Kako da nateram komp da mogu da se igram?

bojance

Zainteresovan član
Poruka
265
Imam P2 300 Mhz,GF2 32 mb,256 mb rama i Windows XP Professional.Koliko vidim kod druga koji ima Windows 98,a on ima nesto slabiju masinu od mene,glatko idu igre koje kod mene seckaju.da li znate nacine kako bi mogao da moj komp nateram da radi makar priblizno kao kod druga?cuo sam da preciznim podesavanjem vir. memorije i drugih stvari moze puno da se uradi.poz.
 
Njemu bolje radi jer ima 98 koja zauzima mnooogo manje ram-a od XP-a. Treba da iskljucus teme Desni Klik na My Computer pa na Advanced pa na Visual Effects pa stavi Adjust for best performance, tako ce ti XP izgledati kao 98 ali ces osloboditi dosta ram-a tebi preko potrebnog. Takodje treba da iskljucis sve nepotrebne servise, start\run services.msc za to pogledaj na ovom sajtu:
http://www.theeldergeek.com/services_guide.htm

Poz
 
bojance:
evo ja kad iskljucio XP temu i stavim onu obicnu,iskljucio efekte,komp mi mnogo bolje radi.sigurno moze jos nesto da se iskljuci da bi on radio bolje.inace procesor nemoze da se overklokuje.

Ako ne mozes da ga overklokujes to je sve sto mozes da uradis, podseticu te da iskljucivanjem nepotrebnih servisa mozes da dobijes 15-75MB ram-a, posto vidim da to nisi uradio. Inace ne mozes da ocekujes da ti kliknes na jedno dugme i komp da ti radi kao neki duplo brzi, tj. ako nemas kesa za upgrade onda budi zadovoljan sa time sto imas ali ne ocekuj da ti radi kao neki noviji racunar.
 
bojance:
Imam P2 300 Mhz,GF2 32 mb,256 mb rama i Windows XP Professional.Koliko vidim kod druga koji ima Windows 98,a on ima nesto slabiju masinu od mene,glatko idu igre koje kod mene seckaju.da li znate nacine kako bi mogao da moj komp nateram da radi makar priblizno kao kod druga?cuo sam da preciznim podesavanjem vir. memorije i drugih stvari moze puno da se uradi.poz.

po meni je imati XP na masina P2 300MHz i 256 rama samoubistvo :roll: :idea: , zasto ne instaliras Win2000 Pro
 
Lepo ti kaze covek. Intaliraj Win 98, 98 SE ili ME.
I ja imam slabiju masinu (AMD 900 Mhz 128 SDRAM GForce 2 MX400 32MB). Imam i druga koji koristi XP na malo jacoj masini. Ali zato ja sa mojom konfiguracijom i Win 98 SE mogu da igram npr. Morrowind ili Gta bez problema dok moj drug ne moze. Tako da ako neces da kupujes novi komp idi u neku malu firmu(15-20e) ili pozovi druga koji se razume u to i instaliraj neki raniji Win. Ja bi naravno preporucio 98 SE sa service pack-om.
 
prvo mu se poklonis
bow.gif

onda ga lepo zamolis.
praying.gif

Molim te dozvoli mi da se igram.

Mislim stvarno.
Napisi malo odredjenije u cemu je problem.
 
bojance:
mislio sam ono,da mi bar ne secka na nekim igrama koje sa ovom konfom rade na 98-ici na na XP seckaju.mislio sam na softverska poboljsanja,Tab503...

Ajde i da pomognem posto sam se pravio pametan :)
Jedan moj drug je imao slican problem jer mu je pro evolution dosta seckao (imao je nesto slabiju konfiguraciju) i resio je problem tako sto je u okviru direct x-a diseblovo nesto kod zvuka ili stavio na minimum. Nisam siguran. Ako zelis mogu da se raspitam sta je tacno uradio sa zvukom (ne sekiraj se nije ga iskljucio samo je napredne opcije onemogucio) i nije mu vise seckalo cak stavise leteo mu je pes.
 
Pa posto si odlucan da ostavis XP skini onda sa neta program XPlite.On ti prosiruje setup samog windowsa i mozes da uklonis gomilu komponenti koje su manje vise nepotrebne ili imaju neku mnogo "laksu" zamenu.Da ti ne bih nabrajao sta sve mozes sa njim idi pa vidi
http://www.litepc.com/xplite.html Uglavnom,sa njim sam uspeo da nateram win da trosi samo 45 mb ram-a kad je na leru.E ako ti ni to ne pomogne,poslusaj one koji su ti rekli da se vratis na 98.Jos jedna stvar,nisi napisao koji hard imas a moze da utice na brzinu sistema ako je nesto matoro i sporo.
 

Back
Top