B92 antisrpska TV

Serijski_Ubica:
Pa ajde ti lepo reci dokle ide to sa ratnim zlochincima i komandnom odgovornosti ? Kad posaljemo sve generale, tu su uvek pukovnici, potpukovnici, majori, kapetani, poruchici, pa zatim desetari, ... dok ne krenemo da shaljemo i razvodnike koji su se u to vreme silom prilika nashli u ratu. UZAS!
Dokle god moze da se kopa...
Zar ti mislis da ne treba da odgovaraju?
Da ne odgovara niko! :shock:
Da kazemo: pa dobro, boze moj svakom se desi da ubije coveka!

Serijski_Ubica:
Pa i treba da gledamo i kaznimo zlochine, ali jednako i istovremeno kako oni kaznjavaju svoje. Pa kako sad stvari stoje, mi smo (cela nasha nacija) vec pechatirani kao zlochinci, nece nas oprati to shto saljemo sve i svakog u hag dok hrvati ubiru poene po evropi tako shto upiru prstom i govore kako su svi srbi ubice...
Vidis ti se u ovom trenutku ponasas jako neljudski...
Tebi u stvari nije zao ljudi koji su poginuli u Srebrenice i gde sve ne, ukoliko nisu Srbi!
I opet se postavlja to pitanje: A zasto mi prvi?
... A sto ne bismo mi prvi?pitam ja vas!
Sto se tice tog svetskog stava prema nama..tu maximalno osudjujem neke pojedince, koji nas tako masovno etiketiraju, ali da bismo se mi "oprali" od takvog misljenja, treba da osudimo zlocine koje smo pocinili,pardon, koje su neki pocinili u ime Srba,a ne da konstantno upiremo prstom u drugog, jer najlakse je osuditi drugog!


Serijski_Ubica:
Ne znam da li si ovo vec negde chuo : "Svako je nevin dok se ne dokaze suprotno". Chovek je radio za drzavu, za narod, i verovatno ce dati i zivot za taj isti cilj (ili bar veliki njegov deo). Drago mi je da se Crkva i neke drzavne institucije ne stide da pruze podrsku SRBIMA koji su !|optuzeni|! pred stranim sudom. To je chak i za pohvalu.
da cuo sam!
Sto se tice "stranog suda", da li ti zaista mislis da mi imamo dovoljno samostalno i kvalifikovano pravosudje da sudimo ljudima koji su pocinili najvece zlocine u Evorpi od 2. svetskog rata, koji jos i nase nacionalnosti!
Mislis li da Hrvati imaju takvo pravosudje ili Bosnjaci?
A o ulozi crkve necu ni da komenarisem, o jnoj mogu samo nejgore da pricam!
 
-Prvo ono poslednje: Nemoj da pljujesh Srpsku Pravoslavnu Crkvu !!! Takav stav je jedan od razloga zbog kog su se nashi narodi i ubijali medjusobno...

-Nije problem da mi prvi osudimo nashe zlochince, ali hrvati ratni zlochinci osudjeni u HR redovno dobijaju skracenje robije za po koju deceniju... hm... Dodje ti da se zamislish.

-Tebi ochigledno niko nije bio u tom ratu, nikog tamo nisi izgubio, pa ti je sve jedno shta prichash.

-Danas sam sluchajno ukljuchio tv, i na ART televiziji sam video da su prikazivali film 'Istina'.Svaka chast toj televiziji, ne znam da li je nekom pristrasna, ali jedina se usudila da prikaze taj horor.
@Nexus 6
Ako bi cenzurisali film, ne bi imao bog zna shta i da vidish... Toliko ljudi, lesheva... izmedju ostalog ima snimljeno klanje!! 4 srpska vojnika. Da li ce neko da juri sad te pochinioce ?

P.S. Ja nisam neki ludi nacionalista, radikal ili sadista, ne mrzim muslimana, hrvata, chak imam i prijatelje medju njima... Ali ne mogu da shvatim kako to mi pored priznavanja ne zahtevamo rasvetljavanje i osudjivanje zlochina pochinjene nad Srbima? Pa ako se nasha vlast ne bori za Srbe, ko ce? Haradinaj, Mesic ?
 
Moj tata kad se sali kaze :Ajde Ramuse ustaj!Glupo je pricati o politici....jer svako ima svoj stav....Meni je recimo bilo nepotrebno prikazivanje 10 godina od stradanja u Srebrenici jer ne verujem da bi Hrvati ili bilo ko drugi prikazali 10 godina stradanja Srba u Skelanama npr! Za njih je najveci praznik Oluja ili kako se vec zove Bljesak!
 
Ja ne razumem sto neki ovde smatraju da ako neko prica o Srpskim zlocinima automatski znaci da je antisrpska televizija.Pri pomenu svakog zlocina koji su Srbi napravili ovde se kao odgovor daju zlocini nad Srbima(koji su takodje za svaku osudu)kao da je to opravdanje za sve ucinjeno,ili se njima minimiziraju nase greske.Ako neko prizna svoje zlocine ne znaci da time zaboravlja zlocine nad svojim narodom.Nasa je obaveza da se suocimo sa istinom kako bismo mogli da nastavimo dalje.Dokle god se budemo prepucavali i gledali u tudje dvoriste nema nam boljitka.Moramo prvo rascistiti sa nasim zlocincima,sto nazalost jos nismo uradili.
 
milicaanchy:
juche je na B92 bio primitivan film o Srebrenici koji osudjuje Srbe toliko jednostrano,ja sam mogla da umrem gledajuci.
Drzite se teme,ako neko skrene na politiku,ode tema!
Realno gledano film je bio o Srpskom proterivanju Muslimana, kako da ne bude jednostran...
Mada se ni sa tim ne mogu sloziti jer su govorili i o Naseru Oricu takodje!
 
Неки сматрају да је Бе92 проусташка, прошиптарска, или чак проамеричка телевизија. Ја се с тим не слажем. Бе92 је само и искључиво АНТИСРПСКИ медиј. Да су, којим случајем, Перуанци против Срба, Бе92 би радио у корист Перуанаца. Није ни чудо, с обзиром на то ко их финансира.

Бе92 је у власништву организације која се зове Фонд за кредитирање и развој медија (Media development loan fund), а чија је главна партенрска организација Фонд за отворено друштво Џорџа Сороша. Подсетио бих да је Сорош члан Билдерберг групе, да је подржавао агресију на нашу земљу, као и да отворено лобира за независност Космета.

Зато не треба да вас чуди антисрпска кампања коју води овај медиј, али да се у Србији поштује Устав и закони, њима би одавно била одузета дозвола за рад. Уместо тога још им је додељена национална фреквенција. На'рани пса да те уједе.
 
To sto B92 govori iskljucivo istinu,neznaci da je antisrpska televizija...Ljudi kojima smetaju filmovi na kojima su prikazani srbi kao bezdusne ubice nezele da prihvate istinu!Jedino mislim da je zaista nepravda sto nisu prikazivani i snimci na kojima su ti isti srbi muceni do najextremnijih granica...Oni koji zele da zive u iluziji kako su srbi bozanski narod i kako nam zemlja napreduje u svakom smislu neka gledaju Tijanica i slicne frikove...
 
Pobunjenik:
Зато не треба да вас чуди антисрпска кампања коју води овај медиј, али да се у Србији поштује Устав и закони, њима би одавно била одузета дозвола за рад. Уместо тога још им је додељена национална фреквенција. На'рани пса да те уједе.

a gde oni to krse Ustav i zakone?
koji clan Ustava, tacno?
 
Нећу се овога пута бавити чињеницама да је Бе92 приватизован на нелегалан начин, као и да је за време НАТО агресије служио као нека врста локатора, већ ћу директно одговорити на твоје питање.

Они крше члан 66. Устава Републике Србије у коме стоји:


«Забрањено је деловање које има за циљ насилно мењање Уставом утврђеног поретка, нарушавање територијалне целокупности и независности Републике Србије, кршење Уставом зајемчених слобода и права човека и грађанина, изазивање и подстицање националне, расне и верске нетрпљивости и мржње» .


Бе92 подстиче мржњу према Србима, а већ сам рекао да је за време агресије НАТО-а нарушавала територијалну целокупност и независност Републике Србије.

Ево још једно члана Устава који Бе92 крши:

Члан 46

«Грађани имају право да у средствима јавног обавештавања изражавају и објављују своја мишљења.


Забрањена је цензура штампе и других видова јавног обавештавања» .

Велики број грађана српске националности нема право да изражава и објављује своја мишљења на Бе92, а на њиховом сајту и форуму постоји цензура, што је противно Уставу.

Надам се да си задовољан одговорима.
 
naravno da nisam...
nemoj da me zasmejavas sa forumom...na svakom forumu mora da postoji moderisanje, ili ako hoces, cenzura...odkad je forum sredstvo javnog informisanja?

koje imas dokaze da su rusili poredak, i da pozivaju na mrznju?
nije dovoljno povikati: "Lopov"...

kako to da ja gledam isti taj B92 i ne vidim to isto?
negde mi zasmeta neka pristrasnost, kao i u svakom mediju, ali to je to...
 
Pobunjenice,
Moze neko da ti samo prica kako si lep-a, pametan-na, privlacan-na, kako te devojke-momci obozavaju i zude za tvojim drustvom... i to ne znaci da ti je prijatelj, ako ti nije rekao da treba da operes noge ili da se depiliras ili da operes zube ili istusiras... jer je to normalno!

Mislim da B-92 ne mrzi sve Srbe samo zato sto je nekom "Srbinu" skrenula paznju da opere noge jer SMRDE! (na to se svodi, u sustini...)

Ah, da... forumi nisu sredstva informisanja ( slazem se ) nego mesta za razmenu misljenja... Meni su na RTS-ovom sajtu na primer skinuli 5-6 tekstova jer sam bio, po njihovom, mozda malo ostar prema Tijanicu i njegovom sefu!! 8)
 
Форум може да буде извор информисања, поготово форум посвећен политици. Када неко отвори тему на којој пренесе одређену вест, шта је то него информисање осталих учесника форума, али и читалаца који нису чланови, о актуелним догађајима?

Слажем се ја да мора да постоји одређени облик цензуре, али не политичке цензуре, какав је случај са Бе92. Њихов сајт, а то свакако јесте средство информисања, има део на коме читаоци могу да објаве своје коментаре. Међутим, тамо Србима није дозвољено да износе своје мишљење, што представља цензуру на националној и политичкој основи, а то је карактеристично за тоталитаристе, на пример за нацисте и комунисте.
Цензура мора да постоји у смислу да се не сме вређати, псовати, омаловажавати итд. али не цензура на политичкој основи, као што постоји код Сорошове Бе92.

Ако вас интересује где и како Бе92 вређа Србе, потражите тему Б92 ПРОТИВ СРБИЈЕ на форуму ПОЛИТИКА.
 
jel' znas da je na forumu SRS zabranjeno raspravljati o Jevrejima...uopste...ni pozitivno ni negativno...
sta mislis, zasto?
zato sto se to odmah pretvori u pljuvacinu, eto zasto...

evo, na primer nekih tema na forumu B92...koje, mozda, ne idu u prilog tvojim tvrdnjama...

http://www.b92.net/invboard/index.php?showtopic=21492

http://www.b92.net/invboard/index.php?showtopic=21510


kada se ti pojavis sa svojim teorijama zavere, to baca ljagu na politiku kao nauku...naravno da na forumu sa naslovom politika takve teme nemaju mesta...

B92 je uticajan medij, ili ako hoces, institucija...
oni ne mogu da dozvole takve neozbiljne rasprave...
kao i Srpska Radikalna Stranka...
 

Back
Top