sluzenje vojnog roka?

ako bih morao da biram izmedju civilnog i klasichnog sluzhenja, izabrao bih klasichno. civilno je bezveze i potpuno je glupo raditi 13 meseci za drzhavu, i to besplatno. jeste da si kucji i sve to, ali bolje mi zvuchi da izdrzhim max.9 meseci i zavrshim s time shto pre.
naravno, chisto sumnjam da cju ikad sluzhiti vojsku, jer mislim da je sluzhenje roka kao takvo potpuno debilno. nekada je mozhda imalo i neku svrhu, a danas je to otaljavanje i gnjavazha. vojska je do dna istrulila, niko u njoj nishta ne radi, nema nikakvu svrhu, a da ne pricham o onim sluchajevima "samoubistava" i slichno.
obichni ljudi neka rade svoj posao, a vojskom neka se bave profesionalci. hvala bogu, ljudi koji se napale na pushke i na zastave nam ne manjkaju - neka i oni nadju svoju svrhu u zhivotu.
 
mare_car:
Sta mislite o sluzenju civilno? kakvo je vase misljenje o klasicnom sluzenju? sta uopste mislite o celoj problematici?
ma daj decak ostavi se necega sta vise ne postoji
kako bi ti sluzio vojsku go bos zedan gladan razoruzan pa bolje ti je ici negde kopati kukuruz brati jabuke za*ebavati se
decak to je ekipa raz*ebala do temelja i postoji jos samo na papiru pa ostatke te vojske rasturila bi pocasna garda monte karla i nemoj vise pusti jos jednu srbijansku sramotu
 
veksla opet lupetas po obicaju o stvarima o kojima ne znas nista, tj, znas samo poluistine + sto po ko zna koji put zapravo provociras i ismevas ovu drzavu i sl.-provaljen si odavno.
Trenutna situacija u VSCG jeste losa, ali ni priblizna takvom kakvom je ti predstavljas, trenutno je u toku reforma vojske, tako da ocekujem da ce se uskoro situacija u VSCG popraviti.

VOJSKA MORA DA BUDE OBAVEZNA, A CIVILNO SLUZENJE VOJSKE POD HITNO UKINITI


Uzgred, naravno da sam za redovno sluzenje vojske, imao sam mogucnost da sluzim civilno, ali sam ipak redovno odsluzio vojni rok i ne kajem se ni najmanje-naprotiv.
Ne znam kakva su sveopsta iskustva ljudi koji su civilno sluzili, ali par mojih drugara koji su isli na civilno su se bas pokajala-kazu mnogo je bre 13 mes., a plus sto su sva trojica bila rasporedjena u bolnici i to na urgentnom :shock: , pa onda zamislite sta su sve vidjali. :?
 
urospo:
veksla opet lupetas po obicaju o stvarima o kojima ne znas nista, tj, znas samo poluistine + sto po ko zna koji put zapravo provociras i ismevas ovu drzavu i sl.-provaljen si odavno.
Trenutna situacija u VSCG jeste losa, ali ni priblizna takvom kakvom je ti predstavljas, trenutno je u toku reforma vojske, tako da ocekujem da ce se uskoro situacija u VSCG popraviti.

VOJSKA MORA DA BUDE OBAVEZNA, A CIVILNO SLUZENJE VOJSKE POD HITNO UKINITI


Uzgred, naravno da sam za redovno sluzenje vojske, imao sam mogucnost da sluzim civilno, ali sam ipak redovno odsluzio vojni rok i ne kajem se ni najmanje-naprotiv.
Ne znam kakva su sveopsta iskustva ljudi koji su civilno sluzili, ali par mojih drugara koji su isli na civilno su se bas pokajala-kazu mnogo je bre 13 mes., a plus sto su sva trojica bila rasporedjena u bolnici i to na urgentnom :shock: , pa onda zamislite sta su sve vidjali. :?
decak kada se nekajes zasto ne odes jos jednom je*es izgubljeno vreme i nemoj da lupetas sluzio si vojsku da bi dobio pasos i stutnjio odavde
 
urospo:
PARDON: Greskom sam obrisao potreban "kvot" ali se odnosi na deo o reformi vojske - urospo izvini :wink:

ma lepo bi bilo to da bata prle nije lamericki co'ek do'so iz NATO-a sa zadatkom da ovu vojsku do kraja razjebe i razbuca k'o svinja masnu krpu (sto mu uz svesrdnu pomoc sifrovanog ministra od love sve vise i uspeva :-(
a ni ono ***** od "pas kao as" nije bolje od svog sefa :-(
 
mare_car:
Sta mislite o sluzenju civilno? kakvo je vase misljenje o klasicnom sluzenju? sta uopste mislite o celoj problematici?

Vojska je razbucana , TOTALNO !
Ona vise i ne postoji ...
Ovo civilno bi bilo dobro kad bi se iskoristilo na pravi nacin , ali nema ko da smisli nesto pametno !
Razni ljudi su komandovali i rasturali , svesno i ne svesno , a niko ne odgovara za to !
Mislim da vojni rok treba da postoji , ali na daleko visem nivou .
 
urospo:
pa...mozda i shvatis vremenom...


Samo cu navesti jedan podatak, nesto kao "pomoc publike" :D

-U svakoj zemlji u okruzenju vojska je obavezna :!: :idea:
Pa cak i monstrum drzava tj. protektorat BiH jos uvek ima obaveznu vojsku :idea:

snazna vojska je ona u kojoj vojnici vole to cime se bave...

opet kazem...ne zelim da pored sebe na strazi imam lika kome nedostaje mamica, mrzi sebe i ceo svet sto mora da se smrzava na strazi, a pritom ima napunjenu pusku...
 
Keeper:
Nexus 6:
urospo:
VOJSKA MORA DA BUDE OBAVEZNA

ne razumem zasto...zaista...

ni ja.
devet meseci uchish kako da razmontirash, ochistish i ponovo sklopish pushku i te fore. debilana. ljudi obichno imaju pametnija posla od toga.

Кепер-е(кепер је иначе ознака за
пантљику) СЕТИ СЕ ОВИХ ГЛУПОСТИ КОЈЕ ПИШЕШ
када Ти једног дана шиптари или неки други буду
извели жену на редаљку - а Ти да гледаш!!!
 
urospo:
Nexus 6:
urospo:
VOJSKA MORA DA BUDE OBAVEZNA

ne razumem zasto...zaista...


pa...mozda i shvatis vremenom...


Samo cu navesti jedan podatak, nesto kao "pomoc publike" :D

-U svakoj zemlji u okruzenju vojska je obavezna :!: :idea:
Pa cak i monstrum drzava tj. protektorat BiH jos uvek ima obaveznu vojsku :idea:
koji si ti davez ali oni imaju vojsku kako nekapiras srbija nema vojsku koji ti je tvoj
 
eremita:
Кепер-е(кепер је иначе ознака за
пантљику) СЕТИ СЕ ОВИХ ГЛУПОСТИ КОЈЕ ПИШЕШ
када Ти једног дана шиптари или неки други буду
извели жену на редаљку - а Ти да гледаш!!!

m kako da ne.
 
Vojsku sluzio i odsluzio.Nije bilo lose(kad nije bilo one gadne 1992 Kupres-Livno).Ali necu o tome,posle me zvali na vezbu za vreme "OLUJE",pa za vreme NATO bombardovanja.Uvek sam isao nikad bezao nisam.Ostao cist pred Bogom i narodom.I opet cu ici ako treba.I za sluzenje sam vojnog roka,jer se uvek setim kako su mi ustase zaklale jednog pradedu,a partizani ubili drugog jer je hteo da pomogne jednom mladom nemcu,skoro decku od 18 godina za vreme oslobodjenja Beograda.Onaj prvi je zaklan jer nije imao oruzje,ovaj drugi je ubijen jer je bio covek i bilo mu zao ovog mladica,pa mu je dao svoje odelo.Iskrvario je kod kapije svog dvorista.Tamo i dalje stoje rupe od metka,ulica je Takovska 1,gvozdena kapija.Mozda bi poginuli da su bili u nekoj vojsci za vreme rata-mozda i ne bi.Al bi bar znali zasto
 
Prvo bi trebalo uvesti red u državi,da ne ide svaka
šuša kad i gde hoće i olajava Srbe;tj.vlastiti narod
po svetu;pa onda postaviti časne i poštene oficire
na komandna mesta koji bi uveli red i disciplinu u
vojsci,pa bi onda imalo smisla služenje vojnog roka
od recimo 9 meseci !
 

Back
Top