Pomazem prijatelju
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Pomazem prijatelju

Obećava
    Učlanjen
    27.03.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Pomazem prijatelju

Da li ko moze da mi pomogne sa kakvom informacijom kako da stignem do Kanade.Tamo imam obezbedjen posao i sredjivanje papira, ali ne mogu da mi pomognu da dodjem.Trenutno se nalazim u Juznoj Americi.
    Molim Vas da mi posaljete odgovor samo ako imate kakav konkretan nacin, Hvala

Primećen član Sport_Billy (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Probaj ovo

http://www.cic.gc.ca/english/index.html
    Ovo ti je link za kanadsku imigracionu sluzbu. Ako nikada ranije nisi pogledao ovaj sajt, ukratko: postoji vise nacina da se legalno uselis u Kanadu. Predpostavljam da je onaj koji tebe zanima SKILLED WORKER, odnosno kao kvalifikovani radnik. Pronaci ces online neku vrstu testa u kojoj popunjavas podatke tipa znanja engleskog i francuskog jezika, podaci o skolovanju, radnom iskustvu, da li te ceka posao ili ne, da li si nekada boravio u kanadi i sl. Svaka od ovih stavki ti donosi neke poene. Na kraju ce ti pokazati zbir poena, kao i trenutnu kvotu koju je potrebno premasiti da bi se prijavio za vizu. Ovaj test je samo tebe radi, t.j. da ti pokaze da li uopste imas uslove za prijavu ili ne, a isto tako i sta trebas ispuniti da bi dostigao potreban broj bodova. Obicno, radno iskustvo se moze falsifikovati, t.j. neka firma ti moze izdati potvrdu da si kod njih radio, ne moras to imati u radnoj knjizici, vazno je samo da je traceble iskustvo. Znanje jezika, to vec moras nauciti...... Sto se prijava za vizu tice, probaj ili preko sajta ili preko ambasade da se raspitas koja ambasada tebi najbliza obradjuje prijave. Beogradska ambasada to ne radi, vec se to vrsi u ambasadi u Becu. Ako imas zavrsenu bar visu skolu i 3-4 godine radnog iskustva, uz posao koji te ceka...sigurno ces se kvalifikovati. Naravno moras biti spreman da platis fee za razmatranje...proveri odmah on line koliki je....Takodje, podrazumevaju se i zdravstveni testovi...Zelim ti puno uspeha...

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano

Jose,

mi se znamo sa foruma o Dominikani........

Da se ne lazemo, nije ni malo lako proci varijatnu koju spominje Sport_Billy, ako nemas visu/visoku skolu, 3-4 godine radnog iskustva u datoj oblasti, .....nema sansi da prodjes bodovni sistem, jer skola nosi veliki deo bodova. Obezbedjen posao ti donoso neke bodove ali i to je jako komplikovano da se prizna, da ne ulazim sada u detalje. Treba polagati i ILETS test, to je britanska varijanta za engleski jezik, veoma komplikovano, veruj mi, pripreme za taj test bi ti uzele dobrih 3-5 meseci ako vec imas neko predznanje. Da ne idem u detalje previse, veoma je sve komplikovano, .......sama aplikacija nije tako skupa, CAD$ 500 i jos polaganje engleskog nekih 80 funti (toliko je u BG-u) i jos neki propratni troskovi.

Sto se tice tog sredivanja papira kada dodjes u Kanadu, i to je veoma diskutabilno, ne znam ko ti to sredjuje i kako. Ok , ako imas posao to je dobro, ali taj koji ti ga nudi nece tako lako uspeti da ti sredi papire, veruj mi , znam o kanadskim imigracionim zakonima dosta i svako ko ti prica da moze nesto da ti sredi po tom pitanju prilicno dobro laze! Kakv posao je u pitanju i ko ga ti ga nudi?

U svakom slucaju, ako mozes da odes na turisticku vizu , probaj, imas firmu u SD, znam, pricao si nesto o tome, pa probaj da dobijes vizu na par meseci i da izvidis situaciju, ali kao sto rekoh, veoma je tesko, skoro nemoguce ostati tamo i srediti papire kada si na turistickoj vizi, oni ne dozvoljavaju da menjas status vize dok si tamo, znaci moras izaci u datom roku i onda probati na drugu foru da udjes.
    Ako imas dosta love, ali stvarno DOSTA ( mislim da je u pitanju minimum CAD$ 50 000 ako ne i vise, proveri), onda mozes otici na varijantu ulaganja, u tom slucaju dobijas neku biznis vizu na godinu dana ili tako nesto i onda je produzavas, to takodje mozes naci na onom zvanicnom sajtu.

Za neku drugu varijatu ulaska u Kanadu ne znam, ogranicen si samo na par , ali nijedna nije laka.
    Odakle odjednom ta promena da ides iz Dominikane? Ti rece da ti ide posao dosta dobro? U cemu je problem?

Obećava
    Učlanjen
    27.03.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano ne, nije za mene meni je ovde super

Nego imam neke nesrecnike iz yu ovde u Santo Domingu, koji su dosli misleci da odavde lakse mogu da pale za kanadu.Imaju tamo neke familije pa problem im je vele samo da udju tamo im zavrsavaju sve.SUMLJAM al da im pomognem jer neznaju mnogo oko interneta.Inace su rodom iz Hrvatske i u Srbiji imaju(imali su )izbeglicki status a od skora su drzavljani SCG, ali evo upravo mi kazu da imaju i Hrvatske pasose oboje.Engleski im nije za pohvalu, a od skola lepsa polovina ima visu poslovnu, a jaca srednju skolu.Njemu je obecan posao vozaca kamiona, a ona sta bude i ako bude.
    A ja ne idem odavde, osim mozda malko u kurvanje po okolnim ostrvima.Meni ide lepo, evo u potrazi sam za jos jednim lokalom jer planiram da do kraja sledece godine postavim jedno 6 butika pa da ladim posle.U svakom slucaju Vam hval u njihovo ime na pomoci
    Jose

Početnik dud (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano poklonik odlaska u kapitalizam....

Pozdrav Jose , ja sam jedan od onih mucenika koji pokusava da izbusi nesto po pitanju odlaska u kapitalizam , reci mi , kad budes otvarao te lokale , jel ti treba neki vredan radnik i da li uopste ima sanse da se dodje tamo...
    Pozdrav od Zoki-ja iz Cacka

Obećava
    Učlanjen
    27.03.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano odgovor cacku

Gle to su planovi za sledecih godinu i po dana.Neznam da li ce se ostvariti ali da budem iskren,Male bi mi koristi bile od tebe.Ne mislim da te vredjem, niposto, ali prvo ovde je znanje odlicno Spanskog jezika jako bitno, i ne samo jezika vec i zargona ulicnog jer to je ovde nacin da se proda nesto.Drugo bilo koji stranac ne moze da radi za manje od 300 usd(i to je JAKO malo) zbog cena, a Dominikanci rade za 120 dolara.I rade sve sto naredis.Sa nasim ljudima kojima sam i davao da rade imao sam problema, jer kao nasi smo pa eto mogu da kasne na poso, mogu da izadju kad oce itd jer pobogu zemljaci smo.Kad se o parama radi nemam ni mamu,ni tatu ni zemljake.
    I na kraju ova zemlja nije da se trazi posao, kako to neki prevaranti u Srbiji predstavljaju Dominikanu.Ovde jedino mozes da doneses mnogo para i krenes da radis nesto svoje, a i to ti nije neka sigurnost, jer ovo je malo blesava zemlja.Uostalom pogledaj post(il kako se vec zove) o Dominikani koji je postavila Lidija(OHANA) procitaj komentare i bice ti jasno sve.Moras biti lud da bi ziveo ovde.JA SAM LUD, pa opstajem.

Slične teme

1. Pomažem oko usvajanja
    Autor poisonousdesign u forumu Poklanjam
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.05.2009., 22:19
  2. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 07.06.2005., 13:01
  3. pomazem
    Autor counter urosh u forumu Video igre
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.05.2005., 17:08

Pravila za slanje poruka