NAPAD NA KURIR

crni djordje

Primećen član
Poruka
846
Hoce li Kurir sutra uopste izaci?Opasno su se zamerili celnim ljudima g17+(gej 17pljus po guzi).Danima im je u redakciji finansijska inspekcija,inspekcija rada,inspekcija zastite na radu…Gospoda Dinkic,Labus I Jelasic se na ovaj nacin perfidno obracunavaju sa jedinim stampanim medijem(pored Glasa Javnosti)koji se usudio da objavi dokumenta o njihovim korupcionaskim aferama(navodna Ericsonova stipendija Labusovoj cerki,Dinkicevo odbijanje da odgovori sta je sa Srpskim parama sa Kipra,Jelasiceva vila na Dedinju).Doticni Kurir se u medjuvremenu pokacio I sa Srpskim parlamentom objavivsi podatak da su lelemude koje tamo sede najplaceniji (ne)radnici u Srbiji. :shock:
U medjuvremenu se pokacise I sa gospodjom Kandic…Dragan Vucicevic,njihov kolumnista I zamenik glavnog I odgovornog uredniuka ne bira reci da objavi ono sto obican narod misli u svojoj kolumni na strani broj 5 ovog lista… :idea:
Sve to je trn u oku lelemudama koje vode ovu drzavu,pa su krenuli u bestidnu akciju gasenja ovoga lista.Ako se desi gasenje Kurira mislim da je to sramota za drzavu… :oops:
A mozda je to I pocetak kraja ove vlade??? :)
 
Nexus 6:
Kurir, kao i svaki tabloid, je sramota za svaku drzavu...
ruglo, protiv kojeg bih podrzao i Kostunicu, Tomu Nikolica, Vucica...bilo koga...
Nebitno da li je ruglo.Ne mogu da ga gase na ovaj nacin zbog toga sto su im se zamerili.Postoje demanti pa neka ih demantuju crno na belo,ne da koriste svoju moc i drzavni aparat da bi se obracunali sa neistomisljenicima
 
koliko god da mrzim kurir sto unistava ovo malo kulture sto je narodu na ovim prostorima ostalo, ovaj put sam na njihovoj strani....

ovo vec pocinje previse da smrdi na diktaturu... :?
 
Ruglo ili ne, porez mora da se plaća. Šta ću im ja ? Još čujem da su tražili da ime se oprosti porez ! Alo, ljudi, pa ko će meni nekad da oprosti porez ?

Mani me tog hohštaleraja. To je oprobani recept, a ima ga i u elektronskim i u štampanim medijima. Lažno knjigovodstvo, utaja poreza, potkradanje države (ali i radnika, dopisnika, saradnika) i onda kad bude uhvaćen kuka kako je to gušenje slobode štampe, cenzura informacija i tome slično.

Da se razumemo: ja sam prvi za totalnu slobodu štampe, bez tabu tema, bez nedodirljivih ličnosti. ( Ali za eventualne klevete i laži na sudu rigorozno kazniti javno glasilo tj. novine, radio ili TV stanicu).

Ali, pre svega, porez mora da se plaća.
 
Nexus 6:
sta god da su im nasli samo da ih zatvore...
samo ce biti dosadno bez Kurira... :)
pa nisam ja bas za takvo ponasanje...

sta ako sutra nadju "nesto" B92-ojci recimo i zatvore ih.... sve ove srbende ima da klicu vojino ime (i da lepe njegove prostere po kamionima pored obnazenih cica).... a nama ce biti "dosadno"....

neophodna je kontrola... ako su zatvorili kurir samo zato sto im se moze, onda je sasvim jasno o kakvom pravnom poretku neki trabunjaju... ako su stvarno nasli nesto (sto nisu nasli ranije) onda ok... a ako sada izvlace nesto za sta znaju vec mesecima e onda je tu u pitanju neka korupcija.... a ja bas imam zelju da znam sta se tu desava (bas sam bezobrazan zar ne :P ) :?
 
d1:
Nexus 6:
sta god da su im nasli samo da ih zatvore...
samo ce biti dosadno bez Kurira... :)
pa nisam ja bas za takvo ponasanje...

sta ako sutra nadju "nesto" B92-ojci recimo i zatvore ih.... sve ove srbende ima da klicu vojino ime (i da lepe njegove prostere po kamionima pored obnazenih cica).... a nama ce biti "dosadno"....

neophodna je kontrola... ako su zatvorili kurir samo zato sto im se moze, onda je sasvim jasno o kakvom pravnom poretku neki trabunjaju... ako su stvarno nasli nesto (sto nisu nasli ranije) onda ok... a ako sada izvlace nesto za sta znaju vec mesecima e onda je tu u pitanju neka korupcija.... a ja bas imam zelju da znam sta se tu desava (bas sam bezobrazan zar ne :P ) :?
hm pa ovaj moras znati da u srbiji nema muda da se zatvori b92 ali ne treba ga ni zatvarati takovi mediji se zatvaraju drugim medijima konkurencijom koja ce isto sve raditi na noz kao i oni razumes
u srbiji i beogradu postoji infrastruktura za tako nesto ali se nesme kapiras nema se jaja inace to je utakmica koju je srbija izgubila vec milion puta
a kurir steta bilo je dosta za**bancije onako malo osvezenja a mozda ostane kao sajt
 
ma b92 je takodjer jos jedan u nizu ispolitizovanih medija.... pomenuo sam njega jer jos uvek vuce lazni oreol "nezavisnog" medija... a da me ubijes ne znam niti jedan zaista nezavistan :( ...

nije poenta u novinskoj kuci vec u nacinu vrsenja vlasti
 
d1:
Nexus 6:
sta god da su im nasli samo da ih zatvore...
samo ce biti dosadno bez Kurira... :)
pa nisam ja bas za takvo ponasanje...

sta ako sutra nadju "nesto" B92-ojci recimo i zatvore ih.... sve ove srbende ima da klicu vojino ime (i da lepe njegove prostere po kamionima pored obnazenih cica).... a nama ce biti "dosadno"....

neophodna je kontrola... ako su zatvorili kurir samo zato sto im se moze, onda je sasvim jasno o kakvom pravnom poretku neki trabunjaju... ako su stvarno nasli nesto (sto nisu nasli ranije) onda ok... a ako sada izvlace nesto za sta znaju vec mesecima e onda je tu u pitanju neka korupcija.... a ja bas imam zelju da znam sta se tu desava (bas sam bezobrazan zar ne :P ) :?

podrazumeva se da mislim na legalno zatvaranje, a ne po hiru...
 
U jucersanjem Insajderu na B92 mister glavni urednik Kurira se pohvalio kako je imao dil sa G17+ jos od perioda afera koje je doticna stranka pokretala na racun vlade Z. Zivkovica. Dil je predpostavlja se ukljucivao neplacanje poreza obzirom da je nemoguce da neko vrsi utaju poreza preko godinu dana a da nadlezni za to ne znaju...

Kod:
B92: Jedan od takvih primera je i poslednji sukob na relaciji G17 - Kurir. 

Sud časti NUNS-a utvrdi, bili ste na tom sastanku, utvrđeno je i to saopštenje postoji na sajtu da je godinama postojala saradnja između G17 i Kurira i da su preko vas oni plasirali razne afere o bivšoj Vladi, između ostalog zato je i srušena bivša Vlada. 

"Tačno. Da, i?" 

B92: Pa, jel' vam to normalno? 

"Jeste." 

Veselin Simonović: "Kako to da oni nisu plaćali? Zar poreska policija, zar ministar finansija, zar Vlada nije znala da oni ne plaćaju porez godinu dana? Ne može niko u Srbiji da ne plati porez mesec dana da niko ne zna. Znači, oni su napravili neki dil, znači nekad im je odgovaralo. E, sad kad su se oni okrenuli protiv njih ili kada su ovi rekli - e, sad morate da platite, naš dil više ne važi, e, sad oni ne valjaju i onda se vodi jedna hajka protiv. Ni jedno ni dugo ne opravdavam, i jedno i drugo je brutalnost, bahatost, a to nema veze sa novinarstvom."

http://www.b92.net/info/emisije/insajder.php?nav_id=172062&yyyy=2005&mm=07

tolko o tome... nazalost
 
Kurir je otpad od novina, koji ne vredi ni papira na kom je štampan. Demanti koje je neko pomenuo iznad ne vrede protiv tabloida, tabloidi znaju da rulja voli skandale i da će 90% njihove čitalačke publike svesno da preskoči bilo kakav demanti. Svako jutro mi se smuči kad vidim na trafici ona bela slova na crnoj pozadini, "UBISTVO, PREVARA, AFERA, OBMANA, SKANDAL..." Siromašan rečnik, patologija populizma.

Naravno, sa njima treba čisto po zakonu, za uvredu časti - tužba za odštetu, za neplaćeni porez - opet po džepu, za kratko vreme ostali bi bez gaća.
 
U filmu Ljudi u crnom, videli smo da se upravo u tabloidima nalaze ključne informacije, samo treba znati čitati! Uostalom tabloide smo "preuzeli" od zapadnih demokratija! Ja, u takozvanim "ozbiljnim" novinama više ništa ne nalazim, te isključivo čitam tabloide!!!
 
Da rezimiramo, u tabloidima je istina, a u novinama koje se ne bave patološkim lažima nema ništa interesantno. Jel' tako, Strelo?

/Sizif se valja po podu/
 
Sizif:
Da rezimiramo, u tabloidima je istina, a u novinama koje se ne bave patološkim lažima nema ništa interesantno. Jel' tako, Strelo?

/Sizif se valja po podu/

Ko je rekao da je istina u tabloidima? Rekla sam INFORMACIJA! Čitaj pažljivo i obraćaj pažnju na reči i njihovo značenje!
 

Back
Top