moj Forum

Sto mora prosto kad moze i komplikovano? :D
Komplikovano:
Napravis ArhiveX kontrole (pod uslovom ako znas programiranje) i jedu malu bazu i to je to.
Prosto:
Downloaduj neki free PHP forum.
 
A zashto komplikovati sa prostim forumima kad ce kad-tad da vam zatreba jedno veoma pouzdano (i sigurno) resenje za forume. Evo, mozete da sledite moj primer: kupio sam vBulletin (jes' da su me odrali 120 eura, ali ipak je to vBulletin) i vishe me ne boli glava shta cu da radim kada jednog dana (Boze zdravlje :D) moji forumi postanu veci i poseceniji. Eo pogledajte kako je ispao:
http://wc3.inlusion.net/vbulletin/index.php
Pogledajte pa mi posle kazite da li sam i ja trebao da se bakcem sa phpBB-om ili nekim slichnim forumima, ili sam bio u pravu shto sam dao tolike pare za jedan veoma pouzdan forumski software...
 
Za tebe i tvoj vbulletin 3.0.7 "120 eura" forum!!!
http://www.vbulletin.com/forum/showthread.php?t=133459

I drugo:
Moguc XSS u >> private.php : MD5 HASH !!!
Kod:
// setup for preview display
if (defined('PMPREVIEW'))
{
$postpreview = &$preview;
$pm['title'] = htmlspecialchars_uni($pm['title']);
$pm['message'] = htmlspecialchars_uni($pm['message']);
construct_checkboxes($pm)
Specially In this line :

Kod:
$pm['title'] = htmlspecialchars_uni($pm['title']);

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
 
A shto, shta fali vBulletin-u? Sigurno je milion puta bolji i sigurniji od phpBB-a ili bilo kog drugog foruma, a meni je sigurnost veoma bitna stavka.
Inace, ja sam se od XSS-a odavno prikrpio, tako da vishe nishta (za sad) ne moze da me iznenadi...
 
Asix:
A shto, shta fali vBulletin-u? Sigurno je milion puta bolji i sigurniji od phpBB-a ili bilo kog drugog foruma, a meni je sigurnost veoma bitna stavka.
Inace, ja sam se od XSS-a odavno prikrpio, tako da vishe nishta (za sad) ne moze da me iznenadi...

Me nekazem ja da fali! LOL Nego reko da pogledam tvoj sajt pa ti samo skreno paznju na propust !! Sigurno je mnogo bezbedniji od PHPBB, Samo dokle ce i on biti bezbedan pitanje je? !!
Pozzzzz
 
imas na cjb.net free forum (blanko), samo ga linkujes sa tvoje strane, i editujes kako ti odgovara, naravno, on je na njihovom serveru, al kao da je tvoj...
pozdrav
 

Back
Top