Kako povezati laptop i desktop kompjuter i preneti podatke? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 56

Tema: Kako povezati laptop i desktop kompjuter i preneti podatke?

Domaćin The Graeat Gatsby (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano Re: Kako povezati laptop i desktop kompjuter i preneti podatke?

Citat Original postavio jolemisa Pogledaj poruku
    Ako ces samo da ih prebacis moze i USB kabl.
    kako usb kabel od telefona ili?
    Sreca prati hrabre

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

Ime:  usb-kabl-a-a-5m-crni-cu203g-050b-354.jpg
Pregleda: 47
Veličina:  37,7 KB

Buduća legenda kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    9011

СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Učlanjen
    10.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

kako da napravim to su prema slici koju si okacio dva ista prikljucka za android telefon gde idu na adapter, da li mogu od jednog usba otkinem taj deo i spojim na drugi kabel sa istim usb-om?
    Sreca prati hrabre

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

Citat Original postavio The Graeat Gatsby Pogledaj poruku
    kako da napravim to su prema slici koju si okacio dva ista prikljucka za android telefon gde idu na adapter, da li mogu od jednog usba otkinem taj deo i spojim na drugi kabel sa istim usb-om?
    Taj USB kabl ide direktno iz laptopa u racunar.I lepi kada seotvore oba prozora,ili Copy Paste ili drzis levim klikom misa folder i prebacis.Inace taj kabl imas da kupis u svakoj radnji za delove komjutera.Bitno je da su muski kontakti sa obe strane.

Ističe se ghost in the shell (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

Citat Original postavio kojeimedadam Pogledaj poruku
    covek pita ya DESKTOP i LAPTOP a ti pokazujes 2 laptopa..svasta..
    "blagosloveni neka su oni koji nemaju sta da kazu pa cute"

Učlanjen
    10.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

ucetkao sam ih, i nista se ne dogadja kupio sam taj hama usb kabl oba su muska, jel treba dodatno nesto da instaliram?
    Sreca prati hrabre

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

ucetkao sam ih, i nista se ne dogadja kupio sam taj hama usb kabl oba su muska, jel treba dodatno nesto da instaliram?
    Koji su ti OS-i na lapu i kompu?

Ističe se ghost in the shell (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

o to ga SAD pitate.? umesto da poveze LAN kabllom lepo i prebaci podatek ko covek...
    "blagosloveni neka su oni koji nemaju sta da kazu pa cute"

Učlanjen
    10.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

na jednom je windows 10 a na drugom laptopu win 7
    Sreca prati hrabre

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

na jednom je windows 10 a na drugom laptopu win 7
    Ugasi i lap i komp,pa povezi sa kablom,kad povezes,ukljuci komp,pa lap.Trebalo bi u task baru da ti najavi na oba uredjaja da ti je prikljucen novi hardver.Ako se to ne pojavi idi u Devise manager,pa pronadji uredjaje.Klikni na strelicu i otvorice se padajuci meni idi na prvu komandu"Update driver software"..kada bude instalirao drajvere,pokazace ti u task baru.Onda otvori folder na kompu gde ces da prebacis ta dokumenta,a za laptop,otvori My Computer u exploreru ce ti biti ikonica lap topa idi dvoklik na tu ikonicu i otvori folder gde ti se nalaze ti podaci koje hoces da prebacis na komp u folder koji si odredio i otvorio.Ako je mnogo podataka,nemoj sve odjednom,vec po 5-6 ikonica Copy,pa u onaj otvoreni rolder na kompu Paste.Sacekas da prabaci,pa posle ostale polako

Učlanjen
    10.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Ne, ne kompijuter, zelim sa laptopa na laptop da prebacim datoteke, nema uradio sam kao sto si rekao i opet nista nije prijavio na laptopu win 10 medju bluetooth i other devices stoji unknow devices
    Sreca prati hrabre

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

Ne, ne kompijuter, zelim sa laptopa na laptop da prebacim datoteke, nema uradio sam kao sto si rekao i opet nista nije prijavio na laptopu win 10 medju bluetooth i other devices stoji unknow devices
    Nije ni bitno,ali unaslovu ti pise laptop i desktop.Nevazno.Probaj onda sa "teamviewer-om",evo odakle da ga skines:https://filehippo.com/download_teamviewer/
    Pogledaj ovaj tutorijal:
    Nema veze dal su dva kompa ili laptopa ista je procedura.

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

Ako su ti noviji laptopovi,mozes preko bluetooth-a,mada je to malo sporije,a moze i na kraju sa USB memorijom.mada me cudi sto nece da prihvati USB kabl.Mnogo toga sam na taj nacin prebacivao sa lapa na komp.

Učlanjen
    10.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

imam oko 100GB da prebacujem, znaci ne moze se tim putem preko crosover kabla da prebaci sa laptopa na laptop?
    Sreca prati hrabre

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

imam oko 100GB da prebacujem, znaci ne moze se tim putem preko crosover kabla da prebaci sa laptopa na laptop?
    Ne znam sta da ti kazem.Prebacivao sam sa USB kablom mnogo podataka sa laptopa na moj komp i kontra.Zasto to kod tebe nece nije mi jasno.Ako nemas USB flash,pozajmi od nekoga da prebacis sa laptopa ne flesku,pa sa flesa na drugi laptop,pa tako iz nekoliko puta.Isto Copy- Paste.A kabl cuvaj mozda ti ztreba,pa za nesto uspe.Nisam te ostetio mnogo nisu oni skupi.Izvinjavam ti se zbog troska.

Učlanjen
    10.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Znas ti sta je 100GB za flesh od 8gb, neki fajl ima 30gb neki 60gb, u pitanju su vecinom igre
    Mora postojati nacin da preko kabla prebacim, kabl je usb hama 1.0 (nesto) pise na kutiji za pc i notebook laptop, nije krosover?

Gde mogu da vidim te deajvere u device menadzeru ili da naknadno instaliram neki softver koji bas za to sluzi za usb kabl?
    U biosu da podesim nesto?
    Sreca prati hrabre

Učlanjen
    10.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

vratio sam taj hama usb kabl i uzeo neki magix copy usb i opet ne prepoznaje nista izbaci samo od tog programa explorer ali nema u exploreru drugog laptopa ni hard diska
    Sreca prati hrabre

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

Znas ti sta je 100GB za flesh od 8gb, neki fajl ima 30gb neki 60gb, u pitanju su vecinom igre
    Mora postojati nacin da preko kabla prebacim, kabl je usb hama 1.0 (nesto) pise na kutiji za pc i notebook laptop, nije krosover?

Gde mogu da vidim te deajvere u device menadzeru ili da naknadno instaliram neki softver koji bas za to sluzi za usb kabl?
    U biosu da podesim nesto?
    Ako ti ne prijavi u task baru ili u exploreru,onda ga nema ni u Device Manageru.Ne treba nista u BIOS-u.Kada se zakace USB kablom,treba da izadje u task baru da ti se pojavio novi hardver i na Win.7,automatski sam skine i instalira drajvere.nekada treba malo da se saceka dok pretrazuje net.Ako ne moze slucajno da nadje tako,onda udjes u Device Manager i tamo ti bude na spisku uredjaj koji si prikacio,kliknes na na kosu strelicu poredtog naziva,izadje ti padajuci meni i desnim klikom na "Update Driver"

Učlanjen
    10.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Da, pojavio se u task baru sa tim usbom magic copy, ali bas u tom exploreru nema, i stavim da trazi na netu kaze alerdy you have newest driver
    Mozda treba da oba OSa budu isti?
    Sreca prati hrabre

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

Da, pojavio se u task baru sa tim usbom magic copy, ali bas u tom exploreru nema, i stavim da trazi na netu kaze alerdy you have newest driver
    Mozda treba da oba OSa budu isti?
    Oba su Windowsi,ne bi trebalo da pravi problem,jer sam skidao i slao podatke sa Win.7 i na Win.8.1 i na Win.10.Kada se pojavi taj takozvani balon u task baru,klikni levim klikom na njega i izaci ce ti manji prozor gde pokazuje trazenje i instaliranje drajvera.Ako se na kraju pojavi zelena kvacica,onda bi trebalo da se pojavi u Exploreru,ako je crveni X,onda nije nasao.Onda otidji u Device Manager i u manageru pogledaj gde se nalazi taj laptop,idi na strelicu sa strane i otvorice se padjuci meni i prva komanda je Update Driver.tako bi trebalo da se pronadju drajveri i onda bi u My Computeru bio prikazan tal laptop.

Učlanjen
    10.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Kada spojim taj kabel i povezem laptopove sa njim, meni se u task baru pojavi ista ona ikonica kao sto se javlja i kada se obican usb prikkopca i nista vise i ne mogu nigde da nadjem ni na jednom ni na drugom laptopu nesto sto bi prepoznalo drugi hard disk sa drugog laptopa, instaliracu windows 7 pa videti
    Sreca prati hrabre

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

Kada spojim taj kabel i povezem laptopove sa njim, meni se u task baru pojavi ista ona ikonica kao sto se javlja i kada se obican usb prikkopca i nista vise i ne mogu nigde da nadjem ni na jednom ni na drugom laptopu nesto sto bi prepoznalo drugi hard disk sa drugog laptopa, instaliracu windows 7 pa videti
    Pa ne znam.Kada prikljucis telefon i on ima drugi OS pa se prepozna.Android je OS.

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

Napuni ti oba lapa i ukljuci bluetooth na oba i neka to nocas prebaci.

Učlanjen
    10.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Uspeo sam, jednostavno sam reinstalirao win 10, evo upravo se prebacuje, mozda sam mogao i sa hama kablom tako ali ovako sam ustedeo ovaj je jos i jeftiniji i ima bas svoj explorer slican alkoholu 100% programu
    Sreca prati hrabre

Slične teme

1. Laptop kao Desktop - pomoc NEOPHODNA...
    Autor Regnatrixcis u forumu Hardver
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 02.11.2010., 18:19
  2. Laptop ili Desktop??
    Autor Darko201 u forumu Hardver
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 25.10.2008., 22:05
  3. POMOZITE DA UMREZIM LAPTOP I DESKTOP
    Autor mikimic u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.02.2005., 12:23

Pravila za slanje poruka