Sta mislite o Bliznakinjama?Kakvo je vase misljenje o njima?

Ne zivciram se ja zbog toga sto ne znam ko sam i sta sam samo mi je krivo sto vecina ljudi stvara ti famu o dvolicnosti i licemerstvu.Ja sam pokusavam da to razjasnim.Vecina njih ama bas nista lose nije iskusila od strane blizanaca a opet ih tako opisuje.
Blizanci samo mogu da se prilagode u vise situacija nego ostali znaci sto vecina ljudi naziva dvolicnoscu.Takodje su i svestraniji od ostalih znakova u smislu da ih odjednom interesuje vise stvari i da svakoj stvari poklanjaju istu paznju, sto vecina opet ne moze da shvati pa se u neku ruku zato i oseca zapostavljeno. Kao npr. moja drugarica koja je ustvari bila uzasno ljubomorna na moju drugu drugaricu jer sam im obema posvecivala istu paznju i osecanja, sve dok nije shvatila da jednostavno nije jedina u mom zivotu i da to sto imam jos nekog kao prijatelja ne ugrozava njeno mesto u mom srcu ili moj odnos prema njoj.Jednostavno , prisvojila me je na neki nacin i osecala se nesigurno, i vec bila spremna da mi prilepi neki od tih naziva sve dok nije shvatila u cemu je stvar.
Sto se tice ljubavi, blizanci umeju da vole i zaista su izuzetno verni. Ovo ne pominjem samo zato sto sam ja blizanac vec i zato sto sam imala mnogo lepih trenutaka bas sa blizancima. Oni jednostavno nisu optereceni svojim egom, kao neki lavovi npr.
U principu , su nepopravljivi optimisti sto opet ostali umeju da protumace kao lakomislenost.Blizanci umeju da budu dovoljni sami sebi , jer ih u startu ima vise , tako da ce ponekad strcati iz gomile , jer se sa ljudima druze zato sto stvrano osecaju potrebu za drustvom a ne zato sto zavise od necijeg drustva.
Evo ovo je jos jedna karakteristika blizanaca, ta velika otvorenost i zelja da sami sebe nekome objasne, jer se ponekad osecaju ne shvacenim.

Eto toliko od mene, a ti probaj da razumes i nemoj svoju povredjenost da iskaljujes na ostalim predstavnicima tog znaka. Naravno da treba biti oprezan , ali zar to nismo sa svima?
 
vila:
Ne zivciram se ja zbog toga sto ne znam ko sam i sta sam samo mi je krivo sto vecina ljudi stvara ti famu o dvolicnosti i licemerstvu.Ja sam pokusavam da to razjasnim.Vecina njih ama bas nista lose nije iskusila od strane blizanaca a opet ih tako opisuje.
Blizanci samo mogu da se prilagode u vise situacija nego ostali znaci sto vecina ljudi naziva dvolicnoscu.Takodje su i svestraniji od ostalih znakova u smislu da ih odjednom interesuje vise stvari i da svakoj stvari poklanjaju istu paznju, sto vecina opet ne moze da shvati pa se u neku ruku zato i oseca zapostavljeno. Kao npr. moja drugarica koja je ustvari bila uzasno ljubomorna na moju drugu drugaricu jer sam im obema posvecivala istu paznju i osecanja, sve dok nije shvatila da jednostavno nije jedina u mom zivotu i da to sto imam jos nekog kao prijatelja ne ugrozava njeno mesto u mom srcu ili moj odnos prema njoj.Jednostavno , prisvojila me je na neki nacin i osecala se nesigurno, i vec bila spremna da mi prilepi neki od tih naziva sve dok nije shvatila u cemu je stvar.
Sto se tice ljubavi, blizanci umeju da vole i zaista su izuzetno verni. Ovo ne pominjem samo zato sto sam ja blizanac vec i zato sto sam imala mnogo lepih trenutaka bas sa blizancima. Oni jednostavno nisu optereceni svojim egom, kao neki lavovi npr.
U principu , su nepopravljivi optimisti sto opet ostali umeju da protumace kao lakomislenost.Blizanci umeju da budu dovoljni sami sebi , jer ih u startu ima vise , tako da ce ponekad strcati iz gomile , jer se sa ljudima druze zato sto stvrano osecaju potrebu za drustvom a ne zato sto zavise od necijeg drustva.
Evo ovo je jos jedna karakteristika blizanaca, ta velika otvorenost i zelja da sami sebe nekome objasne, jer se ponekad osecaju ne shvacenim.

Eto toliko od mene, a ti probaj da razumes i nemoj svoju povredjenost da iskaljujes na ostalim predstavnicima tog znaka. Naravno da treba biti oprezan , ali zar to nismo sa svima?


Mislim da si sama dovoljno rekla:)
Nemam bas nikakav komentar na sve to:)
 
zasto pokusavaju da osvoje nekog iako su i sami svesni(mnogo puta bili odbaceni)da nemaju kod nekog nikakve sanse(i jos im se to i otvoreno kaze)Zasto gaje nadu iluziju da ipak mogu da osvoje tu osobu,da bi dokazali sebi da su to ipak u stanju da ucine ili je to stvarno kod njih u pitanju prava ljubav(ne mogu i ne zele da se odupru jakim emocijama!?IZJASNITE :o SE
 
Slucajno sam naletela na ovu diskusiju i ne mogu a da ne podelim svoje skromno misljenje... Kao prvo, Blizanci se najvise gnusaju generalizacija kakvih je ovde dosta bilo, jer najbolje znaju kako se pogresni zakljuci izvode na taj nacin (i sami umeju da budu povrsni, bez obzira na svoj intelekt). Tako da ako neko kaze da 9 od 10 ljudi kaze za blizance da su hipokrite, to samo moze da ucvrsti moj stav da je blizance vrlo tesko razumeti, sto vise govori o tim ljudima nego o njima.Kako sam i sama blizanac, iskusila sam to vrlo cesto. Cak i ljudi skojima sam provela dosta vremena su mislili da sam dvolicna, ne shvatajuci pri tom da ono sto ja jesam i sto je ustvari bitno nepromenljivo, i da moji stavovi koji variraju, varijaju jer je svaka situacija i svaki covek drugaciji i stoga zahteva drugaciji stav. To neki ljudi zovu takt, a neki hipokrizijom. I jos jedna greska u vezi blizanacke dvolicnosti jeste sto oni nemaju dve shizofrene licnosti, vec sadrze mnostvo u sebi (kao sto rece Volt Vitmen, i sam blizanac). Sto opet ne znaci da nemaju jasno izdefinisanu licnost. Umemo da ostvarimo prava prijateljstva i prave ljubavi, i pri tom budemo najodaniji i najpozrtvovaniji prijatelji i ljubavnici (kao sto umemo da flertujemo i kao pravi leptiri zodijaka letimo od jednog cveta do drugog), samo ako nam neko dozvoli da takvi budemo i ima srca da oprosti greskama koje proisticu iz nase detinjaste prirode (koja ponekad ne shvata da drugi ljudi jednostavno nemaju takvu sirinu duha). Licno, promenila sam 1000 prijatelja, imala 1000 sitnih flertova, ne zato sto ne umem da ostvarim pravi kontakt sljudima, vec iz potrebe da nadjem izistinski prave prijatelje i ljubavnike. I pored tog silnog lutanja, ja imam dvoje prijatelja skojima se vec jedno 7-8 godina druzim (jedan od njih je rak, cista suprotnost blizancima)i imam decka kog volim vise nego sebe i nikad ga ne bih prevarila... Cak i ne flertujem ( sto kad nisam zaljubljena ume da bude moj uobicajeni nacin obracanja muskarcima, ne da zato sto zelim neku prolaznu vezu, sve je to deo igre)....
Djordje, u nekim stvarima mogu da se identifikujem s tvojim voljenim Blizancem (slicna socijalna situacija, i ja sam strasno razmazena:)) Podlozna je uticaju sredine, jer nema prave podrske u njoj i ne nailazi na razumevanje (jer lepo bi bilo da je sanja/sonja jedina osoba na ovom svetu koja je puna predrasuda...ceo svet je takav...i blizanac je licemeran ako je njegovo okruzenje takvo...ne vredi bacati bisere pred svinje- je racionalan odgovor na okruzenje)... Ako ti to zelis i mozes da joj pruzis, imaces najvernijeg prijatelja i ljubavnika... Za celi zivot, cak i ako strast i ljubav medju vama nestanu, ostace ti najbolji prijatelj koga si imao. Okretanje ledja i ignorisanje je poslednja stvar kojom mozes da promenis stvari... I zapamti ponasanje blizanca prema tebi zavisi u najvecoj meri od tvog stava prema njemu i ako mu ne dozvolis da bude dobar...on i nece takav da bude... Najveca mana nam je sto sma vecita deca i sto smo nezreli, ali ako si svestan toga i uzmes to u obzir, onda nema problema... I veliki pozdrav svim slatkim i pametnim blizancima s ovog foruma... Zbog takvih ljudi mi je drago sto sam i sama blizanac...
 
Pretpostavljate da sam i ja blizanac cim se pridruzujem ovoj diskusiji. Trenutno se spremam za posao pa nemam mnogoo vremena za pisanje, ali svakako cu se uskoro javiti da vam kazem sta je tacno a sta nije kada je ovaj znak u pitanju. Iskreno sam se obradovala sto ima toliko ljudi koji zaista razumeju blizanacku prirodu i dok sam citala kao da sam videla sebe. Nama ponekad nije lako samim sa sobom, jer uvek nas je dvoje. Ali nesto vise o tome uskoro.Puno pozdrava svima!
 
Ono sto mogu reci iz iskustva o blizankinjama jeste da su prevtljive, da im se nikako ne moze vjerovati, da zele da posjeduju svakog druga ili drugaricu samo za sebe, i da ne dozvoljavaju da se njihovi zajednicki prijatelji priblize jedno drugome, jer onda postaju veoma ljubomorni. Vole da flertuju i da zavode momke svojih drugarica ali samo iz pakosti a ne iz ljubavi. Takođe, imaju i oni svojih kvaliteta, ali iznad svega mogu reci da se na njih ne možes osloniti ili nedaj boze povjeriti neku tajnu...... jer će onda svi tvoji bliski prijatelji i poznanici znati za nju. Toliko za blizankinje!!!!!!
 
Afrodita:
Ono sto mogu reci iz iskustva o blizankinjama jeste da su prevtljive, da im se nikako ne moze vjerovati, da zele da posjeduju svakog druga ili drugaricu samo za sebe, i da ne dozvoljavaju da se njihovi zajednicki prijatelji priblize jedno drugome, jer onda postaju veoma ljubomorni. Vole da flertuju i da zavode momke svojih drugarica ali samo iz pakosti a ne iz ljubavi. Takođe, imaju i oni svojih kvaliteta, ali iznad svega mogu reci da se na njih ne možes osloniti ili nedaj boze povjeriti neku tajnu...... jer će onda svi tvoji bliski prijatelji i poznanici znati za nju. Toliko za blizankinje!!!!!!

E sad ocekuj da se bliznakinje obruse na tebe kao sto su se i na mene:))))mada koliko vidim pored osoba koje znam u real i ovde na forumu ima mnogo onih koji imaju negativno misljenje o njima. Moglo bi se doci do zakljucka onda da su jedan od najomrazenijih znakova? Who knows...Ali ja do sada ne naidjoh na nijedno lepo misljenje, osim od bliznakinja samih, o tom znaku.
 
Ako je u ovom vremenu tehnologije i nadomak ruke knjiga iz psihologije, jos uvek verujemo u samo horoskopski znak. Pa i astrologija je nauka, zar ne?
Ako smo vec povrsni, zar ne zelis da imas zanimljivu ribu koja je voljna da proba sve, jer je istrazivac.
Zadrzaces je jedino ako si interesantan, ako ne davis, i ako od tebe moze nesto da nauci.
 
ovde ima teksta za izdanje....:)
ja sam blizanac i ponosim se time! Nismo mi, blizanci krivi, sto lako vidimo kakvi su drugi ljudi, pa dok se okrenu nas nema... Majvise na svetu se gnusam sporih i dosadnih ljudi...Kao prijatelji mi smo nezamenljivi, nasuprot misljenju, vrlo smo lojalni, vrlo zabavni cak i kad imamo lose dane mi od svega napravimo salu...
Trebalo bi svi da znaju jedno, pogotovo oni koji nas optuzuju za neverstvo i flert, da to nije istina.
Mali savet...svaki blizanac trazi svog para...to mora biti osoba za sve prilike...a kada ga nadje voli ga do smrti...
 
Blizanci su jako zabavni tako da traze da ih partner stalno zabavlja. Ako im dosadi ta veza tj partner,bez razmisljanja ga ostavljaju i idu napred. Uglavnom vrlo lako sklapaju prijateljstva,sa svima su "najbolji ortaci" a to je sve vrlo povrsno jer lako osvajaju tudja srca osmehom i nekom pozitivom. Inteligentni jesu,ali nazalost tu inteligenciju usmeravaju da bi pomogli drugima a ne sebi.
 
Slažem se s dosta stavki koje si navela:)
Kod mene, iako sam blizanac, jedino ne vredi ovo da brzo ostavljam čim mi dosadi partner...ali to je verovatno zbog toga što mi je Venera u raku a podznak Škorpija pa sam emotivno manje nezavisna od tipičnog blizanca.
Blizanci, iz mog iskustva, lako padaju na laskanje. Nije samo stvar toga da ne umeju da procene, naprotiv - često imaju vrlo izraženu intuiciju - već je više stvar toga da su podložni laskanju i lako se zaborave.
 
Такође, да немам воде, живот би ишао доста глађе без свих тих "емо" момената. :lol:

Blizanci, iz mog iskustva, lako padaju na laskanje. Nije samo stvar toga da ne umeju da procene, naprotiv - često imaju vrlo izraženu intuiciju - već je više stvar toga da su podložni laskanju i lako se zaborave.

422633_241407559280500_162594613828462_517044_727364035_n.jpg


:D
 

Back
Top