PRAVILAN POLOŽAJ RUKU PRI TRBUŠNJACIMA

Po logici stvari, najveci efekat bi trebalo da ima vezba koja iziskuje najveci napor prilikom izvodjenja. Dakle, ruke treba da stoje upravo onako kako si opisao u prvom slucaju. Taj polozaj ruku omogucava da se razvija i rameni pojas, a zbog veceg napora pri odrzavanju ravnoteze, bolje stimulise trbusnjake. Malo opustene ruke koriste oni koji pokusavaju da zabusavaju prilikom izvodjenja vinkla prema levom i desnom kolenu. I to bi trebalo raditi sa razmaknutim rukama. Najbolje rezultate bi postigao, ako bi dizao ispruzene noge u istom trenutku kada se savijas prema njima i izvodis "perorez". To bi ti opteretilo grupe misica nogu, ledja, trbuha i ramena. Medjutim, podizanje abdomena pod velikim uglom opterecuje kicmu, pa se preporucuje da se trbusnjaci rade tako sto se telo malo odize od zemlje, ali brzo... i vise puta u vise serija. Vezbe sa podizanjem nogu od podloge i pisanjem brojeva u vazduhu ispravljenim kolenima, mozes raditi posebno.
 
mammy:
i da ti laktovi budu ravno, kao da si stavio oklagiju duzinom, i da sa rukama/laktovima ne vuces glavu, Brada treba da bude 90 stepeni u odnosu sa vratom...i da udises na nos izdises na usta, i da ne pretjeras na pocetku, pusa
Da. a ne kao ja imbecil posle dve godine neaktivnosti uradim sto komada u jednoj seriji i dobijem upalu misica. I posle godinu dana opet uradim sto komada i opet dobijem upalu misica.
Od tad vise ne radim uopste, sem ako nas tera na fizickom ponekad....
 
Slavik:
Da li zna neko kakav je pravilan položaj ruku kada se rade trbušnjaci(zgibovi). Da li je isti učinak ako su ruke savijene u laktovima i čine ugao od 180 stepena i nalaze se iza glave i u položaju kada su malo opuštenije? POMOĆ MI JE STVARNO POTREBNA!!!!!!!!
1)trbushnjaci ili zgibovi?trbushnjaci "rade" i dok radish zgibove,pomerao noge ili ne...
2)postoje vishe vrsta trbushnjaka
3)bez namere da nekog uvredim,ne,nije tachno da treba da radish neshto tako da to iziskuje najvetji napor,postoji shansa da povredish kichmu...
4)uporedo se rade gornji i donji,ako te zanima napisatju ti ...postoji rad ruku i nogu...
5)plivaj...tako razvijash unutrashnje mishitje koje drzhe kichmu...
6)istezhi se posle svakog vezhbanja,chak i serije...
toliko,ako sve ovo vetj znash,jednostavno me ignorishi... :roll:
 
argumentum:
Slavik:
Da li zna neko kakav je pravilan položaj ruku kada se rade trbušnjaci(zgibovi). Da li je isti učinak ako su ruke savijene u laktovima i čine ugao od 180 stepena i nalaze se iza glave i u položaju kada su malo opuštenije? POMOĆ MI JE STVARNO POTREBNA!!!!!!!!
1)trbushnjaci ili zgibovi?trbushnjaci "rade" i dok radish zgibove,pomerao noge ili ne...
2)postoje vishe vrsta trbushnjaka
3)bez namere da nekog uvredim,ne,nije tachno da treba da radish neshto tako da to iziskuje najvetji napor,postoji shansa da povredish kichmu...
4)uporedo se rade gornji i donji,ako te zanima napisatju ti ...postoji rad ruku i nogu...
5)plivaj...tako razvijash unutrashnje * koje drzhe kichmu...
6)istezhi se posle svakog vezhbanja,chak i serije...
toliko,ako sve ovo vetj znash,jednostavno me ignorishi... :roll:
Pod 4 zasto mora da se rade i gornji i donji uporedo?? Pod 5 kakvi unutrasnji trbusnjaci covece o cemu ti pricas? A istezanje nije potrebno...
 
Trbušnjaci, trbušnjaci ! Najkontraverznija od svih vežbi ! Jedna od najvažnijih, i najopasnijih. Svašta sam čuo, čitao i mnogo znam. Ali ti namerno ništa neću reći. Baš zato što puno znam o tome. Ali ti najiskrenije savetujem: obavezno u teretani pitaj nekog ko je završio DIF (instruktor ili neko od članova) da ti objasni, pokaže i pogleda kako ti radiš i koriguje ako treba. Ne prihvataj savete laika i samoukih napumpanih likova.
Kući, sam, trbušnjake nemoj da radiš. Radi bilo šta drugo (sklekove, zgibove, neke tegove, whatever ...)
 
Kod nepravilnog rada trbušnjaka, kičma može gadno da strada. To se neće pokazati odmah (u periodu vežbi mogu se javiti bolovi u kičmi, koji će prestati) ali kasnije, kičma postaje sklona diskus herniji, jer je hrskavica između pršljenova stradala. Zato i nisi čuo da je neko povredio kičmu radeći trbušnjake, jer nema očiglednih povreda. Naravno, ta hrskavica može i da se donekle obnovi, ne kažem da će svako ko radi pogrešno trbušnjake postati invalid. Ali, ne treba neozbiljno shvatiti celu stvar.
Što se tegova tiče, tu si u pravu. Ni to ne treba raditi bez stručnog nadzora.
 
koliko ja znam ...

Trbusljaci se rade : na kosoj dasci , ili bez , sa savijenim kolenima , i sa dlanovima na grudima ( prekrstenim rukama ), u pocetku treba radti 3 do 5 serija ( a u seriji koliko se moze maximalno ).
Vremenom se radi isto tako s tim sto treba povecati broj serija ! Pauze izmedju serija su minimalne ! Znaci , toliko da se udahne do 10-ak puta punim plucima , a zatim nova serija !

Tesko se sredjuju ako su zapusteni , ali ko to praktikuje svakodnevno po malo , ili nedeljno 3-4 puta - taj je Baja !
 
POP Mare:
argumentum:
Slavik:
Da li zna neko kakav je pravilan položaj ruku kada se rade trbušnjaci(zgibovi). Da li je isti učinak ako su ruke savijene u laktovima i čine ugao od 180 stepena i nalaze se iza glave i u položaju kada su malo opuštenije? POMOĆ MI JE STVARNO POTREBNA!!!!!!!!
1)trbushnjaci ili zgibovi?trbushnjaci "rade" i dok radish zgibove,pomerao noge ili ne...
2)postoje vishe vrsta trbushnjaka
3)bez namere da nekog uvredim,ne,nije tachno da treba da radish neshto tako da to iziskuje najvetji napor,postoji shansa da povredish kichmu...
4)uporedo se rade gornji i donji,ako te zanima napisatju ti ...postoji rad ruku i nogu...
5)plivaj...tako razvijash unutrashnje * koje drzhe kichmu...
6)istezhi se posle svakog vezhbanja,chak i serije...
toliko,ako sve ovo vetj znash,jednostavno me ignorishi... :roll:
Pod 4 zasto mora da se rade i gornji i donji uporedo?? Pod 5 kakvi unutrasnji trbusnjaci covece o cemu ti pricas? A istezanje nije potrebno...

pod 4 ne mora(ju) da se rade uporedo,ja sam ih radio,ovo je moja preporuka budutji da sam se duzhe vreme bavio sportom...
pod 5 radi se o unutrashnjim mishichima koji drzhe kichmu,no,nije sve napisano i preneto,pogreshno si razumeo,shto je razumljivo...ovo poslednje je savet,jer usled nepravilnog rada,povrede su cheste...
shto se tiche istezanja,komentar je suvishan...budutji iz sportske porodice,kao bivshi student dif-a,malo mi je neozbijlno da ti neke stvari "shtedisha sam crtam pishem"...pozdrav
 
argumentum:
POP Mare:
argumentum:
Slavik:
Da li zna neko kakav je pravilan položaj ruku kada se rade trbušnjaci(zgibovi). Da li je isti učinak ako su ruke savijene u laktovima i čine ugao od 180 stepena i nalaze se iza glave i u položaju kada su malo opuštenije? POMOĆ MI JE STVARNO POTREBNA!!!!!!!!
1)trbushnjaci ili zgibovi?trbushnjaci "rade" i dok radish zgibove,pomerao noge ili ne...
2)postoje vishe vrsta trbushnjaka
3)bez namere da nekog uvredim,ne,nije tachno da treba da radish neshto tako da to iziskuje najvetji napor,postoji shansa da povredish kichmu...
4)uporedo se rade gornji i donji,ako te zanima napisatju ti ...postoji rad ruku i nogu...
5)plivaj...tako razvijash unutrashnje * koje drzhe kichmu...
6)istezhi se posle svakog vezhbanja,chak i serije...
toliko,ako sve ovo vetj znash,jednostavno me ignorishi... :roll:
Pod 4 zasto mora da se rade i gornji i donji uporedo?? Pod 5 kakvi unutrasnji trbusnjaci covece o cemu ti pricas? A istezanje nije potrebno...

pod 4 ne mora(ju) da se rade uporedo,ja sam ih radio,ovo je moja preporuka budutji da sam se duzhe vreme bavio sportom...
pod 5 radi se o unutrashnjim mishichima koji drzhe kichmu,no,nije sve napisano i preneto,pogreshno si razumeo,shto je razumljivo...ovo poslednje je savet,jer usled nepravilnog rada,povrede su cheste...
shto se tiche istezanja,komentar je suvishan...budutji iz sportske porodice,kao bivshi student dif-a,malo mi je neozbijlno da ti neke stvari "shtedisha sam crtam pishem"...pozdrav
Pod 4 sam mislio na to-istovremeno tj. jedna vezba za sve, ali ako se rade vezbe za gornji pa za donji odvojeno onda ok...
Misici koji drze kicmu su ti misici nemaju veze sa nekim unutrasnjim trbusnjacima. Ok istezanje je dobro, ali mislim sve ovo je cisto rekreativno bavljenje tako da necu ni ja objasnjavati nista... Pozdrav :wink:
 
nesons:
koliko ja znam ...

Trbusljaci se rade : na kosoj dasci , ili bez , sa savijenim kolenima , i sa dlanovima na grudima ( prekrstenim rukama ), u pocetku treba radti 3 do 5 serija ( a u seriji koliko se moze maximalno ).
Vremenom se radi isto tako s tim sto treba povecati broj serija ! Pauze izmedju serija su minimalne ! Znaci , toliko da se udahne do 10-ak puta punim plucima , a zatim nova serija !

Tesko se sredjuju ako su zapusteni , ali ko to praktikuje svakodnevno po malo , ili nedeljno 3-4 puta - taj je Baja !
Na kosoj "dasci tj. rimskoj klupi se najlakse povredjuju ledja tj. donji deo ledja tako da to ibegavajte dok ne ojacate stomak a i ledja...
 
Pod 4 sam mislio na to-istovremeno tj. jedna vezba za sve, ali ako se rade vezbe za gornji pa za donji odvojeno onda ok...
Misici koji drze kicmu su ti misici nemaju veze sa nekim unutrasnjim trbusnjacima. Ok istezanje je dobro, ali mislim sve ovo je cisto rekreativno bavljenje tako da necu ni ja objasnjavati nista... Pozdrav :wink:[/quote]

pazi,vidi,slushaj Mile...eee Mile...Vozim neke trke u subotu,pa sam mislio...Ma ,krvav je Mile... :lol:

NE POSTOJE unutrashnji trbushnjaci...ok? :wink:

...tako razvijash unutrashnje * koje drzhe kichmu...

umesto zdezdice je pisalo mishich,sa mekim c...
to je to...puf,pant...
MORITURI TE SALUTANT 8)
 

Back
Top