Vrnjacka Banja - privatni smestaj,agencije,ishrana,zanimljiva ponuda, vasa iskustva

Dusica021

Početnik
Poruka
22
Ideja je da na ovom sajtu podelimo dobra i losa iskustva o smestajnim kapacitetima Vrnjacke Banje jer primecujem na drugim sajtovima da sve vise ima nezadovoljnih gostiju a sve manje pravih profesionalaca koji mogu da ponude kvalitet za razumnu cenu. Dakle pisite svoja iskustva sa smestajem, agencijama,ukusnom ili losom hranom u restoranima, autobuskom prevoznicima ,sve sto vam je na srcu :hvala:
 
"Kruna" i "Master" su zaista predivni. Kruna je restoran koji sam posecivala i pre 10 godina i gotovo da se kvalitet usluge uopste nije menjao. U sezoni ima i predivna starogradska muzika,prijatan ambijent,enterijer,bogat izbor hrane i domace i strane kuhinje. Master je obicna picerija, pizze su ok i usluga takodje ( ljubazni predusretljivi i mislim da vrste dostavu). Prica o "Kumovima" licno meni se nije dopada jer ne mozete otici u etno restoran a unutra slusati Olivera Dragojevica ( mozda je to nekom u duhu sa srpskim etno stilom, meni licno nije).Hrana im je solidna ali su prilicno udaljeni od centra banje. Za nekog ko dolazi kolima, nije strasno. Sto se tice privatnog smestaja.zadnje 3 godine uvek odsedamo u apartmanima Makojevic i izuzetno smo zadovoljni,prezadovoljni. Ljubazni,profesionalni,predusretljivi a vidim da ih izuzetno puno hvale na svim velikim turistickim info portalima Srbije.Ono sto nama licno odgovara dok je cerkica bila beba, je to sto oni imaju i svog pedijatra pa mi je to dodatnu sigurnost ulivalo kao majci prvorotki.Za 5 godina braka castili su nas avionskim letom iznad Vrnanjacke Banje.Nemam reci zaista-divni plemeniti ljudi. Idemo uvek kolima tako da od autobuskoh prevoza ne bih znala koga da pohvalim . Ako neko ide kolima preporucujem samo auto-put Beograd Nis, iskljucljenje kod Cicevca ili Batocine. Ibarska magistrala - nikako.
 
Ova tri linka su jedna od tri najruznija smestaja u Vrnjackoj Banji. Pocevsi od od ove vile "Lenka" koja se tendenciozno provlaci kroz sva tri sajta i evidentno implicira na nesto ...sto ne bih sada da komentarisem iz pristojnosti. Vila Lenka potpuno stilski promasena enterijerom.Ta polistiliska, mesavina nekog kicha od klasike pa do kafanskih okruglih limenih stolova sakriveni iza nekih jeftinih stonjaka , televizora podignunith ispod plafona da bi se ustedelo na mestu,jadno ... pa do hotela "Fontana" koji je blagi uzas. Bila sam 3 dana na seminaru u decembru i to u "renoviranom" delu, bilo je grozno. Stari odvratni komunisticki hotel zakrpljen na hiljadu mesta.Osoblje nadobudno,arogantno, hrana "od juce". Grozno ! Hotel Merkur ... jedino sto kod njih vredi to je hrana, smestaj im je odvratan. Ni na jednom turistickom forumu nisam nasla da je neko rekao lepu rec za njih . 4.200 dinara je bolnicki dan , sto je papreno za one uslove koje oni nude ( zardjala sipka u bazenu, sijalica koja pluta po dnu bazena i da ne nabrajam dalje). Jedini hotel koji zaista vredi u banji jeste hotel "Aleksandar" i hotel "Solaris" , mozda cak i pre Solaris nego Aleksandar. Aleksandar je u samom srcu Vrnjacke Banje, Solaris je poprilicno daleko ali ima daleko bolji program. Od privatnih apartmana tu su svakako jedni od najboljih , najvise puta pominjani na svim boljim forumima "Cvetni Konaci" njihov sajt: http://www.cvetnikonaci.com i "Apartmani Makojevic" www.apartmanivrnjackabanja.info. Cvetni konaci se nalaze na samom setalistu 10-15 minuta udaljeni od centra i predivno su sredjeni iznutra.Ono sto se meni licno "ne dopada" to je malo jaca cena od one realne trzisne. Imaju predivnu bastu, jako su ljubazni. O apartmanima "Makojevic" bespotrebno je trosisi reci.Profesionalni,ljubazni iznad svega,korektni do kraja. Kao da su o biznisu ucili na zapadu. Imaju cene za svaciji dzep i imaju apartmane na najlepsim lokacijama u Vrnjackoj Banji. Nude bogat sadrzaj i aktivan odmor. Nisu od onih staromodnih koji samo nude prenociste.Citala sam negde i za apartmane "Paradi" ali nisam imala nikakvih iskustava sa njima. No, ako ih hvale na vecini foruma, znaci da vrede. U svakom slucaju vise se isplati uzeti privatni apartman , nego neki od propalih banjskih hotela ( sem ona dva koja sam gore nabrojala).
 
Ja preporucujem vilu Splendor.Bila sam desetak dana,sa suprugom i dvoje male dece i smestaj je fantastican!Mi smo bili u apartmanu,sa jednom spavacom sobom,imali smo i kuhinju i naravno,kupatilo.Sve je novo,cisto i moderno.Lokacija je super,odmah iza zgrade Merkura,za minut ste na setalistu,sve je blizu,a opet ste nekako izdvojeni od galame i guzve.Mi smo bili bas u jeku sezone,odrzavali su se neki festovi i bas je bila guzva i galama,i neka tehno muzika,ali kod nas se nista nije culo.Posebno mi se svidelo sto je vila bila puna gostiju,a cak je i preko dana bila tolika tisina,da sam imala osecaj da smo sami u celoj zgradi!Imate i parking,sa rampom i video nadzorom,tako da vam je parking mesto uvek obezbedjeno i sigurno.besplatan wi-fi,i kablovsku.Peskiri se menjaju svakodnevno,posteljina kad god hocete,toaletni prinor takodje,po potrebi,i sobarica je uvek na usluzi,bukvalno svaki dan.Nas je apartman u sezoni kostao oko 40e.
 
Od restorana preporucujem Numero Uno,na setalistu,ukusno,cisto,brzo,osoblje ljubazno i korektno.Uvece od 19h,imaju i muziku,uglavnom starogradsku,pa uz dobro vino,bude zaista lepo.Svidja mi se i sto za 650 din.mozete zaista dobiti dobar rucak,koji se sastoji od lagane supice ili corbice,glavnog jela,salate i deserta.Krunu mnogi hvale,ali se meni nije svidela nikako,nekako je sve prasnjavo i prljavo,a hrana je bezveze.Ne svidja mi se ni restoran" tri golubice",prilicno je skupo,a hrana im je ocajna!Dobar je restoran brze hrane,,Dukat 2",ali je dosta skup.Oni nude i dobar dorucak i pica je kod njih prilicno ukusna.Restoran brze hrane,,Dobra klopa",takodje,spada u dobru ponudu,ima ga i na kruznom toku,na ulasku u banju,i na glavnom setalistu.Narocito je usluga dobra,kad je tu sef koji strogo nadgleda osoblje!Sladoled i kafa u,,Svajcariji".
Ato se razonode tice,preporucujem akva park sani hill,gradski bazeni su grozni,a bazeni klobuk su dobro osmisljeni,ali je voda ledena,lezaljke su stare drvene,uzasno neudobne,a placaju se dodatnih 100 din.Ulaz je 200 din za odrasle,bez lezaljki.Ima i puno osa i pcela,a udaljeni su nekih dva kilometara od banje,pa morate ici kolima.
Nadam se da sam pomogla.
 
Ako hoćete jeftino da klopate, tu je ona "Promenada".
Stvarno je džabaleska.
Espreso nikako ne naručujte, nije ni za tuki, klopa je solidna za tu kintu.
Preporuka za palačinke u šatou, em su dobre, em su jeftine.

U "Dukatu" sam bio, nije mi se svidelo.
Jeo sam bečku, samo ona poh masa, niđe mesa, a pomfrit kao da su izvadili iz neolita.
Čorba, koliko se sećam nije bila loša.

Onaj školski restoran u centru đene-đene.
Dobre su im bile taljatele i šam rolna.
Ostalo - za zaborav.

Dobra klopa kod Velje - definitivno.
Jeo sam tamo neku piletinu, zatim leskovačke uštipke i picu.
Osoblje carsko...

"Keops" - ništa posebno.

"Švajcarija" - savršeno mesto za kafu leti, ako uspete da ugrabite mesto u bašti.

Obavezno kupite neki čaj u rinfuzi. Vrlo su lekoviti i dobri.

Da pohvalim i izuzetno ljubazno osoblje Vile Lazar. Bio sam u njihovim apartmanima poviše Izvora. Jeste da ima malo da se šipči uzbrdo pored one socrealistične zgrade i da je malo jezivo noću, ali je jako fino sređeno, komforno, niko nas nije cimao...
Verovatno ću na leto ponovo tamo...

Inače, VB prilično brzo dosadi ako si ograničen samo na glavno šetalište, a posebno mi se sviđaju večeri tamo.
 
Poslednja izmena:

Back
Top