Boks

alter_Ego

Početnik
Poruka
7
Postovani drugari,
molio bih one koji se osecaju upucenim da mi odgovore na 4 pitanja, vezana za amaterski boks:
1. Na kom se nivou amaterski (olimpijski) boks nalazi kod nas i da li se isplati trenirati ga (u smislu sta covek moze da nauci od nasih trenera, u odnosu na ostale, citaj svet)
2. Preporuke za neki klub koji se bavi istim, kao i ponekim kontakt podatkom. Lokacije koje bi mi odgovarale su otprilike, ovim prioritetom: Cukarica, Banovo Brdo (Zeleznik?), Savski Venac, Stari Grad (Centar BG-a) itd...
3. Komentar na temu godina, tj. imam 22, 180 cm, 72 kg, OK kondiciju (nisam bas vrhunski sportista, ali imam volju). Nisam previse mator da pocnem sad da se bavim, a?
4. Koja je otprilike brzina napredovanja u sportu, tipa: uz optimalan trud sa X sati treniranja nedeljno, covek moze da postigne to i to za Y meseci, godina... Mada ne bih ja trenirao mnogo intenzivno.

Hvala unapred i sve najbolje.
 
Dodji na marakanu sluzbeni ulaz pa desno, zatim niz stepenice, videces boks i kik boks crvena zvezda...treninzi su od 17h svaki dan...
nije kasno da pocnes da treniras, a koliko ces napredovati to je cista individualna stvar!
Da li si razmisljao o kik boksu, tajlanskom boksu?
po meni su to dosta zanimljiviji borilacki sportovi, i u njima se daleko vise napreduje(bar ovo sto sam ja do sada videla i prosla) i to je vise ulicna borba...
pozdrav
 
sada...sve zavisi ako hoces da boxujes...ili rekreativno da treniras...

...imas klubova gomilu...moj licni predlog ti je radnicki na crvenom krstu...ali tamo ne znam dal ce te primiti...

...imas zvezdu mada se meni oni ne svidjaju...losi su tehnicari...onda imas partizan...koji su onako...sindjelic...isto nisu losi...to ti je sto se tice grada :) imas i cukaricki...ne znam gde se klub nalazi tacno...

...a sto se tice kickbox-a i thai-a...pa nisu ulicna borba :) posebno ovaj domaci ne...a posebno to sto uce ljude to nije thai
 
Hvala na odgovorima, ali jos uvek nisam dobio konkretan odgovor. Naravno, sto se godina tice, procerdo sam mladost (ranu) na sex, drogu i alkohol, pa se sada kajem, ocu da nadoknadim :) U stvari, nisam kljakav, a kapiram da ako covek dobro zagrize (ne bukvalno, mislim da se potrudi) moze dosta da posigne i ako kasnije pocne.
 
alter_Ego:
Postovani drugari,
molio bih one koji se osecaju upucenim da mi odgovore na 4 pitanja, vezana za amaterski boks:
1. Na kom se nivou amaterski (olimpijski) boks nalazi kod nas i da li se isplati trenirati ga (u smislu sta covek moze da nauci od nasih trenera, u odnosu na ostale, citaj svet)
2. Preporuke za neki klub koji se bavi istim, kao i ponekim kontakt podatkom. Lokacije koje bi mi odgovarale su otprilike, ovim prioritetom: Cukarica, Banovo Brdo (Zeleznik?), Savski Venac, Stari Grad (Centar BG-a) itd...
3. Komentar na temu godina, tj. imam 22, 180 cm, 72 kg, OK kondiciju (nisam bas vrhunski sportista, ali imam volju). Nisam previse mator da pocnem sad da se bavim, a?
4. Koja je otprilike brzina napredovanja u sportu, tipa: uz optimalan trud sa X sati treniranja nedeljno, covek moze da postigne to i to za Y meseci, godina... Mada ne bih ja trenirao mnogo intenzivno.

Hvala unapred i sve najbolje.

1)da na kom se nivou nalazi :) pa pazi...bili smo vice sampioni evrope,sveta... :) imamo mnogo dobrih boxera :)
bolji nam je amaterski box nego profi :)
...sta mozes da naucis od nasih trenera...mozes mnogo :) ali stvarno mnogo :) sve zavisi od koga :) ja zvezdu ne volim recimo jer oni potenciraju vise snagu i kondiciju nego tehniku sto im bas ne prolazi :)
2)pazi...za klubove se raspitaj...ne znam sad gde se tacno nalaze :) ne mogu ti za to pomoci :)
3)ovo sam ti vec odgovorio :) nisi bas u godinama...ali uvek mozes da pocnes...mnogi pocinju u tim godinama...ali budi spreman na batine i krv :)
4)pa recimo da za godinu,godinu i po bi vec bio solidan..normalno sve zavisi gde i kod koga treniras:) racunaj da su boxerski treninzi 5 puta nedeljno po sat i po-dva :)
 
desavalo se da dodju ljudi da treniraju i onda kad pocnu da pljuste batine se nadrkaju i odu :) zato ti kazem :) ja sam 3 puta lomio nos :)
 

Back
Top