MOJA VELIKA PRAVOSLAVNA SVADBA

random_cloud_form

Aktivan član
Poruka
1.621
da li mastate o svadbi i kakav je vas stav prema tome?

koja je razlika izmedju svadbe i vencanja?

da li ste pobornik onih velikih svadbi, sa vencanicom, obicajama itd, ili ono registracija u opstini, a onda izvodjenje uzeg kruga prijatelja u neki restoran.

da li bi u crkvi obavili ono krunisanje i ostali deo obicaja i blagoslova...

ili ne pridajete neki znacaj vencanju, dozivljavate to kao neku formalnost....
 
pa kad ti ocesh s anakin, vishe ne mashtam. sad biram manastire. izvni nisam mogla nishta pametnije da smislim. sad ce da me pokosi lik, mozda i uzivo da mi smesti neku zvrchku

e a sta je svadba a sta vencanje ne znam na sta mislish

aha..svadba je zurka posle cina vencanja..
 
Sve je to divno, al' moje vencanje ce da se zavrsi za 10 minuta uz prisustvo kumova i nikoga vise! Moji nece ni znati!
Sutra idemo da zakazemo za 23. jul, to nam je sedmogodisnjica! :D
Cak su mi smor i burme. Ne podnosim prstenje. :lol:
Pravicu zurku za useljenje i to je to! :P
Jedino mi medeni mesec nije smor! :wink:
 
mmmmm....ja zamisljam sebe na svojoj svadbi od 459 godtiju kao princezu u prelepoj beloj vencanici sa velom nevinostsi preko glave kako bacam buket i uhvati ga moja najbolja neudata drugarica a onda svi tapsemo od srece svi mi govore kako sam najlepsa a moje loknice samo vicu poing poing poing dok plesem sa muzem valcer na otvaranju svadbe.a dok sam isla prema oltaru dve devojcice u belim haljinicama su mi nosile veo i svi su bacali svece namene i psenicu da rodim sto vise dece.burme su bile sa ugraviranim imenima i posvetom zauvek tvoj i datum.mame su plakale od srece.mislim...plakale bi...
 
e mogu ja da zamisljam i ovako i onako vencanje, al ce da bude kako mladozenja i njegovi matorci 'oce, da se ne lazemo :? tako je ovde na Balkanu , i nasa Balkanska pravila :cry:

samo molim Boga da mi svekar i svekrva ne budu iz neke selendre, pa da moram da bacam sito na krov i ko zna kakve sve seljacke obicaje, u satoru sa 500 zvanica (celo selo) :cry: :cry: :cry:

a inace, vencanje iz snova bi mi bilo sa tamburicama, u nekom lepom, malom restoranu, sa najblizom rodbinom i prijateljima, moze i crkva i vencanica :D bez ikakvih obicaja, sa ukusom i veselo...
 
Na mom venčanju neće biti kako mladoženja i njegovi roditelji hoće,već kako on i ja hoćemo.
Nema kičeraja,sve mora biti sa ukusom.
Gostiju najviše dvestotinjak;nemam baš puno rodbine,ali zato imam prijatelja.
I venčanica mora biti;pa kad ću je obući ako ne tada.
Venčanje i kod matičara i u crkvi.
Od običaja bih jedino volela da bude ples s mladom,to je kod nas tako.
Eto;ah da, najlepši deo te ceremonije mi je kad mladoženja dolazi po mladu! :oops: :D
 

U Las Vegasu, zato što tamo, ništa, kao prvo, ne obavezuje, a drugo - zabavno je.
Kupo bih 25 fake diamond rings, obukao kostim Elvisa Prislija za prvo venčanje, a za poslednje, u toku dana, kostim Dart Wadera. I iznajmio bih kadilak ( normalno ) i snimio bih i ploču za 100$, na kojoj bi pevali "Istrule mi dunja u fioci, dragi mi je kod Draže u vojsci", al' na engleskom...
 
Ja ocu svadbu sa 500 gostiju, satru na sred Slavije, copor cigana sto svira plek muziku, pecenje koje se sluzi tek od 22h, zlato na kilograme - da sljasti i da se vidi brate da sam se udala, dugacku belu limuzinu da svira u krug po celom Beogradu da svi znaju i da me svi vide u cipkastoj vencanici sa 7 zipona i sa ogromnom mashnom na goozi i velom od glave do pete (i preko face) na kome je odozgo, na sred glave veeeeeliki buket cveca... da! Imacu i malu tasnicu od satena i bele rukavice i push-up brus da povecam sa 3 na 5 sisice... Za tu priliku specijalno cu da stavim po cirkon na svaki zub, a kum mora da ima pecatni prsten i zlatan zub (ja castim). Mladozenja da bude u beloj kosulji i crnom odelu, sa zlatnom kravatom i lakovanim cipelama... On da bude zakicen veeeeeelikim belim cvetom, a pored njega da bude njegova mala i debela mama koja usta ne zatvara od zelje za komandovanjem i organizacijom vec organizovane svadbe... I tako... a da! Obavezno da se stavi extra jako ozvucenje svuda oko satre (u krug po ostrvcetu na Slaviji) i da se na mikrofon cita sta je ko od zvanica doneo na poklon... I nakonjce - bez bacanja deteta ne valja...

Oce neko da me zeni? Ja ocu da se udam...
 
Milojko Vasic:
intra:
A šta je sa mirazom?Mislim vezene košulje i tako to.
Ma šta samo vezene košulje !? I peškiri i pidžame ... Zna se kako se "dariva" mladoženjina porodica.
A bogami zna se i kako buduća svekriva treba da okiti nevestu zlatom.
A svatovi da na tepih po kojem mladenci hodaju pobacaju dinare, marke, pardon evre, dolare i franke.

E i ovo ocu... A miraz? Hmmmmm..... pa imam cilime, bele kosulje, vezeno maramce... i ektar zemlje... lepa njiva pored reke... a ja hektarusha... al' da me zakite zutim da se sija, bljesti i sljasti, da mi prste imobilisu u prstenje, da mi zveckaju dukati na grudima (3 pre i posle, a 5 na dan svadbe)...
 
Za svadbe se obratiti Princezi - to je njen fah :lol:

I onako sam licno protiv braka jer ne vidim nikakav znacaj u tome. Sta, trebas lupiti potpis da nekoga volis? ... Fuj...

A tek neka religijsko-mitomanska svadba - to sebi ne bih priredio pa sve da ostanem sam do kraja zivota!

Brak je vestacka ljudska tvorevina koja nicemu ne sluzi - ako se brines oko zakonskih peripetija (jedino mesto gde brak nesto i olaksava), mozes da budes i u vanbracnoj zajednici i da imas ista prava i obaveze kao da si u braku, s' tim sto ne moras da prodjes kroz nocnu moru birokratije kad resis da to, iz ma kog razloga, prekines...
 
Ех, и ја сам прво била против свадбе.Међутим, како да један тако битан доживљај не поделим са родитељима, сестром, најближим пријатељима? А кад смо боље размислили и схватили да би нам у наредних пола године свако мало навраћала драга родбина ''на честитање'' и ручкове...Решили смо да ипак то све обавимо одједном.
Било је око 70 људи у лепом локалу. Музика без озвучења - тамбураши. Нисам имала класичну венчаницу, него елегантан крем комплет са дугачком сукњом. С обзиром да смо ''мјешовоти брак'' нисмо форсирали обичаје, имали смо само ''материну погачу'' и ништа више.Није била класична свадба где пола сватова крка, а друга половина се клати од пића док младенци зевају у прочељу и чекају да се заврши смарање. Ми смо били највеселији младенци које сам икада видела! :D Ја сам се супер провела, моје друштво такође, све је било на висини и сви презадовољни! После свадбе смо констатовали да смо знали да ће све испасти тако супер, направили бисмо још већу свадбу и не бисмо се од почетка толико опирали самој идеји свадбе! :)
 
Incognito:
Za svadbe se obratiti Princezi - to je njen fah :lol:

I onako sam licno protiv braka jer ne vidim nikakav znacaj u tome. Sta, trebas lupiti potpis da nekoga volis? ... Fuj...

A tek neka religijsko-mitomanska svadba - to sebi ne bih priredio pa sve da ostanem sam do kraja zivota!

Brak je vestacka ljudska tvorevina koja nicemu ne sluzi - ako se brines oko zakonskih peripetija (jedino mesto gde brak nesto i olaksava), mozes da budes i u vanbracnoj zajednici i da imas ista prava i obaveze kao da si u braku, s' tim sto ne moras da prodjes kroz nocnu moru birokratije kad resis da to, iz ma kog razloga, prekines...

Ноћна мора бирократије те чека и у невенчаном браку уколико имате децу или заједничку имовину! :? ...И не само та...него и све остале ноћне море... Имање или немање папира не мења ствар.
 
Ma bjazi... Danas je vanbracna zajednica izjednacena sa brakom sem po par nekih osnova, i birokratske kenjarije su daleko manje...

A oko megalomanskih svadbi/veselja, bas na forumu B92 raspravljali o tome, pa cu preneti moje misljenje odatle:

Najbolja svadba na kojoj sam bio:

Jedno 20-30 ljudi, madenci iznajmili fin kafic/diskoteku, svi se maltene znaju, dosli mi da proslavimo njihovo vencanje a ne da se napijemo i nazderemo kao stoke. Jos doveli jednu ultra-cool maticarku koja ih je vencala u 22h, a onda se sa drustvom i ona veselila do zore :D ... Doveli naravno i muzicare, koji su znali sve - od blazih narodnjaka do najboljih rock numera (mada su najvise svirali jazz)... Mislim fantazija od svadbe... Ako se ikada resim zeniti (generalno sam protiv braka ali o tome mozemo na nekoj drugoj temi) moja svadba ce biti takva...

Na one 'parade pijanstva i kica' iz principa ne idem, pa sve da ih priredjuju moji najbolji prijatelji... Jednostavno, muka mi je od toga, pa ako se neko i naljuti - jbg, ne mogu protiv sebe...

A zasto to ljudi rade (te megalomanske kicerajske proslave) - verovatno zbog starog naseg 'da bude bolje nego komsijino'... Valjda zato i tresti jaka mjuza, i pozove se sto vise zvanica, samo da 'celo selo cuje da oni slave'... Mislim fuj!

Cenim da onima koji slave (narocito ako je rec o vencanju) mnogo vise treba taj novac koji ce spiskati da nahrane i napoje osobe koje im se ni imena ne mogu setiti...
 

Back
Top