Vučić: Rešenje problema Kosova za Srbiju bi bila velika stvar

Machony

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.940
Vučić: Rešenje problema Kosova za Srbiju bi bila velika stvar

Prvi potpredsednik vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da Srbija želi da postigne sporazum sa međunaridnom zajednicom i Prištinom, ali da to bude usklađeno sa našim elementarnim državnim i nacionalnim interesima, te da bi rešenje tog problema bila "ogromna stvar za našu zemlju".


"Nije to pitanje da li će to biti u tri dana, jer i ako za mesec dana taj problem rešimo, mi smo ogromnu stvar za našu zemlju uradili", kazao je Vučić i dodao da se svakog dana razgovara, da niko to neće stavljati pod tepih, niti će bežati od te teme.


"Mislim da je najvažnija poruka da Srbija hoće da rešava probleme i nema vremena za čekanje", izjavio je Vučić.


On je kazao i da je pozicija Srbije po tom pitanju jasna, da smo spremni i otvoreni za razgovore, uvek svuda i na svakom mestu pod pokroviteljstvom EU, a "koga će oni izabrati to je njihova stvar i mi o takvim stvarima ne vodimo računa".


"Mi nismo imali nikakav problem sa tim šta je i kako je radila visoka komesarka EU Ketrin Ešton, već s tim što Priština nije želela da učini nikakav ustupak, a od srpske strane je to sve vreme traženo", podsetio je Vučić.


Prvi potpredsednik vlade nema informacije o tome da će se komesar za proširenje Sstefan File uključiti u dijalog Beograda i Prištine, o čemu spekulišu mediji u Srbiji, ali je , kako je rekao, njegov utisak da svi pokušavaju da pronađu način da se razgovori ne zatvaraju, već nastave.


"U našem je interesu da probleme rešavamo, a ne da nam se gomilaju", kazao je Vučić navodeći da sve vreme postoji intenzivna komunikacija Beograda s Briselom ali i s mnogim drugim evropskim i


vanevropskim centrima moći u cilju nastavka razgovora i pokušaja da se pronađe "modus operandi" za ono što bi trebalo da usledi.


Ponovio je i da nikome ne odgovara da se stvari zamrznu i da sve ostane po starom, te da se stoga nada da će Srbija naići na razumevanje i da će razgovori biti nastavljeni.



2013 © - blic.rs


http://www.blic.rs/Vesti/Politika/3...roblema-Kosova-za-Srbiju-bi-bila-velika-stvar

Znači ipak će dovršiti posao oko priznanja Kosova, samo sa malom vremenskom zadrškom i sa manjom medijskom pažnjom, pošto će ista biti usmerena na Vojvodinu i Pajtića :dash:
 


Znači ipak će dovršiti posao oko priznanja Kosova, samo sa malom vremenskom zadrškom i sa manjom medijskom pažnjom, pošto će ista biti usmerena na Vojvodinu i Pajtića :dash:


Ma nije on kriv, nego ceo svet.
To smo valjda naučili od rezervnih nickova na svim forumima
Jel rek'o Toma da ima rešenje za Kosovo al će ga demonstrira samo ako dodje na vlast?
Eto rešenja!

Naravno, ne treba zanemariti ni malo naivnu situaciju sa Severnom Korejom
koja računa da je neće potpoti jer je tu i Južna pa prete petardama
Naravno tu je i Vojvodina a može se desi i neki incidentić po Sandžaku
 

Back
Top