BENC
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: BENC

Početnik
    Učlanjen
    12.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano BENC

Nedavno sam napunio 18 godina. Na bencu kod kuce radim 5 serija po deset ponavljanja sa sipkom(ravne i kose). Sa malim tegovima radim bicepse.Radim i trbusnjake. Zanima me koliko puta nedeljno treba da vezbam. Da li treba da pravim neke pauze? Da li vezbanje utice na fizicki rast?

Primećen član terapeut (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano

Jedini savet koji ja mogu da Vam dam je da izuzetno vodite računa o mogućim povredama lumbalnog dela kičme.Posavetujte se sa nekim na koji način možete vežbati efikasno ,a istovremeno biti u zaštitnom položaju.Veliki broj povreda i bolnih sindroma izazvanih nepravilnim vežbanjem naročito kod mladih ljudi u velikom je porastu.
    Vežbati je divno i vrlo je pohvalno što to radite,ali istovremeno vodite računa da bi Vam rezultati bili zadovoljavajući.Srećno i btw vežbanje ne utiče bitno na fizički rast ako je vaše pitanje bilo vezano za visinu.

Elita Profimare (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano Re: BENC

Citat Original postavio NFL
    Nedavno sam napunio 18 godina. Na bencu kod kuce radim 5 serija po deset ponavljanja sa sipkom(ravne i kose). Sa malim tegovima radim bicepse.Radim i trbusnjake. Zanima me koliko puta nedeljno treba da vezbam. Da li treba da pravim neke pauze? Da li vezbanje utice na fizicki rast?
    Nemoj da radis samo kad dobijes upalu misica... Misli to su sve male kilaze i "smesne" vezbice koje su cisto rekreativnog tipa tako da mozes da radis dok god ti imas snage i volje. I ne utice na rast

Početnik
    Učlanjen
    12.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hvala. Radim pravilno. Za par meseci cu najverovatnije da krenem u teretanu. I da mislio sam na visinu. Visok sam 184 i imam 70kg. Bilo bi super da narstem jos koji cm(igram basket). Postoji li neki recept? Trebalo bi da nabacim i jos koji kilogram...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •