Kako povezati laptop i desktop kompjuter i preneti podatke?

FW2 - preko printer kabla

Može biti nemoguće jer neki noviji
računari nemaju printer port, već samo USB
Inače, radi odlično, koristio sam ga.
Radiš kao sa dva diska, ali u DOS-u

A, sdruge strane DVD-ji su toliko jeftini
i napraviš backup podataka
što ionako treba periodični činiti.

Ili možeš koristiti flešku
ili, još bolje pozajmi od nekoga eksterni hard.
 
Poslednja izmena:
Kako da povezem lap top i kompjuter i prenesem podatke iz lap topa u kompjuter?

U lap topu je XP a na kompu win7.

Probao sam nesto preko onog kabla za adsl net ali imam brojne probleme i errore prilikom pravljenja mreze.

Je l mzoe neko korak po korak da proba da objasni sta se radi?

:besna:

-Spojis Crossover kablom!
-Podesis Mrezne karte i ip adrese
na jednom:
ip address 10.0.0.2
subnet mask 255.0.0.0

na drugom
ip address 10.0.0.3
subnet mask 255.0.0.0

Pokrenes onaj wizard iz Network Connections "Set Up A Home Or Small Office Network" Next>Next>Other>Pa trecu>E computer name i description moraju da se razlikuju kod ovih racunara>!!!Za oba ostavi MSHOME!!! i Finish i Just Finish> Restartuj ako trazi!

upali DOS i kucas ping 10.0.0.2 i ako valja ispisace ti gomilu nekih slova i kucas ping 10.0.0.3 i ako valja ispisace ti opet gomilu nekih slova.


Ili jednostavno iz lap topa izvadi hard, prikači ga na kompjuter i kopiraj šta ti treba.
 
Poslednja izmena:
-Spojis Crossover kablom!
-Podesis Mrezne karte i ip adrese
na jednom:
ip address 10.0.0.2
subnet mask 255.0.0.0

na drugom
ip address 10.0.0.3
subnet mask 255.0.0.0

Pokrenes onaj wizard iz Network Connections "Set Up A Home Or Small Office Network" Next>Next>Other>Pa trecu>E computer name i description moraju da se razlikuju kod ovih racunara>!!!Za oba ostavi MSHOME!!! i Finish i Just Finish> Restartuj ako trazi!

upali DOS i kucas ping 10.0.0.2 i ako valja ispisace ti gomilu nekih slova i kucas ping 10.0.0.3 i ako valja ispisace ti opet gomilu nekih slova.


Ili jednostavno iz lap topa izvadi hard, prikači ga na kompjuter i kopiraj šta ti treba.

Bas sam sve obo radio ali kada treba da se setapuje home network na kraju mi izbaci error - Konekcija ne moze biti ostvarena, namestena, tako nesto......Uglavnom na kraju mi izbaci da ne moze da se to ostvari i onda ne znam sta da radim.......

p.s. a kako da prikljucim hard iz lap topa na komp? Cime? Kada ga posle vratim u lap top, je l nece da bude nekih problema po operativni sistem XP u lap topu?
 
pozajmis od nekog externi hd ili snimanje fajlova na rw dvd,mada kapiram da je i to visa matematika

Nije visa matematika, nego to nije ekonomicno...... Ma neeee, pozajmicu od nekog flopi disketu pa cu tako prebacivati.....

Trebam 80gb da prebacim......Necu da se yebavam da 100 hiljada puta rezem tamo neki cd, da izakam rezac....\

Externi hard i sam imam, od 20gb, ok, 4 puta bi se malo iscimao, ali i on je posustao u zadnjem trenutku - lap top ga nesto ne prepoznaje, ili ga prepozna a kada odem u My computer da ga otvorim, onda mi se ukoci ceo windows.......

Tako da ........
 
Bas sam sve obo radio ali kada treba da se setapuje home network na kraju mi izbaci error - Konekcija ne moze biti ostvarena, namestena, tako nesto......Uglavnom na kraju mi izbaci da ne moze da se to ostvari i onda ne znam sta da radim.......

p.s. a kako da prikljucim hard iz lap topa na komp? Cime? Kada ga posle vratim u lap top, je l nece da bude nekih problema po operativni sistem XP u lap topu?

Ako ti je u lap topu SATA hard, prikopčaš ga na kompjuter, upališ i kopiraš šta ti treba. Na njemu neće nastati nikakve promene. Posle ga vratiš u lap top i gotovo.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti je mnogo lakse spojiti racunare sa ethernet kabelom i dodeliti racunare u istu grupu. Imas ceo video sa objasnjenjem na njihovom sajtu tj. microsoftovom:

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/networking-home-computers-running-different-versions-of-windows

Gde je video, ne videh video na linku?

Ovo sam i ja nekako pokusavao, ali prilikom kreiranja network connections na XP-u u zadnjem koraku mi izbaci neki error i ne daje mi da kreiram tu mrezu gde bih umrezio 2 masine.
 
a zašto kreiraš konekciju uopšte?
samo namesti workgroup na oba kompa da su istoimena i na sedmici u podešavanjima dozvoli da mu ne treba password za mrežnu konekciju .
evo slike podešavanja za kućnu mrežu u sedmici
Clipboard02.jpg
 
Gde je video, ne videh video na linku?

Ovo sam i ja nekako pokusavao, ali prilikom kreiranja network connections na XP-u u zadnjem koraku mi izbaci neki error i ne daje mi da kreiram tu mrezu gde bih umrezio 2 masine.

Hehehe, covece da li si slep?! :D Pa cim otvoris link odmah ti stoji video, samo klikni onaj kruzic na njemu koji je PLAY! :P

Mada "snejks" to ovaj video pokazuje, da napravi workgroup.
 
Neeeeeee...

Mada prenosim podatke po sugestiji Tanatosa, ali opet i to po malo zeza, iako pise da je program free, hoce na pola prebacivanja ili pri kraju da se iskljuci i da kaze kao da je zavrsio a ustvari nije preneo sve fajlove , i onda to stvara dodatno fizicko i psihicko opterecenje , posle svakog prebacivanja gledam na kompu koliko terabajta ima prebaceno, pa onda gledam koliko terabajta ima na lap topu i da li je isti broj...Ako nije isti broj, onda mi nije sve prebacio grrrrrrrrrrr

p.s. Za ostale - LJUDI JA NIKAKO NE MOGU DA URADIM TO STO PRICATE, JE L MOZE NEKO DA MI NAPISE BAR PRVIH 5 KORAKA PA JAVLJAM STA SAM URADIO I DOKLE SAM STIGAO....

NPR - 1) UKLJUCIO SAM LAP TOP
2) UKLJUCIO SAM KOMP
Povezao sam lap top i komp onim kablom sto se dobija uz ADSL ruter za internet.

STA JE SLEDECE, KOJI JE KORAK 3?

Sve dodatno komplikuje jer XP i 7 imaju razlicite delove gde su NETWORK opcije, pa je veoma tesko snaci se, cas ovamo podesavas, cas onamo.....

Ali verujte, cim ja trazim pomoc, neka zesca jebancija je u pitanju, inace bih sam ja nasao resenje vec jedno 10 puta.

Ja toliko i ne brinem kako da uspem, vec brinem da otkrijem sta je to sto me onemogucava da odradim normalnu proceduru.

Snejks, zasto password mora da bude turn off? Posto imam bezicni tj wireless ruter, ne bih zeleo da mi se komsije kace na net , zato mi je password ON. Jel mzoe da se odradi procedura povezivanja sa passwordom ON?
 
Neeeeeee...

Mada prenosim podatke po sugestiji Tanatosa, ali opet i to po malo zeza, iako pise da je program free, hoce na pola prebacivanja ili pri kraju da se iskljuci i da kaze kao da je zavrsio a ustvari nije preneo sve fajlove , i onda to stvara dodatno fizicko i psihicko opterecenje , posle svakog prebacivanja gledam na kompu koliko terabajta ima prebaceno, pa onda gledam koliko terabajta ima na lap topu i da li je isti broj...Ako nije isti broj, onda mi nije sve prebacio grrrrrrrrrrr

p.s. Za ostale - LJUDI JA NIKAKO NE MOGU DA URADIM TO STO PRICATE, JE L MOZE NEKO DA MI NAPISE BAR PRVIH 5 KORAKA PA JAVLJAM STA SAM URADIO I DOKLE SAM STIGAO....

NPR - 1) UKLJUCIO SAM LAP TOP
2) UKLJUCIO SAM KOMP
Povezao sam lap top i komp onim kablom sto se dobija uz ADSL ruter za internet.

STA JE SLEDECE, KOJI JE KORAK 3?

Sve dodatno komplikuje jer XP i 7 imaju razlicite delove gde su NETWORK opcije, pa je veoma tesko snaci se, cas ovamo podesavas, cas onamo.....

Ali verujte, cim ja trazim pomoc, neka zesca jebancija je u pitanju, inace bih sam ja nasao resenje vec jedno 10 puta.

Ja toliko i ne brinem kako da uspem, vec brinem da otkrijem sta je to sto me onemogucava da odradim normalnu proceduru.

Snejks, zasto password mora da bude turn off? Posto imam bezicni tj wireless ruter, ne bih zeleo da mi se komsije kace na net , zato mi je password ON. Jel mzoe da se odradi procedura povezivanja sa passwordom ON?[/QUOTE]

koje veze ima tvoj ruter i podešavanje xp i win 7? nikakve!!
tvoj wifi se zaključava na tvome ruteru neznam zašto koristiš default Workgroup što nisi preimenovao naprimer u MOJAMREZA naziv nešto slično a da nije default ?
 

Back
Top