone sam; nema niceg ni svetog ni smislenog u prinosenju Vaseg zivota na zrtvu njegovoj zavisnosti, slabosti i odbijanju suocenja sa ozbiljnoscu i teskocom situacije u koju se uvalio.
Srdacan pozdrav i puno srece.
 
ja to samo mogu reci bezi glavmom bez obzira,svaku pricu o narkomanima sam cula sa groznim krajem, a sve je bilo lepo i "pod kontrolom" na pocetku, ti ces samo sebe varati s tom idejom kako se on skinuo i kako se promenio, samo razmisli jer ti treba sutra prekosutra muz zatovrenik ( da ne kazem otac tvoje dece) a da ti ne pricam za par godina o vezivanju svih clanova domacinstva za stolice, radijatore, prodavanje svega opet da bi se "izlecio" ... jesi li ti uopste spremna na to?! Ja ti samo kazem bezi odma dok je vreme!
 

Back
Top