Kako povezati laptop i desktop kompjuter i preneti podatke?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 56

Tema: Kako povezati laptop i desktop kompjuter i preneti podatke?

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    228

Podrazumevano Kako povezati laptop i desktop kompjuter i preneti podatke?

Kako da povezem lap top i kompjuter i prenesem podatke iz lap topa u kompjuter?

U lap topu je XP a na kompu win7.

Probao sam nesto preko onog kabla za adsl net ali imam brojne probleme i errore prilikom pravljenja mreze.

Je l mzoe neko korak po korak da proba da objasni sta se radi?

Domaćin
    Učlanjen
    24.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kako povezati laptop i desktop kompjuter i preneti podatke?

Dropbox?

Stara legenda skura58 (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    18627

Cool Re: Kako povezati laptop i desktop kompjuter i preneti podatke?

FW2 - preko printer kabla

Može biti nemoguće jer neki noviji
    računari nemaju printer port, već samo USB
    Inače, radi odlično, koristio sam ga.
    Radiš kao sa dva diska, ali u DOS-u

A, sdruge strane DVD-ji su toliko jeftini
    i napraviš backup podataka
    što ionako treba periodični činiti.

Ili možeš koristiti flešku
    ili, još bolje pozajmi od nekoga eksterni hard.
    Poslednji put ažurirao/la skura58 : 24.03.2013. u 00:53
    Dobro vidimo samo srcem. Suština je nevidljiva očima.

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    493

Citat Original postavio bRu zLi Pogledaj poruku
    Kako da povezem lap top i kompjuter i prenesem podatke iz lap topa u kompjuter?

U lap topu je XP a na kompu win7.

Probao sam nesto preko onog kabla za adsl net ali imam brojne probleme i errore prilikom pravljenja mreze.

Je l mzoe neko korak po korak da proba da objasni sta se radi?

-Spojis Crossover kablom!
    -Podesis Mrezne karte i ip adrese
    na jednom:
    ip address 10.0.0.2
    subnet mask 255.0.0.0

na drugom
    ip address 10.0.0.3
    subnet mask 255.0.0.0

Pokrenes onaj wizard iz Network Connections "Set Up A Home Or Small Office Network" Next>Next>Other>Pa trecu>E computer name i description moraju da se razlikuju kod ovih racunara>!!!Za oba ostavi MSHOME!!! i Finish i Just Finish> Restartuj ako trazi!

upali DOS i kucas ping 10.0.0.2 i ako valja ispisace ti gomilu nekih slova i kucas ping 10.0.0.3 i ako valja ispisace ti opet gomilu nekih slova.

Ili jednostavno iz lap topa izvadi hard, prikači ga na kompjuter i kopiraj šta ti treba.
    Poslednji put ažurirao/la Watchman : 24.03.2013. u 00:53

Poznat Thanatos (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    281

Preko neta, programom TeamViewer. Ide jako brz prenos ako ste već na istom ruteru..Upališ program na oba kompjutera...Pogledaš na jednom koje je korisničko i pass, povežeš se, bolje preko Remote Control nego File transfer i vučeš sve što ti treba iz jednog u drugi.
    Poslednji put ažurirao/la Thanatos : 24.03.2013. u 02:04
    http://www.youtube.com/watch?v=bB_KhpennuM

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    228

Citat Original postavio Watchman Pogledaj poruku
    -Spojis Crossover kablom!
    -Podesis Mrezne karte i ip adrese
    na jednom:
    ip address 10.0.0.2
    subnet mask 255.0.0.0

na drugom
    ip address 10.0.0.3
    subnet mask 255.0.0.0

Pokrenes onaj wizard iz Network Connections "Set Up A Home Or Small Office Network" Next>Next>Other>Pa trecu>E computer name i description moraju da se razlikuju kod ovih racunara>!!!Za oba ostavi MSHOME!!! i Finish i Just Finish> Restartuj ako trazi!

upali DOS i kucas ping 10.0.0.2 i ako valja ispisace ti gomilu nekih slova i kucas ping 10.0.0.3 i ako valja ispisace ti opet gomilu nekih slova.

Ili jednostavno iz lap topa izvadi hard, prikači ga na kompjuter i kopiraj šta ti treba.
    Bas sam sve obo radio ali kada treba da se setapuje home network na kraju mi izbaci error - Konekcija ne moze biti ostvarena, namestena, tako nesto......Uglavnom na kraju mi izbaci da ne moze da se to ostvari i onda ne znam sta da radim.......

p.s. a kako da prikljucim hard iz lap topa na komp? Cime? Kada ga posle vratim u lap top, je l nece da bude nekih problema po operativni sistem XP u lap topu?

Starosedelac georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6279

pozajmis od nekog externi hd ili snimanje fajlova na rw dvd,mada kapiram da je i to visa matematika
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    228

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    pozajmis od nekog externi hd ili snimanje fajlova na rw dvd,mada kapiram da je i to visa matematika
    Nije visa matematika, nego to nije ekonomicno...... Ma neeee, pozajmicu od nekog flopi disketu pa cu tako prebacivati.....

Trebam 80gb da prebacim......Necu da se yebavam da 100 hiljada puta rezem tamo neki cd, da izakam rezac....\

Externi hard i sam imam, od 20gb, ok, 4 puta bi se malo iscimao, ali i on je posustao u zadnjem trenutku - lap top ga nesto ne prepoznaje, ili ga prepozna a kada odem u My computer da ga otvorim, onda mi se ukoci ceo windows.......

Tako da ........

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    493

Bas sam sve obo radio ali kada treba da se setapuje home network na kraju mi izbaci error - Konekcija ne moze biti ostvarena, namestena, tako nesto......Uglavnom na kraju mi izbaci da ne moze da se to ostvari i onda ne znam sta da radim.......

p.s. a kako da prikljucim hard iz lap topa na komp? Cime? Kada ga posle vratim u lap top, je l nece da bude nekih problema po operativni sistem XP u lap topu?
    Ako ti je u lap topu SATA hard, prikopčaš ga na kompjuter, upališ i kopiraš šta ti treba. Na njemu neće nastati nikakve promene. Posle ga vratiš u lap top i gotovo.
    Poslednji put ažurirao/la Watchman : 24.03.2013. u 15:06

Aktivan član
    Učlanjen
    08.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mislim da ti je mnogo lakse spojiti racunare sa ethernet kabelom i dodeliti racunare u istu grupu. Imas ceo video sa objasnjenjem na njihovom sajtu tj. microsoftovom:

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/networking-home-computers-running-different-versions-of-windows

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    228

Citat Original postavio smart*exe Pogledaj poruku
    Mislim da ti je mnogo lakse spojiti racunare sa ethernet kabelom i dodeliti racunare u istu grupu. Imas ceo video sa objasnjenjem na njihovom sajtu tj. microsoftovom:

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/networking-home-computers-running-different-versions-of-windows
    Gde je video, ne videh video na linku?

Ovo sam i ja nekako pokusavao, ali prilikom kreiranja network connections na XP-u u zadnjem koraku mi izbaci neki error i ne daje mi da kreiram tu mrezu gde bih umrezio 2 masine.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    392

a zašto kreiraš konekciju uopšte?
    samo namesti workgroup na oba kompa da su istoimena i na sedmici u podešavanjima dozvoli da mu ne treba password za mrežnu konekciju .
    evo slike podešavanja za kućnu mrežu u sedmici
    ako bi crnogorcima svetlele oči , beograd bio noću sijao kao Pariz

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    392

a da možda ćeš na xp-u morati dodati nalog na "anonimus logon" a u sedmici samo šerovati stvar sa tačno određenim kompom ali o tom potom.

Aktivan član
    Učlanjen
    08.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Gde je video, ne videh video na linku?

Ovo sam i ja nekako pokusavao, ali prilikom kreiranja network connections na XP-u u zadnjem koraku mi izbaci neki error i ne daje mi da kreiram tu mrezu gde bih umrezio 2 masine.
    Hehehe, covece da li si slep?! Pa cim otvoris link odmah ti stoji video, samo klikni onaj kruzic na njemu koji je PLAY!

Mada "snejks" to ovaj video pokazuje, da napravi workgroup.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    392

Citat Original postavio smart*exe Pogledaj poruku
    Hehehe, covece da li si slep?! Pa cim otvoris link odmah ti stoji video, samo klikni onaj kruzic na njemu koji je PLAY!

Mada "snejks" to ovaj video pokazuje, da napravi workgroup.
    možda nema Silverlight kao ni ja pa zato nema ni video

Aktivan član
    Učlanjen
    08.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio snejks Pogledaj poruku
    možda nema Silverlight kao ni ja pa zato nema ni video
    Hehe, e vidis, totalno nisam razmisljao o tome!

Primećen član starolecanin (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Jesi uradio?
    Menjam se da bi ostao isti!!!

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    228

Neeeeeee...

Mada prenosim podatke po sugestiji Tanatosa, ali opet i to po malo zeza, iako pise da je program free, hoce na pola prebacivanja ili pri kraju da se iskljuci i da kaze kao da je zavrsio a ustvari nije preneo sve fajlove , i onda to stvara dodatno fizicko i psihicko opterecenje , posle svakog prebacivanja gledam na kompu koliko terabajta ima prebaceno, pa onda gledam koliko terabajta ima na lap topu i da li je isti broj...Ako nije isti broj, onda mi nije sve prebacio grrrrrrrrrrr

p.s. Za ostale - LJUDI JA NIKAKO NE MOGU DA URADIM TO STO PRICATE, JE L MOZE NEKO DA MI NAPISE BAR PRVIH 5 KORAKA PA JAVLJAM STA SAM URADIO I DOKLE SAM STIGAO....

NPR - 1) UKLJUCIO SAM LAP TOP
    2) UKLJUCIO SAM KOMP
    Povezao sam lap top i komp onim kablom sto se dobija uz ADSL ruter za internet.

STA JE SLEDECE, KOJI JE KORAK 3?

Sve dodatno komplikuje jer XP i 7 imaju razlicite delove gde su NETWORK opcije, pa je veoma tesko snaci se, cas ovamo podesavas, cas onamo.....

Ali verujte, cim ja trazim pomoc, neka zesca jebancija je u pitanju, inace bih sam ja nasao resenje vec jedno 10 puta.

Ja toliko i ne brinem kako da uspem, vec brinem da otkrijem sta je to sto me onemogucava da odradim normalnu proceduru.

Snejks, zasto password mora da bude turn off? Posto imam bezicni tj wireless ruter, ne bih zeleo da mi se komsije kace na net , zato mi je password ON. Jel mzoe da se odradi procedura povezivanja sa passwordom ON?

Poznat Thanatos (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    281

Ja nisam imao takvih problema, osim kad rikne net, jer mi adsl nije najpravilnije povezan. Jednom sam prebacio 200gb. Jednostavno namestio sve i legao da spavam, kad se ujutro porbudio sve prebačeno.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    392

[QUOTE=bRu zLi;24855917]Neeeeeee...

Mada prenosim podatke po sugestiji Tanatosa, ali opet i to po malo zeza, iako pise da je program free, hoce na pola prebacivanja ili pri kraju da se iskljuci i da kaze kao da je zavrsio a ustvari nije preneo sve fajlove , i onda to stvara dodatno fizicko i psihicko opterecenje , posle svakog prebacivanja gledam na kompu koliko terabajta ima prebaceno, pa onda gledam koliko terabajta ima na lap topu i da li je isti broj...Ako nije isti broj, onda mi nije sve prebacio grrrrrrrrrrr

p.s. Za ostale - LJUDI JA NIKAKO NE MOGU DA URADIM TO STO PRICATE, JE L MOZE NEKO DA MI NAPISE BAR PRVIH 5 KORAKA PA JAVLJAM STA SAM URADIO I DOKLE SAM STIGAO....

NPR - 1) UKLJUCIO SAM LAP TOP
    2) UKLJUCIO SAM KOMP
    Povezao sam lap top i komp onim kablom sto se dobija uz ADSL ruter za internet.

STA JE SLEDECE, KOJI JE KORAK 3?

Sve dodatno komplikuje jer XP i 7 imaju razlicite delove gde su NETWORK opcije, pa je veoma tesko snaci se, cas ovamo podesavas, cas onamo.....

Ali verujte, cim ja trazim pomoc, neka zesca jebancija je u pitanju, inace bih sam ja nasao resenje vec jedno 10 puta.

Ja toliko i ne brinem kako da uspem, vec brinem da otkrijem sta je to sto me onemogucava da odradim normalnu proceduru.

Snejks, zasto password mora da bude turn off? Posto imam bezicni tj wireless ruter, ne bih zeleo da mi se komsije kace na net , zato mi je password ON. Jel mzoe da se odradi procedura povezivanja sa passwordom ON?[/QUOTE]

koje veze ima tvoj ruter i podešavanje xp i win 7? nikakve!!
    tvoj wifi se zaključava na tvome ruteru neznam zašto koristiš default Workgroup što nisi preimenovao naprimer u MOJAMREZA naziv nešto slično a da nije default ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    39

Ja imam odlican program za to. Zove se dukto. Skines verziju za win. Potpuno je besplatan. Bitno je da su samo racunari povezani na isti ruter, kablom ili bezicno. I picis preko lokalne mreze

Poznat Thanatos (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    281

Citat Original postavio Jowwa90 Pogledaj poruku
    Ja imam odlican program za to. Zove se dukto. Skines verziju za win. Potpuno je besplatan. Bitno je da su samo racunari povezani na isti ruter, kablom ili bezicno. I picis preko lokalne mreze
    Pa to isti djavo kao TeamViewer

Domaćin The Graeat Gatsby (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

drug je moj secam se sa nekakvim kablom povezao kompijuter i laptop i prebacivao mi filmove, a da mu nije trebao internet, e sada, da li znate koji je to kabel? hdmi?
    Sreca prati hrabre

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

Citat Original postavio The Graeat Gatsby Pogledaj poruku
    drug je moj secam se sa nekakvim kablom povezao kompijuter i laptop i prebacivao mi filmove, a da mu nije trebao internet, e sada, da li znate koji je to kabel? hdmi?
    Ako ces samo da ih prebacis moze i USB kabl.

Buduća legenda kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    9039

Овде на хардверу, НИКАД НИЈЕ ..

Увек можеш да " из-бунариш " неку стару тему на којој те нема и да ..оставиш своје стручно мишљење... ...
    СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Slične teme

1. Laptop kao Desktop - pomoc NEOPHODNA...
    Autor Regnatrixcis u forumu Hardver
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 02.11.2010., 18:19
  2. Laptop ili Desktop??
    Autor Darko201 u forumu Hardver
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 25.10.2008., 22:05
  3. POMOZITE DA UMREZIM LAPTOP I DESKTOP
    Autor mikimic u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.02.2005., 12:23

Pravila za slanje poruka