Tko sjedi na Božjem prijestolju?

Tko sjedi na Božjem prijestolju?
Ne - Tko sjedi na prijestolju, nego - na Božjem prijestolju./QUOTE]



Imas vec otvorenu odgovarujucu temu koja se bavi stvarima poput bozijeg prestola. Red je da se informises o pravilniku i koje stvari treba da se postuju i kojih se pridrzavaju ostali ucesnici. I za temu otvorenu pre 20 minuta za koju takodje postoji jedna aktivna koja se bavi odnosom Isusa sa mladim i neozenjenim apostolom Ivanom kroz naslov "Biblijski stihovi" ti je receno da postoji.

Piramido, ovo je forum nije ratiste.
 
michelangelo_last_judgment_750x671.jpg
 

Prilozi

  • michelangelo_last_judgment_750x671.jpg
    michelangelo_last_judgment_750x671.jpg
    56,7 KB · Pregleda: 3
PRIJESTOLJE BOŽJE - Jahvino


1. KRALJEVIMA 22,19
A Mihej reče: "Zato čuj riječ Jahvinu: vidio sam Jahvu gdje sjedi na svome prijestolju, a sva mu vojska nebeska stajaše zdesna i slijeva.
2. LJETOPISA 18,18
A Mihej reče: "Zato čujte riječ Jahvinu. Vidio sam Jahvu gdje sjedi na prijestolju, a sva mu vojska nebeska stajaše zdesna i slijeva.
PSALAM 11,4
Jahve je u svom svetom Hramu, na nebeskom sjedi prijestolju. Oči njegove motre, vjeđama proniče sinove ljudske.
PSALAM 103,19
Jahve u nebu postavi prijestolje svoje, i kraljevska vlast svemir mu obuhvaća.
IZAIJA 66,1
Ovako govori Jahve: "Nebesa su moje prijestolje, a zemlja podnožje nogama! Kakvu kuću da mi sagradite i gdje da bude mjesto mog prebivališta?
 
Znači - Bog Jahve sjedi na svome Božjem prijestolju.

Bog Jahve daje čast svome Božjem Sinu Isusu,
da sjedne zdesna Božjeg prijestolja.



PSALAM 110,1
Psalam. Davidov. Riječ Jahvina Gospodinu mojemu: "Sjedi mi zdesna dok ne položim dušmane za podnožje tvojim nogama!

NZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZ

MATEJ 22,44
Reče Gospod Gospodinu mojemu: `Sjedi mi zdesna dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim?`
MARKO 12,36
A sam David reče u Duhu Svetome: Reče Gospod Gospodinu mojemu: `Sjedni mi zdesna dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim!`
LUKA 20,42
Ta sam David veli u Knjizi psalama: Reče Gospod Gospodinu mojemu: `Sjedi mi zdesna
DJELA APOSTOLSKA 2,34
Ta David nije bio uznesen na nebesa, a veli: Reče Gospodin Gospodinu mojemu: `Sjedi mi zdesna`
EFEŽANIMA 1,20
koju na djelu pokaza u Kristu, kad ga uskrisi od mrtvih i posjede sebi zdesna na nebesima
HEBREJIMA 1,13
Za koga pak od anđela ikad reče: Sjedi mi zdesna dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim!

-------------------

Ako ti netko dade čast da Mu sjedneš Zdesna Njegova prijestolja,
da li si i ti onda isti kao i Onaj na prijestolju?

Da li je Isus oduvijek sjedio zdesna Božjeg prijestolja?

Isus sjedi Zdesna OD Božjeg prijestolja.
Isus ne sjedi na Božjem prijestolju.
Isus nije i neće nikada biti Bog.
Isus sjedi VJEČNO Zdesna Božjeg prijestolja.

HEBREJIMA 10,12
A ovaj, pošto je prinio jednu jedincatu žrtvu za grijehe,
zauvijek sjede zdesna Bogu

Kome je sjeo Isus Zauvijek Zdesna? Svome Bogu -Jahvi.
 
Znači - Bog Jahve sjedi na svome Božjem prijestolju.

Bog Jahve daje čast svome Božjem Sinu Isusu,
da sjedne zdesna Božjeg prijestolja.



PSALAM 110,1
Psalam. Davidov. Riječ Jahvina Gospodinu mojemu: "Sjedi mi zdesna dok ne položim dušmane za podnožje tvojim nogama!

NZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZ

MATEJ 22,44
Reče Gospod Gospodinu mojemu: `Sjedi mi zdesna dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim?`
MARKO 12,36
A sam David reče u Duhu Svetome: Reče Gospod Gospodinu mojemu: `Sjedni mi zdesna dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim!`
LUKA 20,42
Ta sam David veli u Knjizi psalama: Reče Gospod Gospodinu mojemu: `Sjedi mi zdesna
DJELA APOSTOLSKA 2,34
Ta David nije bio uznesen na nebesa, a veli: Reče Gospodin Gospodinu mojemu: `Sjedi mi zdesna`
EFEŽANIMA 1,20
koju na djelu pokaza u Kristu, kad ga uskrisi od mrtvih i posjede sebi zdesna na nebesima
HEBREJIMA 1,13
Za koga pak od anđela ikad reče: Sjedi mi zdesna dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim!

-------------------

Ako ti netko dade čast da Mu sjedneš Zdesna Njegova prijestolja,
da li si i ti onda isti kao i Onaj na prijestolju?

Da li je Isus oduvijek sjedio zdesna Božjeg prijestolja?

Isus sjedi Zdesna OD Božjeg prijestolja.
Isus ne sjedi na Božjem prijestolju.
Isus nije i neće nikada biti Bog.
Isus sjedi VJEČNO Zdesna Božjeg prijestolja.

HEBREJIMA 10,12
A ovaj, pošto je prinio jednu jedincatu žrtvu za grijehe,
zauvijek sjede zdesna Bogu

Kome je sjeo Isus Zauvijek Zdesna? Svome Bogu -Jahvi.
da to je tako....

BOg JEHOVA sedi na svome Božjem prijestolju.
i

Bog Jehova daje čast svome Božjem Sinu Isusu,
da sedne zdesna .
 
Poslednja izmena:
da to je tako....

BOg JEHOVA sedi na svome Božjem prijestolju.
i

Bog Jehova daje čast svome Božjem Sinu Isusu,
da sedne zdesna Božjeg prijestola.

Au...Mono da li si primetila da zoki-piramida piše Jahve umesto Jehova a ti pišeš ...da to je tako...:hahaha1:

A prošle noći sam mu rekao da mu je dobra fora u smislu kamufliranja ono...Jahve...

Kako ste providni to je prosto neverovatno...
 
Vidi kako je ovo patetično. Piramida zvani zoki koji naravno nije JS kao i ti polomiste se oko propagiranja učenja JS.

Ko sijedi na Božijem prijestolu jeste BIblijsko, Apostolsko, sledbenika Gospoda Hristosa a kako ti ispovijedaš i učenje JS. Možeš sada da pojasniš zašto je to tebi citirano jevanđelje Apoastola Pavla pa Mateja, Marka i Luke patetika?

Zar se ne bojiš Boga tako nešto izgovarati?
 
Postovanje Diskutanti,.da li je BOG rekao da je Isus njegov Jedinorodjeni sin?Jeste,a to se upravo odnosi da je Jedini Isus koji je Rodjen preko device,znaci bezgresnim zacecem,a u starom zavetu imamo u Isaiji da Stvoritelj upravo sebe preko proroka prikazuje kroz Isusa.Isus je Posrednik izmedju Boga i ljudske vrste,a Bog ga predstavlja i kao svojega Slugu,a to isto govori i Jakov,brat Isusov,kada se Bogu zahvaljuje.Pre nego sto je Umro Isus pita Boga zasto ga je Ostavio,a kada se Uzneo nasao se Bogu sa Desne strane.Kroz Proroke Bog je Dokazao sebe tako sto se Javio u telu,Opravdao se u Duhu,i Propovedao se neznaboscima.Bozija Deca su Odredjena i pre postanja sveta,a Isus je rekao da je Pre nego se Avram rodio.
Zakljucak:posto je Stvoritelju sve Moguce,ljudsku vrstu je stvorio prema svom liku,a Pismo je ljudsku vrstu u Greh zatvorilo zbog Bezboznosti,a onda je Stvoritelj sebe producirao kroz telo-Isusa,i Propovedao se ljudskoj vrsti,da bi Svoje Seme koje je bilo Odredjeno i Pre postanja sveta,Vratio na put,ali kako pise u Pismu,onaj koji je stvoren pokusace i Izabrane da prevari ako je Moguce.Bog je Jedan Bio,Bice i Zauvek tako ce Ostati,a na kraju kao Alfa i Omega,Pocetak i Zavrsetak,ocistice korov zemaljski i preko svoje crkve-Neveste,biti u Miru sa Izabranima,Amen:bye:
 
Vidi kako je ovo patetično. Piramida zvani zoki koji naravno nije JS kao i ti polomiste se oko propagiranja učenja JS.

Ja nisam JS niti ću ikada biti JS.
Moje učenje je samo ono - što je u Bibliji.
Moje učenje se ne podudara sa učenjem JS.
Ali - ima i u JS nekih ispravnih učenja - temeljnih učenja - koja su Biblijska učenja.

Ja uvijek svuda na svakom forumu imam samo jedan nick - piramida4.
Ne skrivam se.
A kako je kod tebe?
Možeš se predstaviti forumašima sa svim svojim nickovima?
Iskreno Kršćanski - kako ti tvoj "bog" Isus nalaže.
----------------------------------

Ovdje je tema - Tko sjedi na Božjem prijestolju?

Imaš li kakove stihove dokazne da dokažeš svoj stav - ili Biblijski nauk?
Jer ono što si napisao - nema veze sa temom.
----------------------------------------------------------------

Postoji samo Jedno Božje prijestolje.
Na tome jedinom Božjem prijestolju sjedi Bog.
Samo Jedan Sjedi na Božjem Prijestolju.
Nema trojice da sjede na Božjem Prijestolju.

Jedan je na Božjem prijestolju - a Drugi je Vječno Zdesna Božjega prijestolja.

I to je jedan veliki problem za pobornike TTT - fali im Treći na prijestolju!
Gdje je?
Da li je TTT - Trojednakost? - Da!
Kako onda - Jedan na Božjem Prijestolju,
Drugi Vječno Zdesna Božjeg prijstolja,
a Treći - ....?
 
Poslednja izmena:
Au...Mono da li si primetila da zoki-piramida piše Jahve umesto Jehova a ti pišeš ...da to je tako...:hahaha1:

A prošle noći sam mu rekao da mu je dobra fora u smislu kamufliranja ono...Jahve...

Kako ste providni to je prosto neverovatno...

Kažu ljudi - ne znamo kako se točno izgovaralo Ime Boga Oca.
Ali - kada kažeš - Jahve ili Jehova ili slično - to je to.
------------------------------------------------------------------

Da li ti znaš sa 100% sigurnošću kako se je točno izgovaralo Ime Božjeg Sina?
Kako se govorilo - Isus?
Ti misliš da su tadašnji Židovi izgovarali - točno tako kako ti sada kažeš - Isus?
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovdje je tema - Tko sjedi na Božjem prijestolju?

Da li ti imaš nešto reč o temi ili ne?

Ako te netko smeta - onda otvori temu - Smeta me taj i taj - i tamo raspravljaj o tome.

Imaš li što po temi ili ne?
Na nekim forumima -brišu sve što nema veze sa temom,
ali ti tu imaš sreću - pa ti postovi ostaju,
jer da nije tako - ne bi ti ostao ni jedan post.
Skoncentriraj se na temu.
-----------------------------------------------------------------

Isus nije i nikada neće biti Bog.
Zato sjedi "samo" Zdesna Jahvina prijestolja.

To je nepobitna Biblijska činjenica.
Što prije pređeš na ispravni put -to ti je bliže i spasenje.

Kad jednom dođeš na Nebo - kome ćeš se pokloniti?

Bogu Jahvi koji sjedi na Božjem prijestolju,
ili Božjem Sinu koji sjedi Vječano Zdesna Božjega prijestolja?
 
Znači iz Biblijskih stihova - jasno je - na Božjem prijestolju sjedi - Bog.
Bogu je Ime - Jahve.

Sad se postavlja pitanje - što je sa Isusom?
Božjim Sinom.
Gdje je On.
Ovo što pišeš su simboli. Simbole pretvaramo u reči. Same reči po sebi nemaju nikakvo značenje ako iza njih ne stoji ideja.
Nebitno je kakve ćeš simbole i reči da upotrebiš (Jahve, Drahme, Kahme, Počešime...) već koja se suština podrazumeva iza toga.
Ne mislim da su tvoji umni kapaciteti takvi da možeš da razumeš dublje od puke površnosti imena. Zato o tome i pišeš.
 
А Он принесавши једину жртву за грехе седи свагда с десне стране Богу.
A kad dođe Sin čovečiji u slavi svojoj i svi sveti anđeli s Njime, onda će sesti na prestolu slave svoje.
32 I sabraće se pred Njim svi narodi, i razlučiće ih između sebe kao pastir što razlučuje ovce od jaraca.
33 I postaviće ovce s desne strane sebi, a jarce s leve.

Iz ovoga ja zaključujem:
1. Isus zauvek sedi sa desna Bogu
2.tu se nalazi NJEGOVO a ne Božije prestolje
3.Isus sudi narodu tako da ovce idu desno od njega a on sedi desno od Boga, zato su ovce još dalje od Boga
4.jarci idu levo od Isusa, ako je Isus desno od Boga, onda Bog dođe Isusu sa LEVE strane, tako da jarci dolaze bliže Bogu čak i od samog Isusa.
:hvala:
 

Back
Top