Fotografija koja je pomirila region

Dobro svi mi volimo Novaka... ali hm, ja se sećam i da je Novakova prva reklama bila za hrvatsku Ideu, a na nekoj konferenciji za novinare je rekao za Srbe i Hrvate nešto ala "Ma to vam je isto, ja ne pravim razliku" pa su ga kulturno napi4karali upravo hrvatski novinari :D ( neprocenjljivo :hahaha: i nadam se poučno za Novaka )

Siniša je "s onu stranu Drine" a tamošnji Srbi su malo manje naivni nego gvupi Vojvođani i ovi nazovi Šumadinci i južnjaci. Izuzetaka ima kao što rekoh, ali su retki.

Aj pogodi ko je Stipi Mesiću rodio decu? Ko je rodio pojedine ustaške koljače i samog Starčevića? ;)

Pa o cemu ja pricam ? Ako je Stipi Mesicu Srpkinja radjala decu naravno da ce oni biti hrvati

A sto se tice ustasa opste poznato je ono - najvece ustase su bili oni kojima je jedan roditelj bio srpske nacionalnosti (uglavnom majka)
 
а не, не, још да дофалимо....
нема тог пријатеља београда, свецког, који није пљуно и истресо слину на исти....
но парадни то све усхићен гута, достојанствено и с'поносом.....

Pasaluk je Svet samo za domacu seljadiju, a i sam je svestan da je za ostale obicna kita na biciklu.
Dali bi sutra Nis i Kragujevac samo za jedno vece sa Oliverom - u areni, svetskoj. ;)
 
Inace, kad smo kod evropskih vrednosti- moj prijatelj plavi Svaba iz Baden Badena jedva ceka da zavrsi faks i da ode u vojsku, kaze da je to normalno i nesto osnovno sto duguje otadzbini, da ne ode grizla bi ga savest- aionako ne moze da ne ode.

Takodje s ponosom placa crkveni porez svakog meseca (Luteran).

I to su evropske vrednosti gospodo.

A koliko Srba njegovih godina tako razmislja?
 
Za mene su evropske vrednosti bile da nekome kazes "dobar dan, dovidjenja, kako ste, jeste dobro, mogu li da vam pomognem?" da dodjes na vreme na posao, da zavrsis u skolu, da naucis kako da zaradis i da naucis kako da normalno trosis pare, da seces nokte, kupas se jednom dnevno i peres zube 2 puta dnevno.

Dodatni je plus ako naucis da ides u teretanu, biblioteku, bioskop, pozoriste i crkvu.

Pa radi ti pole sta hoces, kopaj kanale ili budi neurohirurg, zabole me. Samo imaj to, sto te cini normalnim ljudskim bicem.

A koliko ljudi ovde, od kopaca kanala do neurohirurga ima-to?

Nazalost, ovde

једина еуропска вриједност, добро запамти...

Pogledajte prilog 275150
 
Inace, kad smo kod evropskih vrednosti- moj prijatelj plavi Svaba iz Baden Badena jedva ceka da zavrsi faks i da ode u vojsku, kaze da je to normalno i nesto osnovno sto duguje otadzbini, da ne ode grizla bi ga savest- aionako ne moze da ne ode.

Takodje s ponosom placa crkveni porez svakog meseca (Luteran).

I to su evropske vrednosti gospodo.

A koliko Srba njegovih godina tako razmislja?

Ako su to evropske vrednosti onda stvarno neznam sta je za Nemackom. Prvo ukinut je vojni rok i sad samo neke propaliteti idu u vojsku, retki su slucaji kao tvoj prijatelj.

Drugo boj Nemaca koji su deo jedne crkve zadnjh godina naglo pada, tako da i broj onih koji placaju crkveni porez.
 
Inace, kad smo kod evropskih vrednosti- moj prijatelj plavi Svaba iz Baden Badena jedva ceka da zavrsi faks i da ode u vojsku, kaze da je to normalno i nesto osnovno sto duguje otadzbini, da ne ode grizla bi ga savest- aionako ne moze da ne ode.

Takodje s ponosom placa crkveni porez svakog meseca (Luteran).

I to su evropske vrednosti gospodo.

A koliko Srba njegovih godina tako razmislja?

Siptari namagarcili Srbe, a ti ih poredis sa Nemcima. :D
 
Pa o cemu ja pricam ? Ako je Stipi Mesicu Srpkinja radjala decu naravno da ce oni biti hrvati


Ti pričaš o tome da se gleda samo otac. To jeste tačno pod uslovom da čovek ( otac ) zna šta radi i kako da ih privuče na svoju stranu ali su Srbi ( od 1945. na ovamo) slabi na polju školovanja nacionalnog duha. Zato u srpsko-hrvatskim porodicama pobeđuje hrvatska strana čak i kad se o "slabijoj polovini" radi.
 
Pasaluk je Svet samo za domacu seljadiju, a i sam je svestan da je za ostale obicna kita na biciklu.
Dali bi sutra Nis i Kragujevac samo za jedno vece sa Oliverom - u areni, svetskoj. ;)

То је процес. Можда ова генерација неће то доживети, можда неће ни следећа, али наши унуци сигурно ће довршити посао и дати смисао тој узвишеној пароли, том светлом циљу.
 
Za mene su evropske vrednosti bile da nekome kazes "dobar dan, dovidjenja, kako ste, jeste dobro, mogu li da vam pomognem?" da dodjes na vreme na posao, da zavrsis u skolu, da naucis kako da zaradis i da naucis kako da normalno trosis pare, da seces nokte, kupas se jednom dnevno i peres zube 2 puta dnevno.

Dodatni je plus ako naucis da ides u teretanu, biblioteku, bioskop, pozoriste i crkvu.

Pa radi ti pole sta hoces, kopaj kanale ili budi neurohirurg, zabole me. Samo imaj to, sto te cini normalnim ljudskim bicem.

A koliko ljudi ovde, od kopaca kanala do neurohirurga ima-to?

Nazalost, ovde

Neznam, nisam se u skolovalo.
156261_396713733741357_57792053_n.jpg
 

Back
Top