.mp3 to .wma

Guardian

Zainteresovan član
Poruka
456
Interesuje me da li u WinXP, pod Win. media player ili negde drugde, ima konverter mp3 fajlova u wma? Da li je to moguce uraditi u okviru Windows media player-a ili treba da nadjem neki konverter na netu?
 
Za ostale nesto i ne mogu na brzinu da se setim,ali to mozes da uradis uz pomoc programa Sound Forge.Mozes ga besplatno preuzeti od nekog od drugara. :wink: Samo kazes "file-open",ako ga ne vidi,kazes"*.mp3 ili all files",odaberes stvar,klik..Kad je Sound Forge ucita,kazes"save as",odaberes format *.wma i mesto gde ces da sacuvas fajl,a on te jos samo upita u kom kvalitetu hoces.Klik,oznacis i gotovo sve za minut.
 
bundeva:
Za ostale nesto i ne mogu na brzinu da se setim,ali to mozes da uradis uz pomoc programa Sound Forge.Mozes ga besplatno preuzeti od nekog od drugara. :wink: Samo kazes "file-open",ako ga ne vidi,kazes"*.mp3 ili all files",odaberes stvar,klik..Kad je Sound Forge ucita,kazes"save as",odaberes format *.wma i mesto gde ces da sacuvas fajl,a on te jos samo upita u kom kvalitetu hoces.Klik,oznacis i gotovo sve za minut.

a jel konvertuje iz mp3 u audio? Jel to moguce uopste?
 
Mislim da ti je zivince odgovorio.Audio Catalyst se koristi da audio cd spicis u *mp3 format i cini mi se da moze da uradi i obrnuto(a to tebi treba).Eto,probacu pa cu ti javiti ako neko pre ne potvrdi.Davno sam radio sa njim,pa se ne secam.Za ovaj prvi program ne znam.
 
Pa da... mene je cudilo sta ce ti .wma ... Mozda si mislio na .cda, a .cda nije format, vec samo nacin kako Windows virtuelno predstavlja pesme na disku...

Inace, i WinAMP je sasvim dovoljan za konverziju iz .mp3 u .wav format... idi na Plugins / Output ... odaberi Nullsoft Disk Writer plugin, i eto tebi .wav fajlova od svega sto pustis...

Nema potrebe za preskupim SF-om za tako banalnu stvar...
 
bundeva:
Mislim da ti je zivince odgovorio.Audio Catalyst se koristi da audio cd spicis u *mp3 format i cini mi se da moze da uradi i obrnuto(a to tebi treba).Eto,probacu pa cu ti javiti ako neko pre ne potvrdi.Davno sam radio sa njim,pa se ne secam.Za ovaj prvi program ne znam.

Evo opisa za ONAJ PRVI, mozda je malo bolji od Catalyst-a..... :roll:
Easy CD-DA Extractor 6
Rips music CDs
Hi-performance multithreaded buffered CD-ripping & encoding
Copies "Copy-Protected" CDs
Error Recovery, reads audio from badly scratched CDs
Download and upload disc information from/to the freedb, the Internet Compact Disc Database.
Volume normalization
Fade In/Out
Silence deletion from the start and end of a song
User-definable copying of samples from songs
ID3 and ID3V2 tags
Digital Audio CD Player
Output Formats: MP3, Windows Media Audio 8 and 9, Ogg Vorbis, MP4, AAC, FLAC, VQF, WAV, AIFF, and Monkey's Audio
Converts music files between different formats
Volume Normalization
Fade In/Out
Silence deletion from the start and end of a song
Input formats: MP3, WMA, Ogg Vorbis, MP4, AAC, FLAC, VQF, WAV, and Monkey's Audio
Output Formats: MP3, Windows Media Audio 8 and 9, Ogg Vorbis, MP4, AAC, FLAC, VQF, WAV, AIFF, and Monkey's Audio
Creates music CDs
Supports all CD-recorders without need to update the program when a new CD-recorder becomes available, all CD-recorder parameters are automatically detected!
Supports buffer underrun prevention technologies
Input Formats: MP3 and WAV
 
Ljudi, hvala puno!!! Probacu sve varijante pa vam javim sta sam uradio. U principu bi mi trebao jedan takav program za stalno jer pesme koje skidam s neta hocu da narezem u .wav format da bi moja sestra mogla da ih slusa na muzickom stubu!
 
Dedica:
Nero wave editor ... a SF nije preskup, imas ga free na probu dovoljno vremena da pozavrsis sta ti treba ili mi posalji CD pa cu ti ga narezem :wink:

Probao sam preko Nero wave editora i poslo mi je za rukom da napravim .wav fajl od .mp3 fajla. On radi kada ga pustim preko kompjutera, medjutim, kada isti taj fajl narezem na cd (preko Nero express-a, burn data disk) i pustim ga na stubu - nema zvuka! Displej pokazuje da na disku ima jedna pesma u trajanju od 4 i po minuta ali nema nikakvog zvuka. Isti taj cd radi potpuno normalno u kompjuteru. Sta bi moglo da pravi problem, da li sam propustio neki korak?
 
Ljudi,krivim putem okrenusmo.*wav fajl ne moze cd player da redprodukuje,on nema program da to procita.CD na racunaru ok,uz pomoc vec poznatih playera.Probajte,recimo,track-ove sa cistog audio CD-a da iskopirate.Naravno da necete moci.Na audio Cd-u je cisto zvucni zapis koji se odmah vodi na zvucnu karticu preko audio kablica.Znaci to nije fajl kao sto je *wav,pa da radite s njim sta hocete. :wink:
 
bundeva:
Ljudi,krivim putem okrenusmo.*wav fajl ne moze cd player da redprodukuje,on nema program da to procita.CD na racunaru ok,uz pomoc vec poznatih playera.Probajte,recimo,track-ove sa cistog audio CD-a da iskopirate.Naravno da necete moci.Na audio Cd-u je cisto zvucni zapis koji se odmah vodi na zvucnu karticu preko audio kablica.Znaci to nije fajl kao sto je *wav,pa da radite s njim sta hocete. :wink:

Mislis da je Sound Forge jedino resenje? Moze li on da pretvori mp3 u taj famozni cd format na obicno audio disku?
 
Guardian:
Ljudi, hvala puno!!! Probacu sve varijante pa vam javim sta sam uradio. U principu bi mi trebao jedan takav program za stalno jer pesme koje skidam s neta hocu da narezem u .wav format da bi moja sestra mogla da ih slusa na muzickom stubu!

CITAJ PONOVO SLEDECI POST...
Incognito:
Pa da... mene je cudilo sta ce ti .wma ... Mozda si mislio na .cda, a .cda nije format, vec samo nacin kako Windows virtuelno predstavlja pesme na disku...

Inace, i WinAMP je sasvim dovoljan za konverziju iz .mp3 u .wav format... idi na Plugins / Output ... odaberi Nullsoft Disk Writer plugin, i eto tebi .wav fajlova od svega sto pustis...

Nema potrebe za preskupim SF-om za tako banalnu stvar...
odnosno ako srezes na disk wav, mp3, wma,ogg whatever ne mozes da pustis sa obicnog CD-a
EVO TI PUT
NERO
kliknes new CD
tip CD-a koji rezes - izaberes AUDIO
prebacis pesme koje hoces sa leve polovine ekrana na desnu
krece konvertovanje pesama u format podesan za snimanje
SMANJIS brzinu rezanja na 2x ili 4x
kliknes BURN CD
VOILA!!!!
 
d1:
Guardian:
Ljudi, hvala puno!!! Probacu sve varijante pa vam javim sta sam uradio. U principu bi mi trebao jedan takav program za stalno jer pesme koje skidam s neta hocu da narezem u .wav format da bi moja sestra mogla da ih slusa na muzickom stubu!

CITAJ PONOVO SLEDECI POST...
Incognito:
Pa da... mene je cudilo sta ce ti .wma ... Mozda si mislio na .cda, a .cda nije format, vec samo nacin kako Windows virtuelno predstavlja pesme na disku...

Inace, i WinAMP je sasvim dovoljan za konverziju iz .mp3 u .wav format... idi na Plugins / Output ... odaberi Nullsoft Disk Writer plugin, i eto tebi .wav fajlova od svega sto pustis...

Nema potrebe za preskupim SF-om za tako banalnu stvar...
odnosno ako srezes na disk wav, mp3, wma,ogg whatever ne mozes da pustis sa obicnog CD-a
EVO TI PUT
NERO
kliknes new CD
tip CD-a koji rezes - izaberes AUDIO
prebacis pesme koje hoces sa leve polovine ekrana na desnu
krece konvertovanje pesama u format podesan za snimanje
SMANJIS brzinu rezanja na 2x ili 4x
kliknes BURN CD
VOILA!!!!

EVO RESENJAAAAA!!! Radi ko sat!
Reci mi samo jos jednu stvar - opcija "multisession disk" (ono za nastavljanje rezanja kasnije, da li radi i kod obicnih diskova (i da li ima veze sa tipom podataka koje narezujem na ce)) ili za to mora da se ima CD-RW?
 
mozes i na obican CD... multisession ostavlja otkljucan disk... jedino ne znam da li radi sa audio CD-ovima.nisam probao
dok ne kliknes na finalize disk... tada ga zakljucas i vise nema menjanja (dopisivanja) diska...
 

Back
Top