SRAMOTA

mamaa

Zainteresovan član
Poruka
185
Видесте ли људи срамоту на Б92 :?:
Докле ће више да приказују "јадне" Турке. Доста бре више о тој Сребреници. Јер постоји неки документарни филм о страдању Срба ?
Имам утисак да се ово само у Србији може десити (мислим на ово пљување по Србима од стране дотичне телевизије). Мрзим Б92,тотални антисрби.
Нека пусте мало и другу страну.
 
mamaa:
Доста бре више о тој Сребреници.

shta je, dosta vam je bilo, a? :lol: hihi.

mamaa:
Јер постоји неки документарни филм о страдању Срба ?

pa ako ste snimili... :roll: mada ne verujem, nije vas bilo puno briga.

nego, film je kao neki strani. u odjavnoj shpici se pojavljuje medju glavnima i onaj Naser Oricj il kako se vecj zove :shock:..... mislim OK, film ko film, vidi se u koju je svrhu napravljen jerbo nema nikakvih podela odgovornosti niti prave stvarnosti, a da je usmeren protiv srba definitivno jeste. ali to je OK za muje il amere. ali shta ima B92 da ga prikazuje?.... :roll:
ali verujem da je lepo bilo da ga vidite ;-)
 
Keeper:
mamaa:
Доста бре више о тој Сребреници.

shta je, dosta vam je bilo, a? :lol: hihi.

mamaa:
Јер постоји неки документарни филм о страдању Срба ?

pa ako ste snimili... :roll: mada ne verujem, nije vas bilo puno briga.

nego, film je kao neki strani. u odjavnoj shpici se pojavljuje medju glavnima i onaj Naser Oricj il kako se vecj zove :shock:..... mislim OK, film ko film, vidi se u koju je svrhu napravljen jerbo nema nikakvih podela odgovornosti niti prave stvarnosti, a da je usmeren protiv srba definitivno jeste. ali to je OK za muje il amere. ali shta ima B92 da ga prikazuje?.... :roll:
ali verujem da je lepo bilo da ga vidite ;-)
a ti :?: baš uživaš :?:
ko sve u ovoj zemlji živi :?: :?: :roll:
 
Ja B92 odavno ne gledam, ali mogu misliti šta prikazuju, zato i ostalima preporučujem da zarad svog mentalnog zdravlja ovu ANTISRPSKU TV NE GLEDAJU!!! BOJKOT B92!!!
 
Keeper:
vecavestica:
a ti :?: baš uživaš :?:

da.
bash uzhivam kad vidim kosti, lesheve i sve to.
uzhivancija. i josh da sam imao sokicja i chipsa...
8)

---
koji vam je moj?
ja ovde nisam bitan. vi ste ;-)
nisam mislila to :roll:
Uživaš što se to Srbima dešava :?: :wink:
A što misliš da smo mi bitni :?:
Veći je problem u tebi :?:
Mora da je strašno živeti u zemlji u kojoj mrziš više od pola naroda :?:
 
vecavestica:
Uživaš što se to Srbima dešava :?: :wink:
ti sigurno bolje znash nego ja.
gluposti. zaboravljash da i ja propatim zbog toga shto se vama deshava. ne idiotishi se.

vecavestica:
A što misliš da smo mi bitni :?:
zato shto imate daleko vecji problem.

vecavestica:
Veći je problem u tebi :?:
ma jel? koji?

vecavestica:
Mora da je strašno živeti u zemlji u kojoj mrziš više od pola naroda :?:
ja ne umem da mrzim. i nije toliko strashno zhiveti ovde koliko je muchno.
 
Večernje Novosti, 13.06.2005.

I ŽI­VI NA SPI­SKU UBI­JE­NIH
Bor­jan PO­PO­VIĆ 12.06.2005, 18:15:34

PRE­LI­MI­NAR­NOM i do­pu­nje­nom spi­sku ko­ji je sa­ra­jev­ski "Dnev­ni avaz" pre­zen­to­vao pre dva da­na, a na ko­me se na­la­ze ime­na 8.106 ne­sta­lih sre­bre­nič­kih mu­sli­ma­na, ne­do­sta­je osnov­na stvar - ko traži te lju­de. Za ne­sta­le se mo­gu pri­zna­ti sa­mo oni za ko­ji­ma tra­ga najuža fa­mi­li­ja: otac, maj­ka, de­ca, bra­ća i se­stre, a ni­ka­ko sa­bor­ci, kom­ši­je, po­zna­ni­ci... Ume­sto da se broj ne­sta­lih sma­nju­je za ono­li­ko ko­li­ko ih se iden­ti­fi­ku­je, do sa­da oko 2.000, do­ga­đa se obrat­no - kaže u raz­go­vo­ru za "No­vo­sti" Mi­li­vo­je Iva­ni­še­vić, di­rek­tor Cen­tra za is­tra­ži­va­nje zlo­či­na nad srp­skim na­ro­dom.
On kaže da ga ču­di što se Sr­bi­ja zva­nič­no ne su­prot­sta­vi in­ter­pre­ta­ci­ji slu­ča­ja Sre­bre­ni­ca, ko­ja se iz­vo­di is­klju­či­vo iz mu­sli­man­skih fal­si­fi­ka­ta o bro­ju žrtava.
Tvr­di­te da u Sre­bre­ni­ci srp­ska voj­ska ni­je či­ni­la zlo­či­ne?
- Ap­so­lut­no. Mu­sli­man­ska 28. di­vi­zi­ja Na­se­ra Ori­ća zna­la je da Sr­bi ne­će po­teg­nu­ti ni nož, ni pi­štolj, ni malj na nji­ho­ve žene i de­cu i za­to su ih osta­vi­li i po­be­gli spa­sa­va­ju­ći se­be.
Ko je i na osno­vu če­ga iz­neo po­da­tak da je u Sre­bre­ni­ci ubi­je­no oko 8.000 mu­sli­man­skih ci­vi­la?
- Mu­sli­ma­ni su u Sre­bre­ni­ci ima­li do­sta žrtava, na­rav­no voj­ni­ka, ali je taj broj tri do če­ti­ri pu­ta ma­nji od ono­ga ko­ji se pri­ka­zu­je! Stal­no nam se na­me­ću ne­ki ter­mi­ni, ko­ji bi upor­nim po­na­vlja­njem tre­ba­lo da po­sta­nu isti­na. Najvažniji do­ku­ment ko­ji bi to tre­ba­lo da "pot­kre­pi" je Spi­sak ne­sta­lih sa pod­ruč­ja Sre­bre­ni­ce Me­đu­na­rod­nog ko­mi­te­ta Cr­ve­nog kr­sta, pr­vi put ob­ja­vljen av­gu­sta 1995, a za­tim ne­ko­li­ko pu­ta ko­ri­go­van, po­sled­nji put pre dva da­na. Iz tog spi­ska, me­đu­tim, ot­kri­ve­no je 3.016 oso­ba ko­je su se po­ja­vi­le na iz­bo­ri­ma 1996. go­di­ne. Taj do­ku­ment, u ver­zi­ji ko­ja je ko­ri­šće­na pri­li­kom su­đe­nja ge­ne­ra­lu Kr­sti­ću u Ha­gu, sadrži ime­na oko 8.000 oso­ba, ko­je su ne­sta­le po­sle srp­skog po­vrat­ka u Sre­bre­ni­cu. Na osno­vu te broj­ke iz­vo­de se sve kva­li­fi­ka­ci­je do­ga­đa­nja u Sre­bre­ni­ci - "me­ga zlo­čin", "ma­sov­ni ma­sa­kr ci­vi­la"...
KA­KO JE NA­STAO TAJ SPI­SAK?
- TO je iz­gle­da je­di­na stvar na ko­ju se ni­ko ne osvr­će. Ne­sta­le gra­đa­ne je, čak i bez ele­men­tar­ne pro­ve­re, po ula­sku Sr­ba u Sre­bre­ni­cu, mo­gao da pri­ja­vi bu­kval­no sva­ko. Pri­ja­ve su do­no­si­li i oni ko­ji su se, ne pri­la­žu­ći ni­ka­kve do­ka­ze, pri­ka­zi­va­li za ro­đa­ke ne­sta­lih, ko­le­ge, pri­ja­te­lje, kom­ši­je, sa­bor­ce... Taj isti spi­sak je, bez da­lje is­tra­ge, pro­gla­šen spi­skom "sre­bre­nič­kih žrtava", a po­tom je ta for­mu­la­ci­ja pre­ra­sla u "spi­sak ma­sa­kri­ra­nih mu­sli­man­skih ci­vi­la". Ko­li­ka je oprav­da­nost tog do­ku­men­ta go­vo­ri i to da se u nje­mu na­la­ze ime­na i pri­pad­ni­ka dru­gih ve­ro­i­spo­ve­sti, Sr­ba i Hr­va­ta, da su tu i oni ko­ji su živi i zdra­vi, a zna im se i adre­sa, ima ime­na lju­di ko­ji ni­ka­da ni­su po­sto­ja­li, ne­ki su dva pu­ta upi­si­va­ni, če­sto su na­vo­đe­na sa­mo pre­zi­me­na... Na tom spi­sku su i mu­sli­man­ski zlo­čin­ci, ko­ji­ma je u in­te­re­su da se vo­de kao ne­sta­li, a pod dru­gim ime­nom žive ne­gde po Bo­sni ili u ino­stran­stvu.
Ko­li­ko je na spi­sku pri­ka­za­no ci­vi­la?
- Naj­ma­nje se može tvr­di­ti da se ov­de ra­di o ci­vi­li­ma. Na pret­hod­nom, ne­do­pu­nje­nom spi­sku, sa­mo je 36 žena, a sta­ri­jih mu­ških ma­lo­let­ni­ka sve­ga oko pe­de­set. Reč je, da­kle, o voj­ni­ci­ma 28. di­vi­zi­je Ar­mi­je Bo­sne i Her­ce­go­vi­ne. Na tom spi­sku su svi nji­ho­vi voj­ni­ci ko­ji su po­gi­nu­li u od­bra­ni Sre­bre­ni­ce ili u pro­bo­ju kroz srp­ske li­ni­je do Tu­zle, pa oni ko­ji su stra­da­li u min­skom po­lju, a ni­su bi­li ret­ki ni nji­ho­vi me­đu­sob­ni ob­ra­ču­ni, o če­mu može da sve­do­či i Eli­za­bet Ren.
Da li i do­sa­da­šnje eks­hu­ma­ci­je po­tvr­đu­ju va­še re­či?
- To što sam re­kao, sa­mo de­li­mič­no ob­ja­šnja­va slu­čaj Sre­bre­ni­ce. Go­vo­ri­ti o toj te­mi, a ne spo­me­nu­ti na­la­ze i eks­per­ti­zu sve­do­ka, voj­nog struč­nja­ka i is­tra­ži­te­lja Tu­ži­la­štva Di­na Me­nin­ga, ne­do­pu­sti­vo je. On je u svom iz­la­ga­nju na­veo da je oba­vlje­no 17 es­hu­ma­ci­ja i da je mo­gu­ći mi­ni­mal­ni broj te­la 1.883. Od to­ga je, sve­do­čio je Mej, 1.656 mu­ška­ra­ca, za 212 pol ni­je utvr­đen, a za jed­nu oso­bu je utvr­đe­no da je bi­la žensko. Što se ti­če uzro­ka smr­ti, 1.424 oso­be umr­le su od ra­na va­tre­nim oružjem, pet oso­ba od po­vre­da šrap­ne­li­ma, de­lo­va bom­bi i gra­na­ta, če­ti­ri su umr­le od dru­gih po­sle­di­ca - mo­gu­ćeg gu­še­nja, tra­u­ma... Mo­ra da se na­po­me­ne i da srp­ska stra­na ni­je ima­la pri­stu­pa tim eks­hu­ma­ci­ja­ma. Ako tražimo isti­nu o Sre­bre­ni­ci, što je na­ša ne­spor­na že­lja, ni­šta od na­ve­de­nog ne sme da se za­ne­ma­ri.
 
PO­MOĆ MU­SLI­MA­NI­MA
GO­TO­VO po pra­vi­lu, mu­sli­ma­ni su svo­je po­ho­de na srp­ska se­la oba­vlja­li na ve­li­ke hri­šćan­ske pra­zni­ke - Đur­đev­dan, Spa­sov­dan, Bo­žić, Pe­trov­dan, Vi­dov­dan...
Sva se­la, spa­lje­na su, opljač­ka­na i uni­šte­na. Tu ni da­nas ne­ma uslo­va za život. Ni u jed­noj op­šti­ni BiH ni­je uni­šte­no to­li­ko srp­skih na­se­lja kao u Sre­bre­ni­ci i nje­nom najbližem okru­že­nju - kaže Mi­li­vo­je Iva­ni­še­vić. - Ne­spor­no je da su Sr­bi obez­be­di­li hra­nu, vo­du i pre­voz za oko 30.000 mu­sli­man­skih ci­vi­la iz Sre­bre­ni­ce i okol­nih se­la. O to­me ni­ko ne prica.
 
Strela:
Ja B92 odavno ne gledam, ali mogu misliti šta prikazuju, zato i ostalima preporučujem da zarad svog mentalnog zdravlja ovu ANTISRPSKU TV NE GLEDAJU!!! BOJKOT B92!!!
Zarad mentalnog zdravlja bolje je bojkovati ovakve kurwe četničke.
 
Strela:
Ja B92 odavno ne gledam, ali mogu misliti šta prikazuju...

... prikazuju Ligu Shampiona yebote 8)
i poneki iskuliran film. jao, nikad im necju zaboraviti shto su prikazali "Dogmu", carevi :)
hah.
srebro, ajd' i ti malo iskuliraj.
bah. svi ste ista sorta. gde je fabrika u kojoj se klonirate?
 
Ja je uopste ne gledam. Ali, ako bojkotujemo njihovu TV bojkotujmo i njih, njihovu izdaju i njihovu istinu. U privatnom zivotu nemam cak posla sa takvim likovima.
 
King 7:
Ja je uopste ne gledam. Ali, ako bojkotujemo njihovu TV bojkotujmo i njih, njihovu izdaju i njihovu istinu. U privatnom zivotu nemam cak posla sa takvim likovima.
cuj king 7 ne mozes ti tu nista oni su prozor srbije kako ne kapiras
pa kada pocinju njihove vesti na beogradskim buvljacima je nestasica toalet papira klozetskih dasaka i dezodoransa jerbo sva srbijanska elita
nagrne u toalet zacepi usi i pusta vodu
 
srebro:
Strela:
Ja B92 odavno ne gledam, ali mogu misliti šta prikazuju, zato i ostalima preporučujem da zarad svog mentalnog zdravlja ovu ANTISRPSKU TV NE GLEDAJU!!! BOJKOT B92!!!
Zarad mentalnog zdravlja bolje je bojkovati ovakve kurwe četničke.
Ako mi jos jednom pipnes strelu pa krvi cu ti se napiti!!!
:twisted:
I da"A koji ste vi,ustase,cetnici,partizani?Ko je iznad vas?"
"Iznad mene je MOJA zemlja majku ti .ebem fasisticku"
:evil:
Glupi some iz Helsinkija!!! :twisted:
 
crni djordje:
srebro:
Strela:
Ja B92 odavno ne gledam, ali mogu misliti šta prikazuju, zato i ostalima preporučujem da zarad svog mentalnog zdravlja ovu ANTISRPSKU TV NE GLEDAJU!!! BOJKOT B92!!!
Zarad mentalnog zdravlja bolje je bojkovati ovakve kurwe četničke.
Ako mi jos jednom pipnes strelu pa krvi cu ti se napiti!!!
:twisted:
I da"A koji ste vi,ustase,cetnici,partizani?Ko je iznad vas?"
"Iznad mene je MOJA zemlja majku ti .ebem fasisticku"
:evil:
Glupi some iz Helsinkija!!! :twisted:
Pedercina, nasrce na zene roze slovima! Idemo u Helsinki!!!
 
King 7:
crni djordje:
srebro:
Strela:
Ja B92 odavno ne gledam, ali mogu misliti šta prikazuju, zato i ostalima preporučujem da zarad svog mentalnog zdravlja ovu ANTISRPSKU TV NE GLEDAJU!!! BOJKOT B92!!!
Zarad mentalnog zdravlja bolje je bojkovati ovakve kurwe četničke.
Ako mi jos jednom pipnes strelu pa krvi cu ti se napiti!!!
:twisted:
I da"A koji ste vi,ustase,cetnici,partizani?Ko je iznad vas?"
"Iznad mene je MOJA zemlja majku ti .ebem fasisticku"
:evil:
Glupi some iz Helsinkija!!! :twisted:
Pedercina, nasrce na zene roze slovima! Idemo u Helsinki!!!
Ebacemo mu kevu!!!
 

Back
Top