Kako znati da je prijateljstvo pravo?

Molish Boga da te nikada ne za***u!
Shalim se naravno.Trenutno imam 6 zaista dobrih ortakinja, kako znam da su mi prave drugarice?
Valjda to vremenom shvatish, jednostavno se pokaze na koga mozesh uvek da rachunash.
Naravno stvari nikada nisu onakve kve ti se chini da jesu.Mozesh nekoga da poznajesh 10 godina i da te opet povredi, bilo sluchajno, bilo namerno.Prijatelje prihvatash onakve kakvi jesu sa svim njihovim manama.Svoju najbolju drugaricu bih u poslednje vreme zaista lishila zivota, ali ipak je volim i znam da mogu da rachunam na nju.
 
Znam da su OK onda kada se ne pretvaraju preda mnom.
A i ona narodna "Prijatelj se u nevolji poznaje".

immortalgirl rece da duzina prijateljstva nista ne mora da znaci sto je istina. Ja sam do pre nekih mesec dana bio nerazdvojan sa drugom s kojim se znam vec 8-9 godina, a onda me je nekoliko puta tako ispalio i vise nikada nece biti isto.
Nista ja njemu nisam rekao, i dalje se mi druzimo, ali je to povremeno i cisto reda radi.

E sad opet ne moze ti neko biti pravi prjatelj i ako ga poznajes neko krace vreme. Uvek je tu neka doza nepoverenja i nesigurnosti, sve to dok se malo bolje ne upoznate, a taj period upoznavanja je razlicit od osobe do osobe.
 
immortalgirl:
Molish Boga da te nikada ne za***u!
Shalim se naravno.Trenutno imam 6 zaista dobrih ortakinja, kako znam da su mi prave drugarice?
Valjda to vremenom shvatish, jednostavno se pokaze na koga mozesh uvek da rachunash.
Naravno stvari nikada nisu onakve kve ti se chini da jesu.Mozesh nekoga da poznajesh 10 godina i da te opet povredi, bilo sluchajno, bilo namerno.Prijatelje prihvatash onakve kakvi jesu sa svim njihovim manama.Svoju najbolju drugaricu bih u poslednje vreme zaista lishila zivota, ali ipak je volim i znam da mogu da rachunam na nju.

iz iskustva...12 godina poznalavala nekoga i mislila da mi je najbolja drugarica,a ono...q rac,sjebala me poshteno tako shto se smuvala sa mojim bivshim(bila mesec i po dana) dok smo mi bile najbolje drugarice i to 2 meseca od kad smo nas dvoje raskinui + mi nishta nije rekla!!!! toliko o prijateljstvu...smatram da sa svima treba biti u rezervi!!!svi te mogu povrediti!!!
 
Prijateljstvo znači međusobno poverenje.
Prijatelji su ljudi koje će biti s tobom i u dobru i u zlu. Prijatelj se u nevolji prepoznaje, - e to...

Dugo sam se družila sa jednom devojčicom i ona je bila moj najbolji prijatelj, moj jedini prijatelj...ali me je strašno povredila.
Jedne večeri, kada je slavila rođendan, nazvala sam je i rekla joj da više neću više da se družim s njom, i tako je ostalo do danas. Tek tako...
Nikada se nisam pokajala zbog toga i opet ne mislim da je loša osoba i ne želim joj zlo. Mnogo toga sam naučila od nje.

Pričamo kada se sretnemo, ali to nije ono pravo...nisam sigurna da li je ikada i bilo.. :(
 
Tinar:
Po meni, pravi prijatelji se poznaju u dobru i u zlu. Mislim da, gledano po tome, imam 3 prijateljice. Josh uvek nisam bila u nekoj frci, gde sam morala da trazim pomoc. Vremenom se to otkriva. Ali, ne treba biti opterecen time...
Pa dobro, ne mora to biti neko pitanje zivota i smrti pa da trazim nekoga da zrtvuje sebe za mene.

Pravi prijatelj ce ti pomoci kada vidi da ti je potrebna pomoc, a ne samo kada to trazis od njega (bar sam ja takav i to smatram nekim prijateljstvom, ali opet zavisi od osobe do osobe).
Jer ipak coveku je najteze da trazi pomoc od drugoga ma koliko bio dobar sa njim.
I zrtvovace se za tebe kada ti ni ne znas niti trazis. E takvi ljudi su zaista retki i tokom citavog zivota se mogu nabrojati na prste jedne ruke.

Mnogo je "dobrih" drugova koji su dobri sa tobom dko im je zabavno, a posle noz u ledja.

Kao sto sam rekao mene je jedan drug skoro ispalio i od tada veoma tesko sticem poverenje prema drugima i mnogo manje pricam i najobicnije stvari nego pre, cak i onima koje poznajem dovoljno dugo. No dobro, zivotna skola je cudo i vrmenom mi matorci postaju mnogo jasniji.
 
laura87:
LPhoklica:
laura87:
reci cu ti za jedno deset godina.....
Znaš, Laura, bilo je i ovde na forumu primera kada su dugogodišnji prijatelji ispaljivali, jako...


Verujem,i ja sam to dozivela.Samo se nadam da cemo tad biti zreliji...
Misliš da nas zrelos spašava razočarenja u prijatelje?
uh, sumnjam, ali se nadam.
 
Кулиража:
Tinar:
Po meni, pravi prijatelji se poznaju u dobru i u zlu. Mislim da, gledano po tome, imam 3 prijateljice. Josh uvek nisam bila u nekoj frci, gde sam morala da trazim pomoc. Vremenom se to otkriva. Ali, ne treba biti opterecen time...
Pa dobro, ne mora to biti neko pitanje zivota i smrti pa da trazim nekoga da zrtvuje sebe za mene.

Pravi prijatelj ce ti pomoci kada vidi da ti je potrebna pomoc, a ne samo kada to trazis od njega (bar sam ja takav i to smatram nekim prijateljstvom, ali opet zavisi od osobe do osobe).
Jer ipak coveku je najteze da trazi pomoc od drugoga ma koliko bio dobar sa njim.
I zrtvovace se za tebe kada ti ni ne znas niti trazis. E takvi ljudi su zaista retki i tokom citavog zivota se mogu nabrojati na prste jedne ruke.

Mnogo je "dobrih" drugova koji su dobri sa tobom dko im je zabavno, a posle noz u ledja.

Kao sto sam rekao mene je jedan drug skoro ispalio i od tada veoma tesko sticem poverenje prema drugima i mnogo manje pricam i najobicnije stvari nego pre, cak i onima koje poznajem dovoljno dugo. No dobro, zivotna skola je cudo i vrmenom mi matorci postaju mnogo jasniji.
Nisam ni rekla "zivot ili smrt". Govorim o nekoj frci koja je primerena mojem godishtu. Jednostavno znam da bi mi te tri drugarice pruzile utehu u svakom sluchaju. Mada, ja to po osecaju... Josh sam mala, klinka, otkud ja znam...
 
Tinar:
Nisam ni rekla "zivot ili smrt". Govorim o nekoj frci koja je primerena mojem godishtu. Jednostavno znam da bi mi te tri drugarice pruzile utehu u svakom sluchaju. Mada, ja to po osecaju... Josh sam mala, klinka, otkud ja znam...
E, a ko zivot vodi u mutnoj vodi sve trikove mora da zna.
Imao sam i tih trenutaka da mi je zivot visio o koncu, a i ja sam imao prilike da druge vadim iz sr@nja.
Tako da iako mlad i zelen imam o cemu da pricam, da li je to dobro ili lose ne znam, ali u takvim situacijama ljudi se uvek zblize vise no obicno i uvek se vidi na koga i koliko mozes racunati.
 
Кулиража:
Tinar:
Nisam ni rekla "zivot ili smrt". Govorim o nekoj frci koja je primerena mojem godishtu. Jednostavno znam da bi mi te tri drugarice pruzile utehu u svakom sluchaju. Mada, ja to po osecaju... Josh sam mala, klinka, otkud ja znam...
E, a ko zivot vodi u mutnoj vodi sve trikove mora da zna.
Imao sam i tih trenutaka da mi je zivot visio o koncu, a i ja sam imao prilike da druge vadim iz sr@nja.
Tako da iako mlad i zelen imam o cemu da pricam, da li je to dobro ili lose ne znam, ali u takvim situacijama ljudi se uvek zblize vise no obicno i uvek se vidi na koga i koliko mozes racunati.
Tachno tako... Ne znam iz svog iskustva, ali znam iz tudjih...
 
eh... zashto nam je potrebna samo nevolja da neshto skapiramo?
obozhavam kada se razumem sa ~pravim prijateljem (pleonazam, jer prijatelj samo pravi i postoji). mogu da kazhem i da ne brinem da cje pogreshno razumeti... pa shta god to bilo. ili da se ni ne muchim da objashnjavam. obozhavam kada u trenutku isto pomislimo i primetimo i samo se pogledamo. nema potreba da se nashiroko objashnjavamo. samo se pogledamo i znamo... koliko smo samo tako puta prasnule u smeh. (:
naravno, kad dodje nevolja, opet smo tu jedan za drugog (mushki rod - prijatelj). mora da zna da me smiri... da, mislim da je to u pitanju. ne sad da pomera planine za mene i da mi reshi sve probleme, ne.
 
NTT:
bleach:
eh... zashto nam je potrebna samo nevolja da neshto skapiramo?
Zato shto chovek uchi na greshkama.
da, naravno, ali mozhemo se uchiti na tudjim greshkama. chemu roditelji ako ne da nas vaspitaju svojim iskustvom?
ne moram da pravim istu greshku da bih neshto shvatila. mislim, kao shto neki kazhu... morash neshto da osetish na svojoj kozhi da bi znao. bzvz.
 
Moon Child:
bleach:
NTT:
bleach:
eh... zashto nam je potrebna samo nevolja da neshto skapiramo?
Zato shto chovek uchi na greshkama.
da, naravno, ali mozhemo se uchiti na tudjim greshkama....
ne bih rekla... nazalost...
Zashto da ne? Koliko sam ja samo nauchila od svoje keve. Slazem i sa bleach, ali chinjenica je da sa tim nekim morash da prodjesh sve i svashta da bi mogao da ga nazovesh pravim prijateljem...
 
Tinar:
Moon Child:
bleach:
NTT:
bleach:
eh... zashto nam je potrebna samo nevolja da neshto skapiramo?
Zato shto chovek uchi na greshkama.
da, naravno, ali mozhemo se uchiti na tudjim greshkama....
ne bih rekla... nazalost...
Zashto da ne? Koliko sam ja samo nauchila od svoje keve. Slazem i sa bleach, ali chinjenica je da sa tim nekim morash da prodjesh sve i svashta da bi mogao da ga nazovesh pravim prijateljem...
ok, a sve to mozhe ~duhovno da se prodje... (;
@ mala Swan ~ (ne znam shta mi bi da te tako nazovem, bash mi doshlo... :p) ne bi rekla, nazhalost?... hm, nisam sigurna da razumem. zashto? i zashto nazhalost?
meni je tuzhno to shto treba da mi bude muka od zhivota i da mi neko tad pomogne da bih shvatila da je taj neko Neko. ne govorim sad o sebi... govorim uopshte. meni je tuzhno shto smo ljudi takvi.
 

Back
Top