Superliga Srbije

Има ли сврхе играти овакве утакмице ?
Мислим на ову синоћ.Судије КАТАСТРОФАЛНО греше,(замисли чуда 90% на штету Партизана),публика (она која је од скора сишла са ...конструкције кошева)заводи (НЕ)ред,а медији
не смеју да пишу о томе...Овом ЦЗВФМП-словенцу дати оскара за глуму,(или судијама наочаре:think:),а ти Павловићу боље иди ...немој да дозволиш да разне будале се "кур*е над твојом
кошаркашком генијалношћу ...да би се доказали...мислим и на судије и на играче
П.С Овакве утакмице (када су СВИ против тебе-а ти победиш) сам некада обожавао...али са годинама-више не...превише нервирања
 
Kao prvo, zbog čega se ove bljuvotine ne brišu?

Kao drugo, da li je moguće da ti imaš obraza da pričaš o nekakvom pomeranju granica? Da li treba da pominjem Acu Radovića?

Uginućeš od tolike količine kompleksa.

Navijači koji se ubijaju među sobom, nisu ništa novo (kamo sreće da je to jedini slučaj) - i vi ste gađali raketama obične ljude u hali, s tom razlikom što, srećom, niko nije poginuo već je "samo" povređen.
Ono što je novo i što vas čini najgorim navijačima na svetu (ili bar jednim od njih) je da je za vas legitimno da se napadaju, ponižavaju i linčuju sportisti, i protivnički i sopstveni, i to ne pojedinačno nego masovno, i to uz podršku i organizaciju čelnika, u ovom košarkaškom slučaju predsednika KKCZ Nebojše Čovića i predsednika KKCZ Telekom Ninkovića, zeta mu. Čekamo da rukovodstvo Lige Vesne Čović, koja se igra za čast naprednjaka, osudi sve te bljuvotine, ili će opet propustiti kao u Železniku pre dve godine? Ili je nelegetimno skinuti sako, a legitimno je služiti se stvarima koje su turski konjanici (samozvane delije) doneli iz Turske?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Navijači koji se ubijaju među sobom, nisu ništa novo (kamo sreće da je to jedini slučaj) - i vi ste gađali raketama obične ljude u hali, s tom razlikom što, srećom, niko nije poginuo već je "samo" povređen.
Ono što je novo i što vas čini najgorim navijačima na svetu (ili bar jednim od njih) je da je za vas legitimno da se napadaju, ponižavaju i linčuju sportisti, i protivnički i sopstveni, i to ne pojedinačno nego masovno, i to uz podršku i organizaciju čelnika, u ovom košarkaškom slučaju predsednika KKCZ Nebojše Čovića i predsednika KKCZ Telekom Ninkovića, zeta mu. Čekamo da rukovodstvo Lige Vesne Čović, koja se igra za čast naprednjaka, osudi sve te bljuvotine, ili će opet propustiti kao u Železniku pre dve godine? Ili je nelegetimno skinuti sako, a legitimno je služiti se stvarima koje su turski konjanici (samozvane delije) doneli iz Turske?

Nije jedini slučaj. Potezali su pištolje na Firmaše i jednog čak ubili u onoj tuči u Futogu. Onda ona dva ubistva u međusobnoj tuči "zabranjenih" i "alkatraza", koja nisu bila tako davno.

Kakvim raketama smo mi gađali u hali, o čemu pričaš? Znaš li uopšte šta je raketa?

Pa da, vi ste za razliku od nas nadaleko poznati kao miroljubiva publika. Verovatno je iz te miroljubivosti proizašlo ono gađanje košarkaša Zvezde stolicama od pre godinu dana. Ja uopšte ne mogu da verujem šta čitam.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Naravno da nije jedini slučaj, koliko je bilo toga da su se klinci izboli pa čak i ginuli zbog "pogrešnog" šala, na svim stranama. Što se mene tiče, u načelu sam da se ta stoka istrebi međusobno, no, ne zvuči to tako crno-belo u praksi, jer često najnaivniji stradaju, a stoka preživljava.

Kakvim raketama? Pa sigurno ne interkontinentalnim ili svemirskim :lol: već pirotehničkim. U svakom slučaju, pre oko 10 godina su vaši navijači pogodili čoveka u loži takvom raketom, mislim da je čovek bio neki funkcioner saveza ili nekog kluba.

Zapravo, naša publika je postala generalno mnogo normalnija tokom godina (dugo učešće u Evropi i sve jača privrženost prema klubu su očito nadjačali u određenoj meri primitivizam) od vaše, a to što se i kod nas može naći par desetina stoke (kao ti što su gađali stolicama) i dalje ne menja mnogo činjenicu da vi takvom stokom ispunjavate cele tribine - što se dalo videti i u praksi. A da bi ti jedna bitna razlika bila jasnija, setiću se događaja pre jedno 14 godina, kada je Budućnost bila državni projekat u CG i imala ubedljivo najjači sastav, i kada su gostovali u Pioniru Partizanu, pobedili, a Grobari uleteli u teren i pojurili ih (srećom ovi su na vreme pobegli). Danilović je tada pre utakmice molio i kumio policiju da uđe da obezbeđuje, jer ne može garantovani bezbednost sa tim nekim redarima. Policija u to vreme nije ulazila u sportske objekte, valjda je takav bio zakon. Za razliku od Danilovića, vaše gazde (tj. Čović) same stvaraju atmosferu linča i organizacionim potezima potiču na nasilje, i omogućavaju da se izvrši. Bez ikakvih posledica po njih.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jbg Charlie, nazalost mozes samo da prepoznas licemerstvo i po koji ispran mozak.

@keeper

Taj isti Danilovic koji je pozivao na nasilje prosle godine pred finale kupa. Ili taj divni covek Vujosevic koji pljuje i izaziva mrznju. Vecina navijaca jeste najobicnija stoka bez dva grama mozga.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Naravno da nije jedini slučaj, koliko je bilo toga da su se klinci izboli pa čak i ginuli zbog "pogrešnog" šala, na svim stranama. Što se mene tiče, u načelu sam da se ta stoka istrebi međusobno, no, ne zvuči to tako crno-belo u praksi, jer često najnaivniji stradaju, a stoka preživljava.

Kakvim raketama? Pa sigurno ne interkontinentalnim ili svemirskim :lol: već pirotehničkim. U svakom slučaju, pre oko 10 godina su vaši navijači pogodili čoveka u loži takvom raketom, mislim da je čovek bio neki funkcioner saveza ili nekog kluba.

Zapravo, naša publika je postala generalno mnogo normalnija tokom godina (dugo učešće u Evropi i sve jača privrženost prema klubu su očito nadjačali u određenoj meri primitivizam) od vaše, a to što se i kod nas može naći par desetina stoke (kao ti što su gađali stolicama) i dalje ne menja mnogo činjenicu da vi takvom stokom ispunjavate cele tribine - što se dalo videti i u praksi. A da bi ti jedna bitna razlika bila jasnija, setiću se događaja pre jedno 14 godina, kada je Budućnost bila državni projekat u CG i imala ubedljivo najjači sastav, i kada su gostovali u Pioniru Partizanu, pobedili, a Grobari uleteli u teren i pojurili ih (srećom ovi su na vreme pobegli). Danilović je tada pre utakmice molio i kumio policiju da uđe da obezbeđuje, jer ne može garantovani bezbednost sa tim nekim redarima. Policija u to vreme nije ulazila u sportske objekte, valjda je takav bio zakon. Za razliku od Danilovića, vaše gazde (tj. Čović) same stvaraju atmosferu linča i organizacionim potezima potiču na nasilje, i omogućavaju da se izvrši. Bez ikakvih posledica po njih.

Bilo bi lepo kada bismo svi pričali samo ono što znamo. Aca Radović je ubijen signalnom raketom koja je, u odnosu na igračke iz pirotehničkih radnji, "interkontinentalna".

Nije mi jasno na osnovu čega si doneo tako pametan zaključak da je naša tribina puna ološa, a na vašoj ih ima tek desetak.

Što se tiče Čovićevog podrivanja nasilja, šta tek da kažemo za velikog maga i njegove miroljubive izjave?
 
Poslednja izmena od moderatora:
http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2014&mm=06&dd=01&nav_id=855687

I ovo trener Partizana?
Ovo vise nisu ni droge, nego teska mentalna bolest.

Koja ce se tek pojacati vescu da Cibona ipak igra Evroligu..............I nadam se skorom istragom finansijskog stanja i papira KK Partizan.
Ovo je stvarno neumesno i seljacki. Vujovsevic kao da pokusava da impresionira najnizi sloj navijaca ovakvim pokusajima humora. Vujosevicu niko nije nikad pominjao porodicu.
Ne bih da branim Covica, i on je olos. Ali postoji granica u prepucavanju.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jedino nepošteno prema Čovićevoj ćerci, koju mislim da ima, ali ionako se ne radi o njoj niti ko zna da postoji. Inače potpuna istina, Filip Čović razmaženo derište koje je naviklo na moćnog i uticajnog oca pa se tako i ponaša na terenu - je najbolje od njih, i mesto da umesto onog što je vaš klub sa navijačima priredio sinoć, pozdravite da neko uradi nešto protiv nasilja, vi tražite dlaku u jajetu. Bedno i od vas.

Jbg Charlie, nazalost mozes samo da prepoznas licemerstvo i po koji ispran mozak.

@keeper

Taj isti Danilovic koji je pozivao na nasilje prosle godine pred finale kupa. Ili taj divni covek Vujosevic koji pljuje i izaziva mrznju. Vecina navijaca jeste najobicnija stoka bez dva grama mozga.

Isto važi i za ostale:
Momci, ako je vama tražiti ravnopravan tretman od države, nazvati FMP FMP-om, Nebojšu Čovića moralnim gmizavcem, ... zapravo poziv na nasilje, a upozoravanje Danilovića na ono što je radio isti taj Čović organizacijom linča u Železniku i nasilnim ubacivanjem navijača na derbi preko policije (uz ko zna čiju pomoć s vrha), isto takav poziv na nasilje, onda ja ne mogu da vam pomognem - imate problem sa razumevanjem nekih stvari, a verovatno je tu i udar navijaštva na mozak i previše čitanja RSB foruma.

Nije mi jasno na osnovu čega si doneo tako pametan zaključak da je naša tribina puna ološa, a na vašoj ih ima tek desetak.
Na osnovu toga što je kod nas desetak ljudi koji su namenski provokatori (i kojima bih zabranio ulaz u halu jer se uvek smeštaju iza protivničke klupe da bi vređali i gađali) gađalo vaše igrače, a kod vas se radi o celoj tribini koja radi to što radi, ili o celoj manjoj hali kao što je ova u Železniku, a što smo sve mogli videti i u praksi. Prosto k'o pasulj.
 
Poslednja izmena od moderatora:
udar navijaštva na mozak

O svemu možeš da pričaš, samo nemoj o ovome, jer je urnebesno.

Imam još dva prosta pitanja. Prvo, da li je istina da su se sinoć na vašoj tribini pojavili duhovi koji su bacali topovske udare prema navijačima Zvezde i novinarima? Drugo, da li je sinoć CELA naša tribina bacala baklje ili su bačene dve?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Prema novinarima nisam siguran da su naši bacali, pošto po onome što sam čuo moguće je i da su vaši (naravno, čuo sam da su vaši, ali ne verujem u sve pa kažem "možda"). A ono sinoć je bilo "mala maca" za ono što ste u stanju - to smo videli pre dve sezone na istom mestu, kada je cela hala (osim onog dela kod izlaza gde su VIP osobe) učestvovala u pljuvanju, gađanju loptom, drmanju koševa, gađanjem petardama, uz organizaciju gospodina Nebojše i ćutanje rukovodstva Lige. I onda, kao sinoć je sve bilo OK jer je samo dvoje bacilo baklje na nas. :lol: I još jedan došao da se kao nešto razračunava, i neka rulja lupala na vrata službenih prostorija (ko ih je pustio tamo?) da se razračuna sa Vujoševićem na konferenciji. Ništa to nije, minorni incidentčić.

A o klubaštvu mi nemoj, molim te. Vidim da si ti vrlo slab na vaše navijače, uvek si prvi u odbrani severa, a meni je zadnji derbi kojem sam prisustvovao (fudbalski) upravo onaj u kom je poginuo vaš navijač. Zapravo, ne samo derbi, nego i zadnja poseta tom stadionu, i još nisam dobio volju da budem tamo (ima i do lošeg fudbala, istina, al bilo je i dobrog u međuvremenu). Za razliku od toga, košarku smatram mnogo normalnijom kod nas, uprkos nekim situacijama i određenim grupama. Tako da, za razliku od tebe, ja imam kriterijume. I ista ste stoka i tamo i vamo, maltretirate sportiste masovno, i tuđe i vaše, a manjina je onih 500-1,000 ljudi koji su vam jedina prava publika. I kojih nije bilo sinoć u Železniku, iako imaju pretplatne karte, kao ni pre 2 godine u onom finalu plej-ofa (inače se ništa loše ne bi desilo jer su to obični ljudi i normalni navijači) a pogodite ko vam je to organizovao?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ti kao prvo treba da shvatiš da ne postoje fudbalski i košarkaški navijači, već samo fudbalski. U suštini, naše tribine su iste u smislu da i na jednoj i na drugoj ima divljaka, koji su ipak u manjini. Još jedna nepobitna činjenica je da se vašoj tribini pripisuje više sramotnih ubistava i potezanja pištolja. Prema tome, mani se tog pljuvanja naših, a uzdizanja vaših navijača.

Utakmicu u Železniku ne možeš uzeti kao reper cele tribine, jer je hala premala i najviše karata pokupe upravo oni najproblematičniji.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mogu da uzmem kao reper cele tribine, jer su to ljudi koji rade to što rade i na taj način oboje celu tribinu, pa čak i celu halu ili stadion, a niko ništa ne radi nego se svi skrivaju iza toga "ma to su oni problematični, mi to ne radimo". Oni imaju inicijativu, i to je to.

Znam ja dobro da vam masu čine mlađi ljudi, studenti, ali svi mediokriteti (znam jer je to moja generacija). Niko ne može da se organizuje da se nešto ne radi, a niko nema dovoljno morala da kaže "ja u tome neću više da učestvujem" i da prestane makar na tu tribinu da dolazi i udiše isti vazduh sa najvećom stokom. Vi ste svi u stvari jedno telo, od uprave, preko semenkara, redara iz vaših redova, mediokriteta, pa sve do vođa navijača. Rekviziti se obezbede preko uprave, navijači i kontrolišu upravu (slično i kod nas, mada kod vas imaju veći uticaj), vođe navijača se maskiraju u redare, otključavaju kapije kad je neka frka (kao oktobra 2000-te godine kad je ekipa Partizana prebijena), a mediokriteti sede tamo i kažu "to nismo mi". Od Arkana ste unificirani, klonirani, a u međuvremenu ste umislili da ste važniji no što jeste, pa ste postali i važniji od samih igrača, koje smete da gađate bakljama, vređate, pljujete i skidate do gaća, sramotite ih javno i kolektivno. Zato ste najgori navijači na planeti, a sprega sa svim upravama vas čini opasnim za sport, što dokazujete sada i u košarci.

Ni ne radi se samo o Železniku, jer je i onaj Železnik imao uvod u Pioniru (samo su u Pioniru dalje od igrača, srećom, pa je i šteta manja). No, ne lezi vraže, setili ste se naredne sezone da puštate navijače sve do parketa (odvojeni samo onom ogradom do visine kuka), pa onda kad su vaši VIP-ovci atakovali na Vujoševića, u pozadini su se vrzmale njuške koje su sišle dole čekajući priliku kao neke hijene. To im je sve uprava i organizacija omogućila, i to je najveća sramota.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Imaš i onog degena što je lupio šamar valjda Markoviću, pa šta. Kod vas na stotine ovo rade, kod nas jedan pajser, kojeg je ovog bar ostavio obučenog, a posle je morao čak i da se "izvinjava". Vi ne morate, jer ste iznad kluba koji tako "volite".
 
Poslednja izmena od moderatora:
Trebao bi neko postaviti pitanje zašto ne sude najbolje sudije, posebno ovakve utakmice kao sinoć. Zašto sude anonimusi koji su podložniji uticajima, gde su Belošević, Vojinović, Jovičić, Mrdak ? ... šta se dešava sa onim šeširima i grupama sudija, koji su opet način da se ubaci neko od sumnjivih, slabo rangiranih sudija, zašto sinoć nije sudio nijedan od "jačih" sudija? Zar je Obrknežević za godinu dana on potpuno novog sudije dospeo do prvorangiranog, posle nekoliko utakmica suđenih za Čovića? Suđenje je sramotno, čak i ako ne postoji tendencija dovoljno sramotno, a najvažnije utakmice još nisu počele.
 

Pavlovic pokazao Nelsonu da ima i neki snazniji bek od njega... Nelsonu se to nije svidelo, pa nije dozvoljavao coveku da izvede ceo minut slobodno bacanje. Interesantan sudijski kriterijum da se za ovo ne svira nesportska licna iako ima svih elemenata: poslednji igrac odbrane, faul sa dve ruke, snazan faul. Prosli derbi je resen maltene posle nesportske Pavlovicu. Al sta jos reci o sudijama? Oni cekaju da Nelson kaze Pavlovicu sve sto ima na umu, pa onda da se izvede bacanje...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ti mislis da je Nelson ovde kriv. Jbg covek naseo na provokaciju Pavlovica koji uopste nije takvo nevinasce. Budi malo realan za promenu umesto sto postavljas gluposti
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nije Nelson nista kriv, njegovo je pravo da pokusa da napravi nesportsku licnu gresku, da izvodi malo trash talk, pa ako mu uspe, uspelo je, a sudije se malo naprave ludima. Sta ce covek, pokusao al ne ide, treba mu oprostiti, bio je isprovociran jer je Pavlovic dao kos i pokazao misice u njegovom pravcu. :lol: Onda ako neko jednom nabode Blazica posto ovaj skace kao jarac posle svojih koseva, seti se da ga opravdas sa "bio je isprovociran".
 
Poslednja izmena od moderatora:

Ovaj frajer je izbacen sa juzne tribine koliko ja znam. Inace ima stoke i kod vas i kod nas i oni su nazalost inicijatori gluposti koje se desavaju na tribinama. Moze tu da bude 90% normalnog sveta, dzaba sve kad ih vode ljudi koji nemaju mnogo mozga.
Sto se tice Covica i Vujosevica oni su isto tako problematicni ljudi ali pustite ih neka se kolju izmedju sebe nemojte vi da padate na taj nivo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovaj frajer je izbacen sa juzne tribine koliko ja znam. Inace ima stoke i kod vas i kod nas i oni su nazalost inicijatori gluposti koje se desavaju na tribinama. Moze tu da bude 90% normalnog sveta, dzaba sve kad ih vode ljudi koji nemaju mnogo mozga.
Sto se tice Covica i Vujosevica oni su isto tako problematicni ljudi ali pustite ih neka se kolju izmedju sebe nemojte vi da padate na taj nivo.

@keeper procitaj ovo citirano svaki put kada krenes nesto da pises. Da je vise ovakvih, a ne kao sto ste ti, lomnica i jos neki bilo bi normalnije ovde.



@deki stoke je uvek bilo, samo ih u poslednjih nekoliko godina ima sve vise i vise. Jos kada su protiv OFK-e odali postu onoj dvojici... Dokle god se ne privatizuju klubovi ovakva sranja ce se desavati, a prestace jer buduce gazde nece zeleti da placaju kazne zbog maloumnika. A do tada....
 
Poslednja izmena od moderatora:
@keeper procitaj ovo citirano svaki put kada krenes nesto da pises. Da je vise ovakvih, a ne kao sto ste ti, lomnica i jos neki bilo bi normalnije ovde.

Koji ti je nivo rasprave, ne umes sam nista smisleno da sklopis nego upucujes na druge...

Nek to procita i Vlada Jovanovic i kosarkasi koji su pljuvani i gadjani u organizaciji vaseg gazde, iako nisu imali jezicinu kao Vujosevic vec su bili mirni, cutali i radili svoje. Ni to im nije pomoglo. Tada Vujosevica nije bilo, a stvari su stajale isto kao i sad, sve dok nije dosao neko ko ce uvek reci sta misli i kako neke stvari stoje. E, onda je on kriv, onda on izaziva, raspiruje mrznju i sta sve ne. Pa ko je izazivao pre 2 godine jos gore stvari nego one od preksinoc, pametnjakovici i licemeri?

Za Dekija ne znam, niti imam nameru da se raspravljam sa svakim sa kojim se ne slazem potpuno, ali kod mene ova vasa izjednacavanja zla i odgovornosti ne prolaze. Ja ipak malo vise pratim kosarku i pamtim vise detalja. ;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Samo sto imas selektivno pamcenje i pamtis i pises ono sto tebi odgovara.
Da se ne vracamo na vec prezvakane teme, jer ces opet pisati iste gluposti. Cinjenica je da je DS vlast unazadila sve sto se moglo unazaditi u ovoj zemlji, pa i sport uz podrzavanje jednog sportskog drustva. Nazalost sa ovom vlascu koja je ocigledno uz Zvezdu, sada se desava to isto. Zato privatizacija sto pre ako je moguca. Za ovo sto se desava su potrebne nazalost dve strane. Ako dve strane ucestvuju ne postoji manje i vece zlo. Posebno trener ne treba da bude taj koji ce loziti praznoglave muve i pozivati na branjenje dinamitom, zivotom i sl. gluposti koje je izjavljivao. Meni to nije normalno, a tebi koliko vidim jeste.

Ne znam da li ne zelis ili ne mozes da shvatis, ali desavanja Vladom Jovanovicem su samo posledica svega sto se desavalo godinama unazad, ne samo u kosarci, vec narocito u fudbalu. Jer kao sto mozes videti to su ti isti "fudbalski navijaci" koji dolaze na sve vece utakmice. Potrosna roba u rukama mocnika. Ne znam da li mozes da nadjes zemlju gde ce jedno sportsko drustvo biti toliko dominanto u nekoliko sportova, igrati evropske utakmice i posle 10 godina uspeha kukati kako nema para, a finansijski izvestaj i dalje se nigde ne pojavljuje niti se moze doci do njega. Sa ovakvim stanjem u zemlji ne znam da li ima jedan klub koji posluje pozitivno. Problem JSD Partizan je sto ne mogu da se naviknu da je sve podredjeno njima i samo njima i da vise nema povlastica kojih je bilo proteklih 10 godina.

Tuzno je bilo gledati poslednji derbi gde je kvalitet kosarke bio na najnizem mogucem nivou (izuzetak Pavlovic koji je po znanju tata za ove nazovi kosarkase). Sve bezidejno, vrtenje u krug, bez ikakve uigrane akcije. Ako se na sve dodaju nase sudije, koje su odavno pogubljene u vremenu i prostoru, incidenta mora da bude.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Haha, ja selektivan... ja samo pricam o onome sta se desava, ko danas organizuje i proizvodi teske incidente, koji navijaci sta rade, neregularnosti i gluposti, sta rade sudije, ko ih i kako bira, kako je biran komesar lige, i sta se desava. A ti udario u fudbal, situaciju u zemlji, celokupna sportska drustva, i na kraju sam ja selektivan. OK, izabrao sam kosarku u Srbiji i Partizan u trenutku kada se igra srpska liga. Ajde.

A i to sto si razvodnio i uopstio pricu, opsta mesta sa zvezdaskih foruma... na kraju je Partizan ispao povlascen od strane DS-a, iako je najbliza veza Partizana i DS-a bio Dodik, a u Zvezdi su sedeli DS kadrovi i vedrili i oblacili, pocevsi od Zike i Vesica pa sve do pomoci koju je Covic dobio od Djilasa za svoj novi FMP i nestajanje dugova stare Zvezde. I na kraju je Partizan dobijao povlastice? A koje? Partizan jeste povlascen u Srbiji, ali zajedno sa Zvezdom (sada FMPom, i uvek nekim manjim klubom u kom se prepozna neki interes politicara i biznismena, do juce je to bio RKG). Dokle cete trabunjati iste stare lazi i izmisljotine? Kao one price o gepekovanju koje su demantovali oni koji su ih izmislili, a vi ih i dalje trabunjate jer su vam postale istina. Jadan nivo.

I sad ce za sve Zeleznike da ispadnu krivi "situacije u zemlji godinama unazad", a nece ispasti krivci oni koji su to organizovali, sproveli, i na kraju nisu sankcionisali nego dali zeleno svetlo da se sve to nastavi, pa imamo situaciju od preksinoc, da je jedan igrac pogodjen bakljom, srecom u ledja, pa mu nije moglo stradati oko ili nesto stvarno gadno. Ko je kriv za to? Pa situacija u zemlji godinama unazad, i zli Vujosevic.

A ovo tvoje filozofsko dostignuce kako kad dve strane ucestvuju ne postoji manje zlo, mozda da probas da objasnis na nekim radikalnijim primerima, pa objasni ih ljudima koji su branili svoje kuce i zemlju od raznih agresora, nacista, ovih ili onih. I oni su ucestvovali, i oni su zli kao i ti agresori. Naravno, to je samo metafora koja treba da pokaze koliko ti je recenica besmislena, a u stvarnom zivotu ne smatram odnos Vujosevic-Covic ili Partizan-FMP tzv. Zvezda kao odnosom cistog dobra i cistog zla, vec je malo komplikovanije od toga, jer se i na nasoj strani pravilo bespotrebnih gluposti i provokacija i nepromisljenosti, sto stvari se moglo preciznije, pametnije i korektnije odraditi (mada ni to ne bi pomoglo u opstem stanju i odnosu, vec samo da mi izgledamo bolje), ali tesko da se mozemo izjednaciti mi sa vama. Vi ste sa Covicem zapoceli ovaj rat kada vas niko nije dirao (jer je prepoznata prilika kada je Partizan bio slab onu polusezonu pod Jovanovicem pa se pokusalo nesto na silu odraditi) a sada zelite da svi cute i prave se ludi "jer sve je to isto". Ako neko progovori, on izaziva mrznju, iako trazi pomoc od drzave kao i ovaj drugi klub, i kad kaze dobar dan. Isti smo, kako da ne. Isto je kao jedan, istina lajavi i cesto kontradiktorni, trener koji ima velike uspehe sa jednim velikim timom i jedan drzavni kriminalac koji vodi neki kosarkaski klub da bi lecio komplekse u vezi svoje napoleonovske visine, otprilike toliko isto. Isto kao jedan veliki klub i jedan genetski modifikovan klub iz predgradja koji je sebi nabacio boje drugog velikog kluba u pokusaju. Tu negde smo mi isti.

A sto se same kosarke tice, igrana je bolja a i igrace se bolja, prosecna osim teske rovovske borbe u drugom poluvremenu. Panatinaikosu i Olimpijakosu godinama ne smeta da igraju takvu kosarku cele sezone i budu sampioni Evrope ili bar u prvih 8. Vi ste dosli do polufinala Evrokupa, nije za baciti, nabavili su vam dosta para za dosta vrlo solidnih igraca za nase uslove, sad sto vam je trener ogranicen i jos nosi teret gazdi koje vode filozofiju preko njegovih ledja... nije ni samo on kriv, samo sto vi nemate onu stvar da proglasite pravog krivca, one koji misle da ce novcem, mahinacijama i nasiljem kupiti rezultat, koji pritiskaju i smenjuju trenere, napadaju sopstvene igrace, bore se medju sobom preko trenerovih ledja, otpustaju igrace jer nisu zadovoljni koliko kostaju... vec pljujete po igracima i treneru. A sto se Partizana tice, osim Pavlovica tu igraju tri igraca koji su u svojim glavnim karakteristikama vrh Evrolige, koji su to postali u Partizanu, a neki momci ce takodje postati nesto ovde. Tako da nemoj da mlatis po ljudima bezveze... To sto je vas tim dotakao dno forme i inspiracije ne znaci da je kosarka ovde crkla, niti da su to "nazovi kosarkasi".
 
Poslednja izmena od moderatora:
Čovićev komesar je utvrdio više kazni za Partizan nego za CZT na prethodnoj utakmici. Tako da će Partizan morati nešto više novca da plati iako oni nisu organizovali utakmicu, niti su njihovi gosti napadnuti pod njihovom organizacijom.
Pod Čovićevim komesarom, jeftinije je pogoditi sportistu bakljom nego skinuti sako tokom utakmice.
Za napad i maltretiranje protivničke ekipe, ponovo samo jedan meč suspenzije domaćeg terena - ni govora da se više stavi katanac na Čovićevu prčvarnicu za iole ozbiljniju utakmicu, a odgovorni ljudi pozovu da odgovaraju na neka pitanja.

Uglavnom, tako to ide danas u ovoj ligi. Naravno da niko neće imati onu stvar da digne glas protiv toga - najbolje da se bavimo time koliko je Radonjić loš trener, a Vujošević loš čovek, to su trenutno najveći problemi srpske košarke.
 

Back
Top