Udati se ili ne ?

etotako

Domaćin
Banovan
Poruka
3.568
baš nešto razmišljam... mene niko ne pritiska da se udam, nikom iz mog okruženja ne pada na pamet da poteže to pitanje...

i baš sam se iznenadila kada sam se našla u uzrastu "agresivnih udavača" :lol:

uglavnom svi brakovi za koje znam su bili nastavak dugih i iskrenih ljubavi...
osim jednog primera i svaki put kada ih sretnem dođe mi da plačem nad sudbinom tog muškarca i njihove dece
ta devojka je nakon što su joj se prijateljice poudavale i rodile decu (ovo sa decom je bilo ključno, sećam se kako je čežnjivo gledala dete moje sestre)
imala je nekoliko neuspelih varijanti, a onda je dovela jednog savršeno tihog i fino vaspitanog momka... ja sam se šokirala, nisam razumela šta on vidi u njoj... ona je jedan siledžija, kako se ona ponaša... u pitanju su ozbiljni duševni poremećaji

i tako, gledam onu njenu decu koja su već počela da pokazuju znake njenog ludila... a onaj njen muž je previše slab da joj se suprotstavi :cry:

na kraju će svi poludeti
 
Milojko Vasic:
...
2. Pojmovi i definicije
...
Agresivna udavača - Udavača u životnoj dobi od 25 do 32 godine života (+/- 2 god). Takođe: udavača čije su se sve drugarice već udale.
...
4. Cilj agresivne udavače
Da se uda. (Tačka) Ništa više, ništa manje. Samo to i ništa više.
Nedavno sam imao veoma blizak kontakt sa jednom pravom-pravcatom AGRESIVNOM UDAVAČOM.
DOŠLA JE, na forum, TIHO I POKUŠALA DA UĐE U LEGENDU.
Zatrpavala me je masom svojih fotografija da bi pokušala da zabašuri svoj primarni cilj. One na kojima se slikala sa mladencima, stavljala je uvek u sredinu.
OTIŠLA JE, sa foruma, VRIŠTEĆI. Forumom još uvek odjekuje njena omiljena rečenica: "Ljudi, pa to je nepravda. Nepravda, pa to ti je."
 
kojote:
Milojko Vasic:
...
2. Pojmovi i definicije
...
Agresivna udavača - Udavača u životnoj dobi od 25 do 32 godine života (+/- 2 god). Takođe: udavača čije su se sve drugarice već udale.
...
4. Cilj agresivne udavače
Da se uda. (Tačka) Ništa više, ništa manje. Samo to i ništa više.
Nedavno sam imao veoma blizak kontakt sa jednom pravom-pravcatom AGRESIVNOM UDAVAČOM.
DOŠLA JE, na forum, TIHO I POKUŠALA DA UĐE U LEGENDU.
Zatrpavala me je masom svojih fotografija da bi pokušala da zabašuri svoj primarni cilj. One na kojima se slikala sa mladencima, stavljala je uvek u sredinu.
OTIŠLA JE, sa foruma, VRIŠTEĆI. Forumom još uvek odjekuje njena omiljena rečenica: "Ljudi, pa to je nepravda. Nepravda, pa to ti je."



Јеее..па шта си јој урадио, црни Којоте, кад је отишла вриштећи? :roll:
 

Milojko, bravo, stojiš pravo.
Ilust: Zašto omiljene igračke devojčica - barbike, imaju sise? Action Team ekipa, veliča borbenost, hrabrost, maštovitost dečaka itd. Kod devojčica postoji sistematski isplaniran trening od str. odraslih, usmeren ka cilju.
Ali, srečom, pa ne mogu da generalizujem. Ima divnih devojčica.
 
HeBePoBaTaH_:

Milojko, bravo, stojiš pravo.
Ilust: Zašto omiljene igračke devojčica - barbike, imaju sise? Action Team ekipa, veliča borbenost, hrabrost, maštovitost dečaka itd. Kod devojčica postoji sistematski isplaniran trening od str. odraslih, usmeren ka cilju.
Ali, srečom, pa ne mogu da generalizujem. Ima divnih devojčica.

Sudeći po tim barbikama, cilj su silikoni? :wink:
 
Nisam čitala sve(izuzev prvog posta) ali da li je neko pomenuo da žena koja se ne uda postaje usedelica,matora devojka( razvedena je raspuštenica i opet kategorija za sebe)...da postaje predmet svih dušebrižnika u familiji a i šire...šta joj fali bože...pa šta čeka... nešto nije u redu sa njom...niko je neće(sažaljim tonom)...

Živimo u društvu u kome je još uvek društveno poželjno da devojka bude udata...to je neka vrsta potvrde njene vrednosti...potvrda da je ona OK...
Muškarcima se još nekako i oprosti ako ostanu neoženjeni ali ženama... teško... ljudi se sprdaju...sumnjaju...čude...udaju je na silu( pa šta fali Stevi...i on je momak a ti više ne možeš da biraš)...itd.
jel neko misli o tome???
Kad zaista ne žele da se udaju nije dobro...kad hoće da se udaju opet nije dobro...
 
Jaaaaaaaaaaaaaaaaoooooooooooj gigo, sto mi je milo da te vidim!
'Ajd' o temi... Nije tako. Mislis da niko ne ***** muskarcima? Meni nisu, jer sam sve obavio na vreme... Al' video sam svojim ocima, u vise navrata. Mozda dusebriznici, u njihovom slucaju, jedino imaju vecu vremensku toleranciju.
 
da, sigurno...i muškarcima ke.njaju ako su neženje ali ipak je tretman drugačiji prema devojkama a drugačiji prema momcima,mislim....
ja sam okružena damama u godinama koje nisu udate, pa tačno znam kako ljudi reaguju... ebote što smaraju...
mislim, uglavnom svaka žena misli da će se jednom udati...neke to forsiraju a neke ne...
**********
pozdrav Juliane! :)
 
Julane :)


nego, Neverovatan je nešto lepo primetio pa da se nadovežem...mislim o tome danima...čuh reklamu za neki dečiji tržni centar ili nešto sl. i kao klinke pričaju kao ima letnja kolekcije i kozmetika bla bla bla i lego kocke za BRATA!!!! mislim, devojčice se mažu i presvlače a dečacima su interesantne lego...a devojčicama ne bi trebalo???? užas šta hoće da urade od devojčica...šupljoglave barbike!
toliko
izivnite što skrećem s teme.
 
uuuuhhhh nema nista gore od toga kod nas--svako voli da brine tudju problematiku :x
Prosto je neverovatno koliko ljudi vole da smaraju sa pitanjima "je l imas decka? je l dobra "prilika"? Kad ces da se udas?" itd, itd ( e da mi je znati sta je to "prilika" :?)
A ni mladi bracni parovi nisu postedjeni pitanja "kad ce beba?" i odma' je cudno ako bebe nema posle 3. meseca braka :roll:
Ama svakakvih cudi ima :?
 
Milojko Vasic:
Kad je neko matori momak kaže se: "Nije hteo da se ženi !"
Kad je neka matora devojka kaže se: "Nije uspela da se uda !"

Možda i dalje u nekim zabačenim selima ali u Beogradu nikako. Sasvim je prihvatljiva odluka, recimo, imati decu a ne venčati se.
Zato ukoliko stvarno postoje te udavače o kojima pričate, bilo bi dobro da ih edukujete, brak nije svrha ženskog postojanja.
 

Back
Top