Prepisali???

Turn off the light

Zainteresovan član
Poruka
274
sad sam dosla s prijemnog. bilo je nevidjeno mnogo prepisivanja. nekoliko njih iz mog odeljenja koji su JEDVA imali 2 iz srpskog sve su prepisali, i imace 19-20 bodova.
u mojoj ucionici je zena koja je dosla kao roditelj koji kontrolise, isla od klupe do klupe, i govorila resenja. mojoj drugarici, koja je sedela iza mene, rekla je 2 odgovora. slicno je bilo i u ostalim ucionicama. puno, jako puno njih ce imati maksimum.
pitam se samo, da li je to dobro? ako svi budu imali 40 bodova, onda ce se i traziti mnogo vise bodova nego prosle godine.
na kraju se sve svodi na isto.

kako je bio kod vas?
 
I kod nas je bilo prepisivanja. U mojoj ucionici nije bio roditelj, a nastavnici koji su dezurali dozvolili su da se prepise. Sve sam uradila, ali mislim da imam mozda neku gresku.
Svi su super uradili prijemni.
Ja sam srpski mnogo vise ucila nego matematiku, i sama sam uradila 16-17 zadataka, a ostalo sam prepisala. Mada nikad iz spskog nisam bila sjajna.
Joj, kad bi na matematici bilo ovakvo prepisivanje. Mnogo se plasim sutrasnjeg dana. Dajte neku rec utehe i podstreha :)
 
I u mojoj skoli je bilo prepisivanje!!! Ja sam iz spskog uvek imala 3-4, a sada sam uradila 20 zadataka ( 16 sama, a 4 sam prepisala). Ocekujem da cu imati oko 18-20 poena...
 
ja sam uradila za 20 min,i ostala skoro do kraja da bih pomagala drugima.sve sam sama uradila,a imam 2 greske.drugarica iza mene mi rekla da sam ja pogresno napisala:ZALOSNIJI,i da treba zalosTniji.
ja je poslusala,a nije tacno!ubicu je.imacu oko 18,5-20.imali smo 2 nastavnika i roditelja.taj roditelj-bas je dobra.nije nikog opomenula.ja pomogla drugu 4zad. a da to oni nisu provalili.sta ces,glupi su.MATEMATIKA SUTRA NEE
 
Da, sutra je matematika :x vadja cu uspeti da dobijem bar 15 bodova.
Ja mislim da sam se zeznula kod glasovnih promena... i mozda jos nesto od gramatike. Mozda knjizevnost ono pitanje sa Nemustim jezikom, kao koje osobine ima taj junak.

Joj ljudi srecno vam sutra, pa pisite utiske :)
 
ja sam se zeznula kod 'ulazak', napisala sam velikim slovom - a mozda mi i priznaju!
jos ne znam da li ce mi priznati kod onih znacenja, polisemija, homonimi, arhaizmi i tako to, sto sam stavljala napr. 1. 2. 3. dakle kao redne brojeve. nama su oni idioti od nastavnika koji su dezurali rekli da treba, a nije tako u resenjima.
 
mata je bila nikad laksa.Najlaksi moguci test.Kod nas je bilo dosta prepisivanja mnogo vise nego na srpskom.Za onog ko ima 4 iz mate sramota bi bilo jedan zadatak ne uradit,a da ne pricam za onog ko ima 5.Ja imam 5 nadam se da nisam nista pogresio.Da sam znao da ce ovako lako biti pripremao bih se nedelju dana pred ispit a ne tri meseca,ali sam barem dosta toga naucio!

Da li neko zna da li se iz mate priznaju zadaci ako se nesto precrta.Kod nas su rekli da se priznaje iz mate a iz srpskog ne.
 
mata je bila nikad laksa.Najlaksi moguci test.Kod nas je bilo dosta prepisivanja mnogo vise nego na srpskom.Za onog ko ima 4 iz mate sramota bi bilo jedan zadatak ne uradit,a da ne pricam za onog ko ima 5.Ja imam 5 nadam se da nisam nista pogresio.Da sam znao da ce ovako lako biti pripremao bih se nedelju dana pred ispit a ne tri meseca,ali sam barem dosta toga naucio!

Da li neko zna da li se iz mate priznaju zadaci ako se nesto precrta.Kod nas su rekli da se priznaje iz mate a iz srpskog ne.
 
Mata brate uradio 14 od 17 ! Nije lose sobzirom da sam srpski uradio ceo 20 ! Al brate prepisivanja ko blata !!! Ovo ima da dovede do toga da ce slabiji ucenici koji su imali dvojke upisati skole umesto onih koji su bili sa peticama i cetvorkama (jednostavno ovi sa peticama su se vise uplasisli i uradili manje (sami) a ovi su prepisivali i sada ce neki sabani koji samo sto nisu pali na popravni imati 40 bodova a oni koji su sa nekom cetvorkom) upisati neke slaboje skole zbog velike konkurencije ! MOGU DA SE KLADIM DA NIJEDNO DETE U SRBIJI NECE IMATI MANJE OD 10 BODOVA IZ OBA PREDMETA! No dobro sacekajmo rezultate mozda ce u pregledanju biti stroziji (sto nije bas najbolje za mene), a li nema veze u svakom slucaju sad ce svi slabiji ucenici kunkurisati za neke jace skole kao i ovi koji su imali petice pa ce narokati svi gimnazije i medicinsku, A U 2 KRUGU ONI KOJI SU ISPALI (a bioce ih preko pola) mocice da se upisu u bukvalno bilo koju skolu jer su ostala praznamesta zbog pretrpavanja Gimnazija i Medinciskih skola !
 
Pa da, to ti je, sve zavisi ko ti se zadesi da dezura.
U susednoj ucionici kod mene bas i nije moglo da se prepusuje, a zato je u skoli moje drugarice bilo da u njenoj ucionici moze da se ladno izvadi zbirka i da se sve prepise, a kod nas nije bilo bas tako :)

Joj samo da upisem ekonomsku ....

Sta vi hocete da upisete? :D

KADA CE BITI REZULTATI ISPITA?
 
nama ve rezultati biti danas u 21 cas nverovatnije!
srpski je vec pregledan. od 200 ucenika iz moje skole, oko 35 ima 20 bodova, 100 ima 18, i 19!
nikad bolje!
[direktor se hvalio da smo dobro uradili... a mislim da je i znao da smo sve prepisali....]
danas su nam bile neke nastavnice malo stroze, ali sam ja zato sve proverila sa drugaricom iz drugog odeljenja, koja je sedela u redu do mene! ladno sam na kraju stalka do nje da joj diktiram zadatak [kad sam predala svoj], i niko mi nije nista rekao! imacu 20, sigrno. srpski najmanje 28, 5. i to ako budu djubrad da mi ne priznaju jedan zadatak... ma, glupost jedna... a iz skole nosim 59,68 [samo jedna cetvorka, inace bih bila vukovac], tako da sigurno upisujem 13.

ziveli! :P
 
Normalno je da su svi prepisivali, ali stvarno kada se neki zajebu pa upisu skolu u kojoj nece moci ni da zavrse prvi razred videcemo onda! Prijemni nismo ni trebali da polazemo, jer je bilo najbitnije ko ti je dezuran, a sve ostalo nije vazno, ni vezbanje, ni bilo sta drugo. Meni je prvi dan bilo strava i pustali su da se radi sta hoces, ali drugi nista nisu pustali. U nekim ucionicama su pustali i jedan i drugi dan, cak su i zbirke resenja iz mate vadili opusteno, menjali se papira, jednom mom drugu zamalo da ostane papir u tudjem radu.
 
saikjdsaip:
Normalno je da su svi prepisivali, ali stvarno kada se neki zajebu pa upisu skolu u kojoj nece moci ni da zavrse prvi razred videcemo onda! Prijemni nismo ni trebali da polazemo, jer je bilo najbitnije ko ti je dezuran, a sve ostalo nije vazno, ni vezbanje, ni bilo sta drugo. Meni je prvi dan bilo strava i pustali su da se radi sta hoces, ali drugi nista nisu pustali. U nekim ucionicama su pustali i jedan i drugi dan, cak su i zbirke resenja iz mate vadili opusteno, menjali se papira, jednom mom drugu zamalo da ostane papir u tudjem radu.

naravno da je bolje polagati prijemni nego se samo rasporedjivati na osnovu uspeha iz skole. onda bi se bolje upisali oni iz laksih osnovnih, gde se poklanjaJU OCENE.

ja sam sedela u prvoj klupi, i uspela sam ne da prepisem, nego da proverim resenja, a zamisli tek sta su radili oni iz zadnjih klupa... :shock:
 
Turn off the light:
nama ve rezultati biti danas u 21 cas nverovatnije!
srpski je vec pregledan. od 200 ucenika iz moje skole, oko 35 ima 20 bodova, 100 ima 18, i 19!
nikad bolje!
[direktor se hvalio da smo dobro uradili... a mislim da je i znao da smo sve prepisali....]
danas su nam bile neke nastavnice malo stroze, ali sam ja zato sve proverila sa drugaricom iz drugog odeljenja, koja je sedela u redu do mene! ladno sam na kraju stalka do nje da joj diktiram zadatak [kad sam predala svoj], i niko mi nije nista rekao! imacu 20, sigrno. srpski najmanje 28, 5. i to ako budu djubrad da mi ne priznaju jedan zadatak... ma, glupost jedna... a iz skole nosim 59,68 [samo jedna cetvorka, inace bih bila vukovac], tako da sigurno upisujem 13.

ziveli! :P

KAKO DA IMAS 1 CETVORKU? IZ CEGA?
taj ti nije dao pet je stvarno... :roll:


A sto se tice prepisivanja, mislim da je to bilo svuda
 
jedna cetvorka iz matisa... :roll:

danas u mojoj skoli samo u jednoj ucionici nije bilo prepisivanja. cak su jednog hteli da izbace...ali nisu. niko nije pao srpski, vvecina je imala 15 ili vise. ma, ocaj.
idem danas da vidim rezultate.
mada, matis nije tako dobro uradjen.
 
Nama su izasli rezultati, i nije bas sve bajno kao sto se pricalo po izlasku sa testa. Ja sam imao 40, ali na srpskom, na kome se prepisivalo puno, nije mnogo nas imalo 20 poena. Najveci nesrecnici su ispali oni kod kojih su bili strogi profesori oba dana.
 
Ko sto ti rece ! Ovoga puta su bili strogi u pregledanju testa ! Ja sam iz srpskog uradio svih 20 (tacnih 100%) ali sam precrtavao i prepravljao neke zadatke tako da mi je isplao samo 16 iz srpskog ! Iz mate sam uradio 14 i dobio 14,5 boda i to je 30,5 ! Kazem nije lose ja sam u svojoj skoli 66. od njih 115 ! Dakle zlatna sredina ! Po svemu sudeci stroziji su bili u pregledavanju nego na samom testu ali ok. valjda cu da upisem nesto pozdrav !
 

Back
Top