Damaged area of disk!?

N

Nedad

Gost
Izvinjavam se,mozda negde na forumu postoji neki odgovor na ovu temu ali stvarno nemam vremena da potrazim,te postavljam novo pitanje.Naime,nakon scan disk-a D: pregledanjem iste ugledao sam oko 10ak onih kvadratica za koje pishe da su damaged area of disk...Moze li mi neko objasniti sta znaci to,i ima li kakvog leka tome ili je to po mom misljenju pocetak kraja mog diska koji je star oko 3 godine.Ako jeste kraj otprilike koliko mu je zivota josh ostalo tj kojom se brzinom oni shire.HVALA!!!
 
Losi sektori na disku se mogu, uz malo srece, i popraviti. Mislim da je najbolje koristiti programe za popravku koje mozes naci na sajtu proizvodjaca diska (Maxtor, Segate....)Programi staju na disketu i koriste se kao boot diskete. Stavis je u flopy, restartujes i ostalo radi sama...Problem je samo sto je najbolje raditi to sa formatiranim diskom jer disketa vraca HDD u fabricko stanje, tj. uradice mu format na nizem nivou (LOW format) Sto se sirenja losih sektora tice, to moras pratiti povremeno pa ako pocne onda ili formatiraj ili menjaj disk. Tri godine za jedan HDD i nije puno :wink:
 

Back
Top