Da li uopste postoje normalne drugarice???

  • Začetnik teme Razocarana
  • Datum pokretanja
R

Razocarana

Gost
Da li uopste postoje normalne drugarice??? Ili i zensko - zensko prijateljstvo, kao i musko - zensko, ne moze da postoji? :(
Ovo je vec drugi put da se razocaravam u blisku drugaricu i pocinjem da se pitam sta to sa mnom ne valja. Preispitala sam svoje ponasanje od pocetka do kraja druzenja, i ispostavilo se da sam samo ja ulagala u druzenje, trudila se kao kreten, a da se sve sa njihove strane zavrsavalo na frazi: "I ja bih to isto za tebe." Razmazenost, razmazenost i samo razmazenost!! :evil:
Da li, dakle, mislite da i prijateljstvo medju zenama zamire i pretvara se u rivalitet i ljubomoru? I kako to prevazici????
 
sanja:
htele da priznamo ili ne, najljuci rivali smo sa najboljim drugaricama. zato se druzim sa decacima i imam najbolljeg druga.
ako mi mazne frajera, lakse cu mu oprostiti. zenske hirove lose podnosim, cak i svoje.

Takodje podnosim lose zenske hirove, ali ipak ne mogu se druziti samo sa momcima. Ponekad mi je zaista potrerbna prijateljica, a njih nema.... Pri tome stvarno ne mogu prebaciti sebi da se ne trudim - dajem sve od sebe, posvecujem im se, one to lepo iskoriste i dovidjenja. Izgleda da bi trebalo da naucim i ja da to radim... ma koliko mi to odvratno zvucalo. :cry:
Hvala ti puno za misljenje! :)
 
iskustvo me je naucilo da su samo prijateljstva sttecena do 7. godine zivota (skola0 iskrena i onako, od srca. posle je sve iz interesa, zajedno do skole, ucenje, izlasci...
dakle, nije poenta u iskoriscavanju vec u reciprocitetu. probaj da ne mesas svoje prijateljice. sa svakom idi do zamisljene granice koju ces sama da odredis.
u poverenju, niko ne treba sve da zna. ponekad je bolje javno reci tajnu (npr. ovde) nego "osobi od poverenja".
 
sanja:
iskustvo me je naucilo da su samo prijateljstva sttecena do 7. godine zivota (skola0 iskrena i onako, od srca. posle je sve iz interesa, zajedno do skole, ucenje, izlasci...
dakle, nije poenta u iskoriscavanju vec u reciprocitetu. probaj da ne mesas svoje prijateljice. sa svakom idi do zamisljene granice koju ces sama da odredis.
u poverenju, niko ne treba sve da zna. ponekad je bolje javno reci tajnu (npr. ovde) nego "osobi od poverenja".


Da znas da su mi se stvarno smucili zenski hirovi i gluposti! Ni jedna nikako da bude iskrena.... samo ja mazga :lol:

Pitanje za razmisljanje - sta sa musko - zenski m prijateljstvima? I to je zona visokog rizika! I da li onda, ako se ispostavi da ni takva prijateljstva nisu bas nesto, suma svega postaje da prava prijateljstva zapravo ne postoje?!
 
sto visokog rizika? zbog seksa? ma daaaaajjjj... prijateljstvo je na prvom mestu. a mozda i bude dobro, pa sta?!
a ako nista drugo, na muske prijatelje uvek mozes da racunas. zena ce uvek da nadje nacin da te zaj*, cisto iz pakosti. veruj mi, probala vise puta... sto je najb. drugarica u stanju da ti smesti, ni jedan muskarac ne moze ni da smisli.
 
sanja:
iskustvo me je naucilo da su samo prijateljstva sttecena do 7. godine zivota (skola0 iskrena i onako, od srca. posle je sve iz interesa, zajedno do skole, ucenje, izlasci...
dakle, nije poenta u iskoriscavanju vec u reciprocitetu. probaj da ne mesas svoje prijateljice. sa svakom idi do zamisljene granice koju ces sama da odredis.
u poverenju, niko ne treba sve da zna. ponekad je bolje javno reci tajnu (npr. ovde) nego "osobi od poverenja".
Nije bas do 7. god. Negde do 11-12.barem po mom iskustvu.
 
Ne znam da li sam u pravu,ali moje misljenje je da u prijateljstvu,nikad ne treba ici izvan onoga sto tebi odgovara,znaci,ne nuditi ono sto nemas,ne truditi se iz petnih zila i onda se ne mozes lako razocarati,a i prijatelj/ica od tebe nece ocekivati brda i doline,ali te nece imati za sta ni optuziti,ako pruzis dovoljno
sad sam npr. nakon mnogih godina druzenja shvatila da moja prijateljica ne bi za mene uradila isto sto i ja za nju,ali ne dira me to posebno,ja sam ja,ona je ona,bitno je da je to meni tada odgovaralo-nisam radila samo zbog nje,nego i zbog sebe-u tome je stos
 
Prijateljstvo medju devojkama itekako postoji, samo treba to u pravom svetlu prepoznati i u pravom svetlu zadrzati. Ja licno imam tri drugarice...kada kazem drugarice, to znaci da se na njih mogu bez razmisljanja u svakoj situaciji osloniti. Normalno je da svaka od njih ima svoje bubice i svoje hirove koji znaju da nerviraju, ali i ja ih imam, tako da sve to dodje na isto. Druge devojke sa kojima se druzim ne nazivam drugaricama...Kod njih nisam ni 50 % sigurna kako ce reagovati u pojedinim situacijama. Dakle, to je ono drustvo koje prolazi...
E sada, kada su u pitanju musko-zenska prijateljstva. Imala sam jedno takvo u Osnovnoj skoli...ono cisto, decje, bez predrasuda prema bilo cemu. I sada imam dosta drugova, ali to vise nije to. Necu da razmisljam na koji me nacin gleda. Sa srednjom skolom definitivno prestaju ona duboka, musko-zenska prijateljstva...tada nikada ne znas na cemu si. Pozdrav!
 
Ima pravih drugarica, ali problem je naci takvo nesto!Recimo, ja sam nasla ono pravo i trudim se da ocuvam to od svih i svega...
Kao i svi, moras da pretrpis mnogo raznroraznih gluposti, jer ipak, ma koliko ja zelela da odbranim zenski rod, mi smo gadne, povredjujemo sve i svakoga ukoliko nama ide u prilog...
Iz licnog iskustva moram reci da su muskarci zaista bolji prijatelji, ali opet...ko te bolje moze razumeti od devojke?!?
U svakom slucaju, nemoj da izgubis nadu, i ne prestaj da se trudis dok ne nadjes pravu drugaricu...
Dosta sam smarala, pozdrav za tebe
 
Veruj mi nisi jedina koja se hiljadu puta razocarala u svoje drugarice.Kod mene to traje od osnovne skole pa do dana danasnjeg.Imam samo 1 prijateljicu,kazem prijateljicu jer se dokazala u mnogim situacijama,bila je tu kad mi je najvise trebala.Sve ostalo se svelo na to da sam ja za njih izginula a zauzvrat sam dobila sipak.
Sto mi zene umemo jedna drugoj da smestimo to nijedan muski um ne moze da smisli.
Ne znam kako vi devojke tretirate svoje drugarice ali mene iskreno najvise boli ono kad nadju frajera pa zaborave na vas.Jednostavno vise ne provode toliko vremena sa vama,sve se vrti oko muskih,vreme provode sa njegovim drustvom...bla,bla znate vec pricu.A pri tome vi ste isto u vezi,ima te svoje obaveze i opet imate vremena da popijete kafu sa njom,i da je saslusate...Ne znam sta da ti kazem,nadji jednog prijatelja i budi srecna zbog toga jer si onda bogat covek.Sve ostalo su kopije,nemoj previse ulagati sebe u to jer ces se razocarati.Drzi jednu distancu,videces koliko njih je uz tebe kad zagusti.Ustvari i ne mora da zagusti,ako ona ne oseti u tvom glasu da ti treba podrska,rame za plakanje,uteha ili jednostavno jedna kafa u gradu onda ti ne vredi ni da joj objasnjavas sta ti treba.Okreni se sebi!
 
U osnovnoj skoli sam imala najbolju drugaricu, i to prijateljstvo je trajalo 9 godina.U nju sam se strasno razocarala, jer je uradila par stvari koja ja zaista nisam mogla da joj oprostim. U srednoj skoli sam upoznala jednu divnu devojku, i dalje se druzimo ali je i ona na putu da me razocara. kako je upoznala sadasnjeg decka sve mi se manje javlja, sve se manje druzimo i izlazimo, on je maltretira,ja pokusavam da joj pojasnim situaciju u kojoj se nalazi, ali ne zeli da prihvati ni jedno misljenje, osim njenog. Strasno je plasljiva i slabog karaktera.
 
Elleni:
U osnovnoj skoli sam imala najbolju drugaricu, i to prijateljstvo je trajalo 9 godina.U nju sam se strasno razocarala, jer je uradila par stvari koja ja zaista nisam mogla da joj oprostim. U srednoj skoli sam upoznala jednu divnu devojku, i dalje se druzimo ali je i ona na putu da me razocara. kako je upoznala sadasnjeg decka sve mi se manje javlja, sve se manje druzimo i izlazimo, on je maltretira,ja pokusavam da joj pojasnim situaciju u kojoj se nalazi, ali ne zeli da prihvati ni jedno misljenje, osim njenog. Strasno je plasljiva i slabog karaktera.
Pa, to su, na zalost, zene :roll: :evil: :!: :cry:
 
Pa, da, generalizacija... onda slobodno mozes da pitas da li postoje normalne zene...
Naravno da postoje normalne drugarice... najbolje drugarice... Prijateljstvo se gradi... zasto si toliko ulagala, kada ti se nista nije vracalo, zar nije trebalo vec tada da shvatis... na osnovu cega ti je to onda uopste bila najbolja drugarica?
Mnogo drugarica... nekoliko najboljih... nikad me nisu razocarale...
Mnogo drugova...nekoliko najboljih... ali... :?
 
Devojke se druze samo da bi tracarile,bile ljubomorne itd a kad nemaju vise sta jedna drugoj da kazu ne mogu da nastave da zive u prijateljstvu i prozivljavaju srecne i tuzne trenutke zajedno-ne! kad nemogu vise da pricaju o momcima,modi,nekoj novoj dijeti,kad postanu potpuno otvorene jedna prema drugoj bez ikakvih tajni odjednom stvore stav kao da to prijateljstvo vise nije zanimljivo i mozda se osecaju i ranjivim pa se povlace.Ne zelim da se hvalim ali zaista sam dozivela da me 2 devojke povrede vise puta u zivotu a biloe su mi najbolje drugarice-ma provodile smo bukvalno 23h dnevno a one su mi s vremena na vreme zabadale noz u ledja. Sad cete reci da sam budala-mozda i jedam ali sve sto su mi radile ja sam oprostila (ne i zaboravila) ali sam presla preko svega i sta sam dobila za uzvrat-mislim da svi znate odgovor.Naravucenije-dobre ljude iskoriscavaju dok dobrice ne popizde i naprave karambol!
p.s. devojke kojima treba iskrena,otvorena i realna devojka -koja je 100% svog zivota pozitivna,nasmejana i opicena neka mi se jave na mail!I dalje se nadam da ce naici devojka koja ce me razumeti!
 
Shvatam u potpunosti sta ste hteli da kazete. Primetila sam da je problem u tome sto zaista dajem sve od sebe, a to mi se ne vraca. Mislim da je vreme da pocnem da postavljam distance i ulijem sebi malo vise samopostovanja - jer, nije li neuzvracanje truda jedan vid ponizavanja?
Meni, recimo, ne smeta kad drugarica nadje decka pa provodi vreme sa njim - shvatam, zaljubila se i sve to, ali mi jako smeta zabijanje noza u ledja i to bez ikakvog razloga... Osim, mozda, sto lepo izgledam, uspesna sam na faksu i imam divnog decka... kapirate? :!:
Takodje, izgleda da zene jednostavno ne vole druge uspesne zene (svesno ili mnogo cesce podsvesno) i da ih dozivljavaju kao konkurenciju. Ne kazem da su krive, ili da je to cak i namerno, ali jednostavno je tako. Na primer, slucaj za koji sam cula je da je jedna zena - razvedena vec 20 godina, pri cemu ostavlja svog dvogodisnjeg sina sa ocem koji ga zlostavlja da bi ga vidjala jednom godisnje - pljuvala i crnila svoju poznanicu, koja se razvela i koja je sad zbog toga losa zena i majka, jer, citiram "Zena treba da trpi!!!!" :x
No comment.......


Narode, hvala svima puno za misljenje i pomoc!!! :)
 
Ima li, dakle, zakljucka? Ispostavlja se da su svi imali neko bas lose iskustvo i da zene, bar na osnovu ovoga sto sam procitala, ne umeju da budu tako fine kao sto se predstavljaju....
A meni se cini da to nije slucaj samo sa zenama, jer su retki ljudi koji su zaista LJUDI....

Negde sam procitala da losim stvarima placamo cenu svih sjajnih koje ce nam se dogoditi u buducnosti. Izgleda da su ovo samo prolazni baksuzi
:)
 
Preispitala sam svoje da sam samosa njihove strane zavrsavalo na frazi: "I ja bih to isto za tebe." Razmazenost, razmazenost i samo razmazenost!! :evil:
Da li, dakle, mislite da i prijateljstvo medju zenama zamire i pretvara se u rivalitet i ljubomoru? Evo da ja nesto kazem samo na ovu temu...znam da nikad nisam nirti cu imati najbolju drugaricu...iako sam ja ta koja je iskrena do bola i u pola noci spremna da sve zrtvuje za pravog prijatelja...Jedinu za koju sam mislila da sam imala je Bog spasio da je ne ubijem kad sam cula da je spavala sa covekom koga sam volela...Zaklela se na Bozic da nije...rekla sam joj idi spavaj i videces sta ce se desiti ako si me slagala...ziva je ali medju nama nema vise poverenja
 
Ne znam kako da reagujem na ovolika losa iskustva koja su vam se desila? Da li to znaci da niste ni sposobne da odrzite prijateljstvo, da li ste se druzile sa pogresnim osobama ili mozda sa vama nesto nije u redu?
Prijateljstvo je veoma vazna stavka u mom zivotu i mnogo, mnogo truda je potrebno da pored sebe imas osobe koje iskreno volis i koje tebe vole i na koje u svakom momentu i lepom i ruznom mozes da racunas. Pored sebe imam 2 iskrena prijatelja, sa kojima zivim vec 20 godina. Nikada nismo isle zajedno u skolu, a svaki dan smo provodile zajedno. U braku smo sve tri, jedna zivi u Parizu, jedna u Japanu, i pored toga sto fizicki vec dve godine nismo blizu, nas tri i dalje zivimo zajedno. To je posvecenost, postovanje, iskrenost, ljubav. Ne zelim da ispadne da previse idealizujem stvari, naravno da smo imale i prolazne krize u nasem druzenju, ali to su samo trenutni problemi koji se resavaju. Muskarci su za nas bili sastavni deo zivota, nikako stvar prestiza, razlog odvajanja, ili neceg jos goreg - svadja. Sve tri smo se ozbiljno zaljubile, zavolele i udale se i svaka od nas ima svoju porodicu.
I pored svega toga, imale smo prijatelje iz osnovne, iz srednje, sa faksa, sa posla, ja imam cak i tri kumstva (pored nasih medjusobnih) sa drugaricama iz srednje, sa drugom iz kraja.
To je samo stvar opredeljenja. Meni prijateljstvo zauzima jako vazno mesto u zivotu, i pored svih obaveza koje mi oduzimaju jako puno vremena, tome se iskreno posvecujem.
 
Zivka:
Ne znam kako da reagujem na ovolika losa iskustva koja su vam se desila? Da li to znaci da niste ni sposobne da odrzite prijateljstvo, da li ste se druzile sa pogresnim osobama ili mozda sa vama nesto nije u redu?

Pa ne znam sta se desava niti ni sama kako da odreagujem! Zato sam i pokrenula topic, da vidim kako je to kod drugih zena. Za sada je ova poruka jedna od retkih pozitivnih.... na moju veliku zalost.....
Za sada nisam imala losih iskustava sto se tice rivaliteta sa drugaricom oko muskih. Problem je najvise bio u neistini i iskoriscavanju moje velike posvecenosti. Mislila sam da se to moze resiti i da je lagala i isla mi iza ledja jer ja nisam dovoljno ulagala u prijateljstvo, ali ispostavilo se da to UOPSTE nije bio slucaj. I tako ja pokrenuh topic... :)
 

Back
Top