NAVODNICI
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: NAVODNICI

maroon12345
    Guest

Podrazumevano NAVODNICI

POSTO USKORO POLAZEM PRIJEMNI INTERESUJE ME DA LI JE TOLIKO ZNACAJNO I DA LI BI MI PONISTILI ZADATAK AKO NE BIH STAVIO U NEKOJ RECENICI ZNAK NAVODA POSLE ZAREZA ILI TACKE,BEC PRE ZAREZA ILI TACKE?
    UNAPRED HVALA!

Domaćin laura87 (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Podrazumevano

Ne bi ti priznali odgovor ako je u pitanju zadatak gde treba da pravilno i pravopisni prepises recenicu.

nađa
    Guest

Podrazumevano Re: NAVODNICI

Citat Original postavio maroon12345
    POSTO USKORO POLAZEM PRIJEMNI INTERESUJE ME DA LI JE TOLIKO ZNACAJNO I DA LI BI MI PONISTILI ZADATAK AKO NE BIH STAVIO U NEKOJ RECENICI ZNAK NAVODA POSLE ZAREZA ILI TACKE,BEC PRE ZAREZA ILI TACKE?
    UNAPRED HVALA!
    ako bi uslov bio da pravilno napišeš rečenicu,onda zadatak ne bi bio priznat.U svim ostalim slušajevima zadatak se priznaje

maroon123456
    Guest

Podrazumevano

A sta mislite o sledecem primeru:
    U pitanju su znacajne godine u Vukovom radu pa ide
    1813.____________________
    1823.____________________
    1850.____________________
    Da li ima neke veze ako bih napisao posle 1813. malim slovom ili bi trebalo da se pocne velikim?Da li bih zbog toga izgubio bod?
    Unapred vam hvala!!

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

Svašta.
    Pravopis se, u slučaju testa iz istorije srpskog jezika (ili kako se to već zove u srednjim školama) PODRAZUMEVA. Moraš da ga znaš.
    Ali: ako navodiš dela, ja bih pisala bez navodnika Mala prostonarondna slavenoserbka pjesnarica. Samo jer je reč o testu poznavanja ovih činjenica i podrazumeva se da su tvoji neki naslovi.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •