Carski rez i kad ne mora

Misliš, carski kući? Na stolu u trpezariji, zamišljam, biće krvi do kolena.... :sad2:
Mislim posle carskog ici sto pre kuci ;)
Реално, постоперативни ток је лакше поднети у болници где дете видиш само у време подоја а између њих лежиш и спаваш.

Meni je sa prvim bilo lakse u porodilistu i htela sam sto duze da ostanem, jer nisam znala nista
Sa drugim sam jedva cekala da idem kuci, da nije bio vikend u subotu bi vec bila u svojoj kucici, sa svojom decom i muzem.

Kad sam se porodila sa drugim detetom, u petak sam imala carski, u subotu sam sedela na krevetu u turskom sedu, setala... funkcionisala...
Sa prvim nisam mogla da ustanem(od straha) prvih dana
 
Mislim posle carskog ici sto pre kuci ;)


Meni je sa prvim bilo lakse u porodilistu i htela sam sto duze da ostanem, jer nisam znala nista
Sa drugim sam jedva cekala da idem kuci, da nije bio vikend u subotu bi vec bila u svojoj kucici, sa svojom decom i muzem.

Kad sam se porodila sa drugim detetom, u petak sam imala carski, u subotu sam sedela na krevetu u turskom sedu, setala... funkcionisala...
Sa prvim nisam mogla da ustanem(od straha) prvih dana

I meni se posle drugog porođaja žurilo kući, uglavnom zbog prvog mališe, pojela me grža savesti (sad znam da je glupo, tad nisam). Drugi put su bili mnogo lošiji uslovi, od osoblja do higijene, kao da sam bila u drugom porodilištu, nadam se da se trend opadanja kvaliteta nije nastavio.

Iznenadilo me koliko žena ide svojom voljom na carski.
 
I meni se posle drugog porođaja žurilo kući, uglavnom zbog prvog mališe, pojela me grža savesti (sad znam da je glupo, tad nisam). Drugi put su bili mnogo lošiji uslovi, od osoblja do higijene, kao da sam bila u drugom porodilištu, nadam se da se trend opadanja kvaliteta nije nastavio.

Iznenadilo me koliko žena ide svojom voljom na carski.

To “svojom” je diskutabilno i dublje
Zasto se to desava?
Sta nam je sa trudnicama?
Prica li iko sa njima?
Ko je uopste zaduzen za trudnice i sva ta osecanja/strahove itd?

Podrsku nemaju u drzavi i sistemu
 
Ja nešto ne znam trudnice da svojim voljom idu na carski. Uglavnom bude preporuka lekara.
A čak mi se čini da se preteruje sa junačenjem, da forsiraju prirodni porođaj čak po cenu dobrobiti majke i deteta i nameću grižu savest ako nije prirodni. Čak na jednom mestu pročitah preporuku da potražiš mišljenje drugog lekara ako bi se osećala promašeno sa carskim rezom.
Bruji se, upozorava na broj carskih, a ne gleda se što je to tako.
 
Da, i to. Mislim da se nikad nije ni posvećivala prevelika pažnja da se ženama olakša mnogo taj čin. Svedeno je na dobru volju pojedinaca.
Ali nisam mislila na to, dosta je problema sa sterilitetom, dosta starijih prvorotki. Sve to utiče na preporuke lekara...
 

Back
Top