Pomoc oko Excel-a

Poruka
1
2qq-1.png


Koja formula se koristi da izracunam IZNOS osim caja.​

Izvinjavam se unapred ako sam promasio temu. :D
 
Pogrešan potforum.

Možda nisam dobro razumeo problem (ne snosim odgovornost za ovaj odgovor ako se radi o nekim stvarnim statistikama :lol:), ali kako si došao do te vrednosti iznosa za soju? Čini mi se da si pogrešio...

Sumu iznosa svega osim čaja ćeš dobiti tako što od ukupne sume oduzmeš ukupan iznos (E12) za čaj sa zapadnog i istočnog tržita (E3 i E8). Dakle, obično oduzimanje vrednosti:

= E12 - E3 - E8
 
Јел може неко да ми помогне око ове табеле

excel.jpg


А овде је и задатак

A. Izračunati prosečan broj proizvedenih automobila za svaku godinu.
B. Prebrojati koliko ima godina u kojima je proizvedeno više automobila nego što je proizvedeno u 2007. godini (za svaku zemlju).
C. Izračunati procenat proizvedenih automobila za svaku zemlju za svaku godinu (početna tabela) u odnosu na prosečan broj proizvedenih automobila (A).
D. Prebrojati koliko ima zemalja kod kojih je procenat u tabeli C veći od 15% (0.15).
E. Da li je proizvedeno više nego 2004. godine? Odgovoriti sa DA/NE.
F. Sabrati proizvodnje iz početne tabele ako se u tabeli E na odgovarajućem mestu nalazi odgovor DA.
G. Prebrojati za svaku zemlju koliko se puta pojavljauje odgovor NE u tabeli E.

И ако можете да напишете шта с чим иде, јер никако ово не могу да сконтам :confused:

- - - - - - - - - -

Или још боље ако се неко разуме у ово нек ми се јави на пп да ми лепо објасни.
 
Koristi se formula SUMIF.
Kliknes u polje gde hoces da se prikazuje rezultat.
Prvo racunas iznos samo za "caj":
U prvom polju "range" selektujes opseg u kome trazis podatak "caj", od B2:B11
U drugom polju "criteria" kliknes na neko polje u kome pise "caj", ili ukucas "caj"
U trecem polju "Sum_range" selektujes opseg u kome treba sabirati, od E2:E11
Nakon toga napravis formulu razlika ukupne sume i sume sa formulom SUMIF
 
Probaj sa komandom COUNTIF. Slicno je kao sa SUMIF. Nemam sada vremena da detaljnije objasnjavam.
Јел може неко да ми помогне око ове табеле

Pogledajte prilog 288994

А овде је и задатак

A. Izračunati prosečan broj proizvedenih automobila za svaku godinu.
B. Prebrojati koliko ima godina u kojima je proizvedeno više automobila nego što je proizvedeno u 2007. godini (za svaku zemlju).
C. Izračunati procenat proizvedenih automobila za svaku zemlju za svaku godinu (početna tabela) u odnosu na prosečan broj proizvedenih automobila (A).
D. Prebrojati koliko ima zemalja kod kojih je procenat u tabeli C veći od 15% (0.15).
E. Da li je proizvedeno više nego 2004. godine? Odgovoriti sa DA/NE.
F. Sabrati proizvodnje iz početne tabele ako se u tabeli E na odgovarajućem mestu nalazi odgovor DA.
G. Prebrojati za svaku zemlju koliko se puta pojavljauje odgovor NE u tabeli E.

И ако можете да напишете шта с чим иде, јер никако ово не могу да сконтам :confused:

- - - - - - - - - -

Или још боље ако се неко разуме у ово нек ми се јави на пп да ми лепо објасни.
 
Moze se uraditi na nekoliko nacina. Evo ti jedan:
U listu "magacin" postavi kolonu "prethodno stanje" (napr.B) i kolonu "novo stanje" (napr.C).
U prvo polje kolone B (napr.B1) unesi rucno prvo stanje u magacinu.
U prvom polju kolone C (napr.C1) unesi formulu "=B1+faktura!D1". "Faktura" je naziv prve strane, naravno moze biti i drugo ime, a "faktura!D1" je polje sa istog lista "faktura" u koje se unosi vrednost koju treba sabrati (ili oduzeti, zavisno sta ti treba) sa prethodnim stanjem sa lista "magacin".
U polju B2 lista "magacin" unesi "=C1".
Iskopiraj formule za B2 i C1 u njihovim kolonama (fill handle)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
nova sam ne znam da li sam potrefila mesto, valjda ce neko moci da mi pomogne. Prvo, kada odradim sve sto mi treba i zelim da dodam novu kolonu i da izracunam naknadno nesto, calculated field mi je siv, tj. nedostupan. Pokusala sam da resim problem, googlala i nisam nasla resenje. Da bih dalje mogla da manipulisem tabelama, resih da kopiram tabele na negde drugde, ali ne nalazim opciju da ih kopiram a da to ne ukljuci opet pivot table. Office 2013 koristim. Zna li neko kako to da resim?
Hvala
 
Ako mozes objasni bolje problem:
-sta si to "odradila", o kakvom je poslu rec, da li samo unosis podatke, ili si sama napravila list u Excelu
-kako si pokusala da kopiras tabele, kao citav list?
Ili sacekaj jos 20 min, pa pozeli zelju da resis problem!:)
 
Poslednja izmena:

Back
Top