gde se usidriti u Boki Kotorskoj??!!

  • Začetnik teme novosađanka23
  • Datum pokretanja
N

novosađanka23

Gost
Idem na letovanje u Boku, ali bih volela izabrati najprikladnije mesto za odmor: lepa plaža bez mnogo gužve, čista voda,...sve u svemu jedan ambijent od kog se momentalno izlečiš od ravničarsko-radne depresije (ne zanimaju me preterano noćni izlasci do ranih jutarnjih sati).Mada, kada su maškare i bokeljske noći?
Htela bih ostati na Luštici. Krećem u Avgustu kolima.
Usput, zanima me i kako da stignem do plaže Arza i Big Blue.
Nadam se da ćete mi pomoći i u to ime HVALA VAM SVIMA!!!
 
Imam vise predloga...

Prvo, bokeljska festa i slicna druzenja su, manje-vise, u julu i avgustu. Bokeljska noc se odrzava u Kotoru, bude guzva, super zazanje, na svakom trgu muzika, mnogo ljudi nosi i maske, nocni brodici... Divno. To je u avgustu, sredinom ili krajem, kako kad, ali cu se raspitati :wink: .

Osim Lustice, mislim da bi ti odgovarali i Kamenari, mjesto kod HN (oko 15 km od centra HN, a oko pola sata voznje do Kotora). Poznajem ljude koji izdaju sobe u staroj, kamenoj, naravno normalno odrzavanoj kuci. Tu nije vruce zbog kamenih zidova, a plaza je odmah preko puta, ako dobro skaces mozes u vodu direktno sa terase :) . Blizu je autobuska, ali te to ne zanima jer imas auto. Mirno je, nema kafica, a ako ti trebaju tu je HN i Ko.

Druga opcija, koju ti preporucujem, mada ne znam nikoga tamo, je Perast.

Ako te nesto u vezi Kamenara zanima, posalji mi privatnu poruku, ok?

Nadam se da sam pomogla. Pitaj za koji god zelis savjet, na usluzi sam. Necu biti na forumu od cetvrtka do nedelje jer imam neke obaveze, da se ne iznenadis ako ne odgovorim.

Pozz!!! 8)
 
kamenari su prelepo mesto i u delu zaliva odakle nije problem otici levo ili desno ka nekom drugom mestu.
perast je takodje prica za sebe, uvek osuncan, bogate pomorske istorije, zaista lep gradic.
ako ides kolima, za bazu predlazem kamenare, ponesi pare za gorivo pa svaki dan istrazuj.
pre '90. i ratova boka je bila zaista deo primorja za koji se manje znalo, nijkad nije bilo guzve, pogotovo u manjim mestima. danas je sve previse komercijalizovano.
 
Hm, ja bas ne pamtim najbolje taj period prije rata, jer ssam bila mala, ali kazu da su Lustice bile sasvim puste. Zaboravih da naglasim da tamo sada iam i kafica, brolaze turisticki brodici svako malo i od ranog jutra galame na megafon :roll: .

Perast, ipak nije podlegao toj komercijalizaciji iz nekog, meni nepoznatog razloga. Tamo je uglavnom pusto i jedini sadrzaj su muzej i veceri klapske muzike.

Kamenari se nisu proslavili koliko Igalo i centar HN, ali to sigurno nije zbog kvaliteta. Prosto, ljudi traze guzvu, toga u Kamenarima nema cak ni ljeti, a plaze su lijepe, ima ih samo par, ali su fine.
 
Obe ste zaista divne!
Zaintrigirale ste me i sa Kamenarima i sa Perastom. No, a znate li koje mesto na Luštici je prikladno za smeštaj, ukoliko se odlučim tamo usidriti.Po mapi, deluje mi prilično pusto i sva mesta su dalje od obale izuzev Radovića.Ma, čula sam da su plaže Big Blue i Arza PRETERANE (u pogledu čistote vode - kao da se kupaš u bazenu).
Šta mislite i o Prčnju? Čula sam i neke komentare da je lepše tamo nego u Perastu. Ali, opet, sve je individualno.
Nego, maštam (inače, planiram romantično letovanje, samo nas dvoje - konačnoooo!):
...Jutro, 8h...Pijemo kafu, pogledom istražujući tu nepreglednu pučinu...Odlazimo na plažu...U pozadini se čuje Cafee del Mar (ili nešto slično)...Uranjamo u to plavetnilo. Posebno uživanje predstavlja jasan pogled ka morskom dnu...sve te ribice i ježići upotpunjuju sliku slobode i čistote.
Posle ručka krećemo u istraživanje i upoznavanje mesta (te neobične uličice, mnogi interesantni uglovi, vegetacija...).A onda opet na plažu,sve do zalaska sunca...
Nakon lake večere u obližnjem restorančiću, odlazimo u noć...
Kao što vidite, sve je tu, samo ne mogu da pronađem koordinate, na mogu da se odlučim....
 
Hm,bas si lepo sve smislila..
Perast,je gradic kome smo se do skora uvek rado vracali,u stvari 4 puta za redom smo bili..Bogata istorijska bastina,Gospa od Skrpjela,divne uspomene nas vezu za Perast.U samom Perastu,ima jedna plaza tzv.Borici,betonska plaza,nista posebno.Ali u okolini ima jako lepih plaza Drazin vrt,plaza u Orahovcu.Perast jednostavno ima svoju dusu,tako da neke nedostatke covek nine primecuje,jer vas on jednostavno osvoji..Imam neke brojeve telefona za smestaj pa se mozes javiti na PP,ako zelis..
 
Prcajn se nalazi nedaleko od Kotora i ok je mjesto, mada ne zalazim puno jer od trajekta vodi prilicno uzak put. Tu se nalazi kuca TRI SORELE (tri sestre), za koju se veze dirljiva legenda, mada sam cula vise verzija. Naime, tri sestre su zivjele u divnoj kuci, svaka u svom stancicu kraj mora i sve tri su se zaljubile u jednog mornara koji je, kao i svi mornari, otplovio, obecao da ce doci i nije dosao. One su same umirale i nakon smrti bi prozor na kome je ta sestra stajala bio zazidan. Danas su, koliko znam napravili neku glupost pa su ili izbili neki prozor, ili su zazidali i onaj treci koji nije bio zazidan, jer je to bio dogovor izmedju njih tri i poslijednji nije imao ko da zazida.

Po drugoj verziji se pomenuti mornar zaljubio u najmladju koja ga je odbila zbog sestara, jer je znala da ga i one vole, pa se nijedna od njih nije udala. A za to zazidavanje sam cula da su radili u svim kucama gdje nema naslijednika, pa tako i kod njih...

Mada, ako odete u Prcanj, valjda vam neko isprica detaljno...

Ako jos mogu pomoci, javite se i odgovaram u subotu, jer sam do tada u Bg. Pozz i dobrodosli
 
Nevena, zaista ste bogati prelepim pričama za svako primorsko mesto.
Za sada, kocka je pala na Prčanj i nadam se da će tako ostati, da ćemo otići tamo i provesti se onako baš....!Zahvaljujem na dobrodošlici!
No, ukoliko imate još po neki savet, sugestiju, bilo šta - slobodno!
 
Ma nema na cemu, drago mi je da mogu pomoci jer ocekujem da ce i meni neko pomoci ako negdje krenem. Inace, ne morate mi persirati, imam 18 godina. :)

Najbolji hotel u Prcnju je Splendido sa cetiri zvijezdice. Za njega sam saznala preko nekog turistickog vodica u avionu Montenegro Airlines-a, tako da ako idete avionom mozete ga i vi naci. Opet, radije provjerite na internet jer je hotel sa cetiri zvijezdice i pretpostavljam da je prilicno skup. NIsta vise ne znam, ako saznam javljam!
 
novosađanka23:
OK, no more "per-si". Ja sam 27ogodišnjakinja.
I ja sam čula za taj hotel, ali moj dragi i ja smo u fazonu apartmana. Nadam se da ćemo naći nešto OK.
Pozdrav!

E KAKO SAD 27*O GODISNJAKINJA? NA NIK SI nsadjanka 23 a u godine rodjenja pise 75 ????

inace na odogovor za tvoju temu, idi u Vilu BOjanic.. u Baosicima;.. mozes da upoznas Pinkovci i doruckujes sa njima... :roll:
 

Back
Top