Pink protiv B92 - nasadjivanje za 10

intra:
gigule:
srećo,kao i u svakom poslu tako i u novinarskom postoje neka pravila...
mislim, samo mućkovi podmeću noge kolegama...
u novinarskom poslu vjerovatno važi pravilo da se pogazi riječ data kolegi i da se to odmah dojavi policiji :?:
eh...ajd da filozofiramo... dakle kad radiš tako rizičan posao i kad osetiš da tu nešto smrdi naravno da treba da se obezbediš...zlu ne trebalo jel?

u stvari trebalo je ostave tako da ih ovi nasankaju da Srbija ima čemu da se smeje... hleba i igara brate!
 
Cini mi se da sam procitao da im je (B92) pokazana slika nekog lika koji lici na R.K., ali da nije receno da je on Karadzic, vec su(Pink) samo rekli ime tog lika(Radovan).
Formalno gledano nista nisu slagali, B92 je sam kriv sto je zbog slike i imena nekog bezveze coveka digao poteru za Haskim optuzenikom.
Teoretski bi mogli (B92) biti optuzeni da su "dovodili u zabunu" drzavne organe. U vecini drzava to je prekrsaj. U nekim drzavama u SAD veoma ozbiljan .
 
gigule:
intra:
gigule:
srećo,kao i u svakom poslu tako i u novinarskom postoje neka pravila...
mislim, samo mućkovi podmeću noge kolegama...
u novinarskom poslu vjerovatno važi pravilo da se pogazi riječ data kolegi i da se to odmah dojavi policiji :?:
eh...ajd da filozofiramo... dakle kad radiš tako rizičan posao i kad osetiš da tu nešto smrdi naravno da treba da se obezbediš...zlu ne trebalo jel?

u stvari trebalo je ostave tako da ih ovi nasankaju da Srbija ima čemu da se smeje... hleba i igara brate!
Po toj logici Lazanski bi trebao da vodi motorizovanu brigadu kad ide recimo u Irak.
 
joj da...Lazanski...samo što se Lazanski ne bavi istraživačkim novinarstvom nego je ratni reporter i procenjuje missice.


rekoh već, da, trebalo je da ekipa Insajdera ostavi sve tako i ih ovi šabani diskredituju ...
kako god okreneš Brankica i ekipa će biti kriva...da nije bila oprezna- što nije bila oprezna
kad je preuzela neke mere opreza-što je to uradila...
 
crni djordje:
Keeper:
crni djordje:
VEST JE SVETINJA KOMENTAR JE SLOBODAN

i kakve to ima veze sa ovom temom i sa zhivotom? :)
Ima veze sa principima novinarstva kao profesije.I nisam to ja izmislio
Posao novinara je da prenose vesti a ne da ih prave.I ne smeju biti aktivni ucesnici dogadjaja nego nepristrasni,pasivni posmatraci.Da napravimo paralelu:par novinara je oslobodjeno iz Irackog zarobljenistva.Zasto nisu namestili nekog od pobunjenika koji su ih zatvorili?Iako su bili zrtve,profesija im je na prvom mestu.Cenim to i postujem,a ne ovu glupacu koja je halapljivo zagrizla kosku koja joj je bacena :idea:
 
nisu ih namestili jer im nisu videli lica, ni gde su bili zatvoreni...

kada policija traga za covekom koga je novinar intervjuisao, ili bilo sta sa njim radio, novinar je u obavezi da policiji da podatke koje mu trazi...
to, je isto kao sa psihijatrom, podaci su tajni, ali sve to pada u vodu kada mu policija zakuca na vrata...
 
Nexus 6:
nisu ih namestili jer im nisu videli lica, ni gde su bili zatvoreni...

kada policija traga za covekom koga je novinar intervjuisao, ili bilo sta sa njim radio, novinar je u obavezi da policiji da podatke koje mu trazi...
to, je isto kao sa psihijatrom, podaci su tajni, ali sve to pada u vodu kada mu policija zakuca na vrata...

Sveštenik kome se neko ko je gonjen od dršavnih organa ispovedio, nesme da daje drugima informacije o sadržaju ispovesti! Psihijatar takođe ima dužnost da čuva kao najstrožu tajnu razgovore,tok lečenja i dijagnozu svojih pacijenata, ma ko oni bili! Isto važi i za novinare, moraju da čuvaju svoje izvore informisanja u protivnom niko ozbiljan neće sarađivati sa njima!
 
Profesionalno bi bilo da Brankica uradi intervju sa Radovanom Karadzicem kao sto je i bilo dogovoreno.
A potpuno neprofesionalno i neljudski je to sto je doticna Veranova novinarka odmah "odrukala" Radovana i krenula sa ekipom u Kucevo da ekskluzivno snimi hapsenje.
Kraj price.

No na stranu novinarski profesionalizam, ovde se videlo kakvi su moralni i ljudski principi bajnih novinara sa B92, jer ta sad vec kvazi novinarka, nije ispostovala datu rec i dogovor sa covekom sa kim se dogovarala za intervju.

Kakva TV, takvi i novinari... :evil:
 

Back
Top