Superliga Srbije

Sezona jos nije gotova, a u komsiluku tektonske promene. Ode veliki grobar, ex lover of Goga Sekulic, Nikola Pekovic. Nema vremena da se u potpunosti posveti Partizanu, pa prepusta nekom ko je spreman. Naravno, zahvalnost ex kancelaru na podrsci i sporcki pozdrav na kraju. Mislim da je sada pravo vreme za prave ljude. Klub bi konacno trebalo da preuzmu Misa Tumbas i Tegeltija. Da skinu vise ovaj naprednjacki sljam i prociste instituciju. A za trenera da uzmu nekog domaceg. Evo Aco Petrovic napustio Cibonu.

Nego da li ce biti na kladionici ime kluba naredne sezone. Ja tipujem na PartizanDinamik, ali u opticaju su i druga imena. Pozdrav od mama Vesne.
 
Sezona jos nije gotova, a u komsiluku tektonske promene. Ode veliki grobar, ex lover of Goga Sekulic, Nikola Pekovic. Nema vremena da se u potpunosti posveti Partizanu, pa prepusta nekom ko je spreman. Naravno, zahvalnost ex kancelaru na podrsci i sporcki pozdrav na kraju. Mislim da je sada pravo vreme za prave ljude. Klub bi konacno trebalo da preuzmu Misa Tumbas i Tegeltija. Da skinu vise ovaj naprednjacki sljam i prociste instituciju. A za trenera da uzmu nekog domaceg. Evo Aco Petrovic napustio Cibonu.

Nego da li ce biti na kladionici ime kluba naredne sezone. Ja tipujem na PartizanDinamik, ali u opticaju su i druga imena. Pozdrav od mama Vesne.
Možda Tegi ne želi da bide "silovan" dok je njihova navijačka slika i prilika M.Tumbas idealan.
Greota da se ovaj Dinamik sroza na tako niske grane i da se upari sa ovim propalitetom od kluba!
 
@Keeper (i ostaloj kompaniji)

Sad, ko se seca te finalne serije, zna da je bila sramotna. U situaciju 5 na tri dosli ste posle one tuce koju je idiot Milutinov izazvao i to u trenutku utakmice kada smo imali vodjstvo i kontrolu meca. Onda se zna, debeli dukljanin izdao naredjenje da se izazove haos, ostalo 5 na 3 i bilo je tesko i pored toga, ali doslo se do pobede na koju je u startu bacena senka. To je bilo prvi put da smo poveli u plej of seriji protiv vas. Ali da li se pamte naredne tri utakmice. Ne zaboravimo Bogdanovu pretnju da on nece igrati za reprezentaciju ako se takvo sudjenje prema Partizanu nastavu, plus svi drugi pritisci.

Vec drugi mec koji je valjda odigran bez publike, bilo je takvog sramotnog navlacenja, da je i onaj sakati Bertans u jednom intervjuu rekao od prilike "sudije su tad malo vise bile naklonjene nama". Da ilustrujem kakvo je to "malo vise naklamnjanje" izgledalo, Branko Lazic koji je cuvao Bogdanovica sredinom druge cetvrtine (negde 15. minut utakmice), dobija PETU liicnu gresku. Da je Dzordana cuvao ne bi mu sudili onako, ali Lazic ako je mrko pogledao mladjanog Bogdana, dobijao je faul.

Ta serija ce se pamtiti po Bogdanovicu koji nam je zatrpavao kos. Ali da bi dosao u sansu da nam bez problema trpa kos, kriterijum je morao da se tako podesi da niko ne sme da mu pridje na metar, kako mu ne bi slucajno poremetio sut. Tako su svirani sumanuti faulovi, gde su nasi igraci morali da se sklanjaju od Bogdanovica, a on imajuci u vidu da je zaista izvanredan suter, koristio je te situacije kao na treningu. Sudije Vojinovic, zaboravio sam kako mu se zvao pajtos koji je sudio sa njim, plus bracni par Juras (muz je onaj gepekovani), imali su svoju kljucnu rolu. Tako je nakon nase prve pobede usledilo tri trijumfa Partizana i poslednja titula koju ste osvojili.

Ali nakon tog finala nije bilo situacije kakva danas postoji u Partizanu. Iako su svi bili svesni da je finale sramotno sudjeno i da smo brutalno osteceni po ko zna koji put, samo se krenulo dalje. Minimalni su bili osvrti na sudjenje. Posebno Radonja koji sudjenje skoro nikad i ne komentarise, bio je skroman u izjavama. To je valjda bio trenutak kada je i Covic shvatio da sa vama ne mozemo pobediti ako se valjaamo u go.vnima, jer to je vase prirodno okruzenje, gde mi ne mozemo pobediti. To ste nam dokazali onim TV duelom Vujosevic vs Covic, koji je bio katastrofalan po nas. Coki je shvatio da nema potrebe da replicira na svaku laz i glupost koju izgovori debeli dukljanin.

Ipak, vasa pobeda je, ako se ne varam, bila pirova. Upisana je jos jedna recka, jos jedan trofej, ali nije bilo Evrolige, jer je nekoliko nedelja ranije Nolan Smit poceo sa gasenjem prostitucije. Na onom fajnal foru u Beogradu nas izbaci Cibona, sto je izazvalo opste slavlje navijaca, sto je i normalno, da navijate za svoje sunarodnike. Ali onda je dosao prc od Smita Nolana. Pa kada Cibona nije imala para da ucestvuje u EL, mi smo dobili to mesto a ne takva institucija kao sto ste vi. A kada je EL delila vajld kardove, bili ste ogorceni sto vi, koji ste toliko zaduzili evropsku kosarku, to niste dobili. A onda kada su deljeni pozivi za ucesce u kvalifikacijama ekipama poput Neptunasa, nekim bugarima i belgijancima, a vas ni u toj kombinaciji nije bilo, jasno vam je koliko su vas cenili u evrposkim okvirima. Kada ste fantazirali da je to Bartomeu dogovorio sa Cokijem, covek vam rekao jednu kratku recenicu koja vas i danas proganja i koja je za vas danas totalna nepoznanica. A ta recenica glasi NETRANSPARENTNO POSLOVANJE. Vi ste prekjuce saznali da vam je nakupljeni dug bio 6,5 miliiona evra (sada smanjen za 2 miliona). Vi niste imali predstavu koliki vam je budzet, koliko su vam placeni igraci, koliko ste zaradili za 13 godina ucesca u EL, za prodju desetine igraca. Vi to ni danas ne znate. Ali znate sve o KKFMPCrvenaZvezdaDiva.

E onda je dosla ona sledeca sezona (kako ste nas zvali KK Sledeca sezona). Kljuc je bio plej of Jadranske lige. I tamo je sudjenje bilo cudno, ali ne bas toliko stetno za nas kao u domacem prvenstvu. Mi smo dobili prvu, a izgubili drugu utakmicu na nasem parketu. Svu nemoc i mizeriju u trecem i cetvrtom mecu pred vasom publikom koje ste izgubili pokazali su vasi najveci bolidi, onaj konjusar Edo Muric kada je udario Djenku i alas Pavlovic Sasa (lize mu.da nasa) kada su pokusavali da na kraju izazovu tucu. Ali je/biga, lekciju smo naucili, ne padamo u go/vna sa vama da se tamo valjamo, ignorisemo vas, iskuliramo i izadjemo kao pobenici. Uspeli ste kada god je bilo tvrdo da tucama i skandalima preokrenete seriju (Hemofarm ko se seca), ali ovoga puta smo bili mentalno spremni za vas. I to je bio kolac zaboden u srce. Prokleti krvnik Smit Nolan je samo otvorio kovceg, ali tom serijom smo vas eliminisali da nikada vise ne budete sampioni. Kako je vas debeli guru najbolje sam opisao situaciju "svakom zlu dodje kraj". Tako je i bilo.

A sada kopajte po kanalizaciji gde vam je i mesto i budite ogorceni na sve i svakoga. Teorije zavere i krivce u sunovratu trazite svuda osim u vama samima, jer je to jedini put koji garantuje da cete u fekalijama ostati jos dugo dugo vremena. Ja vas podrzavam.
 
Данас почиње тзв СЛ Србије.
У сезони 2003/4 српска кошарка је ушла у једну причу, АБА причу или како се тада то звало, са неизвјесним епилогом. Данас након 16 година можемо рећи да је то донијело много више штете него користи српској кошарци, ако је и било какве користе. Осим ето неког осјећаја задовољства због доминације у тој лиги српских клубова и гдје су у тих 16 сезона однијели 13 титула. Задовољство утемељено на лажним основама, јер та АБА лига константно слаби, иако ове сезоне имамо заокрет и квалитетнија је него претходне сезоне. Ту се мало и политика упетљала, подвађивање онима који живе и који би вратили нека прошла времена, а гдје се политика упетља, среће нема.

Како год, КЛС је зарад те АБА запостављена, маргинализована, протјерана из медија. Кошарка није профитабилан спорт, клубови су овисни од спонзора, а ако је КЛС протјерана из медија, ни спонзора нећете наћи. Тако већ деценију и кусур сви клубови осим вјечитих таворе у проблемима, беспарица притишће, најбољи играчи имају "отворене" уговоре, много клубова се угасило, греота, они други једва преживљавају.

У таквој ситуацији сви (и челници клубова, и клубски радници, и играчи, и навијачи) заслужују свако поштовање због посвећености, љубави према овој игри, због преданости и ентузијазма да раде у оваквим околностима.
Које нису нормалне. У јеку сезоне, када у свим лигама почиње финиш, у Србији имамо паузу, пост од половине марта када је завршио први део КЛС, пост од 40 дана, гдје ће се охладити и играчи и публика од кошарке, и гдје у мају ваља опет пробудити то неко занимање, набој неопходан да би гледали квалитетну кошарку. Подвлађивало се опет календару АБА, и по обичају губитник је КЛС и српска кошарка.

Шта је, ту је. Ипак надамо се да ћемо гледати добру кошару. У наредна два поста ћу нашисати коју о групама и клубовима СЛ.
 
Khal ne bih se u potpunosti saglasio sa tvojim misljenjem. Naprotiv, mislim da je regionalna kosarkaska liga veliki korak napred. Mi danas nemamo deset klubova u Srbiji koji bi mogli da oforme neko ozbiljnije takmicenje. Iza svakog treba da stane grad, pokrajna, republika da bi opstale. Jedini ko je nasao odrziv sistem je Misko Raznatovic koji sa Megom pravi pare jer je i menadzer svim igracima.

Ne placem za domacom ligom zbog cirkusa koji je tamo vladao godinama. Gepekovanja i prebijanja sudija, unosenje u facu, jeba.vanje mrtve majke sudiji na sred utakmice a da ovaj ne sme da trepne, pravljenje haosa na terenu kada god klubu ne ide, pravljenje haosa na tribinama i sve to bez ikakve kazne. Regionalno prvenstvo je bila alternativa. I pored cirkusa i toksicne atmosfere koju smo mi i Buducnost napravili poslednje dve sezone, malo je rezultata u toj ligi na koje se mozemo zaliti. Manje vise realni ishodi, mnogo manje problema sa sudijama i mnogo ozbiljnije ponasanje svih ucesnika. Ponovo, ovde izdvajam pre svega ovu sada sezonu kada smo mi ucestvovali u ovom cirkusu za sta cemo verovatni biti debelo kaznjeni zajedno za futurom iz titograda.
 
Khal ne bih se u potpunosti saglasio sa tvojim misljenjem. Naprotiv, mislim da je regionalna kosarkaska liga veliki korak napred.
Само неразуман човјек ће бити против регионалне лиге која ће допринијети да се клубови огледају са тимовима у окружењу.
Али регионалне лиге која ће бити (попут европских такмичења) надградња, попут рецимо балтичке лиге, а да темељ остане национална лига. Ми смо одустали од темеља.
Није ни то проблем, неко је процијенио да је овакав пут бољи. Но проблем је што је ова АБА од свог зачетка приватна лига која добро мирише (или смрди како ти згодније) на политику. И гдје су у тој "регионалној" лиги неки (одабрани) добродошли, а неки нежељени. А гдје се политика упетља, среће нема.
Mi danas nemamo deset klubova u Srbiji koji bi mogli da oforme neko ozbiljnije takmicenje.
Написао сам у посту зашто је тако како је.
Немогућа је мисија обезбиједити спонзоре и помоћ локалних заједница ако је национална лига протјерана из медија. Самим тим нема пара, без пара је немогуће правити озбиљније клубове. Наивно сам вјеровао да су то неки природни процеси, но сада знам да је то једна озбљиљнија и покваренија игра, гдје је српска кошарка губитник
Jedini ko je nasao odrziv sistem je Misko Raznatovic koji sa Megom pravi pare jer je i menadzer svim igracima..
Према Мишку постоји анимозитет. И ја имам анимозитет, али из дијаметрално супротних разлога него рецимо у лијепој њијевој.
Но за разлику од других менаџера, Мишко заиста брине о "својим играчима", ту му помаже "де факто" његов клуб. Наравно да му је водиља зарада, но мој је утисак да он и истински воли кошарку. Улаже у "свој клуб", улаже у млађе категорије, у надарене клинце, и реално тек на сваком шестом клинцу у које улаже ће и зарадити.
У овој ситуација, када је све стегла беспарица, било би добро да још која менаџерска агенција крене тим примјером.
Ne placem za domacom ligom zbog cirkusa koji je tamo vladao godinama. Gepekovanja i prebijanja sudija, unosenje u facu, jeba.vanje mrtve majke sudiji na sred utakmice ...
Ако у било чему тражимо рђаве и ружне примјере, и наћи ћемо.
Ту је селективан приступ обавезан, што нам говоре и реакције послије завршене финалне серије у АБА. Сви виде само оно што желе да виде, прмјећују рђаво само код оних других, и у лијепој њијевој су били равнодушни према овом финалу што је и разумљиво јер се никје пласирала хрватска екипа, но напрасно су постали активни у реакцијама, и сврстали се на страну, знамо добро чију.
Иде медијска и форумашка кампања, додуше још "изокола" (још вагају, не знају ни сами, хоће ли какит или не), да словеначки и хрватски клубови напусте ту "балканску" крчму" звану АБА (значи њихова формулација), видјећемо у коначници какву ће судбоносну одлуку донијети, хоће ли какит или не.
 
ГРУПА А

У овој групи први фаворит је Црвена Звезда. За СЛ су се одрекли повређених Регланда и Перпероглуа, те Цирбеса. Због ограничења броја странаца наравно. То значли да ће на ниском посту шансу (напокон) добити Душан Ристић, својевремено наш највећи потенцијал у, показало се, опасно надареној генерацији у год.95, а ја се надам и Алекса Раданов.
Давидовац, Добрић и Симанић су се већ кроз АБА лигу, посебно плеј-оф наметнули и показали да се на њих може рачунати.
Добра је Звезда, попуњени на свим позицијама;
Берон, Давидовац, Лазић, Фаје, Оџо - Човић, Риверс, Добрић, Симанић, Ристић - Раданов, Ненадић, Кешељ
Тешко ће им неко откинути побједу у групи, иако Борац и ФМП нису лоши. У плеј-офу проблем би могао бити на плеју, Човић је добро одиграо финиш АБА, и Давидовац је то у нужди повремено покривао, као и наравно комбо бек Берон, но могло би бити проблема. Видјећемо.

ФМП, екипа кроз коју се кале колико јучер Звездини јуниори. Ту увијек пршти од талента. У јеку сезоне напустио их је кључни играч Апић, недавно и Ребец. Зато је мали Ускоковић добио шансу и одлично одиграо у финишу АБА лиге. Пред СЛ вратили су из Вршца Ранка Симовића који стагнира ове сезоне, на далеком Новом Зеланд су нашли неког Дилејнија, ниско крило (200 цм, 24 год.), видјећемо какав је.
Млада и потентна екипа;
Ускоковић, Пот, Пауновић, Радовановић, Рит - Момиров, Јеремић, Дилејни, Бурсаћ, Шешлија - Војиновић, Симовић, С.Ђорђевић
Предстоји им борба са Борцем и ОКК Београдом за то друго мјесто у овој групи.

Борац је одлично изгледао у финишу АБА 2. На почетку сезоне машили су са неким аквизицијама, касније се то испрофилисало, довођењем Страхиње Гаврловића који се испоставио прекобројним код Тринкијерија, су и у рекету то фино попунили. Мана и предност је што у ротацији имају тачно 10 играча, остало су јуниори, предност што свако зна улогу, проблем ће бити ако се неко повреди.
Р.Ђоковић, И.Ђоковић, Чарапић, С.Гавриловић, Ђ.Мајсторовић - Мариновић, Кочовић, М.Поповић, И.Гавриловић, Прља
Како написах, слиједи им борба за то друго мјесто у групи, готивна екипа.

ОКК Београд. Јако занимљива екипа, тренутно филијала Меге, са перспективом да ппостану озбиљнија екипа. Њихов циљ је јасан, пласман у АБА 2, а временом преко те и у АБА 1, зависно већ како ће се развијати ситуација.
Ако је тачно са сајта КЛС (http://www.kls.rs/tim.php?teamId=4657673&seasonId=108989) у саставу је НБА потенцијал Костја Мушиди који је играо 6 мечева у финишу КЛС (неке Мишкове шеме), а пред СЛ су се појачали Ратковицом и Филипом Станићем. Дошао је и Никола Танасковић који никад није добио шансу у Партизану, јако занимљив играч (наш најбољи на ЕП У-20 2017-е) којег су повреде спутале. У међувремену је Мишко центру Миленку Вељковићу нашао ангажман у Шпанији. Ово је већ врло озбиљна екипа са неколико изузетно перпективних јуниора у саставу.
Ратковица, Мушиди, Ђ.Симеуновић, Н.Танасковић, Ф.Станић - М.Јовичић, Н.Мусић, Церовина, Ланговић, М.Вујић - П.Кузмановић, А.Исламовић
Конкурентни су, могли би у 1/2Ф СЛ.

Златибор је свој циљ остварио, нешто више очекивати није реално. За награду за добру сезону одиграће 2 меча са будучим евролигашем.
П.Воркапић, К.Бјелица, Ризнић, Н.Павловић, Р.Маројевић - С.Крстајић, Бабовић, Ал.Николић (из ФМП-а), Смоловић, Рондовић
Искусна екипа састављена баш оно од играча КЛС, добри за тај ниво, без реалне перспективе за неки виши. Мало ће се играти и за личну статистику како би неки нашли ангажман наредне сезоне у Румунији, Мађарској и сличним лигама

Дунав, важи баш све исто као и за Златибор. Пред СЛ појачапи су их Никола Ћирковић из Вршца, Младен Грушановић из Беовука, син Мијајла који је оставио трага у српској кошарци 1980их, те Душан Шишић из Шпаније, неће то ништа промијенити.
Н.Ћирковић, Б.Драговић, Грушановић, Ивић, Белоица - Ф.Симић, А.Миљковић, М.Николић, Н.Ковачевић, Шишић - Шућов, А.Драшковић
Са појачањима биће колико толико конкурентнији ривалима, но разлика у квалитету у односу на прве 4 остаје, за њих ће свака побједа бити успјех

То би било то што се тиче групе А. Ово ће по мени бити пуно занимљивија група од друге. Звезда би требала бити неприкосновена, но водиће се жестока борба између три јако добре екипе за то друго мјесто у плеј-офу.



,
 
ГРУПА Б

Партизан би у овој групи морао бити неприкосновен. Пред СЛ довели су из ен-си-еј-еја свог бившег јуниора Васу Пушицу, добре задње двије колеџ сезоне, јако добре бројке, но видјећемо како ће се снаћи на овом нивоу.
Сада већ више него добро попуњени на свим позицијама, Тринкијери то слаже према својој визији;
Пејџ, Маринковић, Загорац, С.Јанковић, Лендејл - Ренфро, Ал.Николић, Пушица, Величковић, Гагић - Јарамаз, Трифуновић, Пецарски, Н.Јанковић
Надам се да би барем у неким мечевима у групи шансу могли добити изузетно занимљиви јуниори Урош Трифуновић, Марко Пецарски и Душан Танасковић, но ? је,. Тринкијери је озбиљни схватио СЛ, и гладни су трофеја.
Партизан изгледа најконкретнији, у односу на главног ривала имају предност споља, на плеју, и то би могло одлучити у борби за титулу.

Мега, иако је Мишко "измешао" састав, би се морала наћи у плеј-офу. Вратили су из Будућности Битадзеа, гдје га је Мишко послао искључиво тбог мечева ЕЛ гдје је одлично одиграо (12,1 поена, 6,4 скокова,. валоризација 16,3), тренутно котира између 19. и 22. избора на драфту и мечеве СЛ ће искористити да му "болдују" статистику.
Пред СЛ су довели Далибора Илић, момка изузетних предиспозиција којег су ове сезоне вишр користили на поз.4, видјећемо какву ће му улогу Дати Милојевић, да ли ће га гурат споља или у рекету, било би јако добро да овај младић наредну сезону одради у Меги, Милоје ће то добро избрусити.
Са Гогом су итекао конкурентни, добра, јако добра екипа;
О.Чарапић, Мокока, Атић, Н.Мишковић, Битадзе - Јањић, Марјановић, Ашћерић, Д.Илић, Фундић - А.Зарић, М.Копривица
Мислим да у плеј-оф пролазе, екипа која "расте", могли би пријатно изненадити.

Нови Пазар је амбициозно ушао у ову сезону, довели су врсног стручњака Оливера Поповића и редом доказане и провјерене играче, за овај ниво наравно. Одлично су изгледали у КЛС, онај регуларни дио. И примјер да локалне заједнице уз добру анимацију и не превелика улагања могу испратити амбициозан пројект. Нису се појачали за СЛ, те немају неку ширину, кључни играчи (Марко Радоњић и Немања Крстић) морају играти 35+ минута, но добра екипа састављена од искусних играча;
Ал.Нешовић, М.Радоњић, Н.Крстић, Хаџифејзовић, Н.Вујовић - Бербаков, Вл.Булатовић, М.Симеуновић, Брунчевић, Нумановић.- Н.Славковић
Тешко ће парирати Партизану и Меги, у плеј-оф неће, но њихов циљ је АБА 2. Могли би дохватити.

Динамик, добро су одиграли АБА 2, и сасвим сигурно је циљ да то опет преко СЛ дохвате. Они су доста ове сезоне мијењали у саставу, како који добије понуду оде (Чакаревић, Малиџан, неки Амер, Милош Јанковић) у бијели свијет, ту је тешко профилисати састав. Појачали су се пред СЛ, довели су центра Ђоку Шалића и омаленог плеја Владимира Величковића, но већ у првом колу против Тамиша су се оклизнули. Тако, није лош састав, али није и да баш обећава;
Ђерић, Кутлешић, П.Ракићевић, Глишић, Шалић - Величковић, В.Вуликић, Ђ.Савковић, Остојић, Д.Беслаћ - А.Степановић + јуниори
Реално, за плеј-оф немају шанси, остаје ту борба за АБА 2, шансе подједнаке као и Нови Пазар.

Тамиш, они су свој циљ за ову сезону вјерујем остварили, за награду одиграће 4 меча са Патизаном и Мегом и видјети неке будуће НБА играче. Пред СЛ довели су из Вршца Немању Капетановића и Николу Чворовића, бившег јуниора Звезде који су у међувремену изгубио, неће то ништа промијенити. Тако солидан састав;
Илкић, С.Митровић, И.Смиљанић, Јековић, Д.Кнежевић - Јереминов, Капетановић, Н.Чворовић, Д.Бурић, Чабрило - С.Радовић, Торњански
За плеј-оф немају шанси, у првом колу су изненадили Динамик, но тешко ће се умијешати у борбу за АБА 2.

Слобода је своје амбиције за ову сезону остварила, за награду ће одиграти јоп неколико утакмица против квалитетних ривала, свакако добра ствар за Ужице. Пред СЛ су се разумљиво одрекли неких скупљих странаца, довели су из Партизанове филијале Младости комбо бека Тадију Тадића и центра Димитрије Николића.
Није да обећава састав;
Тадић, С.Симић, Бранковић, В.Ђорђевић, Д.Николић - Н.Оташевић, С.Тајковић, Б.Пауновић, Црнић, П.Марић
Примјетно је и да немају високих, тежиште ће бити на спољној линији, одиграће релаксирано па ако коју побједу остваре, добро и јест.

У овој групи по мени је мање неизвјесности него у оној другој. Партизан и Мега ће у плеј-оф, Нови Пазар и Динамик ће покушати обезбиједити АБА 2.

Квалитет и тимова и СЛ је пуно биљи него ли је то, узимајући у обзир околности и беспарицу, било очекивати. Надајмо се да ћемо гледати добру кошарку.
 
Bilo bi posteno makar da Zalizani stavi u kalendar koje igrace nece slati na koje utakmice, tj. koje ce utakmice svesno da fuseraju, a Panteri 1 i Panteri 2 komotno mogu trening da organizuju u svojoj reziji, a ne u reziji domaceg takmicenja. I ako imaju jos koju filijalu.
 
У другом колу СЛ гледали смо (неочекивано) занимљиве утакмице гдје су се фаворити морали помучити да дођу до побједа. Прва два кола нам казују да је СЛ квалитетнија, доста квалитетнија него ли је било, имајући у виду све околности, очекивати.

Млађарија ФМП-а је убједљиво добила Борац, који је у првом колу добио ОКК Београд у гостима, тако да се у овој групи ствари полако профилишу. Бјеше то рапсодија младости, прегршт прелијеших потеза, 2 атрактивна закуцавања Стефана Ђорђевића, Немања Поповић је потврдио квалитет, ту се таленат води из авиона, и овај меч се обиљежио са неколико финих потеза укључујући двије блокаде, одбојкаши би рекли "први темпо". Момак неодољиво, али баш неодољиво "вуче" на Бјелицу, штета што није добио више који цм од ЕП У-16, са овом висином (око 203, 204) мораће будућност тражити на "тројци". Мада видјећемо како ће ићи трендови у кошарци.
И остали ефемпеови клинци су добро одиграли, све њих чекају такмичења (ЕП и СП) млађих узраста овпг љета. Појачање за СЛ Дилејни се показао као врло занимљив.

Тамиш је намучио Партизан. Одиграли су опуштено и надахнуто. Честитке Панчевцима. У Партизану су шансу добили Марко Пецарски и Урош Трифуновић (+ за Андреу), Марко је искористио своје минуте, много ће то значити овим момцима које чека СП У-19 крајем јуна.

Новопазарци, након кикса против Слободе, против Меге су доказали квалитет. Пружили су снажан отпор. Бриљирао је бивши репрезентатовац Србије Немања Крстић, којег су у каријери повреде спутале. Никола Вујовић је лимитирао Битадзеа који је евидентно од плеј-офа АБА у кризи.
Код Меге Мишковић је добро одиграо, као и Далибор Илић који у Игокеи бјеше баш спутан, но сада му Милојевић даје пуно слободе и клинца пуни самопоуздањем. Добро за наше националне селекције У-20 и У-19.

Звезда сигурна против искусне екипе Златибора. Очекивати је било послије АБА сезоне одређени пад. Давидовац наставља у добром ритму из финиша АБА сезоне. Јако занимљив поливалентан играч, који може покрити поз.1-4, разумије игру, користан у оба правца, он је овим играма себи обезбједио мјесто на ширем Салетовом списку, по мени заслужује и на ужем, међу 16/17. Но то ће ипак Сале одлучити.

ОКК Београд и Динамик су остварили очекиване побједе. Но најугодније изненађење СЛ је Слобода. Ужичани добро играју, у првом колу добили су Нови Пазар у гостима, фаворита у том мећу, сада снажан отпор Динамику. Пред СЛ одрекли су се (претпостављам скупљих) странаца. Шансу су добили други, појачања за СЛ и наши У-20 репрезентативци Тадија Тадић и Вук Ђорђевић, као и њихов јуниор Алекса Ћубић. Добро изгледају.
 
dobroe fegi...
 

Prilozi

  • index.jpg
    index.jpg
    5,4 KB · Pregleda: 2
Завршено је такмичење по групама СЛ.
Можемо рећи да је завршило према очекивању. 4 најбоље екипе ће у плеј-оф. Парови полуфинала Партизан-ФМП и Звезда-Мега.

У задњем колу Партизан и Звезда су убиљежили сигурне побједе. Вриједно помена је да су у Партизану ипак доста минута у СЛ добили Урош Трифуновић, Марко Пецарски и Душан Танасковић. И то је заправо највећа добит ове СЛ, у том неком продужетку сезоне, јуниори су добили нешто сениорских минута, искуство које ће им пуно значити у наставку каријере.
И у другим екипама, прије свих ФМП-у, Меги и ОКК Београду јуниори су добијали доста минута.

Задње 10.коло су обиљежила 2 центра. У ФМП-у Стефан Ђорђевић игра јако добро ову СЛ, у овом колу против Београда 28 поена (11-16 за 2, 6-6 сл.бацања), 15 скокова од којих чак 11 офензивних за 28 минута. Јако занимљив центар, мањак цм надокнађује борбеношћу, добро се позиционира, висок кошаркашки IQ. Против Партизана ће имати прилику да покаже вриједност. Вјерујем да ће овај момак наредне сезоне у АБА (у ФМП-у, тешко да ће га прекомандовати у Звезду)) добити пуну прилику, попут Апића ове сезоне, да се афирмише. Треба га пратити.
У екипи Динамика, која је у мечу у којем се одлучивало ко ће бити 3. против Новог Пазара остала само са 8 сениора, бриљирао је Ђоко Шалић, 47 поена (12-16 за 2, 2-3 за 3, 17-21 сл.бацања) и побједа Динамика послије продужетка. Ко зна, можда ето опет Ђоке у Партизану. Наравно, коначну ријеч рећи ће Тринкијери.
Морам похвалити екипу Динамика која иако се нашла у тешкој ситуацији, пустила је своје јуниоре Грбовића и Васиљевића да се прикључе националној селекцији У-19 од почетка припрема за СП.

Сада нас чека плеј-оф. Надајмо се квалитетним и занимљивим мечевима.
 
Данас нас чека други меч финала СЛ.
У првом смо гледали заиста добру, одличну кошарку. На жалост, иако само финале осим наравно престижа не доноси много тога, превише је тензија, узбуркале су се страсти, има и зле крви, ту су на своје дошли лажни навијачи и који ће увредама и пакосним порукама упућеним анамо неким у "непријатељском" табору "болдовати" анимозитет између ова два клуба, све то се настоји укаљати и политиком, и то све оставља мучну слику.
У таквим околностима, када је игра прерасла у питање живота и смрти, увијек ће бити приговора побједнику, у Партизану су кивни на суђење, потенцирају број слободних бацања (42:24 у корист Звезде), неке ситуације, везане техничке Андреи, све то је бацило игру у други план.

Морам похвалити Партизан и тренера Тринкијерија који су и прије 1/2Ф ослободили обевеза Уроша Трифуновића и Марка Пацарског да се прикључе друговима на припремама репрезентације за СП (У-19) на Криту које почиње 29.јуна овог мјесеца. Нису од претјераног значаја овој екипи, али могли би имати своју улогу у ротацији, + за Партизан, подредили су се интересима српске кошарке, зато ми је непојмљиво да навијачи Звезде скандирају Андреи "усташо", но добро, навијачи ко навијачи.

Данас имамо наставак. Надајмо се да ће се поновити добра кошарка, и да ће ипак бити мање тензија и наелектрисане атмосфере, да ће се смирити страсти, колико је то већ могуће у мечевима ова два клуба. Ипак је то само игра.
 
KK Crvena zvezda veruje da je navijačima našeg kluba sve jasno. Nećemo biti statisti i mirno gledati ovo što se dešava.
https://sport.blic.rs/kosarka/domac...-zvezda-saopstenje-kls-finale-plej-of/wt3wh2n

Poruka za Panterodelije. A onda se pojave nekakvi momci koji su reseni da ostvare bliski kontakt sa protivnickim igracima, ni krivima ni duznima, obezbedjenje i policija famozno nestaju, a francuske sobarice u javnosti se pitaju kako je moguc takav bezbedonosni propust.
 
Slabiji smo dosta u odnosu na igranje ABA lige ipak nam nedostaju Stratos,Reglend,Cirbes a sada i Dobrić.
Može da priča ko šta hoće za Cirbesa ali ipak je imao iskustvo za ovakve utakmice ispod koša i u napadu i u odbrani.
Mnogo smo oslabljeni zaista ali od kukanja nema vajde idemo da igramo do kraja...u svakom slučaju podrška za naše momke i sve u klubu....ipak je sezona preduga a nismo imali sreće sa povredama..šta god da bude bićemo uz naš voljeni klub ... sledeće sezone ćemo biti još bolji... izaći ćemo jači iz svega ovoga....
 
Screen Shot 2019-06-16 at 10.10.11 PM.png


Komesar lige koji odredjuje kazne, pravila ponasanja i sl, sedi na pocasnim mestima zajedno sa ostalim zasluznim clanovima cenjene panterske publike, drustvo ciji veci deo cine izvesni panteropavijani koji uz podrsku i logistiku svog kluba uticu na regularnost utakmica gde su za regularnost zaduzeni upravo Leon Deleon i kojekakvi bivsi igraci FMP-a.

Fina ekipica, i sramota za zemlju kosarke, sto ce ostati neprimeceno u samo malo siroj javnosti.
 

Back
Top