Kako povezati laptop i desktop kompjuter i preneti podatke?

usb-kabl-a-a-5m-crni-cu203g-050b-354.jpg
 
kako da napravim to su prema slici koju si okacio dva ista prikljucka za android telefon gde idu na adapter, da li mogu od jednog usba otkinem taj deo i spojim na drugi kabel sa istim usb-om?

Taj USB kabl ide direktno iz laptopa u racunar.I lepi kada seotvore oba prozora,ili Copy Paste ili drzis levim klikom misa folder i prebacis.Inace taj kabl imas da kupis u svakoj radnji za delove komjutera.Bitno je da su muski kontakti sa obe strane.
 
na jednom je windows 10 a na drugom laptopu win 7

Ugasi i lap i komp,pa povezi sa kablom,kad povezes,ukljuci komp,pa lap.Trebalo bi u task baru da ti najavi na oba uredjaja da ti je prikljucen novi hardver.Ako se to ne pojavi idi u Devise manager,pa pronadji uredjaje.Klikni na strelicu i otvorice se padajuci meni idi na prvu komandu"Update driver software"..kada bude instalirao drajvere,pokazace ti u task baru.Onda otvori folder na kompu gde ces da prebacis ta dokumenta,a za laptop,otvori My Computer u exploreru ce ti biti ikonica lap topa idi dvoklik na tu ikonicu i otvori folder gde ti se nalaze ti podaci koje hoces da prebacis na komp u folder koji si odredio i otvorio.Ako je mnogo podataka,nemoj sve odjednom,vec po 5-6 ikonica Copy,pa u onaj otvoreni rolder na kompu Paste.Sacekas da prabaci,pa posle ostale polako
 
Ne, ne kompijuter, zelim sa laptopa na laptop da prebacim datoteke, nema uradio sam kao sto si rekao i opet nista nije prijavio na laptopu win 10 medju bluetooth i other devices stoji unknow devices

Nije ni bitno,ali unaslovu ti pise laptop i desktop.Nevazno.Probaj onda sa "teamviewer-om",evo odakle da ga skines:
Nema veze dal su dva kompa ili laptopa ista je procedura.
 
imam oko 100GB da prebacujem, znaci ne moze se tim putem preko crosover kabla da prebaci sa laptopa na laptop?

Ne znam sta da ti kazem.Prebacivao sam sa USB kablom mnogo podataka sa laptopa na moj komp i kontra.Zasto to kod tebe nece nije mi jasno.Ako nemas USB flash,pozajmi od nekoga da prebacis sa laptopa ne flesku,pa sa flesa na drugi laptop,pa tako iz nekoliko puta.Isto Copy- Paste.A kabl cuvaj mozda ti ztreba,pa za nesto uspe.Nisam te ostetio mnogo nisu oni skupi.Izvinjavam ti se zbog troska.
 
Znas ti sta je 100GB za flesh od 8gb, neki fajl ima 30gb neki 60gb, u pitanju su vecinom igre
Mora postojati nacin da preko kabla prebacim, kabl je usb hama 1.0 (nesto) pise na kutiji za pc i notebook laptop, nije krosover?

Gde mogu da vidim te deajvere u device menadzeru ili da naknadno instaliram neki softver koji bas za to sluzi za usb kabl?
U biosu da podesim nesto?
 
Znas ti sta je 100GB za flesh od 8gb, neki fajl ima 30gb neki 60gb, u pitanju su vecinom igre
Mora postojati nacin da preko kabla prebacim, kabl je usb hama 1.0 (nesto) pise na kutiji za pc i notebook laptop, nije krosover?

Gde mogu da vidim te deajvere u device menadzeru ili da naknadno instaliram neki softver koji bas za to sluzi za usb kabl?
U biosu da podesim nesto?

Ako ti ne prijavi u task baru ili u exploreru,onda ga nema ni u Device Manageru.Ne treba nista u BIOS-u.Kada se zakace USB kablom,treba da izadje u task baru da ti se pojavio novi hardver i na Win.7,automatski sam skine i instalira drajvere.nekada treba malo da se saceka dok pretrazuje net.Ako ne moze slucajno da nadje tako,onda udjes u Device Manager i tamo ti bude na spisku uredjaj koji si prikacio,kliknes na na kosu strelicu poredtog naziva,izadje ti padajuci meni i desnim klikom na "Update Driver"
 
Da, pojavio se u task baru sa tim usbom magic copy, ali bas u tom exploreru nema, i stavim da trazi na netu kaze alerdy you have newest driver
Mozda treba da oba OSa budu isti?

Oba su Windowsi,ne bi trebalo da pravi problem,jer sam skidao i slao podatke sa Win.7 i na Win.8.1 i na Win.10.Kada se pojavi taj takozvani balon u task baru,klikni levim klikom na njega i izaci ce ti manji prozor gde pokazuje trazenje i instaliranje drajvera.Ako se na kraju pojavi zelena kvacica,onda bi trebalo da se pojavi u Exploreru,ako je crveni X,onda nije nasao.Onda otidji u Device Manager i u manageru pogledaj gde se nalazi taj laptop,idi na strelicu sa strane i otvorice se padjuci meni i prva komanda je Update Driver.tako bi trebalo da se pronadju drajveri i onda bi u My Computeru bio prikazan tal laptop.
 
Kada spojim taj kabel i povezem laptopove sa njim, meni se u task baru pojavi ista ona ikonica kao sto se javlja i kada se obican usb prikkopca i nista vise i ne mogu nigde da nadjem ni na jednom ni na drugom laptopu nesto sto bi prepoznalo drugi hard disk sa drugog laptopa, instaliracu windows 7 pa videti

Pa ne znam.Kada prikljucis telefon i on ima drugi OS pa se prepozna.Android je OS.
 

Back
Top