SAKA LEKOVA

CIKLON B

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
351
Sta vise volite i cemu vise verujete? Saki lekova ili alternativnim postupcima i sredstvima. ( Ne, nisam mislio na bioenergiju, magiju, amajlije i slicne stvari koje kruze okolo, vec na sredstva kao sto su cajevi, trave, razne prirodne suatance, i sve druge babske lekove koji postoje.

Ja licno vise volim Babske lekove nego bilo koje farmaceutsko smece kojim nas truju.
 
Neprecizno je pitanje, zavisi za sta, ako bi mi se desilo da imam recimo (daleko bilo pu pu) otvoreni prelom noge, sigurno ne bih pio caj od majcine dusice. Postoje oblasti gde je 'skolska' medicina nezamenljiva, a za neke stvari tradicionalna medicina ima dobra resenja. Za trave konkretno, konsultuj dr Tucakova, 'Lecenje biljem'.
 
Mislis na fizicke povrede? Da recimo uganes zglob ili nesto slicno da li bi radije otiso da ti ovi regularni stave gips ili nesto slicno ili bi radije navratio do lokalnog "kostolomca" da sredi stvar.
 
Ja kod mene u naselju imam jednu babu kod koje i lekari dovode svoju decu da im namesta zglobove, jednom drugaru padobrancu je za 5 minuta namestila povredu skocnog zgloba u doskoku, a u vojnoj bolnici su ga dve nedelje kao 'lecili' i nista. Ali to je dar i decenijska praksa. Kazem, za mnoge stvari medicina je neprikosnovena, ali za neke ima i drugih resenja.
 
nikada mi neće biti jasno zašto su ljudi isključivi? ako nam se nudi, u očuvanju zdravlja pa i za izlečenje, toliko raznih metoda/načina lečenja pa zašto to ne iskoristiti? mislim tu i na biljke i na lekare i na Kineze i sl.
...zašto robovati predrasudama?
 
gigule:
nikada mi neće biti jasno zašto su ljudi isključivi? ako nam se nudi, u očuvanju zdravlja pa i za izlečenje, toliko raznih metoda/načina lečenja pa zašto to ne iskoristiti? mislim tu i na biljke i na lekare i na Kineze i sl.
...zašto robovati predrasudama?

A ko ovde robuje predrasudama?
 
uf bre...nisam mislila na tebe
niti bilo koga konkretno sa foruma

nego...znaš ono...ja TO neću da pijem...da se trujem lekovima a evidentno je da dotičnoj osobi treba lek ili ono...fuj čajevi...ti stvarno misliš da će mi TO pomoći???
na to mislim...
 

Back
Top