Sergej Trifunović VS Veliki brat

Већ сам писао о Секи Алексић. Сигуран сам да јој не би пријало ово што ћу да напишем, иначе би она сама то обзнанила, али не могу да ћутим. Наиме, у више наврата, веома дискретно је својим личним средствима помагала младе уметнике и друге којима је помоћ била потребна. Ово сам сазнао од оних којима је та помоћ понуђена, пошто немам част да познајем ту даму. Ко зна колико је таквих, дискретних, код којих, код давања и прилагања, "лева рука не зна шта ради десна"?

И онда се јавља овај надувани, "већи Србин од Хрвата" и свима дели лекције. Наравно да ћемо да помогнемо, свако према својим могућностима, али он је, по мом мишљењу, најгори могући гласноговорник за овакве ствари. Просто их прља.

Овај пост није никакво поређење уметника и "уметника". О томе веома мало знам. Пост се односи на поређење оних који су људи и моралних наказа које желе да мало проиграју игру човекољубља.
 
Sergej je odličan glumac, ali kao i svaki egocentrik, pomalo je seronya. Međutim, ovaj gest mu je za svaku pohvalu. Ja sve vreme govorim u svom okruženju upravo ovo isto što je on rekao, kako je moguće da su ljudi toliki majmuni da glasaju za neke kretene u rijaliti šouima, i na to se svaki mesec u Srbiji potrošemilioni evra, a nismo u stanju kao nacija da pomognemo deci iz svog naroda kome je pomoić neophodna. Ne treba da plati nikjo neke velike sume. Darujte taman onoliko koliko biste potrošili glasajući za debile iz rijalitija, i spasićete mnoge živote. Vaše malo je nekome puno.

Dakle, drago mi je da se našao neko od javnih ličnosti da uputi ovu kritiku i apel u javnosti, da kaže pred celom nacijom ono što me dugo boli i ljuti, i na tome mu svaka čast.
 
Sergej je odličan glumac, ali kao i svaki egocentrik, pomalo je seronya. Međutim, ovaj gest mu je za svaku pohvalu. Ja sve vreme govorim u svom okruženju upravo ovo isto što je on rekao, kako je moguće da su ljudi toliki majmuni da glasaju za neke kretene u rijaliti šouima, i na to se svaki mesec u Srbiji potrošemilioni evra, a nismo u stanju kao nacija da pomognemo deci iz svog naroda kome je pomoić neophodna. Ne treba da plati nikjo neke velike sume. Darujte taman onoliko koliko biste potrošili glasajući za debile iz rijalitija, i spasićete mnoge živote. Vaše malo je nekome puno.

Dakle, drago mi je da se našao neko od javnih ličnosti da uputi ovu kritiku i apel u javnosti, da kaže pred celom nacijom ono što me dugo boli i ljuti, i na tome mu svaka čast.

Пошто нисам, а сигурно је да, док сам при овој памети и нећу никада да пошаљем СМС за овакве злочиначке активности на планетарном испирању мозга, имам морално право да предвидим следеће:

- ни један једини пошиљалац ових порука (у преводу онај који троши паре на то) неће од тога да одустане;
- друго, можда ће неко нешто и да уплати као хуманитарну помоћ, али ће брзо да га прође. Уплатићу ја, за конкретан случај, да не би испало да само теоретишем.

Ипак, око нас је толико беде и људске несреће да нам стварно нису потребни овакви да нас на то подсећају. Ко год је имао савести, помагао је, према својим могућностима и пре овог хистеричног (и, признајем, добро одглумљеног) излива.
 
Poslednja izmena:
Svi danasnji politicari su, prema Pontvenu, pomalo akrobate na zici a sve akrobate na zici se mesaju u politiku sto nas, ipak, ne bi trebalo navesti da ih pomesamo. Akrobata se razlikuje od obicnog politicara po tome sto ne zeli vlast vec slavu; on ne zeli da nametne svetu ovu ili onu drustvenu organizaciju (za nju mari kao za lanjski sneg) vec da zauzem scenu da bi na njoj briljirao svojim ja.

Da bi zauzeo scenu, treba sa nje da otera ostale. To pretpostavlja narocitu borbenu tehniku. Borbu koju vodi akrobata na zici, Pontven naziva moralni dzudo; akrobata baca rukavicu celom svetu: ko je u stanju da se pokaze moralniji (hrabriji, posteniji, iskreniji, spremniji na zrtvu, istinoljubiviji) od njega? A on rukuje svim zahvatima koji mu omogucuju da drugoga dovede u moralno podredjen polozaj.

Ako neki akrobata ima mogucnosti da udje u politicku igru, on ce javno odbiti sva tajna pregovaranja (koja su oduvek teren za igru prave politike) zigosuci ih kao lazljiva, nepostena, licemerna, prljava; on ce javno izneti svoje predloge, sa tribine, pevajuci, igrajuci i pozivajuci poimenice ostale da ga slede u njegovoj akciji: ne neprimetno (da bi dao onom drugom vremena da razmisli, da prodiskutuje protivpredloge) vec javno i, ako je mogucno, na prepad: "Da li ste spremni odmah (kao ja) da se odreknete svoje zarade u martu u korist dece iz Somalije?" Iznenadjeni, ljudi ce imati samo dve mogucnosti: ili da odbiju i time izgube ugled kao neprijatelji dece, ili pak da kazu "da" u uzasnoj zbuljenosti koju ce kamera morati pakosno da pokaze, kao sto je pokazala oklevanje sirotog Berka na kraju rucka sa obolelima od side. " Zasto cutite, doktore Iks, kad se u vasoj zemlji gaze ljudska prava?" To pitanje je postavljeno doktoru Iks u trenutku kada on, upravo operisuci bolesnika, nije mogao odgovoriti; ali, posto je ponovo usio iseceni stomak, obuzeo ga je takav stid zbog cutanja, da je prosuo sve sto se thelo cudi od njega, i jos vise od toga; posle toga ga je je akrobata na zici, koji je harangirao (a to je drugi izuzetno strasan zahtev moralnog cuda) olabavio: "Konacno. Mada malo kasno..."

Mogu se dogoditi te situacije (u diktatorskim rezimima, recimo) gde je opasno javno zauzeti stav; za akrobatu je malo manje opasno nego za ostale jer, posto se prosetao pod svetloscu reflektora, vidljiv sa svih strana, stiti ga paznja javnosti; ali, on ima svoje anonimne obozavaoce koji, odazivajuci se njegovom koliko sjajnom toliko nepromisljenom apelu, potpisuju peticije, ucestvuju na zabranjenim skupovima, demonstriraju na ulici; sa njima ce se postupati bespostedno a akrobata nikada nece podleci sentimentalnom iskusenju da sebi prebaci sto je prouzrokovao njihovu nesrecu, znajuci da premeniti cilj vise znaci nego zivot ovoga ili onoga.

Vensen zamera Pontvenu: "Dobro je poznato da se ti uzasavas Berka a mi te u tome sledimo. Ipak, iako je on budala, zastupao je slucajeve koji i mi smatramo opravdanim ili, ako hoces, zastupala ih je njegova sujeta. Pa te ja pitam: ako hoces da se umesas u neki javni sukob, da skrenes paznju na neku gadost, pomognes onoeme koga naepravedno gone, kako mozes, u nase doba, da ne budes ili ne izgledas kao akrobata na zici?"

Na ovo zagonetni Pontven odgovara: Varas se ako mislis da sam hteo da udarim na akrobate. Ja ih branim. Onaj ko oseca odvratnost prema njima i hoce da ih icrni, sudarice se uvek sa jednom nepremostivom preprekom: sa njihovim postenjem; jer, izlazuci se stalno publici, akrobata sebe osudjuje da bude besprekoran; on nije sklopio kao Faust ugovor sa Djavolom, on ga je sklopio sa Andjelom: od svog zivota bi da nacini umetnicko delo i u tom poslu mu Andjeo pomaze: jer, nemoj zaboraviti, akrobatika na zici je umetnost! U toj opsesiji da u sopstvenom zivotu vidi gradju za umetnicko delo lezi prava sustina akrobata; on moral ne propoveda vec ga izvodi! Hoce da uzbudi i zaseni svet lepotom svog zivota! Zaljubljen je u svoj zivot kao sto vajar moze biti zaljubljen u kip koji upravo vaja."

"Usporavanje" - Kundera

Sustina price je sto bogati i poznati cute i umesto da daju pare iz svog dzepa, oni pokusavaju da izvuku sirotinji neku kintu, a uz put koriste priliku za licnu promociju...
Drzava, naravno cuti, a najgore je tim nesrecnim ljudima, jer svi nastoje da ih iskoriste, umesto da im pomognu...
 
Poslednja izmena:
Пошто нисам, а сигурно је да, док сам при овој памети и нећу никада да пошаљем СМС за овакве злочиначке активности на планетарном испирању мозга, имам морално право да предвидим следеће:

- ни један једини пошиљалац ових порука (у преводу онај који троши паре на то) неће од тога да одустане;
- друго, можда ће неко нешто и да уплати као хуманитарну помоћ, али ће брзо да га прође. Уплатићу ја, за конкретан случај, да не би испало да само теоретишем.

Ипак, око нас је толико беде и људске несреће да нам стварно нису потребни овакви да нас на то подсећају. Ко год је имао савести, помагао је, према својим могућностима и пре овог хистеричног (и, признајем, добро одглумљеног) излива.

Свака част на овоме.Слажем се 100 %.Једноставно (мени то баш ништа не значи али не знам како другачије да изразим своју сагласност са овим написаним)- репутација !
 
sve u svemu sebe je tu ispromovisao kao sto mnogi sad to rade
SKANDAL: Ekrem kresnuo Staniju, Ava pušila blizancima !! (VIDEO)
U toku je hitno prikupljanje novca za veoma komplikovanu operaciju srca osmogodišnje Tijane Ognjanović. Operaciju može da izvrši samo jedna klinika na svetu, u Hjustonu.
Cena operacije je milion dolara. Verovatno mislite da je nemoguće prikupiti toliki novac, ali dobar deo sume je već prikupljen, a primera radi, naše komšije Hrvati su nedavno uspeli da skupe 800.000 dolara za malu Noru iz Zadra.
Opširnije informacije i broj žiro računa imate na posebnom sajtu posvećenom Tijani, kliknite ovde da ga otvorite.
Žao mi je što sam morao da napišem ovako vulgaran naslov, ali ovo je, nažalost, naslov na koji će trenutno kliknuti najviše ljudi u Srbiji. Vesti o humanitarnim akcijama većina ljudi uglavnom preskače, i ovo je jedini način da obrate pažnju.
Tijanino zdravlje se pogoršava i nije ostalo mnogo vremena.Zato, uradite dve stvari:
1. Šerujte odmah ovu "vest" na svom Fejsbuk profilu.
2. Danas, u ponedeljak, idite do pošte ili banke, i uplatite onu sumu novca koju možete da izdvojite. Možete i putem Interneta, sve piše na Tijaninom sajtu. Zatim, obavestite ljude na Fejsbuku da ste to uradili, da ih podsetite. Ne sme biti "jao sutra ću", "jao nisam stig'o", mora biti danas.
Ako vam je dosta ovakvih naslova po novinama, zamislite onda jedan naslov koji bi se konačno razlikovao: "Srbi uspeli da prikupe milion dolara za operaciju". Da osvane ta vest širom Srbije i Balkana.
Učinimo to.
 
Feđa Štukan Sergeju Trifunoviću:

Brate Sergej, long time no see!
Moram da ti ispričam nešto. Prije jedno tri mjeseca, pokrenuo sam akciju spašavanja života jednom beskućniku u Sarajevu. Pošto nisam imao pare da mu pomognem sam, iz očaja sam zatražio pomoć preko FB-a, i ljudi su počeli da se javljaju. Bosanci i Hercegovci iz svih krajeva svijeta: piloti, padobranci, studenti, režiseri, glumci, zubari, advokati, građevinski radnici, sportisti, ateisti, vjernici, Srbi, Muslimani, Hrvati, Jevreji-svi, k'o u stara dobra vremena. Poslao je koliko je ko bio u stanju, ali skupilo se nešto. I ne pitaj me zašto, uz ogroman trud svih nas, akcija spašavanja je propala, ali je akcija spašavanja nas kao ljudi - uspjela. Na mom bankovnom računu su još uvijek stajale pare za pomoć, s kojima nisam znao šta da radim. Nakon tvoje geste na b92 sam shvatio. Nazvao sam sve te ljude i pitao slažu li se da njihove pare prebacim na račun male Tijane, i brate, bez imalo kolebanja, svi do jednog su odgovorili "obavezno".
Eto, sjedim i pišem ti ovo, sav naježen od nekakvog ludog osjećaja i saznanja da nismo propali kao ljudi i da za nas ima nade, da ima nade i za malu Tijanu, i da još uvijek postoje oni koji djecu ne djele po vjeri i naciji, i koji su svjetlosnim miljama daleko od ove moderne seoske furke zvane "nacionalizam".
I zato te brate molim, ako si u kontaktu sa Tijanom i njenim roditeljima, da ih sve puno pozdraviš i poljubiš i poručiš im da smo uz njih, i bez ikakve zle krvi, nadamo se da će mala Tijana brzo završiti operaciju i zasluženo nastaviti da živi svoj slatki život. Hvala ti puno! Na svemu!!!
Feđa Štukan

inace cemu ovakvo ponasanje..zasto nije to uradio na nekoj drugoj tv..radio stanici..novinama..bilbordu..pozorisnoj predstavi ako glumi..zasto ostale javne licnosti nisu krenule njegovim stopama..zato sto nisu velicine kao on?proseravanje
 
a kolko je sergej dao para?
Aca Lukas uplatio milion dinara za Tijanu





Popularni pevač i njegov menadžer Saša Mirković donirali su po pola miliona dinara za osmogodišnju devojčicu kojoj je hitno potrebna transplantacija srca



Pevač Aca Lukas i njegov menadžer Saša Mirković uplatili su milion dinara za osmogodišnju Tijanu Ognjanović kojoj je hitno potrebna transplantacija srca. Naime, oni su odvojili po pola miliona dinara kako bi ova devojčica što pre stigla u Hjuston i našla svoje novo, zdravo i snažno srce.
Da podsetimo, u akciju za pomoć Tijani Ognjanović uključile su se mnoge poznate ličnosti, između ostalog i najbolji teniser planete Novak Đoković.
Za operaciju ove osmogodišnje devojčice potrebno je izdvojiti 710.000 dolara , a odmah po dobijanju vize, mala Tijana će se uputiti u Sjedinjene Američke Države.
Ako želite da pomognete da Tijana dobije novo srce, to možete uraditi na račun Komercijalne banke a. d. Beograd, Svetog Save 14, na ime Tijana Ognjanović, Roze Luksemburg 35, 11000 Beograd, Srbija.
Dinarski račun: 205-9011004816395-73
Devizni račiun: KOBBRSGB; IBAN; RS 35205903101860366239
Više informacija o ovoj humanitarnoj akciji i detaljima možete saznati OVDE.
www.tijanaognjanovic.com
 

Back
Top