Kako se finansira Treća Srbija?

Plarforma

Ističe se
Banovan
Poruka
2.707
Naime, od razlaza sa Dverima, Treća Srbija nije registrovana kao politički subjekt, već kao udruženje za "obrazovanje, edukaciju, privredu i kulturu", zbog čega njihove račune, dok se ne registruju kao politički subjekt, neće češljati Agencija za borbu protiv korupcije.
Pitanje finansiranja ove stranke isplivalo je kada je krajem decembra prošle godine ova mlada organizacija započela "kampanju van kampanje", čijeg se intenziteta ne bi posramila nijedna od vodećih, daleko bogatijih partija u Srbiji. Miroslav Parović, šef odborničke grupe Treće Srbije u novosadskom parlamentu, kaže za Radio 021 da je kampanja "klasičan primer gerilskog marketinga", i tvrdi da je koštala svega 500 evra.

"Imajući u vidu da mi samo plakatiramo grad, uz nekolicinu malih bilborda, ta kampanja je u priličnoj meri jeftina. Odštampano je oko 30.000 plakata, koje smo sami izlepili, i to je trošak od najviše 500 evra", tvrdi Parović.

Međutim, poznati stručnjak iz oblasti marketinga (ime poznato redakciji) kaže za 021 da je Parovićeva tvrdnja da je na kampanju utrošeno svega 500 evra "više nego smešna". On navodi da mesečni zakup za 15 bilborda, koliko je zakupila Treća Srbija, košta najmanje 5.000 evra, koliko košta i zakup svih "siti lajtova" na kojima se oglašava ovo udruženje. Cenu plakatiranja je, kaže, teško proceniti, jer se ne zna pouzdano u koliko serija je grad oblepljivan.

"Za razliku od bilborda i autobuskih stajališta, plakatiranje je nezgodno za računanje, jer se oni ponekad već isto veče prelepljuju drugim plakatima. Međutim, pouzdano znam da se grad veličine Novog Sada ne može plakatirati bez 10.000 postera u jednom 'cugu'," kaže ovaj stručnjak, dodajući da troškovi plakatiranja sumu utrošenu u kampanju mogu podići i na ukupno 25.000 evra.
http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Kako-se-finansira-Treca-Srbija.html
Parović je kao naknadu za svoje "preletanje" iz Dveri u vladajuću koaliciju u Novom Sadu dobio mesto zamenika direktora u Elektrovojvodini (lako proverljivo na sajtu te firme).

Čisto da se zna da ništa nije jeftino kod "trećesrbijanaca".
 
Imamo Srbijance, pa onda najveće Srbe Bosance koji su dva put menjali religiju, pa onda imamo Vojvodjane, pa Kosovare,
pa onda imamo internet patriote, pa demokrate, pa vernike od devedesprve, pa onda imamo ...

Mislim da si debelo preterao. Srbi su Srbi bey razlike odakle dolaza i gdje zive. Bas kao i Hrvati, muslimani...

Ne rayumjem osobe poput tebe koje po svaku cijenu prave razlike i razdor unutar istog naroda?
I kod nas su neki ludjaci pokusavali da prave podele na hercegovce, dalmatince, zagorce...
Zbilja ne razumem te vase porive da dijelite nesto sto nije djeljivo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mislim da si debelo preterao. Srbi su Srbi bey razlike odakle dolaza i gdje zive. Bas kao i Hrvati, muslimani...

Ne rayumjem osobe poput tebe koje po svaku cijenu prave razlike i razdor unutar istog naroda?
I kod nas su neki ludjaci pokusavali da prave podele na hercegovce, dalmatince, zagorce...
Zbilja ne razumem te vase porive da dijelite nesto sto nije djeljivo.

- - - - - - - - - -



moguce da si u pravu


Srbi vole samo da pokupe pogano od druge nacionanosti a da ono dobro ne primene.
Recimo Kosovari stalno vole da se svete ali nikad ne uzvrate višestruko za primljeno dobro delo kao Šiptar
Srbi iz Hrvatske znaju samo da ogovoraju podmuklo iza ledja ali ne žele da podele znanja i veštine kao Hrvati
Onda Bosančerosi samo znaju da traže ali ne umeju da iznenade darovima kao Muslimani
Srbijanci umeju da se Ciganišu za pare ali se odreknu kuma zbog bilo kog iznosa iako to Cigani ne rade sa svojim kumom
Vojvodjani... ma i ovo ti dosta

Primati su biseksualci, Pahomija mi
 
Poslednja izmena:
Srbi vole samo da pokupe pogano od druge nacionanosti a da ono dobro ne primene.
Recimo Kosovari stalno vole da se svete ali nikad ne uzvrate višestruko za primljeno dobro delo kao Šiptar
Onda Bosančerosi samo znaju da traže ali ne umeju da iznenade darodima kao Muslimani
Srbijanci umeju da se Ciganišu za pare ali se odreknu kuma zbog bilo kog iznosa iako to Cigani ne rade sa svojim kumom
Vojvodjani... ma i ovo ti dosta

Primati su biseksualci, Pahomija mi
Ne bih vise sa tobom.
ne rayumjes ono o cemu pokusavas da razgovaras (svaka oblast ima svoje osobitosti ali to generalizioranje koje forsiras je dokaz tvog slabog poznavanja materije) a pritom si i vulgaran
 
Sponzor - BIA, D"SS" i ostali
Interesantno je da se probni baloni fasizoidnih stranaka uvek testiraju u Vojvodini i Novom Sadu.

Slucajnost?

Zasto ne na jugu Srbije? Sandzaku?

Skupo nas kosta ovaj kvazi patriotizam.

ne ynam ko finasira te terecve ali jedno pitanje, ako smijem,
Koliko vas je kostao evrofanatizam?
Kao i mi i vi ste rasprodali gospodarstvo, osiromasili, sprdaju se sa vama, otimaju vam dijelove domovine i pretvaraju u jeftinu radnu snagu, klasu robova koji se jeftino kupuju na veletrznici

- - - - - - - - - -

Ova(j) iz Sl. Brod zeli da kaze da su svi Rvati rodoljubi, a da mi nismo. Zapravo ne zna ni on(a) sta zeli da kaze.

Gospodja je razumjela...ali ne skroz
daj se potrudi, od tebe malo vise ocekujem nego od onog drugog
 

Back
Top