MOJA VELIKA PRAVOSLAVNA SVADBA
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 87

Tema: MOJA VELIKA PRAVOSLAVNA SVADBA

Aktivan član random_cloud_form (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2004.
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano MOJA VELIKA PRAVOSLAVNA SVADBA

da li mastate o svadbi i kakav je vas stav prema tome?

koja je razlika izmedju svadbe i vencanja?

da li ste pobornik onih velikih svadbi, sa vencanicom, obicajama itd, ili ono registracija u opstini, a onda izvodjenje uzeg kruga prijatelja u neki restoran.

da li bi u crkvi obavili ono krunisanje i ostali deo obicaja i blagoslova...

ili ne pridajete neki znacaj vencanju, dozivljavate to kao neku formalnost....

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: MOJA VELIKA PRAVOSLAVNA SVADBA

pa kad ti ocesh s anakin, vishe ne mashtam. sad biram manastire. izvni nisam mogla nishta pametnije da smislim. sad ce da me pokosi lik, mozda i uzivo da mi smesti neku zvrchku

e a sta je svadba a sta vencanje ne znam na sta mislish

aha..svadba je zurka posle cina vencanja..

Domaćin etotako (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

random je udavaca!

:shock:

Poznat
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Sve je to divno, al' moje vencanje ce da se zavrsi za 10 minuta uz prisustvo kumova i nikoga vise! Moji nece ni znati!
    Sutra idemo da zakazemo za 23. jul, to nam je sedmogodisnjica!
    Cak su mi smor i burme. Ne podnosim prstenje.
    Pravicu zurku za useljenje i to je to!
    Jedino mi medeni mesec nije smor! :wink:

Aktivan član Mare (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

Ja ću kod matičara reći NE, iz zaje|banicje naravno!

anakin
    Guest

Podrazumevano

ma Las Vegas...prvo se utopis u alkoholu da manje boli...

Vragolasta Amfibija
    Guest

Podrazumevano

mmmmm....ja zamisljam sebe na svojoj svadbi od 459 godtiju kao princezu u prelepoj beloj vencanici sa velom nevinostsi preko glave kako bacam buket i uhvati ga moja najbolja neudata drugarica a onda svi tapsemo od srece svi mi govore kako sam najlepsa a moje loknice samo vicu poing poing poing dok plesem sa muzem valcer na otvaranju svadbe.a dok sam isla prema oltaru dve devojcice u belim haljinicama su mi nosile veo i svi su bacali svece namene i psenicu da rodim sto vise dece.burme su bile sa ugraviranim imenima i posvetom zauvek tvoj i datum.mame su plakale od srece.mislim...plakale bi...

Aktivan član slatko volim :)) (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

e mogu ja da zamisljam i ovako i onako vencanje, al ce da bude kako mladozenja i njegovi matorci 'oce, da se ne lazemo :? tako je ovde na Balkanu , i nasa Balkanska pravila

samo molim Boga da mi svekar i svekrva ne budu iz neke selendre, pa da moram da bacam sito na krov i ko zna kakve sve seljacke obicaje, u satoru sa 500 zvanica (celo selo)

a inace, vencanje iz snova bi mi bilo sa tamburicama, u nekom lepom, malom restoranu, sa najblizom rodbinom i prijateljima, moze i crkva i vencanica bez ikakvih obicaja, sa ukusom i veselo...

Ističe se Selena (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Podrazumevano

Na mom venčanju neće biti kako mladoženja i njegovi roditelji hoće,već kako on i ja hoćemo.
    Nema kičeraja,sve mora biti sa ukusom.
    Gostiju najviše dvestotinjak;nemam baš puno rodbine,ali zato imam prijatelja.
    I venčanica mora biti;pa kad ću je obući ako ne tada.
    Venčanje i kod matičara i u crkvi.
    Od običaja bih jedino volela da bude ples s mladom,to je kod nas tako.
    Eto;ah da, najlepši deo te ceremonije mi je kad mladoženja dolazi po mladu! ops:

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano

U Las Vegasu, zato što tamo, ništa, kao prvo, ne obavezuje, a drugo - zabavno je.
    Kupo bih 25 fake diamond rings, obukao kostim Elvisa Prislija za prvo venčanje, a za poslednje, u toku dana, kostim Dart Wadera. I iznajmio bih kadilak ( normalno ) i snimio bih i ploču za 100$, na kojoj bi pevali "Istrule mi dunja u fioci, dragi mi je kod Draže u vojsci", al' na engleskom...

Aktivan član guda (avatar)
    Učlanjen
    10.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Ja ocu svadbu sa 500 gostiju, satru na sred Slavije, copor cigana sto svira plek muziku, pecenje koje se sluzi tek od 22h, zlato na kilograme - da sljasti i da se vidi brate da sam se udala, dugacku belu limuzinu da svira u krug po celom Beogradu da svi znaju i da me svi vide u cipkastoj vencanici sa 7 zipona i sa ogromnom mashnom na goozi i velom od glave do pete (i preko face) na kome je odozgo, na sred glave veeeeeliki buket cveca... da! Imacu i malu tasnicu od satena i bele rukavice i push-up brus da povecam sa 3 na 5 sisice... Za tu priliku specijalno cu da stavim po cirkon na svaki zub, a kum mora da ima pecatni prsten i zlatan zub (ja castim). Mladozenja da bude u beloj kosulji i crnom odelu, sa zlatnom kravatom i lakovanim cipelama... On da bude zakicen veeeeeelikim belim cvetom, a pored njega da bude njegova mala i debela mama koja usta ne zatvara od zelje za komandovanjem i organizacijom vec organizovane svadbe... I tako... a da! Obavezno da se stavi extra jako ozvucenje svuda oko satre (u krug po ostrvcetu na Slaviji) i da se na mikrofon cita sta je ko od zvanica doneo na poklon... I nakonjce - bez bacanja deteta ne valja...

Oce neko da me zeni? Ja ocu da se udam...

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Podrazumevano

A šta je sa mirazom?Mislim vezene košulje i tako to.

Ističe se Milojko Vasic (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Citat Original postavio intra
    Ma šta samo vezene košulje !? I peškiri i pidžame ... Zna se kako se "dariva" mladoženjina porodica.
    A bogami zna se i kako buduća svekriva treba da okiti nevestu zlatom.
    A svatovi da na tepih po kojem mladenci hodaju pobacaju dinare, marke, pardon evre, dolare i franke.

Queen_
    Guest

Podrazumevano

Ovde kod nas buduća snaja treba da sedne svekrvi u krilo i da promeša ručak koji je svekrva pristavila pre nego što je ova zvanično ušla u kuću kao snaja

Aktivan član guda (avatar)
    Učlanjen
    10.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Citat Original postavio Milojko Vasic
    Citat Original postavio intra
    Ma šta samo vezene košulje !? I peškiri i pidžame ... Zna se kako se "dariva" mladoženjina porodica.
    A bogami zna se i kako buduća svekriva treba da okiti nevestu zlatom.
    A svatovi da na tepih po kojem mladenci hodaju pobacaju dinare, marke, pardon evre, dolare i franke.
    E i ovo ocu... A miraz? Hmmmmm..... pa imam cilime, bele kosulje, vezeno maramce... i ektar zemlje... lepa njiva pored reke... a ja hektarusha... al' da me zakite zutim da se sija, bljesti i sljasti, da mi prste imobilisu u prstenje, da mi zveckaju dukati na grudima (3 pre i posle, a 5 na dan svadbe)...

Učlanjen
    29.08.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Citat Original postavio Queen_
    Ovde kod nas buduća snaja treba da sedne svekrvi u krilo i da promeša ručak koji je svekrva pristavila pre nego što je ova zvanično ušla u kuću kao snaja
    Sasvim logično i razumljivo ! Zamisli kako bi to bilo da, nedajbože, ne promeša taj ručak !

Queen_
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Milojko Vasic
    Citat Original postavio Queen_
    Sasvim logično i razumljivo ! Zamisli kako bi to bilo da, nedajbože, ne promeša taj ručak !
    A tek ako ne zabode klin u zemlju pre ulaska u kuću

Iskusan chokolada (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

Uhhhhh ni ja ne volim kic svadburine sa milion gostiju.

Učlanjen
    29.08.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Citat Original postavio chokolada
    Uhhhhh ni ja ne volim kic svadburine sa milion gostiju.
    Gde su labudovi ?

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ufffff, ne volim svadbe...

Iskusan Suzy (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    118

Podrazumevano

Citat Original postavio Gazdarica
    Ufffff, ne volim svadbe...
    Ja, volim ali tudje... :wink:

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Za svadbe se obratiti Princezi - to je njen fah

I onako sam licno protiv braka jer ne vidim nikakav znacaj u tome. Sta, trebas lupiti potpis da nekoga volis? ... Fuj...

A tek neka religijsko-mitomanska svadba - to sebi ne bih priredio pa sve da ostanem sam do kraja zivota!

Brak je vestacka ljudska tvorevina koja nicemu ne sluzi - ako se brines oko zakonskih peripetija (jedino mesto gde brak nesto i olaksava), mozes da budes i u vanbracnoj zajednici i da imas ista prava i obaveze kao da si u braku, s' tim sto ne moras da prodjes kroz nocnu moru birokratije kad resis da to, iz ma kog razloga, prekines...

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Ех, и ја сам прво била против свадбе.Међутим, како да један тако битан доживљај не поделим са родитељима, сестром, најближим пријатељима? А кад смо боље размислили и схватили да би нам у наредних пола године свако мало навраћала драга родбина ''на честитање'' и ручкове...Решили смо да ипак то све обавимо одједном.
    Било је око 70 људи у лепом локалу. Музика без озвучења - тамбураши. Нисам имала класичну венчаницу, него елегантан крем комплет са дугачком сукњом. С обзиром да смо ''мјешовоти брак'' нисмо форсирали обичаје, имали смо само ''материну погачу'' и ништа више.Није била класична свадба где пола сватова крка, а друга половина се клати од пића док младенци зевају у прочељу и чекају да се заврши смарање. Ми смо били највеселији младенци које сам икада видела! Ја сам се супер провела, моје друштво такође, све је било на висини и сви презадовољни! После свадбе смо констатовали да смо знали да ће све испасти тако супер, направили бисмо још већу свадбу и не бисмо се од почетка толико опирали самој идеји свадбе!

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    Za svadbe se obratiti Princezi - to je njen fah

I onako sam licno protiv braka jer ne vidim nikakav znacaj u tome. Sta, trebas lupiti potpis da nekoga volis? ... Fuj...

A tek neka religijsko-mitomanska svadba - to sebi ne bih priredio pa sve da ostanem sam do kraja zivota!

Brak je vestacka ljudska tvorevina koja nicemu ne sluzi - ako se brines oko zakonskih peripetija (jedino mesto gde brak nesto i olaksava), mozes da budes i u vanbracnoj zajednici i da imas ista prava i obaveze kao da si u braku, s' tim sto ne moras da prodjes kroz nocnu moru birokratije kad resis da to, iz ma kog razloga, prekines...
    Ноћна мора бирократије те чека и у невенчаном браку уколико имате децу или заједничку имовину! :? ...И не само та...него и све остале ноћне море... Имање или немање папира не мења ствар.

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Ma bjazi... Danas je vanbracna zajednica izjednacena sa brakom sem po par nekih osnova, i birokratske kenjarije su daleko manje...

A oko megalomanskih svadbi/veselja, bas na forumu B92 raspravljali o tome, pa cu preneti moje misljenje odatle:

Najbolja svadba na kojoj sam bio:

Jedno 20-30 ljudi, madenci iznajmili fin kafic/diskoteku, svi se maltene znaju, dosli mi da proslavimo njihovo vencanje a ne da se napijemo i nazderemo kao stoke. Jos doveli jednu ultra-cool maticarku koja ih je vencala u 22h, a onda se sa drustvom i ona veselila do zore ... Doveli naravno i muzicare, koji su znali sve - od blazih narodnjaka do najboljih rock numera (mada su najvise svirali jazz)... Mislim fantazija od svadbe... Ako se ikada resim zeniti (generalno sam protiv braka ali o tome mozemo na nekoj drugoj temi) moja svadba ce biti takva...

Na one 'parade pijanstva i kica' iz principa ne idem, pa sve da ih priredjuju moji najbolji prijatelji... Jednostavno, muka mi je od toga, pa ako se neko i naljuti - jbg, ne mogu protiv sebe...

A zasto to ljudi rade (te megalomanske kicerajske proslave) - verovatno zbog starog naseg 'da bude bolje nego komsijino'... Valjda zato i tresti jaka mjuza, i pozove se sto vise zvanica, samo da 'celo selo cuje da oni slave'... Mislim fuj!

Cenim da onima koji slave (narocito ako je rec o vencanju) mnogo vise treba taj novac koji ce spiskati da nahrane i napoje osobe koje im se ni imena ne mogu setiti...

Slične teme

1. Ispovest Tome Nikolica: MOJA VELIKA ŽIVOTNA TRAGEDIJA
    Autor Karamazov u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 31.12.2008., 01:46
  2. SVADBA!!!
    Autor milicaanchy u forumu Arhiva
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 08.01.2008., 15:49
  3. SVADBA
    Autor ivana-ivancica u forumu Žene
    Odgovora: 51